IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение
    Ivetka И аз благодаря за професионалния анализ на GME! Изобщо не бях чувал за тях, може да отиграя нещо с опции. Като "некои съображение" бих казал, че short interest се докладва от брокерите на SEC (и съответно) ъпдейтва на двуседмична база, т.е. е нещо супер неактуално.
    Късите са влизали на много по-ниска цена и сега е вече късно да излязат. Затова го играят със съобщения как цената не отговаря на фундамента и държат, все още уверени, че това е просто моментна мания и ще успят да излязат. Уважения към каката, но силно надценява "големите институции". Както и те самите силно се надценяват. Че изходът може да е всякакъв, пределно ясно. Но енергията е невероятна, обемите са невероятни и в историята на борсовата търговия не знам да е имало такова нещо. Хората купуват по 5-6 акции, само и само да се включат. Аз обмислям да разкарам половината бабка и да набухам тука... Изчаквам лимоните да ударят и евентуално да падне още малко.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение
      Ivetka И аз благодаря за професионалния анализ на GME! Изобщо не бях чувал за тях, може да отиграя нещо с опции. Като "некои съображение" бих казал, че short interest се докладва от брокерите на SEC (и съответно) ъпдейтва на двуседмична база, т.е. е нещо супер неактуално. Има разни платени услуги дето уж давали актуално инфо, но аз въобще не вярвам че е възможно. От къде ще вземат инфото, след като брокерите са длъжни на всеки две седмици да докладват обемите на клиентите си, които са нетно къси за всеки актив. Освен ако има някакви новости за които не съм чувал.

      Та и аз да дам повече инфо за SOLY, за които писах но ме домързя да дам подробности. Не е съвет, всеки да си прецени:
      Тия Soliton неочаквано взеха разрешително за устройство (апарат) за премахване на татуировки, като решението им няма аналог на пазара. До сега начина за премахване на татуировка е бил болезнен метод с лазер, поне 10 посещения в кабинета и минимум една година като време. А колко ще струват 10 процедури е друга тема. Сега нещата се променят с тоя апарат на Soliton, твърдят че с две процедури се приключва и метода не е болезнен. По моя преценка това кардинално променя нещата. Хич не са малко хората, които веднага биха се отървали от "излишни" татуировки, например името на бившо гадже, на видно място на ръката.
      Апаратурата още я няма в продажба, но съм сигурен че като я пуснат едвам ще смогнат с поръчките по цял свят. В момента всичко е в застой разбира се заради ковида, но то сега е момента за дългосрочно влизане. Съответно излизането е, когато стане ясно че китайците вече са изкопирали апарата и го продават на 1/3 цена.

      Сори за спама, щото SOLY са листнати на NASDAQ, не са на NYSE, ама тука вече писах за тях.
      Благодаря за нишана. Ще разгледам компанията.

      Шорт интерест наистина се репортва на две седмици и по тази причина числата са винаги неактуални, но има други (косвени) индикатори даващи приблизителна представа дали шортове се затварят:

      - Акции available за шортинг.
      -Short interest fee
      -съществуват платени сайтове, които чрез алгоритми определят приблизително шортнатите акции ежедневно. Не са много точни, но определено дават представа

      Съветът ми към купуващите акции на ГМЕ е да не се настройват за short squeeze. Много е трудно да се прогнозира нещо подобно и аз не бих заложила на такъв outcome. Шортовете са големи институции, които знаят много повече от мен и предполагам че имат way out. Самият факт че не затварят, а продължават да държат, води до подобен извод.

      За мен има хляб в компанията и по тази причина съм дълбоко в нея. Ако се получи скуиз- добре дошло


      Коментар


      • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение
        [USER="9082"]SOLY ... SOLY ... SOLY...
        Хубаво, продадено! Само да те питам имаш ли идея какъв е този шип юни месец, че не ми се чете по нета. Защо такъв скок/спад и после спокойно море?

        ... няма спам тука. темата се използва бетер като чат.

        Коментар


        • Ivetka И аз благодаря за професионалния анализ на GME! Изобщо не бях чувал за тях, може да отиграя нещо с опции. Като "некои съображения" бих казал, че short interest се докладва от брокерите на SEC (и съответно) ъпдейтва на двуседмична база, т.е. е нещо супер неактуално. Има разни платени услуги дето уж давали актуално инфо, но аз въобще не вярвам че е възможно. От къде ще вземат инфото, след като брокерите са длъжни на всеки две седмици да докладват обемите на клиентите си, които са нетно къси за всеки актив. Освен ако има някакви новости за които не съм чувал.

