IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    Това ти е проблемът, гусин художник. Вместо да се учиш - завиждаш.

    И сега още по-сериозно - почти всички компании, които наплю, са ми докарали супер доходност. С нетърпение чакам следващия ти списък.
    Фантазията ти е за завиждане, не резултатите

    А иначе се радвам на супер доходността. Щом казваш. Всичко излязло от твоята уста е чисто злато

    Коментар


    • Гледам някаква компанийка LAKE и препоръчвам най-вече да се стои настрана. По принцип да се стреля на посоки е извънредно тъпо

      Но ако някой много държи да трейдне LAKE по-скоро е като за шорт отколкото за лонг, бих казал 55% вероятност за надолу и 45% нагоре. При все че анализатори някакви, четирима на брой, имат таргети за нагоре за следващите 12 месеца

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
        Забелязваш ли, че в метода ти на избиране самата компания не съществува? Изброяваш математически модели свързани с оценка на миналото, но настоящето и особено бъдещето не съществуват. В общи линии изброеното от теб е да вземеш последните 12 месеца от миналото и да ги съпоставиш с текущата цена, след което да вземеш решение въз основа на което да търгуваш. Интересен подход, към който изпитвам умерен скептицизъм и би ми било интересно да го обосновеш защо според теб би сработило.
        Резултатите говорят сами за себе си. Прави пари човека, зачии ти е да го мислиш

        Коментар


        • Няма излизане на глава с това... Дори да му постваш всичките щуротии що е писал и да му навреш в носа резултатите от търговията му

          Решението наистина е само е едно - игнор

          А шараните, които се вържат си е техен проблем. Човекът казва неща, на които на много хора им се иска да вярват - така работи този бизес. Общо взето като в темата за Форекса (откъдето е видял за Пърсиг )
          Last edited by Money; 27.09.2020, 23:14.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

            +100

            За разяснение на недоразбралите, ако terziev прави по 7% месечно с капитал от $1 000 днес, след 20 години ще е в ТОП 100 на най-богатите хора в света ($10 милиарда)!!! На този талант не може да не завиди човек
            Това ти е проблемът, гусин художник. Вместо да се учиш - завиждаш.

            И сега още по-сериозно - почти всички компании, които наплю, са ми докарали супер доходност. С нетърпение чакам следващия ти списък.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
              Забелязваш ли, че в метода ти на избиране самата компания не съществува? Изброяваш математически модели свързани с оценка на миналото, но настоящето и особено бъдещето не съществуват. В общи линии изброеното от теб е да вземеш последните 12 месеца от миналото и да ги съпоставиш с текущата цена, след което да вземеш решение въз основа на което да търгуваш. Интересен подход, към който изпитвам умерен скептицизъм и би ми било интересно да го обосновеш защо според теб би сработило.
              Не обясних добре. Никакви модели - повърхностен поглед на реални статистически данни.... е peg е малко вангуване, ама без съвсем не може. Това е само цедка. Което остане, го прощудирам внимателно. Е, доколкото мога. Имам си набор драскачи, на които вярвам, защото редовно познават. Няма да ги кажа, че съм давал пари за абонамент. Много ми е важно кой дава оценките. Опенхаймер например са железни. Изобщо гледам в tipranks каква е успеваемостта и да не е специализиран в тех сектора.

              Не ми дреме кой колко добър шахматист е или оперен певец, а дали изкарва пари. Баш като тук във форума. Някой хора са се доказали с печеливши съвети и чета внимателно. Други са доказали, че не стават, но пак не искат да се учат. Плашат със зануляване, кълнат като циганки и задръстват ефира.

              ***

              А, да.. и гледам да не е mega cap компанията. Имам си предпочитание към реалната икономика. Това се оказа доста добро при последната корекция.
              Last edited by terziеv; 27.09.2020, 22:53.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                Писал съм иначе как ги избирам в общия случай, но айде пак. Първата цедка ми е обикновено търсене по повърхностни показатели - peg, цена/балансова стойност, към печалба, колко дълг, дали дава дивидент. След това разкарвам всички педерастки сектори - техове, забавления, туризъм, веганизъм... След това ги класирам по отдалеченост от годишното дъно.
                Забелязваш ли, че в метода ти на избиране самата компания не съществува? Изброяваш математически модели свързани с оценка на миналото, но настоящето и особено бъдещето не съществуват. В общи линии изброеното от теб е да вземеш последните 12 месеца от миналото и да ги съпоставиш с текущата цена, след което да вземеш решение въз основа на което да търгуваш. Интересен подход, към който изпитвам умерен скептицизъм и би ми било интересно да го обосновеш защо според теб би сработило.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                  +100

                  За разяснение на недоразбралите, ако terziev прави по 7% месечно с капитал от $1 000 днес, след 20 години ще е в ТОП 100 на най-богатите хора в света ($10 милиарда)!!! На този талант не може да не завиди човек
                  Вероятно ще е така при идеални условия.В реалната търговия обаче може да имаш успешни сделки една седмица и после 2 седмици да тъпчеш на едно място.

