IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

    Според масовия разбирач на тема финансови пазари, "срив" е 15-20%, а 30% е вече колапс. По-надолу от 30% е невъзможно... Така, че 20% от абсолютния връх е "възможността на живота"...

    По тази логика, когато НАСДАК 2000 година губи 90% от стойността си, не знам какво би следвало да е???


    п.п.

    Между другото сега оценките на компаниите, в някои случаи са дори по-балонизирани и от 2000г. А днешната криза е много по-тежка от тогавашната! Какъв е извода?

    Предстои пълен и тотален колапс, както на финансовите, така и на социалните системи.
    Срива в реално изражение на покупателна стойност ще бъде между 5 и 10 пъти.От 500% до 1000%.И това е минимума.Историята рядко се повтаря но сега е по-зле и от 1929 година.Тогавашните спадове са били в тези рамки.
    Last edited by Hermes73; 24.07.2020, 21:01.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

      По принцип хората винаги мултиплицират позициите и портфейлите си и това води до пълни загуби.

      Много са редки случаите, когато някой купува след срив или преди ръстове с пари Х и държи и продава след 10 години, без да добавя пропорционално.

      Втори много значим факт е този, че при НАСКАД 2000г., тези които са били извън ОЦЕЛЕЛИТЕ и нефалирали компании, са занулили точно до 0!

      С други думи, тези който са свели стойността на капитала си от 1993г. при НАСДАК 600 до 90% срив при НАСДАК 1200 през 2001г. е трябвало да уцелят измежду всички компании, само НАЙ-ДОБРИТЕ и тези, които са останали на пазара, което на практика е АБСОЛЮТНО НЕВЪЗМОЖНО, за който и да е инвеститор. При все това, че след закупуване през 1993г. не са мултиплицирали покупките, с оглед на нарастналите портфейли, в търсене на богатство, в рамките на илюзията, че ги разбират нещата и печелят от което! Тази хипотеза за подобно стечение, реално е само теоретична и не кореспондира с реалната практика на инвестиране.

      Ти си вярвай, че си го "изчислил" иначе по стойностти... Печалбите от 1993г. ги има....

      Отговарям ти единствено заради останали читатели на форума! Не бих си губил времето иначе, да ти отговарям конкретно!


      п.п.

      Реалността е в детайлите, с разбиране на процесите, а не бакалска сметка по фиксинг на индекс!
      И ако горната сметка на номинален индекс и тото късмет може да не доведе до тотално зануляване на портфейл, при едни от най-добрите и умни инвеститори, то какво остава когато за платформата стои и "инвестира" някой "Мунчо", повярвал си, че ги разбира нещата, с капитала от продажбата на бабиния апартамент....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

        Това е валидно ако си купувал само 99 и 2000 и то с целия си капитал, през всеки друг период регулярното влизане на пазара след 2000 или преди 99 би ти донесло добри печалби.
        По принцип хората винаги мултиплицират позициите и портфейлите си и това води до пълни загуби.

        Много са редки случаите, когато някой купува след срив или преди ръстове с пари Х и държи и продава след 10 години, без да добавя пропорционално.

        Втори много значим факт е този, че при НАСКАД 2000г., тези които са били извън ОЦЕЛЕЛИТЕ и нефалирали компании, са занулили точно до 0!

        С други думи, тези който са свели стойността на капитала си от 1993г. при НАСДАК 600 до 90% срив при НАСДАК 1200 през 2001г. е трябвало да уцелят измежду всички компании, само НАЙ-ДОБРИТЕ и тези, които са останали на пазара, което на практика е АБСОЛЮТНО НЕВЪЗМОЖНО, за който и да е инвеститор. При все това, че след закупуване през 1993г. не са мултиплицирали покупките, с оглед на нарастналите портфейли, в търсене на богатство, в рамките на илюзията, че ги разбират нещата и печелят от което! Тази хипотеза за подобно стечение, реално е само теоретична и не кореспондира с реалната практика на инвестиране.

        Ти си вярвай, че си го "изчислил" иначе по стойностти... Печалбите от 1993г. ги има....

        Отговарям ти единствено заради останали читатели на форума! Не бих си губил времето иначе, да ти отговарям конкретно!


        п.п.

        Реалността е в детайлите, с разбиране на процесите, а не бакалска сметка по фиксинг на индекс!
        Last edited by Mike Florida; 24.07.2020, 20:45.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Защо? Не мислиш ли, че лихвите по облигациите може да тръгнат нагоре към края на годината? Според мене ще е рисковано да се чака голям ръст при златото на $2100 и нагоре


