IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Вай вай, Gild опшъна почти ме облизва вече. Заредил бях на 16, 15 и 14$
    Ма таман махнах тоя на 16 и го сложих на 14.
    Като ке е гарга - рошава да е...

    Валерото го чакам в дълбока засада да го удвоя на 4.50. TAN- чо тоже.
    Пу пак да идем поне до 1800 пак...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Ще взема да си сменя картинката само, че тоя червен меч, насочен диагонално надолу сякаш е на лош късмет за пазарите. Скоро имах лошата идея да отида на работа с червена фланелка и пазарите се сринаха катастрофически - вече я обличам само събота - баси.
      Не мисля, че ще е достатъчно. Требе поне да пробваш да обърнеш и гащите с кафЕвото навън

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Ще взема да си сменя картинката само, че тоя червен меч, насочен диагонално надолу сякаш е на лош късмет за пазарите. Скоро имах лошата идея да отида на работа с червена фланелка и пазарите се сринаха катастрофически - вече я обличам само събота - баси.
        Импе, понякога хората говорят с ирония...
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          ... макар че откак следя пазарите (отскоро) направо се плаша от мене си как ги нюхам един вид.

          .
          E велик си бе, знаеме те..

          Не знам как ги нюхаш, ма откак се появи - само ги сриваш.
          Засега си ми ок, че откога ги чакаме тия готини корекции и суркания, ма глей да не се оливаш - инък къмто Коледа ще те гоним..

          Пичове, много хубава дискусия, дано по често да е така.
          Винаги има какво да научи човек от различни гледни точки.
          Продължавайте в тоя дух !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
            +1
            Не случайно ника ти е толкова могъщ.
            Ще взема да си сменя картинката само, че тоя червен меч, насочен диагонално надолу сякаш е на лош късмет за пазарите. Скоро имах лошата идея да отида на работа с червена фланелка и пазарите се сринаха катастрофически - вече я обличам само събота - баси.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Аз това ли?

              Не твърдя, че разбирам - ного имам да уча и: благодарен на постовете на хора като Ив-макс и Равновесиев... макар че откак следя пазарите (отскоро) направо се плаша от мене си как ги нюхам един вид.

              Иначе не е различно отколкото инвестиция у нас - проучваш компанията, бизнесът, отчетите, дивидентната политика, графиките с ценовото движение... а и навън изборът е по-голям, дума да няма.

              Ама със спекулки не бих си играл, не мисля, че ми достига ловкост. Ще гледам да избирам могъщи компании и да инвестирам дългосрочно... както правя това и туканка.
              +1
              Не случайно ника ти е толкова могъщ.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                Мале мале мале.
                А казваш че не разбираш от външни борси
                Аз това ли?

                Не твърдя, че разбирам - ного имам да уча и: благодарен на постовете на хора като Ив-макс и Равновесиев... макар че откак следя пазарите (отскоро) направо се плаша от мене си как ги нюхам един вид.

                Иначе не е различно отколкото инвестиция у нас - проучваш компанията, бизнесът, отчетите, дивидентната политика, графиките с ценовото движение... а и навън изборът е по-голям, дума да няма.

                Ама със спекулки не бих си играл, не мисля, че ми достига ловкост. Ще гледам да избирам могъщи компании и да инвестирам дългосрочно... както правя това и туканка.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                  Добре, че Императора спомена за изборите. Пропуснах ги като важен фактор в писанията. Винаги има риск някой републикански лумпен като Тръмп да вземе властта и да съсипе държавата и от там целият свят. По принцип са умни хора и рядко бърка с избора си. Като се махне Буш младши не са се случвали сериозни извращения.
                  Доналдът не е лумпен, но велик мъж и лидер, който има смелостта да назовава нелицеприятни истини и (вярвам) готовността да поправи грешките на поредица некадърни управници.
                  И трудно мога да си представя по-тежки извращения от тия, станали при управлението на Обонго.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Мале мале мале.
                    А казваш че не разбираш от външни борси
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Добре, че Императора спомена за изборите. Пропуснах ги като важен фактор в писанията. Винаги има риск някой републикански лумпен като Тръмп да вземе властта и да съсипе държавата и от там целият свят. По принцип са умни хора и рядко бърка с избора си. Като се махне Буш младши не са се случвали сериозни извращения.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
                        играй фучърите,
                        ако са ти скъпи, използвай USO ETFa.
                        там имаш най добра ликвидност,а за опшъните тва си е от голямо значение.
                        и използвай само опшъни-ако играеш ъндърлайна,само ше ти бият стоповете.та дори и да познаеш,голям е шанса па да загубиш.
                        при опциите,внимавай с имплайт волатилити-вече е 55,което меко казано е брутално.при първо забавяне на движенията,един срив на ИВ ще ти изяде примиума за отрицателно време.
                        при ИВ над 50 ,използвай ОТМ бътърфлаи за търесене на посока,при ИВ между 40 и 50,използвай вертикални спредове,а вече под 40 може да си позволиш да търсиш движение с голи лонг опции,вместо спредове.
                        ако нямаш платформа,която да ти показва изменението на ИВ,ше ти дам един тикър,който да следиш:
                        ^OVX
                        само да знаеш,че ако гледаш из йахоо или гугле,го пускат с около 15 минути закъснение.
                        Благодарско. За мен също USO е правилният избор. Може би в някаква комбинация USL за хоризонт 3-4 месеца заради 1/12 ролване