                  Коментар


                  • Най-смешен беше отговорът защо това не важи: ама аз няма да реинвестирам, ще си ги харча

                    Това вече тотално... напушва ме смях и сега

                    Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                    +100

                    За разяснение на недоразбралите, ако terziev прави по 7% месечно с капитал от $1 000 днес, след 20 години ще е в ТОП 100 на най-богатите хора в света ($10 милиарда)!!! На този талант не може да не завиди човек

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Money, няма спор, че volaswap с беше пример за успешен сензорит логик, справящ се отлично с дей трейдинг. В общи линии всеки успешен човек тежи на мястото си. Ние интуитите в дългосрочните сделки а сензоритите в по-краткосрочните. Дали някой е успешен се разбира години след като е отворил реален акаунт. Не дни а години. В това отношение няма как да дам мнение дали Терзиев е успешен, поради твърде малкият му стаж на пазара. Странното е, че той си дава такава квалификация. Реално погледнато няма достатъчно исторически данни, които да подкрепят тезата му. Но самата теория, че е възможно да се правят устойчиво по седем процента месечна доходност говори за некомпетентност или гениалност от неговата страна. В смисъл или е сред стотината най-добри в света или изобщо не разбира какво говори. Няма трети вариант и всеки, който не го разбира не знае концепцията за сложна лихва.
                      +100

                      За разяснение на недоразбралите, ако terziev прави по 7% месечно с капитал от $1 000 днес, след 20 години ще е в ТОП 100 на най-богатите хора в света ($10 милиарда)!!! На този талант не може да не завиди човек

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                        Пич, започвам да се притеснявам за теб.
                        За какъв си се взел...??? Ако някой коментирал в темата, едва ли не трябвало да ти иска разрешение...

                        "Твоя стил и трейдове...."

                        Безмислено е да казвам, че за мен си преписвач на манстрим инвестиционни тезиси, които обявяваш за свои, но това се подразбира. Следенето на 5-6 сайта и анонсирането на компании от прочетени статии НЕ е нито собствен стил, нито собствени трейдове.

                        "Пази боже сляпо да прогледне..." Това си ти!

                        На всичкото отгоре си позволяваш да критикуваш и да се разпореждаш на хората какво да пишели или не.

                        Как може да обвиняваш хората за селски подмятания, като ти самия си ней-големия "насмежия" на постовете на останалите участници.

                        Разхвърлил няколко десетки хиляди в няколко МАЙНСТРИМ компании, които поради бичия пазар, я са станали Х2,Х3 и вече си повярвал, че бил играч неземен и инвеститор с главно "И"! Успокой малко нещата и започни да гледаш на себе си малко по-реално, бе Бъфете!

                        Искрено се чудя как не може да се видиш отсрани колко си жалък и смешен!

                        Ако беше човек, които наистина да има качества и инвестиционни компетенции, които да споделя с останалите участници във форума, щеше веднъж, два пъти в седмицата да пускаш обширни постове за компании и сектори, с подробен анализ, който да си личи, че е уникален и идващ от самия човек! Всичко това да се случва 3-6 месеца преди някоя компания да стане интересна. На една компания да посветиш 3-4 анализа, които да са обширни и да си личи, че си ги писал ТИ и всичко в поста е мислено, а НЕ прекопирано като мохабети в 2-3 изречения, от сайтове предлагащи инвестиционни мнения!

                        Дори и в компаниите, в които твърдиш, че си инвестирал, постовете и анализите ти са на хала на Ивелина, без да искам да обидя момичето/жената! Да ме извинява, изглежда свястна, ако е жена изобщо!

                        И най-простото копеле, може да следи 5-6 сайта за инвестиционни препоръки и да залива форума с постове от по 3-4 изречения за дадена компания(взаимствано от сайта източник мнение) и накрая да постне една таблица с лихвите по трежъритата! Това ти е голямата "стойност", която "даваш" на форума и това "СТОЙНОСТТА", поради която останалите участници трябвало по-малко да пишели, че твоето "творчество" не виждало бял свят както трябва!

                        По принцип има много прости хора, ако беше само прост човек, който си вярва и разглежда себе си по нереален начин, не бих ти писал, НО това, което ме дразни е, ЧЕ си нагъл до безобразие и си безпардонен комплексар, който 24/7 се упражнява над останалите участници! А това не го намирам за ОК!
                        Напълно съм съгласен с теб че е нагъл комплексар.Тръгнал льольото да ме учи мен който съм над 15 г на борсата и никога не съм преставал да играя.

                        Коментар


                        • Значението на конкретната компания е главно в това, че нямам възможност или умения да следя целия пазар и си имам кошничка от стотина по-интересни. За част от тях са ме светнали хора в този форум. Само една голяма загуба имам от тукашен съвет. Пак повтарям - не съм дейтрейдър. Веднъж само ми пратиха предупреждение. Едно пет шест пъти сигурно съм купувал компании, които не бих искал да държа изобщо, с идеята да продам до час/два. Идеята ми е да имам няколко хиляди за бързи спекулации. Обикновено за някоя от списъка изкача новина или събитие. Пълна дивотия е, че новините са вече отразени в цената. FE e чудесен пример, тука едни врачките кибици я фалираха набързо (не скъсиха разбира се), а други изкараха добри пари. Да се похвалят, ако вече продадоха. Просто има сделки, като оня ден, които не бива да се изпускат. Не ги търся с лупа. Четох форума с отворен акъл и събрах две и две. Единия път излязох на мини загуба, но другия удвоих.

