IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

    <====
    Пращаш ме У лево?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

      на кой въпрос отговаряш с това
      <====

      Коментар


      • на кой въпрос отговаряш с това

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

          що - скъпа ли ти се струва? Аргументи?
          https://www.google.com/search?biw=19...4dUDCA0&uact=5

          https://www.google.com/search?biw=19...4dUDCA0&uact=5

          Last edited by Tkilata; 16.01.2021, 16:21.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
            Добре, защо от март досега не намери начин да вкараш поне 2к лева реални в борсите ?
            Дават лесни потребителски заеми, можеше да продадеш, нещо старо, кола, фото апарат, телефон, да вземеш назем от приятел, кредитна карта и т.н.
            Досега да си ги направил х5.
            сигурно поради същата причина, поради която аз март месец, като налях истински пари, не инвестирах all in в Тесла или НИО

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              <====
              преведи

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                И да ти призная - далеч по-вероятно е да спра да пиша, ако почна да печеля истински пари.
                Добре, защо от март досега не намери начин да вкараш поне 2к лева реални в борсите ?
                Дават лесни потребителски заеми, можеше да продадеш нещо старо, кола, фото апарат, телефон, или да вземеш назем от приятел, кредитна карта и т.н.
                Досега да си ги направил х5.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                  що - скъпа ли ти се струва? Аргументи?
                  <====

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    Да му мислят тези, които влизат в AMD на 90.
                    що - скъпа ли ти се струва? Аргументи?

                    Коментар


                    • Няма да спре, защото няма да фалира, а няма да фалира, защото не търгува с реални пари

                      Ще спре само като му писне да булшити

                      Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                      Ако спреш да пишеш, ще знам че си фалирал. Какво да се прави, няма да си първият "изчезнал доминиращ ник". Пазарът обича да си хапва спекуланти за закуска, обед и вечеря.

                      Споко всички ще сме под ножа, като му дойде времето.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

                        Според мене след еуфорията и ръстовете от въздушните пари тази година, 2022г пазара ще е мечи, 2023г леко възстановяване и после 2024г. ще е още по-мечи, защото тогава трябва да започне и покачването на лихвите. Слагай плюсови стопове, като ги местиш периодично и така. Дългосрочния HODL вече няма как да работи, трябва постоянно да си на волана и да го въртиш според завоите. Мое лично мнение!
                        Зависи от входа. Март или октомври, ако си влязъл в някоя добра дивидента, държането е супер вариант. Пример - ADM на под 35 средна. Никакво намерение да слагам стопове / следващи поръчки.

                        Да му мислят тези, които влизат в AMD на 90.

                        Като цяло за мен пасивните широкоспектърни фондове са чист хазарт и не мога да разбера как се възприемат за нискорискова "инвестиция", подходяща за по-незапознати.
                        Last edited by terziеv; 16.01.2021, 15:21.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                          Прав е mpy_yordanov, почти навсякъде изглежда надуто
                          Пълни, тотални... Много ми е интересно кое те кара да мислиш така и какво точно имаш предвид под "почти навсякъде".

                          Пазарът продължава да предлага уникални възможности в момента. Няма нужда да вангуваш, а просто да погледнеш надве-натри секторните резултати.

                          Банките все още са подценени. От месеци го повтарям, защо не взе WASH? Имотните са уникално подценени. За добивните тепърва започва цикълът. Я погледни какво стане с Веданта, с Vale, с въглищата дори. И това е само началото. Нафта/газ са близо до дъното. Много от услугите стържат дъното... GME, дето каката захлеби моцно моцно, беше ли надценено?

                          Т.е. половината пазар е изключително подценен.

                          Тук няма да влизам в предвиждания и обяснения защо тези сектори/компании са подценени и дали ще скачат. Просто изброявам факти, които е просто смешно, че трябва изобщо да се споменават.

                          И друго повтарям от месеци - една от най-рискованите позиции в момента е да държиш пари. Големият риск обаче не е в оценките на компаниите, а в регулаторни и политически глупости. Разни Бъфетовци, дето се представят за инвеститори, хвърлят няколко млрд. и разкарват конкуренцията на Епъл, спират конкуренцията на LPG-то, затриват която си банка решат, унищожават конкурентен автомобилен производител, махат компания от борсата.... това са рисковете.

                          Повишенията на лихвите лесно се борят с подходящи привилегировани. Варианти да искаш, по-добри, по-лоши... Ама с "всичко е надуто" и "дръж кеш" няма как да ги намериш.

                          Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                          Според вас като цяло започна ли срив на пазарите вчера или просто нормална петъчна корекция?
                          Срив не може да има. (c)

                          Представи си какви са нещата, щом определяш спад от 0,72% за "корекция"

                          ----

                          добавка 1: Сега си прочетох поста. Осъзнавам, че е напълно безсмислен. Насила хубост не става. Който досега не е видял подценените сектори/компании, няма начин да прогледне.

                          добавка 2: Учете история!!! https://www.businessinsider.com/here...IR=T&r=US&IR=T
                          Last edited by terziеv; 16.01.2021, 15:26.

                          Коментар


                          • Всичко е възможно - няма как да знаем. Аз съм инвестирала според собствената си вяра във въпросните компании. Верно високо са и много ме е яд че точно Ørsted и Vestas избързах да ги купя. Ама оупъна ме подведе, че са нагоре. Знам, че на оупън не се търгува, но неясно защо продължавам да го правя. Съгласна съм, че трябва да се търгува редовно и това ми е идеята (въпреки че свекъра не дава ама сори - аз съм родителят и аз решавам). Според вас като цяло започна ли срив на пазарите вчера или просто нормална петъчна корекция?

                            Коментар


                            • Прав е mpy_yordanov, почти навсякъде изглежда надуто, но нещата са така в резултат от политиките на централните банки и правителствата. Все още се говори за наливане на пари, за стимули. Такова поколение управлява света. Никой не казва - ще водим стабилна парична и фискална политика, ще помогнем само на Административно затворените компании, ще ограничим раздаването на калпак, ще ограничим изкупуването на облигации, ще оставим да фалират задлъжнелите и неразумните, които не са си заделили буфери в добрите времена.
                              Терена на който играем е много различен. Преди беше недопустимо Централните банки да финансират пряко бюджетния дефицит и дори да финансират корпорации, а днес никой не обелва дума срещу това.
                              Когато тея неща се заговорят - тогава и пазара ще коригира и няма да има price/earning = 315

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                                Днес ми беше един от най-стресиращите дни в живота. Бях си навила че точно днес трябва да направя портфолиото на децата (получиха подарък от дядо си и той държи да с еинвестират в акции. Искаше само датски ама се спорезумяхме да е 50/50). И понеже са 3 деца и трябва едно и също да им се купи за едни и същи пари и направо полудях. Разбира се не успях съвсем да го докарам, но в крайна сметка сътворих следното. По около 10% средно се пада на всяка акция. Как ви се струва за дългосрочно?
                                Според мене след еуфорията и ръстовете от въздушните пари тази година, 2022г пазара ще е мечи, 2023г леко възстановяване и после 2024г. ще е още по-мечи, защото тогава трябва да започне и покачването на лихвите. Слагай плюсови стопове, като ги местиш периодично и така. Дългосрочния HODL вече няма как да работи, трябва постоянно да си на волана и да го въртиш според завоите. Мое лично мнение!

                                Коментар

                                Working...
                                X