IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Money, няма спор, че volaswap с беше пример за успешен сензорит логик, справящ се отлично с дей трейдинг. В общи линии всеки успешен човек тежи на мястото си. Ние интуитите в дългосрочните сделки а сензоритите в по-краткосрочните. Дали някой е успешен се разбира години след като е отворил реален акаунт. Не дни а години. В това отношение няма как да дам мнение дали Терзиев е успешен, поради твърде малкият му стаж на пазара. Странното е, че той си дава такава квалификация. Реално погледнато няма достатъчно исторически данни, които да подкрепят тезата му. Но самата теория, че е възможно да се правят устойчиво по седем процента месечна доходност говори за некомпетентност или гениалност от неговата страна. В смисъл или е сред стотината най-добри в света или изобщо не разбира какво говори. Няма трети вариант и всеки, който не го разбира не знае концепцията за сложна лихва.

    Коментар


    • dddd, мога аз да си представя краткосрочни методи, макар и да не съм фен. Знаеш много се радвах на дей трейднига на Volaswap, беше хипер яко да се види в реално време какво прави един истински успешен професионален дей трейдър

      Но в случая няма методи и понеже доста време следих трейдовете на въпросния госоподин и имам специален уочлист с неговите тикъри, мога определно да кажа, че е неудачен в този занаят

      Високопарните слова и самоизтъкването са в рязък контраст с успеваемостта. И това го виждаме доста хора и естествено дразни. Но пък интересното е, че има и такива, които му се връзват. Така, че поне в едно нещо е добър. И моята теория е, че той си изкарва прехраната с това, в което е добър...

      Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      Нека и аз да се включа в дискусията ви. За да търгуваш дългосрочно е необходимо да имаш интуиция за това как ще се развият процесите във времето или интуиция за възможностите и стойността тук и сега. Това нещо не се придобива. Или го имаш по рождение и го развиваш да станеш добър или го нямаш. Това е. Същевременно краткосрочните движения се търгуват въз основа на сензорика. Това са усещания и затова за дей трейдинг сензорите се справят по-добре. В общи линии спора е очевидно по линия интуити сензорите където Мишо, Мариан и Кубрат са типични интуити а Терзиев е сензорит. Затова всеки не може да си представи, че другия може да се спечели по различен метод от този, който прилага. Представям си какво фиаско би било ако Терзиев се опита да търгува дългосрочно или Мишо почне дей трейдинг. Но все пак статистически погледнато почти всички задържали се над 20 години на пазарите са интуити логици. Такива като Терзиев идват и си отиват, което не означава, че нямат място на пазарите. Все още няма идея защо почти всички задържали са интуити логици. Дали е защото другите си губят парите или е защото другите губят интерес. Но все пак сензоритите са много важни за дългосрочните защото им дават ликвидност. В случай, че са само дългосрочни ще стане като БФБ. Всички застават от едната страна на бида или аска и няма насрещна страна. Оборота изчезва и всичко свършва. Така, че малко по-голямо уважение към цацата не е излишно. Все пак старите кучета се хранят с нея.
      Явно съм в особено настроение след като пиша във форума. Айде лека и утре да ги разбиете.
      Last edited by Money; 27.09.2020, 21:48.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
        Нека и аз да се включа в дискусията ви. За да търгуваш дългосрочно е необходимо да имаш интуиция за това как ще се развият процесите във времето или интуиция за възможностите и стойността тук и сега. Това нещо не се придобива. Или го имаш по рождение и го развиваш да станеш добър или го нямаш. Това е. Същевременно краткосрочните движения се търгуват въз основа на сензорика. Това са усещания и затова за дей трейдинг сензорите се справят по-добре. В общи линии спора е очевидно по линия интуити сензорите където Мишо, Мариан и Кубрат са типични интуити а Терзиев е сензорит. Затова всеки не може да си представи, че другия може да се спечели по различен метод от този, който прилага. Представям си какво фиаско би било ако Терзиев се опита да търгува дългосрочно или Мишо почне дей трейдинг. Но все пак статистически погледнато почти всички задържали се над 20 години на пазарите са интуити логици. Такива като Терзиев идват и си отиват, което не означава, че нямат място на пазарите. Все още няма идея защо почти всички задържали са интуити логици. Дали е защото другите си губят парите или е защото другите губят интерес. Но все пак сензоритите са много важни за дългосрочните защото им дават ликвидност. В случай, че са само дългосрочни ще стане като БФБ. Всички застават от едната страна на бида или аска и няма насрещна страна. Оборота изчезва и всичко свършва. Така, че малко по-голямо уважение към цацата не е излишно. Все пак старите кучета се хранят с нея.
        Явно съм в особено настроение след като пиша във форума. Айде лека и утре да ги разбиете.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
          Нека и аз да се включа в дискусията ви. За да търгуваш дългосрочно е необходимо да имаш интуиция за това как ще се развият процесите във времето или интуиция за възможностите и стойността тук и сега. Това нещо не се придобива. Или го имаш по рождение и го развиваш да станеш добър или го нямаш. Това е. Същевременно краткосрочните движения се търгуват въз основа на сензорика. Това са усещания и затова за дей трейдинг сензорите се справят по-добре. В общи линии спора е очевидно по линия интуити сензорите където Мишо, Мариан и Кубрат са типични интуити а Терзиев е сензорит. Затова всеки не може да си представи, че другия може да се спечели по различен метод от този, който прилага. Представям си какво фиаско би било ако Терзиев се опита да търгува дългосрочно или Мишо почне дей трейдинг. Но все пак статистически погледнато почти всички задържали се над 20 години на пазарите са интуити логици. Такива като Терзиев идват и си отиват, което не означава, че нямат място на пазарите. Все още няма идея защо почти всички задържали са интуити логици. Дали е защото другите си губят парите или е защото другите губят интерес. Но все пак сензоритите са много важни за дългосрочните защото им дават ликвидност. В случай, че са само дългосрочни ще стане като БФБ. Всички застават от едната страна на бида или аска и няма насрещна страна. Оборота изчезва и всичко свършва. Така, че малко по-голямо уважение към цацата не е излишно. Все пак старите кучета се хранят с нея.
          Явно съм в особено настроение след като пиша във форума. Айде лека и утре да ги разбиете.
          +100

          сега е момента да сложиш каската

          Коментар


          • Нека и аз да се включа в дискусията ви. За да търгуваш дългосрочно е необходимо да имаш интуиция за това как ще се развият процесите във времето или интуиция за възможностите и стойността тук и сега. Това нещо не се придобива. Или го имаш по рождение и го развиваш да станеш добър или го нямаш. Това е. Същевременно краткосрочните движения се търгуват въз основа на сензорика. Това са усещания и затова за дей трейдинг сензорите се справят по-добре. В общи линии спора е очевидно по линия интуити сензорите където Мишо, Мариан и Кубрат са типични интуити а Терзиев е сензорит. Затова всеки не може да си представи, че другия може да се спечели по различен метод от този, който прилага. Представям си какво фиаско би било ако Терзиев се опита да търгува дългосрочно или Мишо почне дей трейдинг. Но все пак статистически погледнато почти всички задържали се над 20 години на пазарите са интуити логици. Такива като Терзиев идват и си отиват, което не означава, че нямат място на пазарите. Все още няма идея защо почти всички задържали са интуити логици. Дали е защото другите си губят парите или е защото другите губят интерес. Но все пак сензоритите са много важни за дългосрочните защото им дават ликвидност. В случай, че са само дългосрочни ще стане като БФБ. Всички застават от едната страна на бида или аска и няма насрещна страна. Оборота изчезва и всичко свършва. Така, че малко по-голямо уважение към цацата не е излишно. Все пак старите кучета се хранят с нея.
            Явно съм в особено настроение след като пиша във форума. Айде лека и утре да ги разбиете.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

