IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

    Todor Sabev
    Member




    08.10.2018, 17:28



    Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
    Дайте оценка за банките в Италия ...Как бихте ги подредили за покупка ... Аз така ги виждам ама надали всички ще ги подкарам ...
    1.Unicredit
    2.Intesa Sanpaolo
    3.Banka IFIS
    4.Banco BPM
    5.BMPS

    Може да отговорят и тези, които ги виждат само на късо ...както се казва ако им се наложи , ще купуват с отвращение
    Все си мисля , че този месец ще остържат дъното и години напред няма да видим такива цени ...
    Е ...за които оцелеят





    Тук не барай. При истинският мечи пазар ще се разбере за какво иде реч. Темата която си пуснал е готина

    Last edited by Todor Sabev; 08.10.2018, 17:32.




    ПП Само незнам къде бяха дежурните апокалиптици , ама за сметка на тва сега се ширят на всякъде.
    Мда, което си е вярно.... Факт е, че мечия пазар удари здраво както банките така и енергетиката, авто индустрията и какво ли не... Явно всички се опасяват че банките ще платят най- висока цена
    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
      Добре, много ми е важно
      Todor Sabev
      Member




      08.10.2018, 17:28



      Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
      Дайте оценка за банките в Италия ...Как бихте ги подредили за покупка ... Аз така ги виждам ама надали всички ще ги подкарам ...
      1.Unicredit
      2.Intesa Sanpaolo
      3.Banka IFIS
      4.Banco BPM
      5.BMPS

      Може да отговорят и тези, които ги виждат само на късо ...както се казва ако им се наложи , ще купуват с отвращение
      Все си мисля , че този месец ще остържат дъното и години напред няма да видим такива цени ...
      Е ...за които оцелеят





      Тук не барай. При истинският мечи пазар ще се разбере за какво иде реч. Темата която си пуснал е готина

      Last edited by Todor Sabev; 08.10.2018, 17:32.




      ПП Само незнам къде бяха дежурните апокалиптици , ама за сметка на тва сега се ширят на всякъде.
      Last edited by Todor Sabev; 03.04.2020, 13:43.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

        Следи Биткойна.
        Добре, много ми е важно
        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
          То нека пазара възстанови пък нека да е капан за бикове
          Следи Биткойна.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

            Чака ни По добра Европа. Звучиш като консомолски секретар по време на Гладомора. Възхода на популизма не е решение а сапътсваш процес на мечия пазар . Така е било и 30 години както и преди това. Глобалния тренд на регрес е вход още преди пазара да обърне А популистите са неговите коне на апокалипсиса. Пазара ще възстанови в голяма степен. и вероятно Ще имаме Америка велика отново и Тръмр ще спечели изборите. Но това ще е класически капан за бикове.
            То нека пазара възстанови пък нека да е капан за бикове
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

              Ха как да не е вярно бе пич...излагаш се.
              Сащ на 100к заразени 75, да не говорим че половината от тях са в щатите с най либерастко управление, случаЕност..?
              От 4те споменати от мен ЕС страни нито една не е с по малко, средното е над 155 на 100к

              Вътре в ЕС също е отчетлива тенденцията - Изт.Европа е 7-8 пъти по добре от гореспоменатите, пак ли е случайност ?

              Бъди сигурен че след тая криза Салвини ще се върне на бял кон....и не само там, това чака и Франция, Испания и най накрая (като най прости) и Германия.
              Чака ни една по добра Европа

              https://studylib.net/coronavirus
              Чака ни По добра Европа. Звучиш като комсомолски секретар по време на Гладомора. Възхода на популизма не е решение а съпътстваш процес на мечия пазар . Така е било и 30 години както и преди това. Глобалния тренд на регрес е вход още преди пазара да обърне А популистите са неговите коне на апокалипсиса. Пазара ще възстанови в голяма степен. А вероятно ще имаме Америка велика отново и Тръмп ще спечели изборите. Но това ще е класически капан за бикове.
              Last edited by Todor Sabev; 03.04.2020, 20:18.

