IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    Eeee, кажи поуката де. 2014 не e толкова лошa. Къде стъпи на криво - заигра се с деривати, лоша акция, фалит някъде?
    Прекалена експозиция към даден асет, в моя случай към олиото/дрилъри по това време.
    Оттогава нямам повече от 5-6% регистрирани в една акция...дори и да ми се иска.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

      То тея дет Бъфет ги продаде на ,,дъно,, са с ново дъно или са запътили на там.
      Всеки от неговата си камбанария ги мисли, но думата ми беше, че разни льоловци плямпат колко бил оглупял дядката, а не осъзнават колко е труден тоя бизнес и че хора като Бъфет са една шепа на фона на милиардите инвеститори с блянове за лесни пари.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

        Има разбира се, 2014 и част от 15та отнесох едни шамари...ма ги имам за полезни, поучителни. Вече петилетка си бия сп500 без проблем.
        За по дълъг картон от спайчо не се сещам да съм държал, 7 години си го кътам.
        Eeee, кажи поуката де. 2014 не e толкова лошa. Къде стъпи на криво - заигра се с деривати, лоша акция, фалит някъде?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          Имаш ли някоя хартия, която да държиш от ден първи досега?

          Имаш ли някоя година на -. Не ми се вярва, ама все пак.

          Най-добра дивидентна?
          Има разбира се, 2014 и част от 15та отнесох едни шамари...ма ги имам за полезни, поучителни. Вече петилетка си бия сп500 без проблем.
          За по дълъг картон от спайчо не се сещам да съм държал, 7 години си го кътам.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
            С доста неща съм съгласен и с малко на различно мнение. Ще коментирам вторите.


            [/I]

            Хората с голямо его са такива ПО ПРИНЦИП, а не защото са трейдъри. Трейдинга им дава поле за изява да мултиплицират егото си многократно като се хвалят колко пари са искарали, как с този или онзи трейд са избили рибата. Това са лузъри, а не трейдъри. Статистиката която показа е показателна. Истинските (успешни) трейдъри са като гърмяни зайци, защото инвестирането е игра на оцеляване. Едва ли е случаен факта, че доказано успешните инвеститори/трейдъри са изключително семпли в исказванията си за пазар, инструмент, тайминг и пр. Този факт от наивните и арогантни лузъри се възприема като малодушие и започват с нападки като за Бъфет напоследък. Гледам му се присмиват напоследък какъв галфон бил че продал това или онова на дъното






            Не мисля че е късмет способността да увеличаваш парите ако го правиш през различни цикли и си устоял теста на времето. Вярно е че много малко хора го могат, но това е валидно за всяка човешка дейност. ТОП единия процент можеш да го намериш във всичко - от компании, през спортисти, и пр. Каймака се обира от най-способните а те са малко. И НЕ е само заради късмет - и умения си трябват.
            То тея дет Бъфет ги продаде на ,,дъно,, са с ново дъно или са запътили на там.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

              Ха, ти да видиш, значи ми останала само 1 година....за бройкане
              Имаш ли някоя хартия, която да държиш от ден първи досега?

              Имаш ли някоя година на -. Не ми се вярва, ама все пак.

              Най-добра дивидентна?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                1000-2000 на месец с какъв капитал?
                При неколкостотин сделки месечно и няколко млн оборот, както той пише, че прави, дори с добра дисциплина стандартното му отклонение е няколко десетки хиляди долара.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                  Пилците се броят след над 10 години. Това вчера, днеска, от април досега, от сутринта. Избират си период, който ги кефи. Примерно от май и казват "ъп ХХ процента". Да ама не се брои така. Това е маратон. Докато си жив. това е примерно 70 годишно състезание. Какво ако 4 месеца избиваш рибата и на 5-тия фалираш. Защо? Дори да ги вдигнеш от 10 000 на милион и после ги загубиш всичките, някой полза вижда ли в това нещо?
                  Ха, ти да видиш, значи ми останала само 1 година....за бройкане Надявам се да я изклася добре, а и не само нея.
                  И без да фалирам. Срещал съм достатъчно мечки, мисля няма страшно, дори ми харесват.

                  С подчертаното не съм особено съгласен обаче. Къде е речено че човек трябва да е цял живот женен за борсите ? Нима няма други по полезни или поне по спокойни пристани за кеша ?
                  Аз примерно не съм супералчно дупе ако имаш предвид че алчността би ме държала безкрайно дълго на борсата. Направил съм си основата, едно 50% докарани отгоре оттук насетне ( колкото отнеме -толкова, може би 1-2 г, може и петилетка+) и бих обмислил цялостно излизане, защо не.
                  Е, ще оставя порцията само на малкия да понаглеждам отвреме навреме, че там хоризонта е поне 15г още.

