IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

    Аз си имах заявка на 150 и се изпълни, засега само 1/3 съм възстановил от предната селната позиция.
    И при мене SYF не дойде на основното ястие на 14-15$, добре че нагоре поне сложих макар и малко, на малко над 18 средна съм. Поне каката МА да си има дружка, че друго финансово не държа. Е имам и корейско КВ, ала и то е с минорна големина.
    Яд ме е че изпуснах и аеропорта омав, хем ми бе в уиш листата, ма излете птичето, върви го гони...ще взема му сложа едно чакало на 31 при случаен пулбак да не мине пак между капките, ако не - здраве да е.

    Гледам последните дни май яка ротация към валю е в ход, то и Тръмп гаче има пръст в това, време беше да се озаптят малко разпищолилите се либерастя в соцмедиите - давай Доне - смажи ги, тяхната...
    Много благодаря за КB! На пръв поглед изглеждат стабилно и силно подценени, с добър дивидент. Ще му сложа една аларма, ще разгледам още малко, и ако остане под 30 ще купувам. Да шитна BABA-то само. Не съм си пуснал маржин, защото не си вярвам и ме е страх да не го обърна съвсем на хазарт. Принципно обаче смятам, че пред Корейската икономика перспективите са изключително негативни.

    Без изобщо да съм ги мислил нещата съм почти изцяло при чичо Валю. Другата икономика никога не съм я понасял. Ама, на. Хората милиардери станаха от Юбер и Бийонд мръвката.

    Без някакви лични подробности, но просто малко нездраво любопитство - изцяло професионално ли се занимаваш с борсата?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение
      Някой от търгуващите повече short.... Гледам, че SH e на нива от върха на S&P преди няколко месеца. Обаче на самия индекс си му трябва още да катери до там. От къде се получава такова значително разминаване. Таксата е под 1% годишно, така че не е от там?
      Аз сефте ги ползвах с цел хедж средата на април, после още 1 взятка имах на 2950, не бях забелязал досега особени отклонения.
      Ама сега като каза и проверих - наистина на 3 месечна и годишна база има сериозно отклонение, хабер си нямам защо, бая ликвидно си е, няма и левъридж, чудно ми е...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
        Алармите за TDOC пищяха на 150, но нямам свободни пари. Нафтата се срути и ми обра малко от ръста, но предвид, че миналата седмица раздрусах портфейла, вече не съм толкова зависим от тези компании.
        Аз си имах заявка на 150 и се изпълни, засега само 1/3 съм възстановил от предната селната позиция.
        И при мене SYF не дойде на основното ястие на 14-15$, добре че нагоре поне сложих макар и малко, на малко над 18 средна съм. Поне каката МА да си има дружка, че друго финансово не държа. Е имам и корейско КВ, ала и то е с минорна големина.
        Яд ме е че изпуснах и аеропорта омав, хем ми бе в уиш листата, ма излете птичето, върви го гони...ще взема му сложа едно чакало на 31 при случаен пулбак да не мине пак между капките, ако не - здраве да е.

        Гледам последните дни май яка ротация към валю е в ход, то и Тръмп гаче има пръст в това, време беше да се озаптят малко разпищолилите се либерастя в соцмедиите - давай Доне - смажи ги, тяхната...

        Коментар


        • Някой от търгуващите повече short.... Гледам, че SH e на нива от върха на S&P преди няколко месеца. Обаче на самия индекс си му трябва още да катери до там. От къде се получава такова значително разминаване. Таксата е под 1% годишно, така че не е от там?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение


            Хайде със здраве.
            ​​​​​​
            Ти пък, като им върви и печелят, нека си трейдват, ще си напаснат стартегията и още по - големи успехи ще дойдат с времето.

            Пазарът изби рибата, такъв бърз скок никога нямаше да предположа(не че се сърдя), дори СИП подгони рекордните нива, при NASDAQ си бе ясно. Само се замислям около задаващото се напрежение по линията САЩ-Китай, че ме навяват спомени от миналата година, а сега е доста по - сериозно и на световната търговия няма да се отрази позитивно.
            Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

            Коментар


            • Нафтата ще удари 35. Не знам дали това те устройва. Смятам обаче, че няма да удари 80 преди края на годината. Т.е. при акциите сега има повече възможност за печалба. Моята, засега сполучлива, "стратегия" обаче е да продавам при спад и да купувам при покачване. Това с държането до дупка не го разбирам. По-добре 10-20% загуба и пренасочване на парите другаде, отколкото 50% назад и стискане на палци да излезеш поне на 0.

