IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Знам кво да правя, но. напрактика все бягам от пеалба. Чакам нещо с месеци да се качи и точно като ми писне да го държа и да инвестирам парите в нещо дето мърда повече и то вземе че скочи ама много яко. Така стана точно оня сен със Scandion Oncology. Тамън ги джитнах и скочиха следващите 3 дни с 30%. Каквито и хитри сметки и планове да правя, като ме саботират отвън, ама така, че да изглежда, че сама се саботирам, съм безсилна.

    Коментар


    • Dow Jones vs NASDAQ comparison, разликата гони 30%
      Click image for larger version

Name:	dow_nasdaq.jpg
Views:	1
Size:	52.9 КБ
ID:	3633462

      Коментар


      • Стискам с палци, но определено трябва да помислиш как да го докараш до повече от 50/50. Твоя си работа, но има поне няколко проверени варианта за активна търговия, които не изискват кой знае колко да познаваш пазара.

        1. Казах ти стратегията на един от смятаните за най-успешни на всички времена - гледа кои компании са паднали дзверски и слага по малко във всяка. 1/3 фалират, останалите компенсират.

        2. Друг вариант са евтини компании, които много силно играят. Биотеховете са идеални. Днес например можеш да опиташ с нещо като SONN. Купуваш на нещо като 5, после продаваш на 7.

        Няма много смисъл да търгуваш активно компании мастодонти, за които 4-5% движение е нещо значимо. При тях е по-добре да купиш за по-дълго.

        Трети вариант е да спреш поне за малко и да си измислиш поне някаква базова стратегия, която да следваш.

        ---

        Well, it was clear if ever the companies that are worthless and are losing money ever come back to life, it’s during a major world war. So the– a couple of days after Hitler invaded Poland, I looked over all the New York Stock Exchange and the American Stock Exchange. There were 104 companies whose prices had gone down below a dollar a share. And so I called up Dick Platt and said, ”Buy me $100 worth of everything below a dollar a share” and he did what you just said, he called back and said, ”We’re doing it, but 37 of them are in bankruptcy.” And I said, ”Oh, no. Those are the best of all.” The one outstanding one…was the $7 preferred stock of Missouri-Pacific Railway. It had gotten down to 12 cents a share.

        It hadn’t paid dividends in years. But boy, railroads come back in a war. So we bought 800 shares for $100 and when it got up to 40 times what I paid for it, I sold out and it went up to 105.

        https://novelinvestor.com/maxims-john-templeton/
        Last edited by terziеv; 31.07.2020, 17:33.

        Коментар


        • Примирих се, че едно, че не мога да изчета всичко, и друго - че не всичко може да се прочете. На хазарт ще го карам. Защо паднаха Microsoft? Гледам на сайта им пише някакви цифри за 2020, които не са толкова зле ама акцията пада. Не мога да се ориентирам това ли е отчета и на него ли реагира борсата? Освен това се чудя да разкарам ли Apple докато още съм на плюс тях, че ги взех скъпо и на отчета разчитах. Обикновено пада курса след първоначлния пик ама сега нещо не мога да се ориентирам на къде ще тръгне Apple. Май и STOR са се издънили с отчетите както предполагах щото гледам и те са надолу

          Коментар


          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

            и как това обяснява срива?
            Данните за Германия -> Унипер

            Няма лошо да го играеш хазартно, но тогава просто се отказваш да търсиш логика. Ако търсиш причини, обяснения, няма да стане без четене. Да не говорим какви проблеми ще си докараш с данъците.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              "Фортум" са холдингова компания. Представи си "Чез", но в по-голям мащаб.
              и как това обяснява срива?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                A защо не взе NOC и AM?

                и защо не влезе къса на PPC и SOLO?
                1. Щото не съм врачка
                2. Щото рогатия ме метка по гръб
                3. Щото няма пачка

                Коментар


                • Добре, значи в момента има $16 трлн. дългови инструменти, които гарантират отрицателна доходност, ако се държат до матуритет, а ние се чудим защо хората надуват цените на акциите, особено на компаниите със стабилни баланси, много кеш, висок растеж на печалбите, голямо ROE и Ковд-19 катализиращ прехода към услугите на тези компании...

                  Коментар


                  • Нормално е. Това, което дърпа СиП са предимно няколко технологични гиганта, като Епъл, Фейсбук, Амазон, Майкрософт и Гугъл. Тек секторът сега е почти 30% като тегло в СиП

                    В Дау номинално тек секторът е уж добре представен, но от четирите тек компании в Дау две са IBM и Интел... Ако ги бяха изхвърлили и бяха сложили Фейсбук и Амазон нямаше да има такава голяма разлика

