IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
    Кажи поне какво правят - мекици ли правят ? XPEV
    Ми днес ще е мекици . Аз мисля че всеки ги знае тези, понеже доста се говори в темата за тях.

    "Xpeng or Xiaopeng Motors, also known as XMotors.ai, is a Chinese electric vehicle manufacturer. "

    Коментар


    • Кажи поне какво правят - мекици ли правят ? XPEV

      Коментар


      • За спекулантите и който обича рисковете :

        XPEV: Pre-market $46.28
        12/09/2020 08:19:30 Bought 100 XPEV @ 46.28
        То е от 2 дена новината, че искат да наберат капитал, но днес спадна с повечко и може и с още, но може и това да е максимума. Аз взех на тази цена.. ако спадне още, още ще взема.

        Ъпдейт: Пак да предложа
        XPEV 45.63 USD −2.98 (6.11%) (10:28ам)
        Last edited by pantaleev; 09.12.2020, 17:28.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
          Interactive Brokers had more than 1 million accounts at the end of November, a 52% increase from a year earlier, and hit a record $1.8 million daily average trades in the third quarter, more than double the same period in 2019.

          Flood of Day Traders Strains Online Brokers and the Backlash Is Swift
          https://www.bloomberg.com/news/artic...klash-is-swift
          Вчера, когато нямаше IBKR, обемът изтъргувани минитата е бил с 30% по-малък.

          Volumes are noticeably lower today amid the outages, one contact highlights that e-mini S&P futures volumes are lower by around 30%. (c)
          Last edited by terziеv; 08.12.2020, 23:24.

          Коментар


          • Баси, не може да е случайноС


            Click image for larger version

Name:	Screenshot 2020-12-08 231217.jpg
Views:	1
Size:	45.9 КБ
ID:	3688700

            Коментар


            • Interactive Brokers had more than 1 million accounts at the end of November, a 52% increase from a year earlier, and hit a record $1.8 million daily average trades in the third quarter, more than double the same period in 2019.

              Flood of Day Traders Strains Online Brokers and the Backlash Is Swift
              https://www.bloomberg.com/news/artic...klash-is-swift

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                Нааа, вероятно е обратното. Това ти е take profit (продажба с лимит), другото е стопа. Можеш да го видиш като bracket.

                Това е по-скоро, когато не купуваш много дългосрочно. Задаваш две цени... аве я си гледай https://www.youtube.com/watch?v=DdLMEVNjFkk и чети https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=583

                И я гледай цени https://www.interactivebrokers.com/e...1590&p=stocks2

                При твойте обеми, ще ми докараш бонус като реферал. Досега си мислех, че никой тука не може да направи 300+ гущера комисионни, ама явно може.
                .....може би защото съм го писал...

                ---

                ......x2, мразя мразя мразя, когато забравя да цъкна AON за някоя поръчка. То комисионната ми излезе повече от печалбата. Какви са тия хора, на тоз ликвиден пазар, които продават по 20-тина акции от по 4 долара.
                Last edited by RUBLA; 09.12.2020, 08:45. Причина: Спазвайте добрия тон!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                  от къде да знам че така е трябвало
                  Сега е $200 назад terziev - не знам как ще го компенсираш.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    Убихта! Трябваше през моя линк да се регистрираш. Ама няма се плашиш, те тука 2/3 от пишещите не могат да се оправят напълно терминала.
                    от къде да знам че така е трябвало

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                      Аз тъкмо се регнах в ИР и се опитвам да го разучавам и си мислех че ми се струва, че е бъгясал. Но явно верно е така. Не мога да се оправя хич с него - много ми объркана платформата
                      Убихта! Трябваше през моя линк да се регистрираш. Ама няма се плашиш, те тука 2/3 от пишещите не могат да се оправят напълно терминала.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                        IBKR пак се скапа, ама този път е яко насирането. Е те в такива моменти настръхвам. Къде къде по-сериозен страх имам от срут на посредника, отколкото на индексите.

