IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Мене не ме учудва чак толкова. Големите тек компании като Епъл, Гугъл и Майкрософт имат най-стабилни баланси, с планини от кеш, могат да оцелеят една десетгодишна депресия без проблем. В същото време очакванията за растеж на печалбите им си остават съвсем стабилни и пандемията всъщност е добре дошла за тях -- само ускорява процесите на дигитализация от преди пандемията

    Добави и отрицателната реална доходност по десетки трилиони fixed-income хартия и...


    ***

    А за Терзо специално да кажа: от началото на март повтарях, че ще взимам MSFT и взех през март

    Коментар


    • И наско е решил да излита в космоса

      Click image for larger version

Name:	NDX.jpg
Views:	1
Size:	29.9 КБ
ID:	3643389

      Коментар


      • Като видя такава парабола започвам да изстънявам стоповете:
        Click image for larger version

Name:	AAPL.jpg
Views:	1
Size:	56.0 КБ
ID:	3643384

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
          Психологията на външните пазари е направо плашеща. Спомням си как март месец по дъната всички очакваха срив. Всеки виждаше 1500 долара за S&P 500 а сега се екстраполира безкраен растеж. Чудя се какво се промени за това време освен очакванията на хората които са си толкова волатилни. Като гледам българските спекуланти в тях устойчиво се насложиха две нови парадигми. На външните пазари може само да се печели. Там растежа е безкраен. Втората парадигма е, че на българската борса може само да се губи. Лично аз започвам да изразявам умерен скептицизъм и към двете теории, но докато за България трябва да мине време да се опровергае, то навън може да стане много по-бързо. Само тема на размисъл, която не е препоръка за нищо.
          Сентимента подсказва че е време за корекция, но по принцип определянето на върха е много по-трудно от дъната.

          Click image for larger version

Name:	BULLS vs BEARS.jpg
Views:	1
Size:	44.1 КБ
ID:	3643376


          Отделен е въпроса, че ликвидността наливана от централните банки помпа акциите. Докога е друг въпрос.

          Коментар


          • Един от факторите е отрицателната доходност по 10YR UST. Оценката на активите е относителна, т.е. спрямо алтернативите

            Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
            Психологията на външните пазари е направо плашеща. Спомням си как март месец по дъната всички очакваха срив. Всеки виждаше 1500 долара за S&P 500 а сега се екстраполира безкраен растеж. Чудя се какво се промени за това време освен очакванията на хората които са си толкова волатилни. Като гледам българските спекуланти в тях устойчиво се насложиха две нови парадигми. На външните пазари може само да се печели. Там растежа е безкраен. Втората парадигма е, че на българската борса може само да се губи. Лично аз започвам да изразявам умерен скептицизъм и към двете теории, но докато за България трябва да мине време да се опровергае, то навън може да стане много по-бързо. Само тема на размисъл, която не е препоръка за нищо.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              Емпирично се доказа, че не малките, а доста от големите инвеститори не знаят кога да влязат. Абсолютно всички, които стояха настрани март и април се предадоха. Пък и отнесоха бая псувни от вложителите, че са пропуснали цялото рали.
              И ти го пропусна

              Появи се във втората половина на април, когато 25% от ралито бяха вече минали. И после нашари един куп тъпи тикъри, които взети заедно са на много по-малък плюс от целия пазар, особено ако вземем предвид какво купуваше яко и в какво сложи "стотинки"

              Защо не излезе тука март месец когат други купавяхме при най-голямите спадове и волатилност? Троле, троле, стига троли

              Коментар


              • Да, пишат и да се самоизкъват -- да. Ама да не се оплакват, че ги взимаме за мезе

                Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                Никво спиране идеални са ,ако може да се появят още и те да дращат , та да знам кога да пуснем BIG SHORT.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                  2. Има голямо количество нови малки инвеститори от цял свят, които достъпват пазара през всякакви платформи. Те вероятно още нямат усещането кога да спрат.
                  Емпирично се доказа, че не малките, а доста от големите инвеститори не знаят кога да влязат. Абсолютно всички, които стояха настрани март и април се предадоха. Пък и отнесоха бая псувни от вложителите, че са пропуснали цялото рали.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                    Мехико, изобщо не съм и поглеждал натам, но защо не. Креативно предложение, от АLK са по - живи, финансите изглеждат добре на пръв поглед, но ще трябва да задълбая повече, малко са ми страна от Третия свят, да няма някакъв специфичен политически или друг риск, както с руските акции.
                    Мисля, че сериозно бъркаш за "Третия свят" и полит. риска. Не знам в Русия или Мексико правителството да налага санкции през ден и така да ощетява и собствените си компании - соята например яко яде хурката по едно време. Постоянно да следиш какви ще са резултатите от изборите, защото нямаш идея дали данъчната система няма да се завърти на 180% или силово да ти наложат да ядеш трева. За пиратството и натискът над такива като Zoom и Tik-Tok да не говорим. "Амазон" може да те изключи по собствено усмотрение или "Уолмарт" да откаже да те продава и загиваш прав. Не заради евтиният труд всичките лекарства се правят в Китай, а заради малкото регулации и админ натиск. И това като изключим моментното (от няколко месеца) състояние, в което собствеността е всичко друго, но не и неприкосновена. Аз лично търся компании, които мога да купя в долари, но които не са зависими само от бизнеса си в САЩ. Предвид нулевия данък при източника и големината на икономиката - бразилските са много добре. Предвид политическата стабилност (да) - Русия и Китай също са такива, но тях не е хубаво да ги купуваш в долари в Ню Йорк, защото има риск от делистване и санкции.

