IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    Аз го взех на 38,9. Ako и ти на толкова, то 46,7 е супер резултат. Аз в момента гледам да купя, а WELL ще го държа. Не съм мо сложил стоп. Моите обеми са много по-малко от твоите - имам 40 дяла.

    Moже да опиташ с HRL за дейтрейдинг. Падна след отчета, но според мен ще скочи до края на деня.
    WELL го бях взела на 38,53. И купих веднага нефтени ама тръгнаха надолу всичките

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
      WELL скочи. На кръстопът съм. Да го продавам ли terziev ?
      P.S. без да искам го продадох. Бях го сложила на цена 46,7 и не вярвах да я стигне. Докато се осъзная и замина
      Аз го взех на 38,9. Ako и ти на толкова, то 46,7 е супер резултат. Аз в момента гледам да купя, а WELL ще го държа. Не съм мо сложил стоп. Моите обеми са много по-малко от твоите - имам 40 дяла.

      Moже да опиташ с HRL за дейтрейдинг. Падна след отчета, но според мен ще скочи до края на деня.

      Коментар


      • WELL скочи. На кръстопът съм. Да го продавам ли terziev ?
        P.S. без да искам го продадох. Бях го сложила на цена 46,7 и не вярвах да я стигне. Докато се осъзная и замина
        Last edited by IvelinaJensen; 21.05.2020, 17:00.

        Коментар


        • Много ме е шубе от това "unrealized". Дивидентът ми дава някаква (може да е илюзорна) сигурност, че все пак имам нещо черно на бяло. По същата причина често се прецаквам със стоповете - слагам ги много близко до цената.

          Иначе днес не успях да вляза почти никъде. Не можех да следя постоянно, имах друга работа и сложих лимитирани на CXW, ALK, PPL, STOR и GWRS. Последното си ми е някакъв фетиш и все ми бяга. Всичките отлетяха. Само STOR уцелих и добавих 100 дяла, а там най-малко исках. ET и особено AM не разочароваха. +2.45 unrealized за сесията.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            При мен обаче стояха като мъртви пари, докато другите поне пускат дивидент.
            Tова никога не би трябвало да е като основен довод, водещ трябва да е потенциала за капиталова, пък ако някои такива дават и дивидент - хубаво е.
            При мен почти 42% от картоните не дават нищо или почти нищо - baba, jd, aapl, msft, nvdia, ma...като сложа и авио+круизшитовете дето вече са без дивидент по обясними причини - къде половината стават.
            Ама пък другата половина компенсират бая добре с около 8 и средната диви доходност за всички е към 4%.

            Коментар


            • Благодаря за предложенията. Май ще вляза при пандизите. Нямам финанси, там за едни центове изпуснах DFS.

              1. BABA го играх няколко пъти на малка печалба. Като цяло обаче продадох, защото влизах по тъпо време и средната ми цена беше 213. Само веднъж го хванах на 180. Малко над 10%+, което ми е позицията с най-малка печалба. При положение, че ми беше най-голям процент от портфейла. Иначе съм абсолютно убеден в бъдещето на компанията и че тази година ще удари 300. Компанията струва много повече. При мен обаче стояха като мъртви пари, докато другите поне пускат дивидент. Помислих, че към момента 220 е макс. Засега изглеждам прав. Чак се плаша. Ще скочи след данните - ще са трагични, но прогнозата ще е за светло бъдеще и ще дръпне цената нагоре.

              2. При горивата съм в акции само. Нямам капацитет за друго. И без това чета по 2-3 часа на ден отчети, анализи и данъчна информация. Повече съм в каруцари, заради високите дивиденти и ниските цени март-април. ET, WES, MPLX, AM, MMP. WES го взех на 3 и го продадох на 6.95, отделно дивидента. Удари ми стопа, иначе не исках да го продавам. Още е изгоден, но заради данъците няма да влизам. Отделно една позиция XOM, но нея съм я взел на 60. На дейтрейдинг добре изкарах от BSM, но се препотих 100 пъти. АМ пълня почти всеки ден, тук го обсъдихме вече. Предимството при него (за нас, като неамериканци) е, че е корпорация, а не LP. 10% вместо 37% върху дивидента. От европейските доста добре седи OMV-то. Поне така ми се струва.

              3. Аз не разбирам, но хотели и круизи винаги ми изглеждат надценени. Мислех си да допълня със самолетна - ALK (благодарско, pipbel), вече имам мъничко там, супер върви, но абсолютно нищо не разбирам от тази сфера и ще е съвсем хазарт.

