IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://www.youtube.com/watch?v=I8iCkNuOfes


    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение
      Малко мечти в петък следобед:
      Излиза ми трейда с PSTH (буквално всеки момент очаквам Ackman да обяви таргета). Успява да закопчае Stripe или Starlink и акцията отива на $100-$120
      В това време ГМЕ връща до 15-20 преливам всичкото пара там, Ryan Cohen трансформира успешно и след 2-3г акцията е над 200.

      Кака се пенсионира
      Не ми ясно от къде идва такава огромна разлика (value).
      Защо придобитата компания не се листне сама, а трябва да се продаде вместо за $200 за $30.
      Или да ползва някой по-непридирчив SPAC.
      Странно ми е да събереш пари, а да не знаеш за какво точно си ги събрал.

      Коментар


      • Малко мечти в петък следобед:
        Излиза ми трейда с PSTH (буквално всеки момент очаквам Ackman да обяви таргета). Успява да закопчае Stripe или Starlink и акцията отива на $100-$120
        В това време ГМЕ връща до 15-20 преливам всичкото пара там, Ryan Cohen трансформира успешно и след 2-3г акцията е над 200.

        Кака се пенсионира
        Last edited by Ivetka; 05.02.2021, 14:41.

        Коментар


        • Стимулите са одобрени и отиграни, пазара се придвижи тази седмица с няколко процента нагоре (от 30 на 31 хил за DOW). A сега накъде- има ли какво да извади Байдю в областта на икономическата политика за следващите месеци ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

            окс това е добре, няма овъртрейдинг, който е тотална грешка
            но мен ме гложди нещо
            ако пута на 30 след месец е на 7 долара и ти реално придобиеш на 23 долара
            тия магарета май са решили да ко пратят на 1 долар като направят яки маржин колове на дългите романтици донори балъци
            много скъпи путове
            това рядко е случайно
            готвят нещо, явно компютрите им показват, че ще ссане работата
            това което стана от 300 долара до тук може да е малката хапка
            може да държат две седмици цената на 50 и после да сварят жабите или направо да ги варят
            въобще не здам къде са стоповете за да ти отговоря
            но те знаят

            супер плашещо
            все едно да играеш срещу някой белязал картите

            лафим си
            късмет
            аз ще си купя семки
            толкова скъпи путове сочат че ще има много, не е прокта волатилност
            няма дим без огън

            но все пак да кажа не е препоръка
            играй си го както си искаш
            все едно нищо не съм писал
            супер ме е страх от тия психопати дето виждат почти цялата картина (къде ще гърмят акаунти)

            ще е забавно
            Ясно е че шортовете искат да го пратят на 0, ама това не е пращанка

            Компанията е много ценна и ще има много сериозен buying pressure ако продължи да връща.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              Що, бре човек? Ако следиш някоя компания и си имаш подходяща за теб цена на вход... защо да не продадеш пут. Все едно лимитирана поръчка правиш. С ъщото с продажбата на колове - имаш цена, на която би продал. Защо да не вземеш нещо отгоре..
              според моето скромно мнение всичко е вкарано в цената
              ако опциите извън пари са скъпи, нямя смисъл да ги продаваш, някой е реиел да движи пазара яко
              ако са евтини няма да има волатилност но евтини опции да продаваш е безумие , събираш стотинки пред валяк

              какъв е извода?
              ако продаваш опции можеш да го издухаш неограничено, което не е оферта, а печелиш стинки пред валяк
              ако купуваш опции обратното печелиш неограничено и губиш лимитирано

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение

                Не съм го смятала. Аз не търгувам опции по принцип, просто понякога ги използвам като инструмент към основните си позиции.
                окс това е добре, няма овъртрейдинг, който е тотална грешка
                но мен ме гложди нещо
                ако пута на 30 след месец е на 7 долара и ти реално придобиеш на 23 долара
                тия магарета май са решили да ко пратят на 1 долар като направят яки маржин колове на дългите романтици донори балъци
                много скъпи путове
                това рядко е случайно
                готвят нещо, явно компютрите им показват, че ще ссане работата
                това което стана от 300 долара до тук може да е малката хапка
                може да държат две седмици цената на 50 и после да сварят жабите или направо да ги варят
                въобще не здам къде са стоповете за да ти отговоря
                но те знаят

                супер плашещо
                все едно да играеш срещу някой белязал картите

                лафим си
                късмет
                аз ще си купя семки
                толкова скъпи путове сочат че ще има много, не е прокта волатилност
                няма дим без огън

                но все пак да кажа не е препоръка
                играй си го както си искаш
                все едно нищо не съм писал
                супер ме е страх от тия психопати дето виждат почти цялата картина (къде ще гърмят акаунти)

