IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз не съм убеден че ще бъде изобщо възможно да се създаде ИИ. Голяма част от интелекта на човека са реално емоции и интуиция. А това не можеш да го програмираш. Всъщност не съм сигурен дали това че не създават ИИ е софтуерен или хардуерен проблем. Ок ще е възможно да се създаде изключително бързо мислещи компютри, но това реално не решава никакви основни проблеми. Ще го направят да разбира глас, да можеш да общуваш с него. Но това реално ще си останат протсо програми. Ок всеки ще може да се изживява като инженер или програмист, но до там. Не можеш да наблъскаш ИИ никъде става дума за емоция или интуиция.

    За борсовата търговия. Ами не мисля че ще има кой знае какво голямо отражение. Те и в момента машините влият на пазара, но това всъщност прави пазара по-лесен. Следват тредна до полуда и надуват пазара много яко. По някие време това което правят няма да дава резултат, тези които разчитат на тези алгоритми ще направят една камара загуби. И след това ще тръгнат следващите. Не можеш да научиш компютър как да прави нещо, което самите хора не могат да правят.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
      Не ми е интересно да се задявам с толкова глупави хора. Обяснявам бавно - НИКОЙ не може да спре прогреса, той е вграден в инстинкта ни за оцеляване. Ако ще и да е биг брадър, то такъв няма, Путя е само подигравателна закачка, той е просто един клептократ. Но и Сталин, Хитлер и подобни не са можели да го спрат, само забавят за известно време, но само на своята териотория.
      Инстинкта за оцеляване на едно общество се базира на неговото развитие, интелигентност, образование...
      И точно поради тази причина, обществото може да направи своите прогнози, разчети и планове, до каква степен трябва да развива даден отрасъл, за да не застраши собственото си съществуване....
      Просто базата трябва да настигне надстройката..... ( надавам се да си ме разбрал, но ти си умно момче а аз пишех бавно....)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
        Твоят мироглед само до путя и антипутя ли се свежда...

        Явно си п...а човек....
        Не ми е интересно да се задявам с толкова глупави хора. Обяснявам бавно - НИКОЙ не може да спре прогреса, той е вграден в инстинкта ни за оцеляване. Ако ще и да е биг брадър, то такъв няма, Путя е само подигравателна закачка, той е просто един клептократ. Но и Сталин, Хитлер и подобни не са можели да го спрат, само забавят за известно време, но само на своята териотория.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
          Готово бе, Путя издава едно декретче и все в порядке.
          Твоят мироглед само до путя и антипутя ли се свежда...

          Явно си п...а човек....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
            Според мен трябва да се намали темпа на развитието на IT сектора...
            Все по-близо сме до " Аз Роботът ".....Създават се супер настолни машини и приложения, които са достъпни и разбираеми само за 0.0001 % от населението...
            В началото сме на машинния полуинтелект...С тези темпове на развитие за 10г ще се създаде машина, която ще ни управлява и определя начина на живот ( от генетичното дърво направо в кастата на живота...) . Няма не искам....
            Готово бе, Путя издава едно декретче и все в порядке.

            Коментар


            • Хората и машините ще конвергират в един вид. Хората ще използват импланти и кибернетика, а машините ще интегрират в себе си биологични тъкани.

              Това след 50-60 години

              Впрочем машините вече управляват света, чрез капиталовите пазари. Алгоритмите са достатъчно мощни да влияят на цените на активите, а те определят огромна част от политическите и икономически процеси на хората.
              Custodite sortem vestram

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                Докато машините се опитват да са по-бързи от хората- всичко е наред. Станат ли обаче наистина по-умни сме приключили с трейдинга.
                По различни оценки остават между 10 и 15 години до този момент. Песимистите стигат до 50 години, но някъде около 15 е реалистичният срок.

                Коментар


                • Според мен трябва да се намали темпа на развитието на IT сектора...
                  Все по-близо сме до " Аз Роботът ".....Създават се супер настолни машини и приложения, които са достъпни и разбираеми само за 0.0001 % от населението...
                  В началото сме на машинния полуинтелект...С тези темпове на развитие за 10г ще се създаде машина, която ще ни управлява и определя начина на живот ( от генетичното дърво направо в кастата на живота...) . Няма не искам....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    Това е все едно да ми кажеш, че ламповите изчислителни системи са били безмсмислени защото не са били толкова ефективни. Да но само 50 години по-късно имаш в джиесмема си милиарди пъти по-мощни изчислителни процесори. Според товята теория изкъуственият интелект ще остане завинаги статичен в текущото стояние. В действиятелност това е заблуда. Тук прогреса е експонениален и се движи в геометрична прогресия. След 15 години ще бъде направо чудо. Лично аз считам, че професията борсов спекулант има хляб още десет години. След това всеки изкуствен интелект ще ни смазва брутално. Това е поредната професия в която хората ще загубят хляба си.
                    Докато машините се опитват да са по-бързи от хората- всичко е наред. Станат ли обаче наистина по-умни сме приключили с трейдинга.