              Коментар


              • Ми не.

                В щатите са на 76 на 100К
                Четирите държави са на 144 на 100К


                Да не говорим, че в щатите нищо не тестват. Тия щуротии как те тествали най-много от цял свят къде ги чете ти? Някакво измислено сайтче за крайнодясна пропаганда, нал тъй? Щото Германия, Италия и Испания тестват в пъти повече на милион население, само Франция е по-назад от амриканците, ама с малко.

                Така че изчакай ти едни 24 часа още и хайде пак да сравним

                А цялата простотия на Тръмптарда-олигофрен ще лъсне след две-три седмици. Сега е само началото


                Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                Ха как да не е вярно бе пич...излагаш се.
                Сащ на 100к заразени 75, да не говорим че половината от тях са в щатите с най либерастко управление, случаЕност..?
                От 4те споменати от мен ЕС страни нито една не е с по малко, средното е над 155 на 100к

                Вътре в ЕС също е отчетлива тенденцията - Изт.Европа е 7-8 пъти по добре от гореспоменатите, пак ли е случайност ?

                Бъди сигурен че след тая криза Салвини ще се върне на бял кон....и не само там, това чака и Франция, Испания и най накрая (като най прости) и Германия.
                Чака ни една по добра Европа

                https://studylib.net/coronavirus
                Last edited by Money; 03.04.2020, 12:33.

                Коментар


                • Сложих на монитора и CAT. Скъпичък ми е още, ама се надявам пазара пак поне до 90-100 да го натисне по някое време.

                  Мисля че инфраструктурния план на ДТ ще мине, мяркал съм че и демократите го искат, вече въпрос на договорки там за да тръгне, ама вероятността да го бъде ми се струва добра.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Ти докато го написа това и то вече не е вярно. А след седмица в щатите ще има двойно повече отколкото в целия ЕС.

                    Само вчера благодарение на олигофрена Трамп щатите са на +30 000 зарадени. Само почакай още малко и ще видиш, че в щатите ще измрат двойно повече отколкото в целия ЕС.

                    Все пак като инвеститор трябва да гледаш и анализираш динамиката на един процес. Не бъди като "гениите" от темата за пандемията.
                    Ха как да не е вярно бе пич...излагаш се.
                    Сащ на 100к заразени 75, да не говорим че половината от тях са в щатите с най либерастко управление, случаЕност..?
                    От 4те споменати от мен ЕС страни нито една не е с по малко, средното е над 155 на 100к

                    Вътре в ЕС също е отчетлива тенденцията - Изт.Европа е 7-8 пъти по добре от гореспоменатите, пак ли е случайност ?

                    Бъди сигурен че след тая криза Салвини ще се върне на бял кон....и не само там, това чака и Франция, Испания и най накрая (като най прости) и Германия.
                    Чака ни една по добра Европа

                    https://studylib.net/coronavirus

                    Коментар


                    • Ти докато го написа това и то вече не е вярно. А след седмица в щатите ще има двойно повече отколкото в целия ЕС.

                      Само вчера благодарение на олигофрена Трамп щатите са на +30 000 заразени. Само почакай още малко и ще видиш, че в щатите ще измрат двойно повече отколкото в целия ЕС.

                      Все пак като инвеститор трябва да гледаш и анализираш динамиката на един процес. Не бъди като "гениите" от темата за пандемията.

                      Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      На криво либерале се Тръмп му пречи
                      Да напомням ли че 1 седмица след локдауна в Ухан ДТ затвори полетите от Китай. Либерасткия ЕС кога... ?
                      Грешката му бе че закъсня с Европа, зер съюзници - доста ковидзомбита са влезли оттам.