                  Коментар


                  • На свекъра не му дреме дали ще се нарече трейдър или друго. На него му е важно да си печели парички и го прави както намери за добре. Изживял си е живота, кариера си е имал, пачка си е натрупал - сега просто се забавлява и се радва на блажени старини. Поне един цял живот още ще му трябва за да си похарчи капитала. Животът му не зависи от тия пари защото пенсийката си му тече. Отделно си има няколко имота. Аз лично нямам против да си печели щото току виж и моите деца намазали един ден от това (мен ме мрази и нищо не очаквам от него както и от никой - писано ми е сама всичко да си постигам с труд. Сигурно съм единствената жена на милионер която сама си купува колите и абс всичко - от тия циции един бонбон не съм получила за това, че 3 деца съм им родила и им слугувам). Както и да е, да не разводнявам темата.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                      Много е относително това.Ако вкарваш на ден целия портфейл това е огромна грешка според мен.Защо е грешка? Първо рискуваш да останеш в акции и да станеш дългосрочен държател на артии,второ ако се заиграваш с по-рискови боклуци рискуваш да се занулиш от раз.Ако пипаш много много внимателно може да си докарваш между 1000 и 2000 $ ма месец без проблем и да си на кеш.За повече се иска ресурс и много добри доходи .
                      1000-2000 на месец с какъв капитал?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                        С доста неща съм съгласен и с малко на различно мнение. Ще коментирам вторите.


                        [/I]

                        Хората с голямо его са такива ПО ПРИНЦИП, а не защото са трейдъри. Трейдинга им дава поле за изява да мултиплицират егото си многократно като се хвалят колко пари са искарали, как с този или онзи трейд са избили рибата. Това са лузъри, а не трейдъри. Статистиката която показа е показателна. Истинските (успешни) трейдъри са като гърмяни зайци, защото инвестирането е игра на оцеляване. Едва ли е случаен факта, че доказано успешните инвеститори/трейдъри са изключително семпли в исказванията си за пазар, инструмент, тайминг и пр. Този факт от наивните и арогантни лузъри се възприема като малодушие и започват с нападки като за Бъфет напоследък. Гледам му се присмиват напоследък какъв галфон бил че продал това или онова на дъното






                        Не мисля че е късмет способността да увеличаваш парите ако го правиш през различни цикли и си устоял теста на времето. Вярно е че много малко хора го могат, но това е валидно за всяка човешка дейност. ТОП единия процент можеш да го намериш във всичко - от компании, през спортисти, и пр. Каймака се обира от най-способните а те са малко. И НЕ е само заради късмет - и умения си трябват.
                        Съгласен съм с теб напълно.
                        Разбира се че може да се печели и много над индексите, но не трябва да се простее и да се тъпее. Например трябва да се чете и да се разузнава, нооо най-доброто нещо си остава информационната диета. По малко следене на лудия пазар, повече лични принципи, здрав разум и си ток и жица, а не муха без глава, която пазара я подмята накъдето си иска.

                        Бавно хладнокръвно си правиш ударите. Другите чарала-парала, вдигат прах и айдеее, изчезнат от форума (фалирали). После някакви нови звезди. Айде изчезнат и те. Изчезването от форума е ясен сигнал, че някой е или фалирал, или са му останали дребни суми в акаунта и чака чудо.

                        Така че да. Тия, които само се хвалят, те и продавачки на банички да бяха станали, пак щяха да са с голямо его. Случайно минават през трейдърството.

                        И да може да се печели яко, но не е за всеки. Най-добре се стартира със загуба. Някой тук са стартирали с печалба и това ще ги изложи. Аз от 1995 до 2001 г. само загуби правих. Но тъпо и упорито продължавах и може би си научих грешките, след няколко ултра мега тежки момента. Решил съм да не допускам нов тежък момент. Но да видим, дали съм си подготвил домашното. Пилците се броят след над 10 години. Това вчера, днеска, от април досега, от сутринта. Избират си период, който ги кефи. Примерно от май и казват "ъп ХХ процента". Да ама не се брои така. Това е маратон. Докато си жив. това е примерно 70 годишно състезание. Какво ако 4 месеца избиваш рибата и на 5-тия фалираш. Защо? Дори да ги вдигнеш от 10 000 на милион и после ги загубиш всичките, някой полза вижда ли в това нещо?

