IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

    Сигурна ли си че е карък или карма? Повече прилича на липсата на умения (опит).


    А това е най-разпространената грешка на новака – да държи в портфейла ЗАГУБИТЕ (с надеждата да излезе на плюс) и да закрива ПЕЧЕЛИВШИТЕ позиции с малки печалби
    Новак съм - да ме е срам ли? Когато няколко пъти си продал на загуба след като си чакал месеци и малко след това продаденото е скочило започваш да внимаваш повече преди да продадеш на минус. Особено ако си на мноооого дълбок минус с мнооог голям дял.
    Добре де, кажи ми сериозно - смяташ ли че трябва да продам Carnival и Intel на минус? Съвсем ли си отписал вероятността да тръгнат нагоре? Carnival са ми на -34,84%, а Intel - на -21,26%.

    И да - мисля, че съм карък. Защото в началото ми вървеше повече, а не знаех хептен нищичко

    Коментар


    • Първоначално изпратено от HSBC Разгледай мнение

      М-не, с QQQ за точно същия период щеше да направи 72.4%, т.е. Ивчето underperform-ва само че с доста повече риск, нерви и както казваш загубено време
      ти разбира се в QQQ инвестира и до сега лежа. Само леко си наруши покоя за да ми обясниш каква лузърка съм. Нямаше нужда - знам си го. Кажи си резултата да те видим ти какъв outperformer си. Ама май не ти стиска.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Спрете да дращите дебилщини. Аман от глупотевини. Направихте темата на клоака

        Никво спиране идеални са ,ако може да се появят още и те да дращат , та да знам кога да пуснем BIG SHORT.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
          и за мен вчера беше много поучителен ден - за пореден път се убедих, че квото и да правиш от каръщината няма шанс да избягаш. Един път липса на новини ще ти е проблема, друг път, че си прочел новини, но твърде късно, трети път ще блокира компа, четвърти ще продадеш на корекция/take profit на загуба само щото не си се усетил, че е корекция, а си решил, че се реагира на неизвестна за теб новина, пети път ще купиш акция преди отчет, защото вярваш в добрия отчет и той наистина ще се окаже такъв, ама курсът пак ще падне щото не си предвидил, че ще съобщят, че са забавили новия процесор ( Intel ) и т.н. и т.н. винаги ще има причина и тя винаги ще е различна за да не можеш да си вземеш поука от грешките, но резултатът винаги ще е един - загуба или пропусната печалба. Просто щото така ти е писано.
          Иначе има различни видове инвестиране. Моето не е с мисъл за пенсията, а с идеята да живея от него тук и сега.
          Сигурна ли си че е карък или карма? Повече прилича на липсата на умения (опит).


          Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
          Но като гледам без да искам някои позиции ще си останат дългосрочно защото са на дълбок минус. Така че ща не ща и аз комбинирам дългосрочно с трейдинг
          А това е най-разпространената грешка на новака – да държи в портфейла ЗАГУБИТЕ (с надеждата да излезе на плюс) и да закрива ПЕЧЕЛИВШИТЕ позиции с малки печалби

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

            Според мен ако си спекулант да гледаш моментните новини е ок,но ако ще си дългосрочна тип Бъфет ти трябва фундамента.Не става само с новини.В един момент те свършват и тогава лъсва голия гъз на царя и артията започва галоп надолу.Аз лично си търся акции които да имат бъдеще,фундамент и да не пропадат много при сътресения на пазара.Те ще са ми дългосрочни и за пенсия ,а много други ще си ги спекулирам както до сега за спорта .
            и за мен вчера беше много поучителен ден - за пореден път се убедих, че квото и да правиш от каръщината няма шанс да избягаш. Един път липса на новини ще ти е проблема, друг път, че си прочел новини, но твърде късно, трети път ще блокира компа, четвърти ще продадеш на корекция/take profit на загуба само щото не си се усетил, че е корекция, а си решил, че се реагира на неизвестна за теб новина, пети път ще купиш акция преди отчет, защото вярваш в добрия отчет и той наистина ще се окаже такъв, ама курсът пак ще падне щото не си предвидил, че ще съобщят, че са забавили новия процесор ( Intel ) и т.н. и т.н. винаги ще има причина и тя винаги ще е различна за да не можеш да си вземеш поука от грешките, но резултатът винаги ще е един - загуба или пропусната печалба. Просто щото така ти е писано.
            Иначе има различни видове инвестиране. Моето не е с мисъл за пенсията, а с идеята да живея от него тук и сега. Но като гледам без да искам някои позиции ще си останат дългосрочно защото са на дълбок минус. Така че ща не ща и аз комбинирам дългосрочно с трейдинг

            Коментар


            • И тая тема я омазахте...

              Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
              Пиша тук, за да науча нещо.
              Другият път пробвай с четене.

