IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ти ако излезеш на плюс тази година пак добре

    Па макар и на демото

    Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    NIO July deliveries expanded 322%
    +5.11% premarket

    Тюх. Отидоха надеждите да си го взема пак на 10. Кой евал евал... Пък си представям, ако Ивелина се пусне на MBS пазара, как ще продължавате да ѝ обяснявате, че 12%/годишно са добър резултат.

    Ивелина, не се занимавай с ипотеки!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
      NIO July deliveries expanded 322%
      +5.11% premarket

      Тюх. Отидоха надеждите да си го взема пак на 10. Кой евал евал... Пък си представям, ако Ивелина се пусне на MBS пазара, как ще продължавате да ѝ обяснявате, че 12%/годишно са добър резултат.

      Ивелина, не се занимавай с ипотеки!
      не схванах за кви ипотеки иде реч. Нито какво е MBS пазар. А питаш ли ме кво ми, като без да искам продадох Apple оня ден.

      Коментар


      • NIO July deliveries expanded 322%
        +5.11% premarket

        Тюх. Отидоха надеждите да си го взема пак на 10. Кой евал евал... Пък си представям, ако Ивелина се пусне на MBS пазара, как ще продължавате да ѝ обяснявате, че 12%/годишно са добър резултат.

        Ивелина, не се занимавай с ипотеки!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
          Пак ги гледам Nasdaq и Dow се раздалечават. Явно трябва Nasdaq да стане 15 000 за да може Dow да стане 29 К
          Защо те вълнува толкова това? Някакъв convergence arbitrage ли правиш? Ама то няма такъв закон, че ще има конвергенция. Напротив даже

          Коментар


          • Пак ги гледам Nasdaq и Dow се раздалечават. Явно трябва Nasdaq да стане 15 000 за да може Dow да стане 29 К

            Коментар


            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

              Гаранция е заради това. Доказателство е, че последния месец съм на минус -0,32%. Но пък да отчетем и другата подробност, че почти всички акции са ми в американски долари, които купувах преди големия срив последните седмици.
              Сигурен съм, че ще продължиш да правиш по +50% всяко тримесечие от тук нататък

              Коментар


              • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                Глей сега такъв ръст на пазарите за толкова кратко време, може вече никога да не видш през живота си, така че това не е от твоите умения. Та тия проценти почти всички са ги направили в този времеви период.
                Гаранция е заради това. Доказателство е, че последния месец съм на минус -0,32%. Но пък да отчетем и другата подробност, че почти всички акции са ми в американски долари, които купувах преди големия срив последните седмици.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                  Не знам, ама аз на моменти имах доста високи проценти печалба. На 3 пъти за тия малко повече от 4 месеца ми показваше 57% и съм имала средно по 2 акции в тия пикове, които са ми били над 80% печалба. Ако бях продала тия 3 пъти, както интуицията ми подсказваше, но лакомията и страха да се не мина ми замъгляваше съзнанието, до тоя момент, пак повтарям за 4 месеца, щях да съм на поне 80% печалба. Ако пък не бях продавала и купувала безразборно предполагам щях да съм стигнала 100%. В момента ми показва 50,64% и това след всичките непростими грешки,които направих (отчитам факта, че бях облагодетелствана да вляза слуайно точно когато всичко беше беше на дъното и единствената посока беше нагоре). Ето ме - реален образ - няма лъжа няма измама. Щом профан и карък като мен е постигнал подобно нещо, защо смяташ че обигран трейдър не би могъл без особени затруднения да си докарва средно по 7% месечно.
                  Глей сега такъв ръст на пазарите за толкова кратко време, може вече никога да не видш през живота си, така че това не е от твоите умения. Та тия проценти почти всички са ги направили в този времеви период.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                    Since 1991, farmland has produced a positive return every year, generating an average annual return of 11.5%, according to the USDA.

                    https://www.fool.com/millionacres/re...estors-guide/#

                    Ако горната доходност ви е даже много, защото си губите времето с борсата? Сериозен е въпросът.
                    Като гледам FPI и LAND не правят по 11%
                    Директни покупки малко трудно
                    Или краудфъндинг платформи

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Миии... аз му казвам, че средногодишно 12% в дългосрочен план си е супер, той ми говори за 2019 когато S&P 500 се дигна с 28.3%

                      Т.е. тези активните даже са underperform-нали индекса, но са били Дау Джонс... голяма работа