                    Дълго стана, но съм много изненадан, че смяташ Русия и Мексико и т.н. за по-високо рискови. Най-малкото задължителното слагане на жени и малцинства по бордовете едва ли се отразява добре на мениджмънта. Виж VTR или OXY

                    ---

                    добавка: https://twitter.com/zlj517/status/1299017173713555457

                    Коментар


                    • dddd, има два нови момента на пазара тази година.
                      1.Има голямо печатане на пари, каквото не се помни в близките изминали 50 години (този момент и старите играчи не го познават). Очевидно това подпира пазара.
                      2. Има голямо количество нови малки инвеститори от цял свят, които достъпват пазара през всякакви платформи. Те вероятно още нямат усещането кога да спрат.

                      Коментар


                      • Психологията на външните пазари е направо плашеща. Спомням си как март месец по дъната всички очакваха срив. Всеки виждаше 1500 долара за S&P 500 а сега се екстраполира безкраен растеж. Чудя се какво се промени за това време освен очакванията на хората които са си толкова волатилни. Като гледам българските спекуланти в тях устойчиво се насложиха две нови парадигми. На външните пазари може само да се печели. Там растежа е безкраен. Втората парадигма е, че на българската борса може само да се губи. Лично аз започвам да изразявам умерен скептицизъм и към двете теории, но докато за България трябва да мине време да се опровергае, то навън може да стане много по-бързо. Само тема на размисъл, която не е препоръка за нищо.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          Можеш да погледнеш надолу (и на юг) и пак да останеш в сектора. OMAB. Дивидент тази година няма, но иначе и там е 10% удръжката. Практически е невъзможно да фалира, пък и мъничко намаляваш политически риск покрай изборите в САЩ.
                          Мехико, изобщо не съм и поглеждал натам, но защо не. Креативно предложение, от АLK са по - живи, финансите изглеждат добре на пръв поглед, но ще трябва да задълбая повече, малко са ми страна от Третия свят, да няма някакъв специфичен политически или друг риск, както с руските акции.
                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                            Нетфликса е монстър в сравнение с останалите фангове. Въпросът е да се влезе от добри нива със сравнително нисък риск.
                            [ATTACH=CONFIG]n3643273[/ATTACH]
                            А конкуренцията - Disney+ мисля премина 50 млн., стартира peacock, hulu, hbo max, всеки иска да откъсне парче от пая, отделно в корона кризата всеки си бе вкъщи и те профитираха от тази ситуация. Много съм предпазлив с тях, над 400 не бих взел, не откривам някакво тотално предимство да имат пред останалите. По - скоро обмислях покупка DIS, но те пък с доста проблеми в кризата и над 100 не ми се дават и там.
                            Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                              ALK ги искам на 34, но те упорито се дърпат от това ниво. SPR са с много дълг за моят вкус.

                              Други, за които се колебая са MU, WBA и EHTH, но за всички повече негативи мога да изпиша, то не случайно и цената им е наглед изгодна.
                              Можеш да погледнеш надолу (и на юг) и пак да останеш в сектора. OMAB. Дивидент тази година няма, но иначе и там е 10% удръжката. Практически е невъзможно да фалира, пък и мъничко намаляваш политически риск покрай изборите в САЩ.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                                Графично няма какво да ги харесам RTX, а пък Netflix много конкуренция пъкна около тях и не бих взел, изобщо ми е трудно да намеря фаворит да се вкара някое евро, скъпи или със слаби перспективи.
                                Нетфликса е монстър в сравнение с останалите фангове. Въпросът е да се влезе от добри нива със сравнително нисък риск.
                                Click image for larger version

Name:	NFLX.jpg
Views:	1
Size:	57.5 КБ
ID:	3643273

                                Коментар

                                Working...
                                X