          Аз вярвам в това, че всичко зависи от това дали икономиката която е център на световната финансовата система се намира в добро или лошо циклично състояние. Когато е в добро парите от целият свят се стичат към нея, това води до ръст на световната резервна валута(долар), спад на къмодитис, дългова криза в доларизираните икономики в имърджинг маркетс. Когато пък икономиката на световният финансов център е в структурна криза имаме отлив на капитали от центъра към периферията. Това води до спад на резервната валута (долара), надуване на къмодитис (включително златото) и общ ръст на имърджинг маркетс. Обикновено тези периоди продължават по над десет години. Можеш ясно да ги различиш. От втората световна до късните шестдесет години на миналият века САЩ се справят добре. После седемдесетте години са в структурна криза и се надуват всички къмодитис, петрол, злато и така нататък. После от 1980 до 2000 САЩ цепят мрака и долара и акциите растат а къмодитис са с доста тегави две десетилетия. После след дотком балона от 2000 до 2011 отново САЩ са в структурна криза и тогава се надуха пак къмодитис и туземците от БРИКС. След 2011 САЩ пак влязоха в структурен растеж. Сякаш този ще е най-краткият им възходящ цикъл. Тръмп наследи процъфтяваща икономика и за по-малко от 4 години успя да ги съсипе. За мен се променя точно този цикъл и съм изненадан как златни фенове, които изкараха изгубено десетилетие в златото решават точно сега да се откажат. С това не казвам, че акциите са лоша инвестиция, но златото е отново допустима такава и може да бъде на мястото на токсичните книжа с фиксирана доходност. Ако приемем, че САЩ са в циклична криза, която може да продължи десетилетие, то ФЕД ще печата пари и те ще изтичат към останалият свят. Така ще поевтинява долара, ще надува златото, ще залее имърджинг маркетс с кеш, което би трябвало да разреши проблемите на доста от пазарите им. В тази ситуация няма как да не нараснат къмодитис поради няколко причини. Първо хората извън финансовият центъра са обикновено поне 10 пъти повече от хората в него. В случай, че периферията започне да забогатява то е логично потреблението да расте. Освен това къмодитис се котират в поевтиняващата валута на финансовият център, което ги прави по-евтини за останалият свят. Такива размисли, които естествено не са препоръка. Но ако до преди година бях яростен критик на златото то в момента го приемам за задължително в портфейла с някакво тегло в зависимост от това какви са нагласите и уменията на съответният инвеститор. Естествено това не е препоръка за нищо а само споделяне на мнение, че за мен загубеното десетилетие за златото завършва. Всеки си преценява сам. Знам колко странно е това да се чува от устата на човек който минаваше за хейтър на златото, но нещата се променят.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

            Според масовия разбирач на тема финансови пазари, "срив" е 15-20%, а 30% е вече колапс. По-надолу от 30% е невъзможно... Така, че 20% от абсолютния връх е "възможността на живота"...

            По тази логика, когато НАСДАК 2000 година губи 90% от стойността си, не знам какво би следвало да е???


            п.п.

            Между другото сега оценките на компаниите, в някои случаи са дори по-балонизирани и от 2000г. А днешната криза е много по-тежка от тогавашната! Какъв е извода?

            Предстои пълен и тотален колапс, както на финансовите, така и на социалните системи.
            Това е валидно ако си купувал само 99 и 2000 и то с целия си капитал, през всеки друг период регулярното влизане на пазара след 2000 или преди 99 би ти донесло добри печалби.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение

              Снощи влязох смело в SSRM .Към момента мисля само в този сектор да съм смел.По плахо се включих CPRX,Там имах ,но не издържах на спада.Вероятно сгреших ,че не изчаках 4,50.
              А иначе се надявам на спад.Колкото повече,толкова повече.От непопулярните,при мен на фокус са MU/OTTR/BIPC/-от тези имам,но ако дадат промоции с радост бих допълнил.UNM/HIG/INGR-бяха достигнали нивата ми за вход,но пуста алчност...........вероятно сгреших,че не влязох.Ако предоставят друг шанс,ще се възползвам.
              Егати непопулярните. То явно вече всичко извън Епъл и Амазон минава за такова. Micron-a може много да играе, аз не му гласувах доверие, но нищо чудно ковид-а да му се е отразил нелошо и да скочи след отчета. Мисля, че си позакъснял за миньорите... аз лично така се чувствам на този етап и стоя отстрани.

              OTTR са супер любопитна компания, ще ми е любопитно какво мислиш за нея, защото я следих, но ми дойде сложна като дейност и не ми се занимаваше да разгадавам в детайли. В този сектор обаче имаме бомбата с FE. За разлика от няколко хора във форума, аз я смятам за изключителна възможност. INGR е добра дори на тези нива. Тази седмица агро дефанзивните утепаха рибата. Аз успях да хвана преди време ADM на 35, но на 42 не мисля, че е чак толкова добра сделка. Писал съм доста за NTR, която още е на добри нива.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                Ти сериозно ли?!?!
                Според масовия разбирач на тема финансови пазари, "срив" е 15-20%, а 30% е вече колапс. По-надолу от 30% е невъзможно... Така, че 20% от абсолютния връх е "възможността на живота"...

                По тази логика, когато НАСДАК 2000 година губи 90% от стойността си, не знам какво би следвало да е???


                п.п.

                Между другото сега оценките на компаниите, в някои случаи са дори по-балонизирани и от 2000г. А днешната криза е много по-тежка от тогавашната! Какъв е извода?

                Предстои пълен и тотален колапс, както на финансовите, така и на социалните системи.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                  Е, да де, ама аз веднъж като се изтървах да кажа нещо и стана голям проблем
                  Хм. Минало

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    Thanks . And who the f. cares anyway.
                    Е, да де, ама аз веднъж като се изтървах да кажа нещо и стана голям проблем

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Благодаря и на тебе

                      Остави ти тука стокпикърските разисквания. Най-добре да купуваш пасивни индекс фондове, един от които трябва да следва S&P 500. И влизане поетапно

                      (Гледам вече не си чак толкова инкогнито тука като преди )
                      Thanks . And who the f. cares anyway.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                        Ти сериозно ли?!?!
                        Не точно сега. Но ако има срив, да, при борсов срив е момент да се купят акции. Това не ти отменя физическите метали. Бъди гъвкав.

                        Коментар


                        • Добре се държи пазара засега, дори трябва да се надяваме на известно повишаване към края.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Именно. Сега идва момент за купуване на акции.
                            Ти сериозно ли?!?!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                              Хермес, златото като удари 2000 и малко отгоре - продавай
                              Верваш ли че ще спре на 2000...................Вервай............

                              Коментар


                              • Защо? Не мислиш ли, че лихвите по облигациите може да тръгнат нагоре към края на годината? Според мене ще е рисковано да се чака голям ръст при златото на $2100 и нагоре

                                Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                                С това не съм съгласен.

                                Коментар

                                Working...
                                X