                ще е забавно

                Коментар


                • Да напомня за търгуващите SHIP. Последните дни не беше с много обем търговията на акцията. Вчера обаче имаше среден обем и на затварянето добре се разклати. Днес гледам почна да се заклаща пак добре още рано рано сутринта. Та наглеждайте обемите и акцията днес за който я търгува.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                    това което казваш е абсолютно вярно
                    какъв ти е тотала от таз луда работа -опциите?
                    Не съм го смятала. Аз не търгувам опции по принцип, просто понякога ги използвам като инструмент към основните си позиции.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                      Аз съм завършила МЕИ-то. Мислиш ли че някакви опции може да ме уплашат? Опциите като ги схванеш после са само врътки. Просто при мен проблемът е друг и опциите не са ми опция. Това което исках да кажа е, че който не е запознат с финансовите инструменти за хеджиране най-добре да не се занимава с акции като GME, освен ако не е сигурен в късмета си.
                      Глупости. Понеже беше "сигурна" в Нио. Когато пищях за тях и обяснявах защо, мунчовците тука обясняваха как ще фалира. После същиге обясняваха, че да удвоиш било резил. Нио беше в абсолютната ситуация, в каквато е gme.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                        Благодаря на Иветка и на Мариян за полезната дискусия. Продължавайте все така и още успехи на борсите.
                        мен ме е страх да продавам опции дори при висока волатилност и затова купувам от време на време само out of the money.
                        Що, бре човек? Ако следиш някоя компания и си имаш подходяща за теб цена на вход... защо да не продадеш пут. Все едно лимитирана поръчка правиш. С ъщото с продажбата на колове - имаш цена, на която би продал. Защо да не вземеш нещо отгоре. И с акцията можеш да се вътриш по същия начин, освен ако не си залепен за екрана.
                        ......

                        Иветке, тази стратегия с atm колци не ми се струва добър вариант за сегашния пазар. То всичко лети, после има да го гониш. Аз от такива тънки сметки се научих да не шиткам колци за цялата позиция на акция, която по принцип искам да имам.

                        А Не знам дали си чела предните страници, ама имаше хора, които агитираха във форума нарочно!Ь да се пишат неверни неща, защото иначе някой начинаещ можел да загуби пари. За някои хора най-дразнещо на света е да видят как друг успява.

                        А джурталиста с "екзекюшъна" кърти. Вече ясно кой пише за "фабричната активност" в Китай.

                        Коментар


                        • Аз съм завършила МЕИ-то. Мислиш ли че някакви опции може да ме уплашат? Опциите като ги схванеш после са само врътки. Просто при мен проблемът е друг и опциите не са ми опция. Това което исках да кажа е, че който не е запознат с финансовите инструменти за хеджиране най-добре да не се занимава с акции като GME, освен ако не е сигурен в късмета си.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение

                            Като цяло съм съгласна.

                            Две неща:

                            1. Много по-добре е да гледаш седмичните опции за ГМЕ. Същата стратегия ще донесе значително по-голяма доходност ако я осъществиш 4 пъти дотогава (всяка седмица) вместо само един. Освен това при по-късите си по-гъвкав и можеш да реагираш по-адекватно мърдайки страйка според пазарната цена.

                            2. Когато IV е на толкова високи нива, много по-добре е да продаваш опции. Непременно волатилността ще падне и тогава ще стане IV crush цените на всички опции ще паднат без значение къде е цената на underlyingа в този момент. Например мин. седмица Мартенския пут страйк 20 струваше $4, акцията падна към 70% и вместо пута да печата пари, той разко поевтиня и сега по спомен е към $2.5.
                            Благодаря на Иветка и на Мариян за полезната дискусия. Продължавайте все така и още успехи на борсите.
                            мен ме е страх да продавам опции дори при висока волатилност и затова купувам от време на време само out of the money.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение

                              Като цяло съм съгласна.

                              Две неща:

                              1. Много по-добре е да гледаш седмичните опции за ГМЕ. Същата стратегия ще донесе значително по-голяма доходност ако я осъществиш 4 пъти дотогава (всяка седмица) вместо само един. Освен това при по-късите си по-гъвкав и можеш да реагираш по-адекватно мърдайки страйка според пазарната цена.

