IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
    ....NOVO B се срути мощно днес (както и половината датска броса де). Аз избързах с купуването и ме е яд, че после падна много. Но според мен си струва сега на тази цена както е или по-ниска да се купи.....
    Novo и аз накупих вчера и днес и ако продължи така ще продължавам да пълня. От датските ги търгувам нея и Pandora, но при Novo няма стрес

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Локхийд Маритна взехте ли го? На +5.84% го гледам днеска...

      Банките най-после яко нагоре -- добре, добре... май няма да режат никакви дивиденти.
      Не го взех него, от другите взех. Ама ако знаех че така рязко ще скочи щях. Тъкмо и дивидент дават скоро. Той сигурно заради дивидентът е и скочил точно днес. Ама то па един дивидент мизерен.... Ако след него падне и имам пачка може и да взема. Ама едва ли - много скъпи тия акции, трудно купувам на такива цени... Оф, не трябваше да ми казваш, че ме стана яд. Опаричих се днех и взех едни дето тотално се срутиха в последствие.
      Начи в момента има на промоция едни Stenocare STENO. Купуваш 3 за по 20 крони и получваш 4та безплатно. С предимство са акционери, които преди вчера са били закупили вече акции от тях. С големи амбиции тръгват да бъдат най-голямата компания за продукти от медицински канабис в Европа. Не купувайте акции по нормален курс. Е тук пише как да се възползвате от офертата. Аз мисля да я пробвам с дребна сума експериментално заради самата идея с канабиса, че съм му фенка (за медицински цели разбира се - с глупости не се занимавам):

      https://stenocare.com/investor-relat...re-issue-2020/

      Коментар


      • Не знам дали е правилно да се каже, че нафтата се е срутила. Според мен много бързо скочи и сега се регулира. Но мисля, че принципно посоката е нагоре. Не че не ме нерви де - почти 20% от целият ми капитал е в нефтени сертификати. Отделно и малко акции имам в такива.
        BABA наистина няма много мегдан за растеж. Само за дей трейдинг е добра ако нацелиш моментите. NOVO B се срути мощно днес (както и половината датска броса де). Аз избързах с купуването и ме е яд, че после падна много. Но според мен си струва сега на тази цена както е или по-ниска да се купи. Има и една Шведска TELE2 B, която от началото на кризата потъва. Не знам има ли изобщо шанс да се съвземе, но ако има сега е моментът ми се струва.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Локхийд Маритна взехте ли го? На +5.84% го гледам днеска...

          Банките най-после яко нагоре -- добре, добре... май няма да режат никакви дивиденти.
          Банките е ясно но някой специалист по Шеврон и нефта .....нещо закъсаха и европейските и щатските...а самолетите и колите са с бензин.....
          Ще съкращават 15 % от персонала за преструктуриреане...това не е ли първи признак на излитане....?

          Коментар


          • Локхийд Маритна взехте ли го? На +5.84% го гледам днеска...

            Банките най-после яко нагоре -- добре, добре... май няма да режат никакви дивиденти.

            Коментар


            • На този етап оценявам като много правилно, че шитнах BABA преди отчета на почти 220. Малко глупаво беше, че после си върнах 1/3 от позицията на 203. Компанията е подценена, но няма потенциал за ръст, какъвто имат някои от по-малките или по-ударените от кризата компании.

              Резултатът от над 190 дни игра с BABA (съвсем малко дейтрейдинг) е едва +7%. За сравнение CXW e +15% само за седмица. ALK и останалите самолети да не говорим. В същото време ми е трудно да възприема китайска компания като истинска защитна инвестиция. Независимо дали Тръмп е на власт или някой друг. Липсата на дивидент е още един минус, независимо дали държим на него или не.

              Накратко - скокне ли над 215 - продавам. Ще държа по-дълго единствено, ако дотогава съвсем не е останало какво да се купи евтино.

              edit: С хубавото се свиква леснo и +1,50% днес ми се вижда мизерно. Алармите за TDOC пищяха на 150, но нямам свободни пари. Нафтата се срути и ми обра малко от ръста, но предвид, че миналата седмица раздрусах портфейла, вече не съм толкова зависим от тези компании.
              Last edited by terziеv; 27.05.2020, 21:54.