              Придобиваш детски синдром като Матеев, да не си минал 50-те ?
              Той не се съревновава с тебе, инвестирането е маратон, днес печелиш, утре -не, той сам ти каза че се учи в момента, твоя тикър даже не е трейднат,
              той те е отсвирил - освен ако не се заяждаш с него.
              Ама не само с него, и Ташунко те дразни, и той лъже и той не разбира.
              Като, че ли аз съм видял твоето портфолио, толкова и ме интересува.
              Всеки може да декларира всичко, защо да си покаже специално на тебе или на друг ?
              Като Майк си мисля, че имаш проблем, дано да е временен само заради Ковида.

              Терзиев, Ташунко, декларирайте често и загуби, моля !
              Мен ако миташ money се бъзика с terziev заради нескопосаните опити да препоръчва трейд на компании.
              Единствения начин да разберем коолко е добър (щото за Гордън Геко се мисли) е да публикува в реално време какво купува/продава, кога, на каква цена, както беше предложил Todo Sabev ако не бъркам!

              Коментар


              • И аз така имам някакъв спомен, че си ми набрал от Ковид темата

                Майки пък от златото...

                Защо терзико, ти и Майки не направите една anti-Money тема и там си беседвайте на воля

                Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                Придобиваш детски синдром като Матеев, да не си минал 50-те ?
                Той не се съревновава с тебе, инвестирането е маратон, днес печелиш, утре -не, той сам ти каза че се учи в момента, твоя тикър даже не е трейднат,
                той те е отсвирил - освен ако не се заяждаш с него.
                Ама не само с него, и Ташунко те дразни, и той лъже и той не разбира.
                Като, че ли аз съм видял твоето портфолио, толкова и ме интересува.
                Всеки може да декларира всичко, защо да си покаже специално на тебе или на друг ?
                Като Майк си мисля, че имаш проблем, дано да е временен само заради Ковида.

                Терзиев, Ташунко, декларирайте често и загуби, моля !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  М-да, видя ли Текила аз с тикърите как ударих терзийко в земята и направо го размазах с 15% за един час. Сега гледам газ пикае от завист, нездрава фиксация, въпиюща некомпетентност
                  +100
                  Придобиваш детски синдром като Матеев, да не си минал 50-те ?
                  Той не се съревновава с тебе, инвестирането е маратон, днес печелиш, утре -не, той сам ти каза че се учи в момента, твоя тикър даже не е трейднат,
                  той те е отсвирил - освен ако не се заяждаш с него.
                  Ама не само с него, и Ташунко те дразни, и той лъже и той не разбира.
                  Като, че ли аз съм видял твоето портфолио, толкова и ме интересува.
                  Всеки може да декларира всичко, защо да си покаже специално на тебе или на друг ?
                  Като Майк си мисля, че имаш проблем, дано да е временен само заради Ковида.

                  Терзиев, Ташунко, декларирайте често и загуби, моля !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                    Само една забележка и от мен към Терзиев. При търговията с близък хоризонт (според мен) почти е без значение тикъра без входа и изхода.
                    Ако тикъра има значение, бих бил любопитен какво е?
                    +100

                    Коментар


                    • М-да, видя ли Текила аз с тикърите как ударих терзийко в земята и направо го размазах с 15% за един час. Сега гледам газ пикае от завист, нездрава фиксация, въпиюща некомпетентност

                      Оказа се много лесно

                      Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                      При търговията с близък хоризонт (според мен) почти е без значение тикъра без входа и изхода.

                      +100

                      Коментар


                      • It's all about where you sit in your educational/experience curve. Няма нищо странно, че Money и Терзиев лидират спора днес. Млади, жизнени и е нергични. Откриват света в момента.
                        И нищо кой знае какво не е станало. Все пак не пишем историята, а само черновата й
                        А колкото до дей трейдинга, сега е момента да се говори за него. Щеше да е нелепо при VIX =9. Ще стане нелепо при VIX 50.
                        Само една забележка и от мен към Терзиев. При търговията с близък хоризонт (според мен) почти е без значение тикъра без входа и изхода.
                        Ако тикъра има значение, бих бил любопитен какво е?