              Коментар


              • Спрете да дращите дебилщини. Аман от глупотевини. Направихте темата на клоака

                Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                жълти стотинки - как да ги забравя, като не мога да ги запомня.
                И аз не разбирам защо се нападате взаимно. Дори не е забавно да ги чета тия постове. Да не говорим колко дразнещ спам са. Човек остава с впечатление, че тук е пълно с лузъри, които се тъпчат един друг щото нямат друга радост от живота

                Коментар


                • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                  Ивче скъпа ако си купуш насдак 100 ще е същата работа като твоите проценти, и без нищо да правиш, защо си мислиш че си постигнала кой знае кво за тоя период, Ако се мислиш за печен трейдър трябва поне х2 на тоя резултат
                  М-не, с QQQ за точно същия период щеше да направи 72.4%, т.е. Ивчето underperform-ва само че с доста повече риск, нерви и както казваш загубено време

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                    Стига спам! Коментирайте пазара, а не пазаруващите. Тук вече съвсем заприлича на детска градина. Търсенето във форума, особено по трибуквени тикери не е много добро и камарата безполезни постове затрупват полезното. Може би ако слагаме някакъв допълнителен символ пред или зад тикерите...

                    Ако има достатъчно желаещи, да си отворим отделна тема, в която да обявяваме всяка покупка и всеки да си дава линк към порфейла и съответно да се състезаваме.

                    ---

                    IvelinaJensen , забравяш дивидентите.
                    жълти стотинки - как да ги забравя, като не мога да ги запомня.
                    И аз не разбирам защо се нападате взаимно. Дори не е забавно да ги чета тия постове. Да не говорим колко дразнещ спам са. Човек остава с впечатление, че тук е пълно с лузъри, които се тъпчат един друг щото нямат друга радост от живота

                    Коментар


                    • Според мен тепърва се задават интересни времена.За мен сега не е време за купуване на дългосрочни акции.Мисля че пазара ще падне.Ако не поне ще тества отново нивото 18000 при Дау.Дори да се разминем по някакво чудо с падане след време ще удари с по-голяма сила.Според една формула на Бъфет която гледах преди време пресмятайки по неговите критерии ми се получи че той определя ниво за влизане около 13800 грубо.Не знам чак дали ще иде до там , но пък защо не.

                      Коментар


                      • Напротив, ED каза доста важни неща

                        И ето ти го конкретния пример: преди две седмици продадох WFC и взех още MasterCard (и го написах тука, ама няма кой да внимава и да чете, щото е зает да блещи дивотии ). WFC сага са по-надолу, а MA междувременно скочиха от $311.50 на $351

                        Примерът е много подходящ, защото ти си съвсем конкретно на червено с WFC

                        Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                        Абсолютно сериозно ти казвам, че ако беше чел и следвал идеите на Ивелина внимателно, щеше да си бая по-напред. Не те знам с колко търгуваш и откъде го вадиш подобно самочувствие, като едва ли имаш нейната доходност. И то не е проблемът в самочувствието, а че подобен пост не казва абсолютно нищо. Нито съветваш в какво да се инвестира, нито казваш къде са ни грешките, нито дори какво точно да се чете.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                          Той целия пазар е са шорт , няколко дни, но да видим, какво ще има след вчерашните върхове (от 26.8.2020), дали ще има нови върхове до Нова година.
                          Абсолютно не съм съгласен. Десетина компании вдигат оценките. Според мен поне половината от S&P са подценени. Не разбирам твоята фиксация по DJIA, но дори там комуналките са по-назад от преди година. Отделно виж как се развива по години Ръсел https://siblisresearch.com/data/russell-2000-pe-yield/

                          Ето комуналките
                          https://www.spglobal.com/spdji/en/indices/equity/dow-jones-utility-average/#overview

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                            intint, прав беше - ето я същята графика, но жълтото е Nasdaq Composite. Но ако бях купила Apple и Tesla преди 5 месеца, сега щях да изляза в пенсия със същата доза лежане Ама никой не ми каза - вие умниците все след дъжд качулка се изказвате, ама тогава и аз си го знам. But too late. Все още чакам вашите резултати от срива насам. Купихте ли Apple и Tesla тогава ?

                            П.С. Аз не мога да разбера защото всеки говори за фундамент, отчети, световна икономика и политика, а никой не споменава единственото реално важно, което движи пазара - моментните новини [ATTACH=CONFIG]n3642926[/ATTACH]
                            Според мен ако си спекулант да гледаш моментните новини е ок,но ако ще си дългосрочна тип Бъфет ти трябва фундамента.Не става само с новини.В един момент те свършват и тогава лъсва голия гъз на царя и артията започва галоп надолу.Аз лично си търся акции които да имат бъдеще,фундамент и да не пропадат много при сътресения на пазара.Те ще са ми дългосрочни и за пенсия ,а много други ще си ги спекулирам както до сега за спорта .

                            Коментар


                            • Той целия пазар е са шорт , няколко дни, но да видим, какво ще има след вчерашните върхове (от 26.8.2020), дали ще има нови върхове до Нова година.

                              Коментар


                              • Вчера беше един много поучителен ден за мен на американската борса.Започнах със спекулата на премаркета,но търговията беше толкова разнопосочна,че където посегнах изядох дървото.Чак в редовната сесия нещата се успокоиха и се появи прекрасна възможност за шортване при MRNA та до края на афтърмаркета не само избих загубите и излязох на прилична печалба,но и излязох и на кеш.Хубавото на такива дни е,че виждаш грешки които може да се избягват в бъдеще.Понякога е по-добре да се изчака да се помисли и чак тогава да се търгува.Успешен ден на всички.Аз сега отивам на плажа и в 14 ч българско време отварям борсата .

                                Коментар

                                Working...
                                X