                              2. Когато IV е на толкова високи нива, много по-добре е да продаваш опции. Непременно волатилността ще падне и тогава ще стане IV crush цените на всички опции ще паднат без значение къде е цената на underlyingа в този момент. Например мин. седмица Мартенския пут страйк 20 струваше $4, акцията падна към 70% и вместо пута да печата пари, той разко поевтиня и сега по спомен е към $2.5.
                              това което казваш е абсолютно вярно
                              какъв ти е тотала от таз луда работа -опциите?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                                опциите не са толкова страшни, колкото си мислиш, ако не прекалиш
                                в случая Иветка ги ползва доста умно
                                примерно GME е на 53,5, но тя иска да купи на 30,ако падне дотам
                                сега гледам опшън чейна
                                https://finance.yahoo.com/quote/GME/...&straddle=true
                                с експарейшън на 19 март 2021 г., което е към месец и малко
                                На страйк 30 путовете струват по около 7 долара
                                значи Иветка прибира 7 долара като ги продава
                                ако до месец и малко ГМЕ остане над 30 долара Иветка си остава със 7 долара в джоба
                                ако падне до 30 (особено на 19 март), тогава брокера й ги дава и на 22 март се събужда дълга в GME купени реално на 23 (30-7) Имаи такси за покупка на опции, за екзекюшън и т.н.

                                Има и гадни номера разбира се
                                Примерно ако сега веднага ГМЕ падне на 30 долара, това което е продала на 7 , веднага ще отиде на 19 долара и тя ще е загубила текущо 12 долара
                                в този момент ще трябва да хеджира като продаде на 30 долара самата акция
                                но после ако тя скочи обратно на 50 долара, ще губи от продадените акции 20 долара, а от продадените путовете ще спечели 7 и ще е на минус 13 долара. това е развитие преди 19 март

                                Идеалният вариант е цената да завърши на 31 долара на 19 март, за да спечели 7-те долара и да бяга
                                Друг идеален вариант е да завърши на 29 долара на 19-ти март, Иветка да е напред с 6 долара и на 22-ри да отвори обратно на 50 долара и да е напред с още 20 долара. Но ако на 22-ри отиде на 20 долара ще яде бахур от 10 долара.

                                С две думи. "НЕмам" думи колко е шантаво с опциите. Можеш да се "увътриш" колкото си искаш.
                                Да продаваш путове е хитро, но само донякъде. Прибираш премията прибираш, но не си в пазара и не печелиш когато е бичи. А стане ли мечи може бързо да пиеш студена вода като влезеш когато почва да ходи надолу.

                                Въобще това са активни стратегии, които искат много много риск мениджмънт (да знаеш колко от акаунта да рискуваш) и фалита е на небосклона. Защото сривовете по правило са отвесни. При волатилност има да ти белеят косите.

                                И отново идваме на големите риби. Те виждат интереса и знаят къде да заведат цените, за да направят маржин колове на цацатата и да й оберат парите.

                                Личното ми мнение е че опции трябва да се купуват, а не да се продават. Примерно ако знаеш че някоя акция ще качи 200% след 6 месеца и вземеш колове извън пари на 100% от текущата цена с дата експарейшън след 1 година. И то в период на слаба волатилност (тоест евтини). Ще направиш пари. Който е взел Колове на тесла при ръста с 10 пъти на акцията може да е направил лесно 1 000 пъти, но тук е великата дума АКО.

                                С две думи.
                                опциите са атомна бомба, те са силно радиоактивни, с тях трябва да се внимава, скритите рискове са много, големите риби тука шетат, автоматичната търговия точно това търси, къде народа се е наредил и го удря

                                Всъщност като пиша това не изключвам да съм объркал нещо в хеджирането на позициите, а често има хеджиране на хеджиране на хежирането на хеджирането на хеджирането и накрая мармалад

                                Тук грешката бай вместо сел е много скъпа, защото спреда често е 10% и както писа Терзиев че объркал и платил 2 комисиони, всъщност е платил 2 комисиони + СПРЕД, а спреда при опциите кърти. Те маркетмейкърите от него само правят яки кинти. С яки компютри. Примерно продават на 7 купуват на 6,3. Само машините трябва да им следят риска и да ги хеджират спрямо цената на акцията. Просто им виж спредовете на опциите и ще се застреляш.

                                Базука насочена към крака ти
                                Като цяло съм съгласна.

                                Две неща:

                                1. Много по-добре е да гледаш седмичните опции за ГМЕ. Същата стратегия ще донесе значително по-голяма доходност ако я осъществиш 4 пъти дотогава (всяка седмица) вместо само един. Освен това при по-късите си по-гъвкав и можеш да реагираш по-адекватно мърдайки страйка според пазарната цена.

                                2. Когато IV е на толкова високи нива, много по-добре е да продаваш опции. Непременно волатилността ще падне и тогава ще стане IV crush - цените на всички опции ще паднат без значение къде е цената на underlyingа в този момент. Например мин. седмица Мартенския пут страйк 20 струваше $4, акцията падна към 70% и вместо пута да печата пари, той загуби 30% и сега е $3. Аз съм къса на голям брой от тези и не се оплаквам
                                Last edited by Ivetka; 05.02.2021, 12:35.

                                Коментар

                                Working...
                                X