          Та и аз да дам повече инфо за SOLY, за които писах но ме домързя да дам подробности. Не е съвет, всеки да си прецени:
          Тия Soliton неочаквано взеха разрешително за устройство (апарат) за премахване на татуировки, като решението им няма аналог на пазара. До сега начина за премахване на татуировка е бил болезнен метод с лазер, поне 10 посещения в кабинета и минимум една година като време. А колко ще струват 10 процедури е друга тема. Сега нещата се променят с тоя апарат на Soliton, твърдят че с две процедури се приключва и метода не е болезнен. По моя преценка това кардинално променя нещата. Хич не са малко хората, които веднага биха се отървали от "излишни" татуировки, например името на бившо гадже, на видно място на ръката.
          Апаратурата още я няма в продажба, но съм сигурен че като я пуснат едвам ще смогнат с поръчките по цял свят. В момента всичко е в застой разбира се заради ковида, но то сега е момента за дългосрочно влизане. Съответно излизането е, когато стане ясно че китайците вече са изкопирали апарата и го продават на 1/3 цена.

          Сори за спама, щото SOLY са листнати на NASDAQ, не са на NYSE, ама тука вече писах за тях.
          Last edited by Д.Петков; 20.01.2021, 17:39.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

            OKE гледал ли си ги? От около половин година ги имам и засега е доволно.
            Гледал съм, ама на 44 вече... дърво малко. Дъвкахме ги малко по едно време, но съм голям % в сектора и тогава ме беше страх да добавям. Сега вече е ясно, че тука ще е парата.

            Синопек и CEO са още добре, но лихвата за HKD не ми харесва.

            ---

            Пък за GME и фундаменчичи... момчета, тая работа не става така как я мислите. A истината е:

            $GME’s stock price correlates directly with the quality of all the meme videos
            Новото клипче е направо фундаментално!

            Last edited by terziеv; 20.01.2021, 16:49.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              Така... Бидонът е решил да реже тръби. Което значи, че нафта/газ/тръби имат все повече шанс да са най-добрият сектор на 2021. Въпросът е как най-добре да го отиграе човек. МНОГО тръба имам (ET, MPLX), малко офшор (TALO), малко XOM. От тръбите само ET е бая подценено, но пък точно там Бидонът може да удари... то и затова е подценено. Чист фракинг ме е страх да играя. Други силно подценени идеи от сектора? Фен съм на MMP, но скъпо.
              OKE гледал ли си ги? От около половин година ги имам и засега е доволно.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                3. Нафта и газ - нагоре. 100% съгласен, че такива компании ще са първенци по капиталова за 2021. Ако и ВЕЧЕ Антеро да са на годишен връх; още може.
                Така... Бидонът е решил да реже тръби. Което значи, че нафта/газ/тръби имат все повече шанс да са най-добрият сектор на 2021. Въпросът е как най-добре да го отиграе човек. МНОГО тръба имам (ET, MPLX), малко офшор (TALO), малко XOM. От тръбите само ET е бая подценено, но пък точно там Бидонът може да удари... то и затова е подценено. Чист фракинг ме е страх да играя. Други силно подценени идеи от сектора? Фен съм на MMP, но скъпо.

                Коментар


                • Жорка, заеби Дания и взимай gte. Не се прави и ти на "инвеститор", дето 10%/г. му е ОК. Аз чакам Шитроня и ако успея да свалят под 35, празня картите и ръгам през R. Ирландска гайда!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                    уважавам всичко и всички. Просто толкова ми е мозъчния капацитет. Ако имаш оплаквания насочи ги към Оня горе. Аз в случая съм безсилна.

                    Продължава да ми прави впечатление как в българаския форум как не се отговаря на конкретни въпроси кратко и ясно, а се разтегат локуми и всеки гледа да покаже колко е по- по- най- и да избие комплекс, да си го премери, за да се изтъкне, да засегне, изпростее... Същевременно никой не си казва от какво и колко процента е спечелил - неясно защо това трябва да е тайна. В чуждите форуми и групи е точно обратното - отговаря се на въпроси, всеки споделя какво знае по темата и гледа да е полезен и не си кътка инфо за себе си, никой никого не напада, пускат се конкретни акции които са актуални за деня, не се бистри световната политика, а се говори по същество. Лично познавам тукашен, който освен че е спечелил милион крони за 2 месеца от Тесла опции, а е правил и софтуера в една шведска трейдинг фирма за смятане на опции. Изключително скоромен човек и никога не се перчи със знания и умения. Просто толкова е очебийна разликата между българи и цивилизовани хора....
                    Е в Дания нещата са спокойни защото е ясно кой е крал и кой ще го наследи. А в бг и форума тепърва се определя кой е най-големия.
                    А скромни хора има навсякъде, просто не се забелязват.
                    Много сте любезни в Дания, има нещо гнило...
                    Last edited by jori; 20.01.2021, 13:40.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      Баси, кесиш нон стоп на компа и във форума и нямаш идея кой пише лузърщини и разправя как НИО се сгромолясва, как OLN фалира, как WASH не става.... и на кой пише идеи, които докарват$$$$$$$$$$$ ??????????????????????????????? Аман от тебе, вярно трябва да уважаваш дискусията поне малко.
                      уважавам всичко и всички. Просто толкова ми е мозъчния капацитет. Ако имаш оплаквания насочи ги към Оня горе. Аз в случая съм безсилна.

