IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
    Проблемът е, че рогатия използва вродените ми любопитство, импулсивност и склонност към риск и ме разсейва и тласка да правя губещи стъпки.
    https://finance.yahoo.com/quote/AG?p=AG
    https://finance.yahoo.com/quote/AU?p=AU
    от март досега само са нагоре
    незнам от къде намираш тези избушени казина NIO и др
    Last edited by hazard; 22.07.2020, 18:50.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

      Това са двете страни на монетата, но докато има ликвидност, пари в ръцете на потребителите и да куцат компаниите, посока нагоре. Аз последните дни чаках 3-4 компании да паднат с по 5%, за да взема, те взеха, че скочиха с по 15%... Най - добрият юли от 10 г. за S&P 500, смятай колко е нормално, всичко цветя и рози.
      Някакви тек компании, нали? Еми Ковид-19 се смята за катализатор на много от тек тенденциите от преди вируса...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

        така е, плюс стимулите от ЕС, както и напредъка на ваксината от Оксфорд.
        Отделно, Министерството на финансите на САЩ разполага с парично салдо в размер на 1,8 трилиона щатски долара, което Тръмп ще употреби.
        На противовес остават лошите отчети и данни за безрзботица.
        Това са двете страни на монетата, но докато има ликвидност, пари в ръцете на потребителите и да куцат компаниите, посока нагоре. Аз последните дни чаках 3-4 компании да паднат с по 5%, за да взема, те взеха, че скочиха с по 15%... Най - добрият юли от 10 г. за S&P 500, смятай колко е нормално, всичко цветя и рози.
        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

          Дано си прав и майкрософт довечера да спазят традицията и съответно нов атн..
          MSFT и мене много ще ме изкефи да изкарат добър отчет... ама що не взех повечко от тях

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
            AMD +7%, изби рибата. Стана вече практика, фирми от тех-сегмента, като рипортват да надминават очакванията на анализаторите. Как, как го правят интерсна работа.
            Дано си прав и майкрософт довечера да спазят традицията и съответно нов атн..

            Коментар


            • AMD +7%, изби рибата. Стана вече практика, фирми от тех-сегмента, като рипортват да надминават очакванията на анализаторите. Как, как го правят интерсна работа.

              Коментар


              • first energy @ 24.16 , да видим дали няма да гризна дървото

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                  В "моята фирма" и на 1% бих бил доволен
                  Дори и не много дългосрочно, примерно след 3-4 такива години бих се "пенсионирал" от пазара. Е не баш всичко, може би ще оставя 1/4 ( портфейла на малкия) че той е с поне 15г+ хоризонт.
                  1% месечно, т.е. 12.7% годишно и за мене си е супер. Ама аз по-скоро бих се “пенсионирал” след десет години на капитализирана възвръщаемост от 12.7%

                  Но ако съм абсолютно сигурен, че ще ги правя, може и още сега да изляза в “пенсия”

                  Реално аз и сега съм така, неплатен отпуск от доста време
                  Last edited by Money; 22.07.2020, 17:04.

                  Коментар


                  • Eто един материал за голямата нефтена петорка (Big Oil's), за който му се чете.
                    https://finance.yahoo.com/news/big-o...040107230.html

                    Много се качи и еврото, 1.16 $, натиска всички доларови експозиции., някъде мярнах коментар, че до 1.17 $ ще отиде лесно.
                    Last edited by ПИЧ; 22.07.2020, 15:48.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                      Вярно е това, но може да се коригира сравн.лесно - най елементарно е да продадеш част или всичко от лоста ако падне под ма200 и после да възстановиш бройката на доста по изгодни нива.
                      Те по принцип и лостовете са си за търговия, не за прекалено дълго държане.
                      Другия вариант е да допълниш 20те % с акции с бета от около 2.
                      Изисква си маркет тайминг. А то реално ако можеш да правиш маркет тайминг и си склонен да го правиш можеш да го правиш и със самия ETF не ти трябва негова ливъриджната версия. Още повече че маркет тайминга в повечето случай си добавя риск така че инструмента с който се използвва няма нужда да е по-рисков от пазара.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                        Нямам идея, предполагам че ти ги котират към доходността при издаване. Портфейла ми не е такъв че да мога да си позволя да търгувам облигации. И не им следя търговията. Като ми трябват облигации си купувам ETF
                        Не ги гледам и аз за търговия. Трябват ми за други неща. Нѐма да ставам бонд трейдър на стари години

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                          В смисъл това е някакъв осреднен дневен bid/ask на generic bond от съответната дюрация (това дори не знам дали е on-the-run bond или пак някакво осредняване)
                          Нямам идея, предполагам че ти ги котират към доходността при издаване. Портфейла ми не е такъв че да мога да си позволя да търгувам облигации. И не им следя търговията. Като ми трябват облигации си купувам ETF

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                            SSO ти дава следване на индекса само на дневна база. Реално не ти гарантира в дълъг период че ще има двойна доходност. Още по-големия проблем е при спад на пазара. например ако индекса е 100 и първия ден на спад падне с 10% това ще падне с 20%. Но ако след това индекса скочи с 10% това ще скочи само с 16%. Няколко такива врътки на индексите при мечи пазар и си дълбоко на минус.
                            Вярно е това, но може да се коригира сравн.лесно - най елементарно е да продадеш част или всичко от лоста ако падне под ма200 и после да възстановиш бройката на доста по изгодни нива.
                            Те по принцип и лостовете са си за търговия, не за прекалено дълго държане.
                            Другия вариант е да допълниш 20те % с акции с бета от около 2.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение


                              Не, това трябва е цената, все пак говорим за bid/ask

                              Аз ти давам само bid-а щото ми ги вади в отделни таблици
                              В смисъл това е някакъв осреднен дневен bid/ask на generic bond от съответната дюрация (това дори не знам дали е on-the-run bond или пак някакво осредняване)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                                Не, не мисля. Човек докато не си строши сам главата не вярва на други хора.
                                Да, ако реално търгува. Ако цял живот е на демо това вече е друга история

                                На мене дори не ми е ясно защо се хаби този човек и влага толкова енергия и емоции в демо сметката си

                                Коментар

                                Working...
                                X