IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
    Как преценявате кога да продавате? Аз явно не го мога и само се прецаквам. Все си викам "Изтрай, не действай импулсивно, то ще се качи" ама то си потъва. Как примерно преценихте до къде ще потъва NIO та го продадохте на печалба?
    Продаваш когато сентимента е силно положителен и медиите тръбят навсякъде това. А ти се чустваш сигурна и уверена като гледаш пелбата на монитора.
    Last edited by Todor Sabev; 18.07.2020, 13:12.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
      Как преценявате кога да продавате?


      Супер въпрос, ама това е предмет на цяла отделна тема.

      И универсални еднозначни отговори няма, иначе нямаше да има борси.
      Гледам 4д ти е дал някакви насоки, добри са като за начало. Трябва да си наясно/имаш план какво ще правиш още преди да купиш. А риск мениджмънта е на 1во място....виж 2те главни правила на дедо Бъф, винаги ще са си актуални.
      Last edited by pipbel; 18.07.2020, 12:42.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
        Как преценявате кога да продавате? Аз явно не го мога и само се прецаквам. Все си викам "Изтрай, не действай импулсивно, то ще се качи" ама то си потъва. Как примерно преценихте до къде ще потъва NIO та го продадохте на печалба?
        Има само един работим вариант. Опознай себе си и пазара. Прецени колко поредни грешни решения може да вземеш. Направи си лимити така, че ако ги вземеш да не те отнесе. Лимитите са много важно нещо защото може да спечелиш, може да загубиш, но ако загубиш е много трудно пак да спечелиш. Отговора е прост. Ако имаш 1 лев и загубиш 50 процента имаш 50 стотинки а за да се възстановиш до лев ти трябват сто процента печалба. Така реално ако направиш някоя тъпотия и загубиш 70 процента от капитала никога няма да се възстановиш. Ако ще да почне рали, борсов балон или нещо подобно. Целта на лимитите е да преживееш цял цикъл. Изкараш ли го и си оцеляла то си готова защото всичко е минало през личният ти опит. Човек трябва да чете, но някои аспекти от живота се учат само през личен опит. В случай, че при теб логиката е такава много трудно ще разбереш нещо от книгите. Трябва да мине през теб. За мой късмет логиката и интуицията при мен не са едномерна функция и мога да уча от книги и чужд опит. Това много ме улеснява. Но в случай, че за теб пазара не е поне двадесет годишен проект е по-добре в даден момент да се откажеш. Лично мнение.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
          Как преценявате кога да продавате? Аз явно не го мога и само се прецаквам. Все си викам "Изтрай, не действай импулсивно, то ще се качи" ама то си потъва. Как примерно преценихте до къде ще потъва NIO та го продадохте на печалба?
          Ама то никой не е купувал Nio-то
          Питай терзиев кога да продаваш той го споменаваше с още десетки др компании. Е Той имаше 3 дена слава ама нещо се покри.

          Коментар


          • Ами сложи си 10-15 процента им продавай..Лакомията е лош съветник..

            Коментар


            • Как преценявате кога да продавате? Аз явно не го мога и само се прецаквам. Все си викам "Изтрай, не действай импулсивно, то ще се качи" ама то си потъва. Как примерно преценихте до къде ще потъва NIO та го продадохте на печалба?

              Коментар


              • После борсата, спекулантите, големите, малките и не знам още кой били виновни

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Тука някои хора съвсем на тото го играете най
                  ми то си е живо тото. И не е само тук - целия свет играе на тото. Включително големите тукашни инвеститори-специалисти, които уж дългосрочно инвестират ама тръгне ли надолу продават.

                  Коментар


                  • Тука някои хора съвсем на тото го играете май
                    Last edited by Money; 18.07.2020, 10:31.

                    Коментар




                    • Moderna оцепи яко нагоре. Имах пари тия дни и ме е яд че се кумих и на взех. И май закъснях

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                        Сигурен ли си в това ?
                        Изглежда че най големия ( и най запознатия с кухнята като основател) дори е увеличил бройката...

                        https://www.fool.com/investing/2020/...ba-shares.aspx
                        Четох го това, но не съм сигурен дали разбирам какво се случва накрая. Факт е, че продаде наскоро. Softbank и те били продали. https://www.bloomberg.com/news/artic...-alibaba-stake Но предвид мега издъна с този сплит, повече няма да коментирам точно бабата.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                          Признавам, че с BABA гризнах дървото от чиста алчност и простотия. Сега ще ги държа. От една страна нямаше как да предвидя, че големи акционери ще разпродават...
                          Сигурен ли си в това ?
                          Изглежда че най големия ( и най запознатия с кухнята като основател) дори е увеличил бройката...

                          https://www.fool.com/investing/2020/...ba-shares.aspx

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от arbeitmachtfrei Разгледай мнение

                            а това сигурно ли е, да не стане да си ги таксуват като американски акции? щото имах преди инвестиции в едно чилийско адр и така и не разбрах какво ме таксуваха.... нашта държава няма договор с Чили и трябваше да ме чешат 35%, но те ме чешеха някакъв измислен %, който не отговаряш и на американския withholding tax
                            Сигурно е, колкото може да се вярва на писаниците по интернет. Аз експерт не съм, а протугалският ми е слабичък. Специално през IBKR двустранните спогодби не важат - с изключение на тази със САЩ.

                            https://www.taxathand.com/article/12...-consideration

                            Withholding tax:Dividends No withholding tax is imposed on dividend distributions to a nonresident that are paid from profits earned as from 1 January 1996. As from calendar year 2015, dividends are determined based on IFRS

                            http://www.iberglobal.com/files/2019...itte_ficha.pdf
                            Last edited by terziеv; 17.07.2020, 18:50.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                              Оказва се, че бразилците май нямат данък при източника. Още една точка за ABEV срещу BUD.
                              а това сигурно ли е, да не стане да си ги таксуват като американски акции? щото имах преди инвестиции в едно чилийско адр и така и не разбрах какво ме таксуваха.... нашта държава няма договор с Чили и трябваше да ме чешат 35%, но те ме чешеха някакъв измислен %, който не отговаряш и на американския withholding tax

                              Коментар


                              • Оказва се, че бразилците май нямат данък при източника. Още една точка за ABEV срещу BUD.

                                Коментар

                                Working...
                                X