IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
    За потъналия долар никой нищо не казва. Не ви ли притеснява? Заради него днешния ден приключих на минус. За мен си е набутвация - трябваше да си джиткам на датските пазари и да не си създавам допълнителни проблеми.
    Прегледай. последните 2-3 страници. от темата за ..Златото балон или не.. Писал съм некои работи.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
      За потъналия долар никой нищо не казва. Не ви ли притеснява? Заради него днешния ден приключих на минус. За мен си е набутвация - трябваше да си джиткам на датските пазари и да не си създавам допълнителни проблеми.
      Освен VESTAS друго интересно не съм забелязвал там- Сподели някой компании.

      Коментар


      • За потъналия долар никой нищо не казва. Не ви ли притеснява? Заради него днешния ден приключих на минус. За мен си е набутвация - трябваше да си джиткам на датските пазари и да не си създавам допълнителни проблеми.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

          Е то от стоте изброени все ще има нещо да скочи за един ден, само че нито ще го продадеш нито си го купил с целия си капитал, даже не знам дали купуваш или само ей така изброяваш.
          Та като не казваш с какъв процент от портфейла си, какво и на каква цена купуваш са празни приказки.
          Който иска да гледа, не насилвам никого. Донякъде се забавлявам как някои хора упорито не искат дори да се замислят дали не могат да си подобрят резултата. Няма човек да е написал нещо конкретно в темата и да не съм се замислил и да не съм го проверил. Не пиша за ABEV, защото откраднах идеята, а не се инатих за TAP. Е, има и ударници, дето знаят нещата как са и са много навътре, обаче няма да ни открехнат, защото си "имат причини". Мисля, че е по-добре да има информация как да извадим пари от NYSE, а не за 369-ти път тази година да се открива колко % облигации е идеалният портфейл.

          ---

          И за да не съм капо... Канадските слънчеви батерийски имат добри показатели. Изпуснах ги на 15, но подобни модерни неща ще вървят все нагоре. Днешният спад беше заради продажба на един грамаден пакет и едва ли ще продължи и утре. За мен още е малко скъпо.
          Last edited by terziеv; 21.07.2020, 22:56.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

            С други думи щом пазарът купува новопласирани облигации, значи го прави защото това дига Шарпа на портфейлите? Това е презумпцията?
            Доколкото има ефективен пазар- да. А иначе доколо нормативната база и финансовата компетентност на част от инвеститорите отговарят на теоретичните постановки е съвсем отделен въпрос.

            Коментар


            • И за мене в сегашната обстановка. Мисля, че портфейлната теория е много яко сбъркана. Фундаментално даже

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                Ефективният портфейл не е 60/40 или други твърдо съотношение, а този с най-добър Шарп. Явно при текущото ценообразуване съотношението е 25/75, а не 60/40.
                За мен е по скоро нещо от рода на 50/25/10/15
                Двойно по добър шарп тоя век, вече 20г....защо пък не още поне половината на това.

                Коментар


                • За мен активи с фиксирана доходност са направо токсични. Не ги искам, но разбирам на тяхно място в портфейла да има някакво злато.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                    Ефективният портфейл не е 60/40 или други твърдо съотношение, а този с най-добър Шарп. Явно при текущото ценообразуване съотношението е 25/75, а не 60/40.
                    С други думи щом пазарът купува новопласирани облигации, значи го прави защото това дига Шарпа на портфейлите? Това е презумпцията?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                      Е то от стоте изброени все ще има нещо да скочи за един ден, само че нито ще го продадеш нито си го купил с целия си капитал, даже не знам дали купуваш или само ей така изброяваш.
                      Та като не казваш с какъв процент от портфейла си, какво и на каква цена купуваш са празни приказки.
                      Портфейлът е на демо, т.е. няма такъв

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                        WASH изобщо да не споменавам; който иска да погледне.

                        Неща като Виза и МК не че не стават, но на пазара има десетки по-добри сделки. Дори само сред финовете. Ако човек не следи пазара, а само иска да си паркира някъде парите, вероятно е добра сделка. Но после да няма чуденки защо някои правят по 7%/мес, а с Виза-та не става.
                        Е то от стоте изброени все ще има нещо да скочи за един ден, само че нито ще го продадеш нито си го купил с целия си капитал, даже не знам дали купуваш или само ей така изброяваш.
                        Та като не казваш с какъв процент от портфейла си, какво и на каква цена купуваш са празни приказки.

                        Коментар



                        • I/QUOTE]



                          Всъщност все още тук таме се намира нещо що годе реално оценено или дори подценено, но това не значи че непременно ще аутпърформва другите.

                          [/QUOTE]

                          Последният път, когато пусках скенера по фундамент, излязоха две компании за хартия - Verso и забравих другата. И двете са пълен шит, но няма никакъв дълг.

                          Намерих я - Ennis.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                            Не чак толкова екстремно, но пак рисково, може да играеш FRT, VTR или отново OLN. Там може и да държиш по-дълго, дори да паднат още. Мисля, че и трите ще скокнат утре, защото днес нямаше особени причини за подобен спад.
                            WASH изобщо да не споменавам; който иска да погледне.

                            Неща като Виза и МК не че не стават, но на пазара има десетки по-добри сделки. Дори само сред финовете. Ако човек не следи пазара, а само иска да си паркира някъде парите, вероятно е добра сделка. Но после да няма чуденки защо някои правят по 7%/мес, а с Виза-та не става.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                              Не знам дали е “научно” издържано, но ако приемам хипотетично, че efficient portfolio-то има 60% акции и 40% облигации как ще стане така, че всички имат 60/40 при положение, че на пазара има 3х повече облигации отколкото акции?
                              Ефективният портфейл не е 60/40 или други твърдо съотношение, а този с най-добър Шарп. Явно при текущото ценообразуване съотношението е 25/75, а не 60/40.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                                Не знам дали е “научно” издържано, но ако приемам хипотетично, че efficient portfolio-то има 60% акции и 40% облигации как ще стане така, че всички имат 60/40 при положение, че на пазара има 3х повече облигации отколкото акции?
                                Нема страшно ФЕДА ще налапа колкото трябва за да излезат сметките.

                                Коментар

                                Working...
                                X