                      Защо твоите любимци от Испания, Италия, Германия и Франция имат двойно повече заразени на глава от населението от щатите ?
                      Ако Тръмп е за бой, то тия европейски либхайвани са си за бесене.
                      Last edited by Money; 03.04.2020, 14:31.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                        Ще ми се да е така.
                        Към момента съм ( с вкл. и бфб) около 47% в акции, 3 къси, 16 злато, 11 тлт и 23 кеш (вкл.3% типс)
                        Надявам се да не падам повече от наполовина, макс 60% от пазара дори и в периодите когато хайваните заради ликвидност почнат да разпродават и жълтото и трежъритата.
                        Това обаче важи и за нанагоре...
                        По тая причина кратко/средносрочно повече съм склонен да стискам палци на мецаните поне още едно 15-20% да кихнат та да наместя на доста по изгодни нива кеша...гейм плана ми е докато се появят стадото бици и б.лебеди да съм не повече от 15-16% в дцк + кеш.
                        Освен допълвания при акциите, смятам да ползвам и х2 лост при нива от над 33-35% спад на пазара.
                        Звучи добра стратегия! Благодаря че споделяш!

                        Колко очакваш СП500 ? 2200? 2000? По надолу трудно ще падне. Тоест на около 2200 ще вкараш х2 лост?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                          да така е някои може да занулят няма спор, ако оцелеят круизите като Карнивал имат голям потенциал заради демографията и бъдещето голямо търсене от пенсионери. Като цяло добре си позициониран щом и спадът ти е под 20%.

                          Ще ми се да е така.
                          Към момента съм ( с вкл. и бфб) около 47% в акции, 3 къси, 16 злато, 11 тлт и 23 кеш (вкл.3% типс)
                          Надявам се да не падам повече от наполовина, макс 60% от пазара дори и в периодите когато хайваните заради ликвидност почнат да разпродават и жълтото и трежъритата.
                          Това обаче важи и за нанагоре...
                          По тая причина кратко/средносрочно повече съм склонен да стискам палци на мецаните поне още едно 15-20% да кихнат та да наместя на доста по изгодни нива кеша...гейм плана ми е докато се появят стадото бици и б.лебеди да съм не повече от 15-16% в дцк + кеш.
                          Освен допълвания при акциите, смятам да ползвам и х2 лост при нива от над 33-35% спад на пазара.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                            Регистрирани в Панама, не могат да използват като помощ нито цент от милиардите подготвени от САЩ, както се измъкват Бойнг и авиолиниите, намериха финансиране сега на 11.5% някъде, като преди година на 1.5%, трябва да платят нови 4 или 5 кораба тази година. Добра компания беше, но ако не тръгнат круизите тази година, заминава на дъното. Като за няма 1% от портфейла, са супер, 5х потенциал при благоприятно развитие, добър коефициент награда/риск.
                            https://qz.com/1830415/despite-coron...YPL&yptr=yahoo

                            Kaто си на закотвен на кота нула - каквото и да е после ще е супер растеж. Въпроса е да се оцелее дотогава

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                              кофти е целият сектор с евро банки. Банките бяха зле преди вирусът а след него е мега зле особено пък испанските банки. Предполагам че индексите ще паднат още поне да тестват дъната и евентуално тогава може да има някакви дъна при банките но си е много рисково.

                              Не познавам банката но като гледам маркет капа около 20 милярда все още изглежда скъпичка

                              Защо да е кофти комерцбанката е по 0,33 цента бройката. Какво и плащаш. Ама я издъних тая скрап. Плати ми каквото трябваше.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                                Извинявай ,че се намесвам в чата ...но чух за евро банки и да попитам - какво ще кажеш за BANCO BILBAO VIZCAYA ARGENTARIA
                                кофти е целият сектор с евро банки. Банките бяха зле преди вирусът а след него е мега зле особено пък испанските банки. Предполагам че индексите ще паднат още поне да тестват дъната и евентуално тогава може да има някакви дъна при банките но си е много рисково.

                                Не познавам банката но като гледам маркет капа около 20 милярда все още изглежда скъпичка


                                Коментар

                                Working...
                                X