                        [ATTACH=CONFIG]n3687981[/ATTACH]

                        ---

                        добавка: И "Робинхуд" бил сдал багажа. Интересно ще е някой да сравни обемите.
                        Аз тъкмо се регнах в ИР и се опитвам да го разучавам и си мислех че ми се струва, че е бъгясал. Но явно верно е така. Не мога да се оправя хич с него - много ми объркана платформата

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                          Жътва на балоняците може би. Моите тръби още си растат. Иронията е, че пак ще остана с един кош ET, а AM/AR, които се съдрах да рекламирам, ще заминат с някакви мижави +25%.

                          Бях чел някъде, че Сорос не се ядосвал, когато сбърка и загуби. Най-много го било яд, когато правилно определи посоката на пазара, но не дръпне съотвената печалба.
                          Ми мен доста си ме е яд, че си разпродадох петролните и тръбите. Сега си играя с тях по-малко ама изтървах доста печалба (не че имам малка с онзи скок в Понеделника преди няколко седмици ама сега щеше да е х2 ).

                          И тези китайски електрички са невероятни ). На ден мърдат с по 5-10% нагоре надолу. Издебваш някой по-голям спад и купуваш и после продаваш като се вдигне. Вчера от XPEV и KNDI сигурно имам по 10%+ на позициите им. Аз се опарих да държа електричките и сега само си играя дневно като имат някой по-голям спад. И за сега доволно се изкарва .

                          XPEV в момента може би да изкара 1-2-3% ама пак е малко рисково ( XPeng stock drops to extend selloff after public share offering). KNDI малко в високо от вчера и днес. Според мен може би е хубаво да се изчака някой спад пак по-хубав и така.


                          Ъпдейт:
                          XPEV изкарало, докато си напиша коментара и даже го продадох:
                          12/08/2020 10:37:28 Sold 30 XPEV @ 49.7858
                          12/08/2020 10:20:08 Bought 30 XPEV @ 48.9365
                          Last edited by pantaleev; 08.12.2020, 17:40.

                          Коментар


                          • Жътва на балоняците може би. Моите тръби още си растат. Иронията е, че пак ще остана с един кош ET, а AM/AR, които се съдрах да рекламирам, ще заминат с някакви мижави +25%.

                            Бях чел някъде, че Сорос не се ядосвал, когато сбърка и загуби. Най-много го било яд, когато правилно определи посоката на пазара, но не дръпне съотвената печалба.

                            Коментар


                            • Днес май ще е ден за жътва:

                              "McConnell Refuses to Endorse Bipartisan Stimulus, Risking Deal"
                              www.bloomberg.com

                              А пък гледайте какво ще стане ако в Четвъртък FDA отложи решението си за ваксината с 1-2 седмици, което смятам, че е малко по-вероятно от колкото да я одобрят.

                              Ъпдейт: Сега не могат да сварят да бързат да напишат из всички медии, че на предварителната среща днес на FDA нещата с ваксината изглеждат положителни.
                              Last edited by pantaleev; 08.12.2020, 16:20.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                                Какъв е тоя пуяк от АmeriFreight със 600 камиони Волво и 3000 ремаркета ;;
                                Почнал с брат си и за 18 год са го изградили ;;
                                Ама 9 год са били със изтекла студентска виза ;;
                                Ноември и декември, май са яко натоварени със товарите, тази година ;;
                                Ами различни слухове се носят.Един от тях е че Доган има пръст в бизнеса им.Казват че той е дал доста пари в бизнеса им.Иначе в Америка наистина всичко е възкожно и това някой да има компания с 600 камиона не е невъзможно.При тия нашите специално ми се струва че има финансиране не само от банките.Товарите тая година са много яки като цени.И ноември и декември имаме много работа.

                                Коментар

                                Working...
                                X