                          Другото е, че продавам, когато мисля, че хартията е стигнала добра цена. Не разбирам тази привързаност към акциите и държането на всяка цена. Дреме ми за компаниите, 99% са мошеници. Единствената ми цел е да изкарам пари. Отначало от много близо ги следях и не приемах никакви загуби. Това ограничава печалбите (още скърбя за WES и особено AM) и сега по-отдалеч ги гледам. Последно взех МО и LAKE и в реално време го отразих. MO вече е на добра печалба, но няма проблем да го държа. LAKE ми е 100% спекула и се надявам да я разкарам в понеделник.

                          Писал съм иначе как ги избирам в общия случай, но айде пак. Първата цедка ми е обикновено търсене по повърхностни показатели - peg, цена/балансова стойност, към печалба, колко дълг, дали дава дивидент. След това разкарвам всички педерастки сектори - техове, забавления, туризъм, веганизъм... След това ги класирам по отдалеченост от годишното дъно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение
                            Като наблюдател просто на темата не мога повече да се сдрържа.

                            Money,
                            Аз до колкото разбирам Ташунко и група са 'дневни търговци'. Тях не ги интересува доходността от Май месец до сега. Тях ги интересува да си направят дневната сделка и това е.

                            И защо толкова се впрягаш. Всеки може да си пише ... мисли и прави каквото си иска.

                            Впряга се защото не може да прави дей-трейдинг и се е ушил до гушата с акции които са на загуба и не иска да разкешира понеже неже сигурен в успеха си да дей-трейдва.Определено като го слушам Мишлев не става за спекула и за него наистина е по-добре да е държач на папири .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                              Придобиваш детски синдром като Матеев, да не си минал 50-те ?
                              Той не се съревновава с тебе, инвестирането е маратон, днес печелиш, утре -не, той сам ти каза че се учи в момента, твоя тикър даже не е трейднат,
                              той те е отсвирил - освен ако не се заяждаш с него.
                              Ама не само с него, и Ташунко те дразни, и той лъже и той не разбира.
                              Като, че ли аз съм видял твоето портфолио, толкова и ме интересува.
                              Всеки може да декларира всичко, защо да си покаже специално на тебе или на друг ?
                              Като Майк си мисля, че имаш проблем, дано да е временен само заради Ковида.

                              Терзиев, Ташунко, декларирайте често и загуби, моля !
                              Да разбира се,че и загубите ще декларирам.Аз нямам интерес да лъжа.Дреме ми дали някой вярва или не.Тия които ме познават знаят много добре какво притежавам и с какви пари играя на борсата и знаят също,че ще налея още много пари когато акциите поевтинеят не заради друго ами защото щатите дават възможност да ги изкараме.Та конкретно да отговоря имах няколко пъти пропуск да кеширам ръст на портфейла от по 10-11000 долара.Очаквах да иде още нагоре и пропуснах да се възползвам,но купих още от дадената акция и в четвъртък я екзикутирах яко.Прибрах цялата печалба.В петък пък с отварянето на пазара направих 360 $ от една много приятна артия.Купих отново в ниското,но в 18 часа на афтърмаркета излезе много лоша новина.Разпродадох веднага на загуба 900 $ и с печалбата ми от сутринта общата загуба излезе 540 $. Оттървах се с малко,но в тия времена на Корона компанията се е забатачила.Другото което писах предните постове за спекулата си е истина.В петък също кеширах 650 бр от Apple.В момента съм само с 20% в една акция която вероятноста да даде между 100-700 % е много голяма.Влязох в тая тема да науча нещо за американския пазар,но се оказа,че участниците тук нямат дей-трейдинг,имат големи комисиони и не практикуват дей-трейдинга.Обаче същите тия са разбирачи на N-та степен ..Решил съм като направя 100 % ръст на портфейла да го постна тук за да няма излишни глупави писаници в темата.Проблема е че постоянно вкарвам нови пари и ще трябва все да ги догонвам процентите.Нищо тъкмо ще имам стимул да си изпълня целта .
                              Last edited by Ташунко със сапа; 27.09.2020, 22:10.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                                Такива като Терзиев идват и си отиват, което не означава, че нямат място на пазарите. Все още няма идея защо почти всички задържали са интуити логици. Дали е защото другите си губят парите или е защото другите губят интерес. Но все пак сензоритите са много важни за дългосрочните защото им дават ликвидност. В случай, че са само дългосрочни ще стане като БФБ. Всички застават от едната страна на бида или аска и няма насрещна страна. Оборота изчезва и всичко свършва. Така, че малко по-голямо уважение към цацата не е излишно. Все пак старите кучета се хранят с нея.
                                +100

                                Коментар

                                Working...
                                X