              4. За препоръките - не вярвам. Според мен те вървят след, а не преди събитията. Т.е., когато препоръчат купуване, вече е прекалено скъпо за купуване. Нямам идея за мобилните. И аз се чудя за T, но там е малко различно.

              edit: сега прочето за Lufhansa. Никакви превозвачи. Тези от два месеца ги чакам да си ми върнат парите.
              Last edited by terziеv; 20.05.2020, 21:14.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                Кажете за днешния ден ?
                Иначе това което k.o. и pirdop коментират напълно съм съгласен, само без това, че може да се падне под мартенски дъна - това ми изглежда вече невъзможно на практика, само на теория може да се коментира философски - какво е съответствието - цени-печалби.
                както казах, много малко вероятно е на практика да тестваме нивата от март. Единствения вариант да слезем дотам за мен е нова вълна от паника, разбирай силна втора вълна с някакви новини че ситуацията няма овладяване>>>> ваксина/лек най-рано след година/две или че вируса мутира прекалено бързо в нещо много по смъртоносно и т.н. сценарии много но супер апокалиптични..... не го вярвам дотам да се стигне....

                единственото възможно е ако се докаже че е като херпес зостер и ХИВ - т.е. след първоначалната инфекция никога не си излекуван напълно, ами си оставаш преносител и може да се прояви отново когато си поиска (при отслабване на имунната система)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                  Наскоро някой ме пита - преди седмица, 10 дни и коментирахме боинг - на 122 $, гледам сега е на 133, има мегдан да поскъпва, пак ще се лети, с маски, без маски. Дългите дестинации няма как да се минават. Не може с колата.
                  Не е ли по - добре Airbus, имат солидни заявки, изпревариха по този показател "Боинг" около сагата със 737 max, която между другото още виси като дамоклев меч над тях? "Боинг" са по - диверсифицирани, но и проектът им за полети към космоса претъпя крах, малко останаха позитивите за тях.
                  Last edited by k.o.; 20.05.2020, 19:00.
                  Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                  Коментар


                  • вярвате ли на препоръките за купуване и продаване на роботи от tradingview.com примерно. Ся покрай terziev погледнах BABA и препоръчва да се купува ама човекът продал. Какво ви е мнението за роботите?

                    Коментар


                    • Швеция не затвори икономиката си ама индексът и падна повече от датския и по-бавно се катери нагоре. Иначе аз се прецаках зверски с нескопосан трейдинг и ако не бяха нефтените сертификати щях да съм на дълбок минус. Що никой не изказва мнение за падналите акции на телекомпаниите. Как си го обяснявате?
                      terziev, купи нефтен сертификат ако намериш от някъде. Олиото доста скочи днес ама ся пак тръгна надолу некакво....

                      Коментар


                      • terziev, с какви инструменти си влязъл в горива ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                          Продадох BABA-та на 220 и се опаричих. Сега не знам какво да купувам. Всичко е ужасно скъпо и не виждам начин за дългосрочен спад. Изкушавам се да партирам половината кеш в T, но по-принцип избягвам подобни мастодонти. По принцип смятам, че все още е изгодно в горива / ток, но вече 30% от портфейла ми е там.

                          Има ли свежи идеи, някакво намаление останало ли е?
                          Уплаши се от отчета вдругиден ли ?
                          Струва ми се малко си избързал, ма може и да намажеш ако е кофти ден и за пазара. Това мисля ще е първата чужда /китайска компания с трилион кап, има потенциал.

                          Виж пандизчиите, сивича се търгува доста евтини, на около 4 p/ffo. Има доста включен политриск, ама ако преизберат ДТ - дабъла е сигура за броени месеци.
                          Аз съм на 13% червено при тях, ама ги имам от предния март и с дивидентите съм почти на нула.
                          Тютюнджиите също се търгуват прилично все още, на нива от 11-13г.

                          Коментар


                          • Наскоро някой ме пита - преди седмица, 10 дни и коментирахме боинг - на 122 $, гледам сега е на 133, има мегдан да поскъпва, пак ще се лети, с маски, без маски. Дългите дестинации няма как да се минават. Не може с колата.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                              Продадох BABA-та на 220 и се опаричих. Сега не знам какво да купувам. Всичко е ужасно скъпо и не виждам начин за дългосрочен спад. Изкушавам се да партирам половината кеш в T, но по-принцип избягвам подобни мастодонти. По принцип смятам, че все още е изгодно в горива / ток, но вече 30% от портфейла ми е там.

                              Има ли свежи идеи, някакво намаление останало ли е?
                              Освен енергийните, намаление има при хотели, круизните и самолетните компании, но някои от тях не е ясно дали ще оцелеят.

                              Коментар


                              • Продадох BABA-та на 220 и се опаричих. Сега не знам какво да купувам. Всичко е ужасно скъпо и не виждам начин за дългосрочен спад. Изкушавам се да партирам половината кеш в T, но по-принцип избягвам подобни мастодонти. По принцип смятам, че все още е изгодно в горива / ток, но вече 30% от портфейла ми е там.

                                Има ли свежи идеи, някакво намаление останало ли е?

                                Коментар

                                Working...
                                X