                        Коментар


                        • dddd, отчасти аз съгласен с твоят анализ, отчасти: не. За мен в Европа нещата не са цветя и рози, макар икономиката могъща да е - и то по политически причини - пуделщината към Обонго и ордите диваци, заливащи континентът, както и заради законодателството, толериращо паразитството, бюрократщината в ЕС и още ного други неща. В един момент нещата може да станат ного грозни.

                          В щатите най-интересно ще стане след година и малко - тогава - крайно решителни избори, в които ще се види дали Америка отново ще стане това, което бе някога и всички искаме да е отново - световен флагман или ще си остане световен бандит - тоест дали американците ще имат решимостта да изберат Доналдът или ще турят в Белият дом поредният смешник или смешничка, който ще прави мръсно на целият свят, само и само да крепи щатите най-отгоре. Китайските хора трудно ще се научат да наблягат повече на потребителството - те не са с такова мислене просто.

                          Развовесиев - така е. Дългасрочно пазарите винаги са рационални, рационалството винаги печели рано или късно - но краткосрочно се ръководят ного повече от емоциите.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Забележете кои сектори са най-скъпите според форуърд ПЕ Енергията с форуърд ПЕ от 21 - а тук масово се мисли че нефтените са евтини защото са паднали много на тях и печалбата им пада най-много с . И кои правят най-добрите растежи на печалбата Хелткеър с 15,4% къде има най-много позитивни изненади - хелткеър.

                            къде има най-голям спад на печалбите - енергия, къде има най-много негативни изненади телекоми и ютилис.

                            И да видим как се преставят секторите от началото на годината

                            Хелкеър ръст от 2,6% само цикличните потребителски стоки ги бият с 5,7%
                            Най-голям спад Енергия - 15,2 Ютилити- 11,8

                            Телекомите имат лоши изненади но пък са и най-евтиния сектор. С форуърд ПЕ от 11,9 и съответно спад от 3,08% от началото на годината

                            Коментар


                            • Ravnovesie, в общи линии съм съгласен с това което казваш.

                              Коментар


                              • dddd Само дребните спекуланти очакват криза. И то не заради нещо друго а защото си нямат идея как всъщност се оценяват компании.

                                Нещата са елементарни. Пазарът вкарва цялата налична информация. Най-важната информация за пазара като цяло са очакванията за печалбите на компаниите. В цените са вкарани дадени очаквания. Допускането е че пазарът е рационален. Всеки който иска може да залага че пазара е ирационален, ама тази позиция се отплаща само ако имаш способностите на Сорос. за нормалния средностатически спекулант допускането че пазара не знае какво прави води до огромни загуби.

                                та приемаме че пазара е рационален - в него са вкарани очакванията за дадени компании. това което движи пазара нагоре са ревизии нагоре на очакванията - т.е. нещо което пазара преди не го е знаел се оказва че е по-добро от очакваното и това бута пазара нагоре. И изненади нагоре в резултатите на компаниите.

                                От време на време обаче пазара е оптимитсичен и залага че дадени компании ще бият пазара. В дадени моменти е песимистичен и залага че дадени компании няма да оправдаят очакванията - това е което създава волатилността. Особено когато дадени очаквания за очаквания бързо се променят и се движат като стадо. което всъщност е доста често срещано явление.

                                След това излизат отчети на компании - неяснотата около очакванията за очакванията се намалява, пазарът намалява волатилността си и поема в дадена посока. Ако наистина компаниите се справят по-зле и то по-зле от очакванията да бъде по-зле пазара ще тръгне надолу. Ако не е това ситуацията ще тръгне нагоре.

                                Ръста на очаквананата печалба определя коефициентите, несигурността около нея определя рисковата премия.

                                И каква е ситуацията към момента с очакванията

                                http://www.factset.com/websitefiles/...nsight_8.28.15

                                това напълно оправдава корекция - горе долу точно до там до където паднаха индексите, но не и мечи пазар.

                                Коментар

                                Working...
                                X