              Eто, Фортумчето ми мина 17. С дивидента съм на +20% и то само за месец. Компанията е по същество държавна и рискът е минимален. И това е възможно най-консервативната инвестиция.
              Last edited by terziеv; 28.05.2020, 12:35.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                Аз бих решавал в зависимодт от инструмента ...какво си купила , акции или фючърси ?
                Ако е акции... защо мислиш, че втората преценка (да продаваш) е по-правилна от първата - при която си видяла възможност
                Предимно съм инвестирала в нефтени сертификати с gearing x 2. Видях възможност само щото бях убедена, че това е нормален спад преди да тръгнат отново нагоре. Но вече спадът не ми се вижда толкова безобиден. А и като чета експертни мнения като въпросната статийка и се влияя. Въпреки че, не виждам логика в нея, щото уж нали се очаква подем и на полети и на икономика и на всичко. Ясно е, че трябва да намерим начин да живеем с тоя вирус - нереалистично ми изглежда пък съвсем да се заглобим и всичко да рухне. Ти как смяташ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                  Ей начи, имам страшен усет да купя баш кога е най скъпо. Най-после се реших да купя банка, ама датска - моята си. Уж се беше юрнала нагоре и докато се наканя пак на най-скъпото я взех.
                  Иначе за тия оувърдрафти неам никаква идея какви са лихвите. Мъжът ми вика от Мастера да тегля че там за текущия месец нямало лихви. Ама не ме пусна да го изтегля, а уж ми дава 20 000 кр като наличен оувърдрафт (иначе неам пукната крона в картата щот не я и ползвам). Та от Визата дръпнах. Исках NovoNordisk да си допълня ама вече бяха скочили, та налях в шибаната банка и още малко в олиото, което продължава да копа дъното и нервата яко ме тресе - трябва да се махна от тук и да свърша нещо наистина полезно вместо да продължавам да се набутвам. Поне за успокоение датската борса светна зелено днеска.
                  Гледам кви ги вършиш. Време е да си проясниш мозъка а не само да се дзвериш у монитора. Всъщно ако си избрала правилните инструмени може и нищо да не правиш и да печелиш повече отколкоро като трейдваш всеки ден.
                  Трейдъра трябва да е агресивен точно определени моменти а те са примерно 10 процента. от времето или по малко а през останалото време да си седи на задника. По честото търгуване не означава по - големи печалби а всъщност води до по - големи загуби.

                  Работа с продънени банки немаш . Петрола е силно волатилен инструмент Там също ще ядеш дървото . Банките и петрола могат да се движат настрани или. по лошо на доле Докато същевремено целия пазар катери. Понеже се опитваш да трейдваш . Фани се запри стига храни брокерите. Солидни печалби се изкарват не баш от трейдване а от хващане на рали и държането на инструмента с месеци и години. а не продаването му кат видиш. малка печалба. Лузарите прибират рано печалбите и държът загубите дълго. Издумкването на влога на детето и некви заеми от съпруга добра ама сега и кредитната карта . Накрая ще занулиш всичко . ще си разбиеш психиката и ще се си развлиш семейството или най малкото мъжът ти ще ти го натяква цял живот.
                  Единсвената причина е да си над водата. е че пазарното рали последните два месеца е изключитено силно.
                  Но няма винаги да е така. Я сме потънали или влезем в рейнж си Чао Банбина