                    Коментар


                    • http://allstarcharts.tumblr.com/post...ds-wrong-again


                      Money is flowing into the US Bonds looking for the yield they aren’t getting elsewhere. Rates around the world are getting destroyed even worse than in the US. So money continues to come in to the US Bond Market. We still haven’t seen any evidence to suggest that this enormous global trend has changed.

                      Коментар


                      • Вие сами виждате, дето говорите за трейдинг, HFT вече е тук! И смазва "традиционните". Не е случайно, че вече жив не остана проп по старите фирми. Затова сега правят всичко по силите си с помощта на регулаторно-политическата машина да спрат/смажат/забавят HFT, защото не успяват да се справят. Този сектор привлича най-добрите умове от математиката, информатиката, инженерните науки и просто смазва всички лачени дескове, където са безценните кадри със шарените чорапки. От така наречените куонтс, по старите фирми, всички работят в сферата на ЗАЩИТАТА от HFT, тоест опитват се да се бранят хаха. Представи си какво става като навлезе докрай интернет оф тингс и биг дата!!! Ще имаш достъп до пълен масив данни от всички точки на света и да ги следиш в реално време от облака!
                        Custodite sortem vestram

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Това е все едно да ми кажеш, че ламповите изчислителни системи са били безмсмислени защото не са били толкова ефективни. Да но само 50 години по-късно имаш в джиесмема си милиарди пъти по-мощни изчислителни процесори. Според товята теория изкъуственият интелект ще остане завинаги статичен в текущото стояние. В действиятелност това е заблуда. Тук прогреса е експонениален и се движи в геометрична прогресия. След 15 години ще бъде направо чудо. Лично аз считам, че професията борсов спекулант има хляб още десет години. След това всеки изкуствен интелект ще ни смазва брутално. Това е поредната професия в която хората ще загубят хляба си.
                          Отличен пример за разминаването между линейното мислене на хората за бъдещето и реалното експоненциално развитие

                          Scientist prediction from 1960s of what a 'home computer' will look like in 2004.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
                            Е то това е почнало, има си академии колкото щеш в София, за без пари ще те научат да пишеш код, стига да имаш малко мозък.
                            Макар че то и програмирането в един момент може да се окаже заменено от изкуствен интелект, то това е момента в който той почва да се развива сам, експоненциално...
                            Затова са тия страхове, никой не знае какво ще стане, и кога ще стигнем до тая точка.
                            Не още сме далеч. Говоря за момента, в който вече ще е част от масовата медия и култура, че е нужно да го знаеш. Сега ако отидеш да говориш с аверидж джо, особено на запад, а не по гладните страни от източна европа, веднага ще ти заяви, че няма идея и това е за нърдс, а той е божи дар за земята, защото е образован по еди-какво-си от еди-къде-си и съответно си разцъква в офиса 9-5 на ексел и няма грижи. О, каква, изненада предстои!

                            Иначе си прав напълно за изводите си, и тези трендове са вече тук.
                            Custodite sortem vestram

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                              Водещият момент тук е именно,че все още програмирането е рядко умение, и много от иначе високо квалифицираните специалисти в други области не са способни да разберат неговите възможности в тяхната сфера. Ще дойде обаче момент, в който на политиците преследвани от тълпи безработни ще им светне лампата, и програмирането ще бъде включено поне на ниво разбиране редом с аритметиката и четенето в първите години на училище. Тогава ще настанат интересни времена на пазара на труда и в икономиката.
                              Е то това е почнало, има си академии колкото щеш в София, за без пари ще те научат да пишеш код, стига да имаш малко мозък.
                              Макар че то и програмирането в един момент може да се окаже заменено от изкуствен интелект, то това е момента в който той почва да се развива сам, експоненциално...
                              Затова са тия страхове, никой не знае какво ще стане, и кога ще стигнем до тая точка.

                              Коментар


                              • Водещият момент тук е именно,че все още програмирането е рядко умение, и много от иначе високо квалифицираните специалисти в други области не са способни да разберат неговите възможности в тяхната сфера. Ще дойде обаче момент, в който на политиците преследвани от тълпи безработни ще им светне лампата, и програмирането ще бъде включено поне на ниво разбиране редом с аритметиката и четенето в първите години на училище. Тогава ще настанат интересни времена на пазара на труда и в икономиката.
                                Custodite sortem vestram

                                Коментар

                                Working...
                                X