                      Продължава да ми прави впечатление как в българаския форум как не се отговаря на конкретни въпроси кратко и ясно, а се разтегат локуми и всеки гледа да покаже колко е по- по- най- и да избие комплекс, да си го премери, за да се изтъкне, да засегне, изпростее... Същевременно никой не си казва от какво и колко процента е спечелил - неясно защо това трябва да е тайна. В чуждите форуми и групи е точно обратното - отговаря се на въпроси, всеки споделя какво знае по темата и гледа да е полезен и не си кътка инфо за себе си, никой никого не напада, пускат се конкретни акции които са актуални за деня, не се бистри световната политика, а се говори по същество. Лично познавам тукашен, който освен че е спечелил милион крони за 2 месеца от Тесла опции, а е правил и софтуера в една шведска трейдинг фирма за смятане на опции. Изключително скоромен човек и никога не се перчи със знания и умения. Просто толкова е очебийна разликата между българи и цивилизовани хора....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение

                        Явно си успял да вземеш хартиите
                        колкото да завия малко семки във фунийка.... има си хас. Хвала ти, че ни светна. Пък и страшно ми хареса какво правят тези момци и ще е голям кеф да отвинтим Шитроня и "умните" пари. Изобщо не знаех, че може да шортиш с несъществуващи акции. Твитя на Шитроня е уникално нагъл. Все едно някой от лузърите (привет Едко) от нашия форум го е писал:

                        "Tomorrow am at 11:30 EST Citron will livestream the 5 reasons GameStop $GME buyers at these levels are the suckers at this poker game. Stock back to $20 fast. We understand short interest better than you and will explain. Thank you to viewers for pos feedback on last live tweet"

                        Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                        А още по-малко да познаваш стотици компании, които се бълват тук, като ти самият си избълвал половината.
                        Баси, кесиш нон стоп на компа и във форума и нямаш идея кой пише лузърщини и разправя как НИО се сгромолясва, как OLN фалира, как WASH не става.... и на кой пише идеи, които докарват$$$$$$$$$$$ ??????????????????????????????? Аман от тебе, вярно трябва да уважаваш дискусията поне малко.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение

                          Нищо не са теглили, а само погасяват по около 300млн на година. Преди време рефинансираха дълга и го отсрочиха с няколко години, може би това имаш предвид.
                          Може нещо да бъркам и питам защото тези ми станаха интересни. Гледам че до малко преди 2019, не са имали и половин млрд. дълг.
                          https://simplywall.st/stocks/us/cons...istorical-debt

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                            Че на тебе всички акции са ти непознати. Каката е един от хората, който доказаха, че пичели... ерго - слушам и козирувам. Май досега никой не е давал нишан за 1000% печалба. Ти гледаш на всички "препоръки" все едно са равностойни. Едко лузъра като ръси рисунки е едно, но хора с доказана доходност като кажат нещо си внимава.

                            Той и ship-a на петков добре си плава...

                            и за apt дадох нишан... той мариян да купи няма, тъй че ти можеш да го вземеш. Всичко под 13 бива
                            Няма как да познаваш извътре която и да било компания, колкото и да четеш за нея, освен ако не работиш в нея или нямаш вътрешен човек. А още по-малко да познаваш стотици компании, които се бълват тук, като ти самият си избълвал половината. Нито имам възможност да им правя щателно проучване нито смятам, че е нужно. Човек спокойно може да се фокусира върху няколко и тях да си ги трейдва на сигурно. Ако трябва да се ядосвам, че съм пропуснала някъде си големия келепир, то направо да си слагам край на живота, защото е невъзможно да намажеш отсекъде. Аз си усещам, че вече почвам да се побърквам с толкова четене и не помня какво и за коя компания съм чела. И всичко това не ми носи повече печалби, а само повече стрес.
                            Освен това да не мислиш че проучвам юзерите тук. Поглеждам акциите, които споменават, но не правя проучване за доходността на самия автор. Дори и не поглеждам кой го е писал. Толкова са ми възможностите. Който има по-големи да си ги ползва. Аз не се чувствам виновна, че мога толкова. Но ме е яд, че много се разпилявам и накрая - нищо. Целта ми е да си направя стабилно портфолио дългосрочно и отделно да си трейдвам с малка сума за забавление

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                              Луд луд ден. Такъв фън не съм имал от много време. Даже далаверата с Je бледнее
                              Явно си успял да вземеш хартиите

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Зеления Разгледай мнение

                                Тия са интересни. Имаш ли идея защо ръста им корелира с тегленето на големи дългосрочни заеми?
                                Нищо не са теглили, а само погасяват по около 300млн на година. Преди време рефинансираха дълга и го отсрочиха с няколко години, може би това имаш предвид.

                                Коментар

                                Working...
                                X