                  Хайде със здраве.
                  ​​​​​​
                  Last edited by Todor Sabev; 28.05.2020, 12:16.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                    Май сбърках за олиото че се регулирало. Потъва си здраво. Сега се чудя да продавам ли или да продължавам да се надявам на чудо

                    https://markets.businessinsider.com/..._medium=ingest
                    Аз бих решавал в зависимодт от инструмента ...какво си купила , акции или фючърси ?
                    Ако е акции... защо мислиш, че втората преценка (да продаваш) е по-правилна от първата - при която си видяла възможност
                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • Май сбърках за олиото че се регулирало. Потъва си здраво. Сега се чудя да продавам ли или да продължавам да се надявам на чудо

                      https://markets.businessinsider.com/..._medium=ingest

                      Коментар


                      • Ей начи, имам страшен усет да купя баш кога е най скъпо. Най-после се реших да купя банка, ама датска - моята си. Уж се беше юрнала нагоре и докато се наканя пак на най-скъпото я взех.
                        Иначе за тия оувърдрафти неам никаква идея какви са лихвите. Мъжът ми вика от Мастера да тегля че там за текущия месец нямало лихви. Ама не ме пусна да го изтегля, а уж ми дава 20 000 кр като наличен оувърдрафт (иначе неам пукната крона в картата щот не я и ползвам). Та от Визата дръпнах. Исках NovoNordisk да си допълня ама вече бяха скочили, та налях в шибаната банка и още малко в олиото, което продължава да копа дъното и нервата яко ме тресе - трябва да се махна от тук и да свърша нещо наистина полезно вместо да продължавам да се набутвам. Поне за успокоение датската борса светна зелено днеска.

                        Коментар


                        • Хайде... фейса по пързалката. Смятам, че едно принудително разделяне на тези компании е крайно необходима мярка. Не му стиска на Тръмп обаче.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                            Днес пак ще има скок подскок. Изчакай малко. Все пак използвай печалбите от акциите, за да си погасиш овърдрафта. Смятам, че в момента пазарът все още предлага много по-добри оферти от Локхийд. Ама много по-добри.
                            Това с овърдрафта е много лоша идея за финансиране ...на хазарт ...
                            Плащаш лихви 10 -15% ...и като се забиеш някъде дългосрочно почваш да се чудиш дали не е по-добре да затвориш на загуба ...Няколко пъти така и зануляваш ...
                            Когато ме засърбят ръцете и видя някоя изключителна сделка (в моите очи ) ...пазарувам CFD - лихвата е поносима около 4% , ... често се покрива от дивидента ...
                            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                            Коментар


                            • Днес пак ще има скок подскок. Изчакай малко. Все пак използвай печалбите от акциите, за да си погасиш овърдрафта. Смятам, че в момента пазарът все още предлага много по-добри оферти от Локхийд. Ама много по-добри.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Хммм, то ние говорим от съвсем различни гледни точки ама пак се получава комуникация

                                Локхийд ги взех с идеята да ги държа една-две, че и повече години. На p/e 13 ги взех и 3.3% дивидент. Никак не ми се видя скъпо като за тази компания. Сега вече не може да се каже, че са евтини, но очаквам да ги видим още нагоре съвсем скоро. Дивидента те го увеличават редовно.

                                Всъщност ти като гониш хем голям дивидент, хем капиталова печалба може би трябва да поразгледаш американски банки. JPM, WFC, HBAN примерно. Или KBE етф-а, за по-сигурно - кошница от банки.

                                Европейските не бих ги пипал.
                                Неправилно се изразих. Нямах предвид P/E като казах, че Lockheed са скъпи, а че няколко стотин долара за 1 акция психологически трудно приемам. До 100 долара по-лесно ми се късат от сърцето да го кажем. Освен това дивидентът (на теб ти е 3,3% ама аз ако сега купя ще ми е 2,5%) на година се пада, което не е да е съвсем скромно, ама не е и много. Тия двете натежаха като избрах другите по-евтини на Rheinmetall.
                                Банките ще ги погледна въпреки, че не съм им фен и нямам ни една банка в портфолиото за сега. Леко съм в паника след нощното прогресивно гмуркане на нафтата и сега и се моля като на Господ поне да задържи ))) Никой не дава обяснение защо така се изложи олиото.
                                Усещам че съм го загазила защото използвах последния си шанс за капиталово попълнение и изтеглих до крона оувърдрафта от визата. Чак мъжът ми усещам, че почва да се притеснява за новото ми скъпо и рисково хазартно хоби

                                Коментар

                                Working...
                                X