                      За мене обаче е по-интересно да се види как са се представили за периода октомври 2017 - декември 2019. Защото аз тогава имах към 55% нагоре на целия портфейл Съмнявам се и 1% от активните да се имали тази успеваемост
                      Не знам, ама аз на моменти имах доста високи проценти печалба. На 3 пъти за тия малко повече от 4 месеца ми показваше 57% и съм имала средно по 2 акции в тия пикове, които са ми били над 80% печалба. Ако бях продала тия 3 пъти, както интуицията ми подсказваше, но лакомията и страха да се не мина ми замъгляваше съзнанието, до тоя момент, пак повтарям за 4 месеца, щях да съм на поне 80% печалба. Ако пък не бях продавала и купувала безразборно предполагам щях да съм стигнала 100%. В момента ми показва 50,64% и това след всичките непростими грешки,които направих (отчитам факта, че бях облагодетелствана да вляза слуайно точно когато всичко беше беше на дъното и единствената посока беше нагоре). Ето ме - реален образ - няма лъжа няма измама. Щом профан и карък като мен е постигнал подобно нещо, защо смяташ че обигран трейдър не би могъл без особени затруднения да си докарва средно по 7% месечно.

                      Коментар


                      • Since 1991, farmland has produced a positive return every year, generating an average annual return of 11.5%, according to the USDA.

                        https://www.fool.com/millionacres/re...estors-guide/#

                        Ако горната доходност ви е даже много, защото си губите времето с борсата? Сериозен е въпросът.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Миии... аз му казвам, че средногодишно 12% в дългосрочен план си е супер, той ми говори за 2019 когато S&P 500 се дигна с 28.3%

                          Т.е. тези активните даже са underperform-нали индекса, но са били Дау Джонс... голяма работа

                          За мене обаче е по-интересно да се види как са се представили за периода октомври 2017 - декември 2019. Защото аз тогава имах към 55% нагоре на целия портфейл Съмнявам се и 1% от активните да се имали тази успеваемост
                          Точно. Говорим именно за консистентна доходност от порядъка на 10ки години, анюализирана. А че доста хубави (както и лоши) години за това време да си има е естествено.
                          В тая връзка 12% и за мен са си ОК.

                          Дори ако говорим за портфейла на малкия който е доста консервативен и на 8-9% бих бил доволен, стига да ги направи средно за 15-20г.

                          Почти сигурен съм че процента на дейтредъри, които успяват да бият няколко години под ред елементарно купуване на ЕTF е едноцифрено число.
                          Не знам за дейтрейдърите, ама преди време бях чел че средно ритейла за по дълъг период се движи някъде около 2%...мизерия.
                          Last edited by pipbel; 02.08.2020, 19:02.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                            Тук разни ъндърперформъри продължават с глупостите.

                            Active-fund investors got in on the action, too, with the average active U.S. large-cap equity fund gaining more than 25%.

                            https://www.morningstar.com/articles...-in-2019-so-so

                            Това е средно за възможно най-консервативните.

                            Ще пиша по-бавно, барем станало ясно: 12%/средно годишно за малък активен участник на борсата е загуба на време и най-вече ненужен риск. При мен лично отиват и бая нерви. Това не е лош резултат за човек, който слага и не пипа.

                            Спирам да убеждавам, когото и да е, че земята не е плоска. Бъдете здрави.
                            Ти последно на демо ли си или започна да търгуваш с истински пари ? ​​​​​​​

                            Коментар


                            • Миии... аз му казвам, че средногодишно 12% в дългосрочен план си е супер, той ми говори за 2019 когато S&P 500 се дигна с 28.3%

                              Т.е. тези активните даже са underperform-нали индекса, но са били Дау Джонс... голяма работа

                              За мене обаче е по-интересно да се види как са се представили за периода октомври 2017 - декември 2019. Защото аз тогава имах към 55% нагоре на целия портфейл Съмнявам се и 1% от активните да се имали тази успеваемост
                              Last edited by Money; 02.08.2020, 14:18.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                                Тук разни ъндърперформъри продължават с глупостите.

                                Active-fund investors got in on the action, too, with the average active U.S. large-cap equity fund gaining more than 25%.

                                https://www.morningstar.com/articles...-in-2019-so-so
                                Да, горе долу същата работа като човек да си е купил ETF на насдак 100. И да не се занимава с глупости, стрес и комисионни. Това за миналата година. За 2020 може пак насдак да се представя най-добре, може и да се представи най-зле. А човек инвестира за годината напред, не за годината назад. Почти сигурен съм че процента на дейтредъри, които успяват да бият няколко години под ред елементарно купуване на ЕTF е едноцифрено число.

                                Разбира се опитите да се докарат пари, защото човек който си няма идея какво прави си мисли че знае най-добре никога няма да престанат.

                                Коментар

                                Working...
                                X