                    Никой не казва, че трябва Дау и СиП да вървят ръка за ръка

                    Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                    Притеснява ме твърде голямото раздалечаване на Dow Jones и Nasdaq. Вече са като две различни планети ...
                    Last edited by Money; 31.07.2020, 11:50.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                      Зависи какво има в бъдещето. Ако в бъдещето диференциала между цените в залива и цените в Апалачите е малък, печели този, който продава на местния пазар в Апалачите, ако диференциала се разшири, тогава печеливша ще е AR.
                      CRC фалира преди 2 седмици. Ако имаш предвид CRK, тя вероятно ще оцелее при 2,5 в Henry Hub, но си остава мизерия.
                      Въобще не говорим за смислено занимание при цени под 2,5 дългосрочно.
                      Moя грешка, Comstock имах предвид. Ще дебна предимно AR/AM комбинацията. С моите обеми няма голям смисъл от диверсификация. Може да е смешно, но ми е навик да проверявам мненията на обикновените служители. Много ме притесняват негативните за средните кадри.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                        21-ва ще е тегава за самите компании, но при едно възстановяване на цената към ок. 3 акциите ще си го отразят. Независимо от отчетите. Една люта зима също ще направи чудеса с цените на акциите, дори да няма отражение на балансите.

                        Нямам капацитет да сравнявам всички добивни, еле пък комбинираните. Там добивната цена е съвсем по друг начин. Като цяло обаче съм готов да заложа на синьото (чисто газова) и клоня към Апалачите. Според мен сега най-важно е компетентното и обиграно във финансовите далавери ръководство, но пък си трябва и някакво реално предимство. Врътките на AR/AM ми се струват бая идейни, ако и да не са идеални бизнес практики.

                        Благодаря, че сподели точните компании. От изброените, коя според теб има най-добро бъдеще при цена 2 - 2,5? Някакви рекламни таблици на CRC дават най-ниска break even цена...
                        Зависи какво има в бъдещето. Ако в бъдещето диференциала между цените в залива и цените в Апалачите е малък, печели този, който продава на местния пазар в Апалачите, ако диференциала се разшири, тогава печеливша ще е AR.
                        CRC фалира преди 2 седмици. Ако имаш предвид CRK, тя вероятно ще оцелее при 2,5 в Henry Hub, но си остава мизерия.
                        Въобще не говорим за смислено занимание при цени под 2,5 дългосрочно.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                          Аз търгувам SWN, EQT, AR, MR, CNX и CRK. Гледам да не налетя на някой, които сондира федерална земя и си следя фючърсите за 2-3 години напред. Не виждам нищо в AM. Оборота й зависи от процеснатия обем на продукция на AR и понеже AR е в майнтенс режим, оборота на AM oчаквам да е константа за година напред. Предполагам, че акцията се стреми да расте, защото винаги се появява някой нов играч, който оценява дивидента.
                          Но той наистина е на косъм, а падне ли - цената отива на 2.
                          21-ва ще е тегава за самите компании, но при едно възстановяване на цената към ок. 3 акциите ще си го отразят. Независимо от отчетите. Една люта зима също ще направи чудеса с цените на акциите, дори да няма отражение на балансите.

                          Нямам капацитет да сравнявам всички добивни, еле пък комбинираните. Там добивната цена е съвсем по друг начин. Като цяло обаче съм готов да заложа на синьото (чисто газова) и клоня към Апалачите. Според мен сега най-важно е компетентното и обиграно във финансовите далавери ръководство, но пък си трябва и някакво реално предимство. Врътките на AR/AM ми се струват бая идейни, ако и да не са идеални бизнес практики.

                          Благодаря, че сподели точните компании. От изброените, коя според теб има най-добро бъдеще при цена 2 - 2,5? Някакви рекламни таблици на CRC дават най-ниска break even цена...

                          Коментар


                          • Притеснява ме твърде голямото раздалечаване на Dow Jones и Nasdaq. Вече са като две различни планети ...

                            Коментар


                            • Exxs-чо, ама Ивето иска да печели не да губи

                              И то от дей трейдинг

                              PPC, SOLO, OLN, NIO всичко е яко надолу днес

                              Даже и WASH е надолу

                              BABA на $300 - нъцки


                              Тея всите може и да се дигнат, ама дей трейдинга и седмичния трейдинг даже не излезе


                              Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              Щото не мога да глътна света... засега поне. Работя по въпроса. NOC отлете. Казвах ти да го вземеш докат беше ок. 290, ама ти се правеше на умен. Подобна компания на такава цена не е за пропускане. За АМ не бъркай в раната... вече май съм по-внимателен със стоповете.

                              С AM ситуацията е много много забавна и интересна в борсово отношение. Потърси в преди ок. два месеца как я обсъдихме с pipbel. Нещата се потвърдиха. Тази сфера е една от малкото, от които разбирам, но и Господ не може да предскаже цената на синьото. Като цяло, за да изкарваш пари от AM е важно AR да страда. Т.е. цената на синьото не бива де се повишава много. Ако по принцип вярваш в индустрията, то един по-стабилен залог в AR ще те направи наистина богат. AM е по0сигурно - ще пусне едни 20% и другия триместър и макс макс да отиде до 10-12. После яко надолу, защото ще заприлича на сушена слива... Има матрял тука, много даже, ама са бая променливите.

                              ---

                              Сега го видях това за PPC. Каква къса, ве? Taм е за пълнене не на кошница, а на самосвал.
                              Last edited by Money; 31.07.2020, 07:58.

                              Коментар


                              • реалността е грозна !

                                Коментар

                                Working...
                                X