                        Коментар


                        • Сега, съзнавам, че направих сериозен протоколен гаф. Едно от най-важните правила при общуването с хора е да не се хвалиш с успех, защото дразниш останалите. Затова едно време в даскало всички зубъри се кълняха, че не са отваряли учебника. Затова две лелки, когато се срещнат, започват да се оплакват една на друга как са на умирачка. Просто не подозирах, че същото важи и за форум посветен на борсова търговия.

                          Очевидно това е причината по-големите участници да не искат да споделят конкретните си идеи публично. Все се чудих защо някои хора ми пишат на лични с подробни обяснения на въпроси, които съм задавал открито във форума. Или защо е толкова трудно да накарам някой изобщо да даде конкретен отговор или съвет. А регулярните натяквания на разни хора, че във форум за борсова търговия не е място за тъкъри е такъв нонсенс, че няма как да отговоря.

                          Спор с Money няма. Има завист, нездрава фиксация, въпиюща некомпетентност и огромна, направо комична, квадратност (по Пърсиг). Но най-сериозната причина е, че човекът просто не участва активно на борсата и се чуди как да блесне. Няма материал за писане. С идеи за изчисляване β на непублични дружества (напълно сериозен е!) очевидно няма как да стане и затова пробва с 30 поплюващи поста дневно да зарине някой случаен бисер.

                          Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                          А, по темата, някой може да постне базови указания за преценяване на финансите на една компания.
                          Какво да се гледа в един счетоводен баланс, как да се чете между редовете му,
                          защо е важно компанията да получава повече кеш,
                          buy back-a - нож с две остриета, и т.н.,
                          постоянно има нови трейдъри в БГ и в чужбина.
                          Hazard, признавам си, че нямам идея. Аз обаче не съм с дългогодишен опит и още се уча. Сигурен, че тук хората, които тези дни обясняваха колко голям опит имат, си умират да ти отговорят изчерпателно.

                          Само за обратното изкупуване имам теория - рядко изобщо има добра страна. Това е чисто борсов трик. Според мен, ако компанията чак толкова не знае какво да си прави парите и да разширява дейност / производство, по-добре да даде извънреден дивидент. Сега обаче изкупуванията се правят повече със заеми. Изключение е, когато компания няма дългове изведнъж получава кошница с пари, които обаче няма как да използва за разширяване на производството. От моите има един такъв чуден пример - APT. Разгледай кога и защо го прави.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                            Дали Терзиев е комедиант/комикс или не, това всеки може да прецени за себе си! Няма нужда някой да е съдник тук!

                            Не е необходимо, да има хора, които да са ОМБАШИИ на темата и решават, кое съдържание е ОК и кое не е!
                            Имам чувството че спора с money е на лична основа. Не знам какво делите, но тенденциозното фокусиране към него ме навежда на тази мисъл.
                            Ако те върна към предишния ти пост, очакванията тук някой да пуска професионални анализи за компании граничи с фантазията.

                            Хайде лека

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                              Очевидно форумните участници се разделят на два лагера в зависимост от пристрастията си към един или друг участник. Мненията за и против дадена стратегия или мнение, нямат нищо лошо стига да се спазва добрия тон.

                              Виждам, че някои дават акъл на money да НЕ се заяжда с Terziev, но странно пропускат факта, че вторият каруцарски храни не един и двама от участниците във форума с псувни, обиди и квалификации (и тук е подходяща приказката за прасетата и до какво води спора с тях).

