IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

    Просто не ми стана ясно как да продам като маркета е затворил. Аз не търгувам в пре и пост маркет, нори не знам дали мога и как се прави.

    Гледам какво се случва с NIO примерно и анализирам в последствие движението му. Всичко е една голяма лъжа. Случват се разни неща мистериозни и объркващи за обикновените хора. Големите играчи явно си имат достъп до информация, до която останалите нямаме и съзнателно объркват пазара така, че накрая те да намажат.
    Лека полека разбирам защо най-добрата стратегия за невежи като мен е да купиш и повече да не поглеждаш щото има опасност да направиш глупост. Евала на 13 годишните дето връткат опции и стават милионери. Аз дори не мога да схвана как се оперира с опции.
    А това с техническия анализ се чудя как някой изобщо му се връзва. Цяла наука направили от нищо. Като питах за Модерна исках по-скоро да чуя от някой, който изкъсо я следи да сподели впечатления, а не да прави технически анализ по графики. Щото Модерна не я следя и така и не разбрах какво ме изръчка да я купя. Ще се види късмета или каръка ме е задвижил
    Играеш хаотично и единствено големият ръст на пазара те покрива - При следващото потъване на пазара което според мен ще се случи до края на септември ще занулиш всичко и ще минеш под вода ако не се осъзнаеш на време.

    90% от Хората си губят парите на форекс и на борсата не от карък а защото:
    - Четат книги и слушат новини
    - Когато са купили/продали правилната акция я отвързват прекалено рано и не хващат цялото позитивно движение
    - Когато са купили/продали неправилна акция я стискат до край - тоест хващат по голямата част от негативното движение

    Това не е от карък - Четенето на книги и слушането на новини няма да ти помогнат - Почти 100% от губещите на борсата са ги изяли тези книги с кориците и спят със слушалките да слушат новините

    Печелят под 10% от хората които по собствен начин са стигнали до някакво наблюдение и заключение което другите не го виждат и не го пише по книгите

    Ако нещата дето ги пишеше по книгите са верни то теоритично 90% трябваше да са на печалба - Ако някой от 10%-те печелещи напише книга как печели този метод много скоро също ще бъде губещ

    Не ти казвам да не играеш а да спреш и да започнеш да наблюдаваш пазара и да се опиташ да намериш твоята си печеливша стратегия дето не я пише по книгите и тогава да продължиш

    Също така по назад пишеше че си взела заем - Върни го на момента и не залагай пари които ги нямаш

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

      Всеки ден пазара затваря на определена цена. Ако цената за деня затваря под тези нива - проблем.
      Просто не ми стана ясно как да продам като маркета е затворил. Аз не търгувам в пре и пост маркет, нори не знам дали мога и как се прави.

      Гледам какво се случва с NIO примерно и анализирам в последствие движението му. Всичко е една голяма лъжа. Случват се разни неща мистериозни и объркващи за обикновените хора. Големите играчи явно си имат достъп до информация, до която останалите нямаме и съзнателно объркват пазара така, че накрая те да намажат.
      Лека полека разбирам защо най-добрата стратегия за невежи като мен е да купиш и повече да не поглеждаш щото има опасност да направиш глупост. Евала на 13 годишните дето връткат опции и стават милионери. Аз дори не мога да схвана как се оперира с опции.
      А това с техническия анализ се чудя как някой изобщо му се връзва. Цяла наука направили от нищо. Като питах за Модерна исках по-скоро да чуя от някой, който изкъсо я следи да сподели впечатления, а не да прави технически анализ по графики. Щото Модерна не я следя и така и не разбрах какво ме изръчка да я купя. Ще се види късмета или каръка ме е задвижил

      Коментар


      • Кефя ти се

        На краставичар краставици успяваш да продадеш. Ашколсун

        Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

        Ситуацията около нея е много интересна.Смениха изцяло ръководството и искат да вдигнат цената на компанията.При 2 милиарда продажби капитализацията е едва 45 милиона а преди няколко дена беше под 40 милиона.Много големи купуваха с милиони акции.Готви се нещо около нея но ще видим развръзката.Вчера много хубав ден.Не излязах на 100 % ръст,но на 70% натиснах бутона.Сега ще поизчакам да паднат още и ще напълним отново.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          Доста бързо слязох от въртележката... засега изглежда, че така е по-добре. Гледал ли си по-детайлно компанията, защото на пръв поглед ще избегнат фалит. Ако това стане, най-печеливши ще са преференциалните. Само не мога да намеря сигурна информация дали са с натрупване за изминал период.
          Ситуацията около нея е много интересна.Смениха изцяло ръководството и искат да вдигнат цената на компанията.При 2 милиарда продажби капитализацията е едва 45 милиона а преди няколко дена беше под 40 милиона.Много големи купуваха с милиони акции.Готви се нещо около нея но ще видим развръзката.Вчера много хубав ден.Не излязах на 100 % ръст,но на 70% натиснах бутона.Сега ще поизчакам да паднат още и ще напълним отново.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