                        Както винаги, който не разбира пиша, който разбира си трае и така. Защото както даде пример с Бъфет, те го хранят, а той си играе неговата игра и го боли.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          Уффф, спам, спам, спам....канех се да споделя що свърших днес, то се не чете, отказвам се.
                          За кой ли път се убеждавам че сме тъпо племе, гадно е, но е така за жалост.
                          Айде лека.
                          Пиши, пиши, някои от спамърите все пак можем да четем

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                            Всичко е много ясно. Риска наистина си е риск и често е неизчислим. Има много капани. Има спокойни и балансирани начини, но забрави за "уау" резултати.
                            Аз ли съм съвсем сбъркан, че не разбирам как ти се занимава в 20 поста да повториш абсолютно едно и също. Хубаво, не си съгласен, че човек може да печели от търговия. Твое си право. При все, че не разбирам защо не пишеш "при мен не стана", а директно скачаш на "така по принцип не става".

                            Не може ли да завъртиш малко позата и на база на десетилетния си опит да споделиш КАК СТАВА. Тези "спокойни и балансирани начини" накратко и каква приблизителна доходност могат да носят. Така, като за по-простичките от нас. Ще ти дам пример - няколко форумци говориха за комбинация от активи, включително фондове, с фиксирана доходност...; други обясняваха защо виждат бъдеще изключително в благородните метали; трети обясняваха как сега изобщо не е моментът да участваш на борсата. Не помня изобщо някой да е рекламирал сериозно деривати и лостове, но може да съм пропуснал. Не съм съгласен с нищо от изброеното, но поне носи някаква стойност. Аз например пуснах списък с малки банки, които смятам за много добра котва, обясних кои сектори по мое лаишко мнение са подценени.

                            Коментар


                            • С доста неща съм съгласен и с малко на различно мнение. Ще коментирам вторите.


                              Първоначално изпратено от mpy_yordanov;n365[I
                              4802][/I]
                              По принцип "трейдърите" са с голямо его


                              Хората с голямо его са такива ПО ПРИНЦИП, а не защото са трейдъри. Трейдинга им дава поле за изява да мултиплицират егото си многократно като се хвалят колко пари са искарали, как с този или онзи трейд са избили рибата. Това са лузъри, а не трейдъри. Статистиката която показа е показателна. Истинските (успешни) трейдъри са като гърмяни зайци, защото инвестирането е игра на оцеляване. Едва ли е случаен факта, че доказано успешните инвеститори/трейдъри са изключително семпли в исказванията си за пазар, инструмент, тайминг и пр. Този факт от наивните и арогантни лузъри се възприема като малодушие и започват с нападки като за Бъфет напоследък. Гледам му се присмиват напоследък какъв галфон бил че продал това или онова на дъното



                              Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                              Финансите са наука за запазване на парите. Не за увеличаването. Увеличаването е късмет, свързан с късмет и знания и труд и време. Да. Когато Господ ти даде късмет и изкараш 10 пъти, трябва да си достатъчно умен, да смениш САМ модела и да защитиш успеха си. Ако продължиш по-старому, гейм овър. Като планктона, накъдето го води течението. Интуицията, Мигат екрани.



                              Не мисля че е късмет способността да увеличаваш парите ако го правиш през различни цикли и си устоял теста на времето. Вярно е че много малко хора го могат, но това е валидно за всяка човешка дейност. ТОП единия процент можеш да го намериш във всичко - от компании, през спортисти, и пр. Каймака се обира от най-способните а те са малко. И НЕ е само заради късмет - и умения си трябват.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                                И двете ги прави. До скоро повече държеше. Ама тука преди месец се ядоса, че разкара всичко прекалено рано и явно се е амбицирал да навакса. И навакса дей трейдинг. А точно колко пари има няма да казвам - дала съм достатъчно информация да си сметнете
                                Дано
                                На пазарите е така. Всеки се хвали, ти си казваш "хм искам и аз". Или си паднала от върха си (твоя засега 72%) и си казваш "искам да си го върна". И така се постига т. нар. стаден ефект. Едно време на БФБ се хвалеха кой колко дългове има (репа, вид маржин) ?!?!? Като пазара падна с 90%, тия с репа си заминаха, примерно от 3 млн. на 0 лв., от 0,5 млн. лв. на 0 лв. Че някои ги затвориха и на отрицателна територия. Аз лично съм имал мега ливъридж, до 10 пъти собствените пари, но сега ти казвам, че съм бил млад и зелен. Спекулантите, пиянциите и лудите господ ги пази, ама до време.

                                Всичко е много ясно. Риска наистина си е риск и често е неизчислим. Има много капани. Има спокойни и балансирани начини, но забрави за "уау" резултати. Освен ако не си влязла с дебела сума в началото от наследство, продажба на бизнесче и т.н. "Дебела сума" е напълно субективно понятие!
                                Last edited by mpy_yordanov; 25.09.2020, 09:21.

                                Коментар

                                Working...
                                X