              Коментар


              • https://www.youtube.com/watch?v=_zAzIJ7VvDo

                Коментар


                • Тръмп има бая да ги гони тия, 40%...баси

                  The new package puts the total amount Japan spends to combat the virus fallout at 234 trillion yen ($2.18 trillion)- roughly 40% of Japan’s gross domestic product.
                  https://www.reuters.com/article/us-h...-idUSKBN2323D3


                  PS Карнавалчето ми хич си не поплюва примаркет, пак дузинка сложило отгоре ама и ройъла се не дават.
                  И днес май ще бият авионите, те само по 6-7%..
                  Last edited by pipbel; 27.05.2020, 13:28.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                    И аз , ама за TUI ..мноооого се чудих на 3 евро
                    Аз не се чудих много, но взех твърде малко, като на майтап, все 4.5-5 си мислех до юли даже, а то с по 30% на ден скача, удвои за 0 време.
                    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                    Коментар


                    • Не знам за авионите, аз не съм фен на туризма и пътуванията. Не ги разбирам тези шматкания колко и дали са печеливши и извън ковид времето. Затова и бях толкова предпазлив. Баш вчера обаче получих писмо от шефа на Луфтвафе-то с увещания да не си взимам парите, а ваучер. Отделно пояснения как да имам още търпение, ако все пак си искам парите. Имам търпение вече близо два месеца. Не мисля, че ще са добри отчетите и за вторта половина на 2020.

                      Лео не са баш държавна, но според мен предимството им е именно, че има държавно участие. Няма да бъде допуснат фалит. А колко още може да пада цената? Смятам, че посоката е само нагоре и ще се раздава добър дивидент. Капиталовата обаче ще е минимум 50%. И аз нямам евроцент, а Фортум не ми се продава, но ако имах - тук щях да сложа.

                      IvelinaJensen, не вярвам да няма начин. Милано е водеща борса. Предполагам трябва да удариш една жица на брокера. Ако, кинтите са свършили е друг въпрос.

                      edit: pipbel, четох една статия с исторически примери как след кризи Ръсел винаги бие S&P. С много.
                      Last edited by terziеv; 27.05.2020, 12:50.

                      Коментар


                      • От моята платформа май не мога да купя Leonardo. Пък и кинти нема. Закупих си Rheinmetall и за сега нямам оплаквания. Някой да е изкарвал пари по по-побъркващ начин от stocks trading? С нищо не съм си късала нервите както с тая простотия. Това няма научаване братче, щото е битер хазард

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                          От кой ръкав ги вадиш тия зайчета....хеликоптери и електроника ли правят ?
                          Страната на произход нещо не ми се нрави особено обаче..тепърва проблеми
                          https://www.cnbc.com/2019/01/10/top-...the-world.html

                          Дедо е яко надценен. Отдавна вече го играе грубо, а не толкова с акъл или с късмет.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                            Ще си изям ушите, дето бях толкова предпазлив с младежите от Аляска.
                            И на мен ми се ще по смел да бях, не само при тях, а и при jblu luv. Сега и 3те позиции са не особено големи.

                            Нищо чудно дедо да е хванал баш дъното за продажби...

                            https://www.marketwatch.com/story/he...cks-2020-05-26

                            Airline stocks did well after the last three financial crises: In the six months after the 9/11 terrorist attacks, the 2003 SARS outbreak, and the 2008-09 financial crisis, airline stocks rose 80%-120%
                            Last edited by pipbel; 27.05.2020, 11:12.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                              За който искаше оръжия - https://www.borsaitaliana.it/borsa/a...5.html?lang=en

                              Не е на NYSE, но пък е страшна далавера. Жалко, че нямам никакви евраци. Според мен ще удари 8 до края на годината.
                              От кой ръкав ги вадиш тия зайчета....хеликоптери и електроника ли правят ?
                              Страната на произход нещо не ми се нрави особено обаче..тепърва проблеми
                              Last edited by pipbel; 27.05.2020, 10:47.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                                Ще си изям ушите, дето бях толкова предпазлив с младежите от Аляска.
                                И аз , ама за TUI ..мноооого се чудих на 3 евро
                                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                                Коментар

                                Working...
                                X