            Всеки ден пазара затваря на определена цена. Ако цената за деня затваря под тези нива - проблем.
            Ваканцията попривършва (не че работя за някой :-)), но айде последен хинт. Модерна не е толко зле, имаш дейли съпорт от конджестън зоната от средата на Август, по-надолу съпорта ми се чини, че е между 62.5 и 63. На 26ти Август имаш брейк гап от нещо което мяза на falling wedge, брейка е с голям volume, a oбемите на 27ми и 28ми са ниски сравнени с 26ти.. Бих сложил един стоп на малко под 65.0 (долната граница на конджестън зоната), повече нема смисъл да се чака (според мен !). Мисля ED ти беше казал, че загубите не се чакат да се уголемят. Но това хич, ама хич не звучи добре - "Беше импулсивна покупка". Ти си знаеш.

            Гореказаното не е препоръка. Препоръки - само на децата :-) А дано те тръгнат на училище, че пречат на трейда.. Жената некак си ше я изолирам :-) :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

              В какъв смисъл ако затвори?
              Всеки ден пазара затваря на определена цена. Ако цената за деня затваря под тези нива - проблем.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                Ако затвори под 60-62 излизай. Иначе е ОК
                В какъв смисъл ако затвори?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                  Някой може ли да ми се аргументира защо купих Moderna вчера. Беше импулсивна покупка и сега след дъжд качулка се опитвам да си я оправдая. Според вас има ли шанс курсът да се качи? Последните новини при всички положения не са много в тяхна полза.
                  Ако затвори под 60-62 излизай. Иначе е ОК

                  Коментар


                  • Някой може ли да ми се аргументира защо купих Moderna вчера. Беше импулсивна покупка и сега след дъжд качулка се опитвам да си я оправдая. Според вас има ли шанс курсът да се качи? Последните новини при всички положения не са много в тяхна полза.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение


                      Евалата ако и 3500 падне толкова лесно, доколкото си спомням май беше на доста титуловани анали годишен сп500 таргет още преди вируса.
                      Масово 3400 за годината, Goldman дадоха 3600 и много им се смяха в началото, а сега е на една ваксина разстояние. Само да тръгнат финансовите и енергийните компании и сме там бързо.

                      terziеv добър жокер даде за авиолинията Мехико, мерси.
                      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                      Коментар


                      • То при този долар. $KB, ABEV... друго некитайско да споделиш?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          Хубаво рали днес пазара, ама нещо му липсва, ширина дето му викат.
                          При мен е разочарование, добре че са другите асети, ама четвърт % съм на червено от картоните, верно че по тежичките, ама само 7 от 27 хартии ми са на зелено, та не стига...
                          Погледнах и скринъра, и там нещо подобно при сп500 - само 177 от 500 са на плюс.
                          Днес ми се заформя добро обезщетение заради онзи ден, с лихвите
                          От 27 само 4 ( медицината) ми са леко на червено, ама пък над половината са над 2%+...пък за РМ да не говорим

                          Евалата ако и 3500 падне толкова лесно, доколкото си спомням май беше на доста титуловани анали годишен сп500 таргет още преди вируса.
                          Бачо Ориндж е в атака напоследък, току виж и до 4к ги докарал къмто дедо Коледа....те парите не струват нищо напоследък и си идват тъдява.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                            Голяма игра направиха.До тук превъртяха артии за 115 милиона.То не беше продаване купуване и пак продаване.Сега малко се кротнаха .
                            Доста бързо слязох от въртележката... засега изглежда, че така е по-добре. Гледал ли си по-детайлно компанията, защото на пръв поглед ще избегнат фалит. Ако това стане, най-печеливши ще са преференциалните. Само не мога да намеря сигурна информация дали са с натрупване за изминал период.

                            Коментар


                            • Предстоят IPO-та на Robinhood и Airbnb, които са доста актуални. Замислям се за вторите, понеже доста намалиха оценката им съобразно корона ситуацията.

                              Някой участвал ли е в IPO на борсата в САЩ и ако да през коя платформа?
                              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                                Тцъ, режа ПДЧ-та. Лимити на 0,92 и 0,44. Стискам ти с палци; аз имах пари само за 1000, че дивидентопадът ми е чак на 1-ви.

                                ... пак останах без една бройка в AR.
                                Голяма игра направиха.До тук превъртяха артии за 115 милиона.То не беше продаване купуване и пак продаване.Сега малко се кротнаха .

                                Коментар

                                Working...
                                X