                              Очеизваждащи са инвестиционните способностите на terziev за всеки с повече опит и някои се опитаха тактично да намекнат да НЕ СЕ ИЗХВЪРЛЯ, но отговорът обикновено е поредица от лични квалификации, обиди, псуване и обяснения с хаотично хвърлени тикери без никаква стойност.
                              И не, стиловете нямат значение – дали си с дългосрочен хоризонт, или дневен спекулант. Значение имат уменията, опита, стратегиите и тактиките, които се използват. Terziev не е показал нито един от тези компоненти.

                              И за да не останат някои с впечатлението, че ме вълнува индивида terziev и неговите способности ще кажа само, че единстената причина да коментирам неговите изяви е че форума се чете и от хора с по-малко опит, които е добре да четат стойностни съвети и коментари, а не заблуждаващи изхвърляния колко лесно се правят пари на борсата.
                              Дали Терзиев е комедиант/комикс или не, това всеки може да прецени за себе си! Няма нужда някой да е съдник тук!

                              Не е необходимо, да има хора, които да са ОМБАШИИ на темата и решават, кое съдържание е ОК и кое не е!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                                Пич, започвам да се притеснявам за теб.
                                За какъв си се взел...??? Ако някой коментирал в темата, едва ли не трябвало да ти иска разрешение...

                                "Твоя стил и трейдове...."

                                Безмислено е да казвам, че за мен си преписвач на манстрим инвестиционни тезиси, които обявяваш за свои, но това се подразбира. Следенето на 5-6 сайта и анонсирането на компании от прочетени статии НЕ е нито собствен стил, нито собствени трейдове.

                                "Пази боже сляпо да прогледне..." Това си ти!

                                На всичкото отгоре си позволяваш да критикуваш и да се разпореждаш на хората какво да пишели или не.

                                Как може да обвиняваш хората за селски подмятания, като ти самия си ней-големия "насмежия" на постовете на останалите участници.

                                Разхвърлил няколко десетки хиляди в няколко МАЙНСТРИМ компании, които поради бичия пазар, я са станали Х2,Х3 и вече си повярвал, че бил играч неземен и инвеститор с главно "И"! Успокой малко нещата и започни да гледаш на себе си малко по-реално, бе Бъфете!

                                Искрено се чудя как не може да се видиш отсрани колко си жалък и смешен!

                                Ако беше човек, които наистина да има качества и инвестиционни компетенции, които да споделя с останалите участници във форума, щеше веднъж, два пъти в седмицата да пускаш обширни постове за компании и сектори, с подробен анализ, който да си личи, че е уникален и идващ от самия човек! Всичко това да се случва 3-6 месеца преди някоя компания да стане интересна. На една компания да посветиш 3-4 анализа, които да са обширни и да си личи, че си ги писал ТИ и всичко в поста е мислено, а НЕ прекопирано като мохабети в 2-3 изречения, от сайтове предлагащи инвестиционни мнения!

                                Дори и в компаниите, в които твърдиш, че си инвестирал, постовете и анализите ти са на хала на Ивелина, без да искам да обидя момичето/жената! Да ме извинява, изглежда свястна, ако е жена изобщо!

                                И най-простото копеле, може да следи 5-6 сайта за инвестиционни препоръки и да залива форума с постове от по 3-4 изречения за дадена компания(взаимствано от сайта източник мнение) и накрая да постне една таблица с лихвите по трежъритата! Това ти е голямата "стойност", която "даваш" на форума и това "СТОЙНОСТТА", поради която останалите участници трябвало по-малко да пишели, че твоето "творчество" не виждало бял свят както трябва!

                                По принцип има много прости хора, ако беше само прост човек, който си вярва и разглежда себе си по нереален начин, не бих ти писал, НО това, което ме дразни е, ЧЕ си нагъл до безобразие и си безпардонен комплексар, който 24/7 се упражнява над останалите участници! А това не го намирам за ОК!
                                Що кат сещам са собсвени анализи ми се набива ,, Zero Hedge ,,

                                А кат говорим за комлекси некак си пак се сещам за голямо его и арогатност.

                                Last edited by RUBLA; 27.09.2020, 19:48.

                                Коментар

                                Working...
                                X