IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Който изпусна тръбите нагоре днес е късметлия. PAA свалиха прогнозата за 2021 и акцията слиза до добри нива. За жалост не са само ПГ, но и така стават. Още повече за неамериканци могат да се вземат и с 10% данък дивидент през pagp.

    До 10 отива без проблем, плюс дивидента. Е, няма потенциала на APT, но за закъснелите пътници става. Всичко под 9 е супер. Всичко под 8 е уникална възможност.

    Опа, щях да забравя. Йорданов, колко дяла имаш в APT?

    Коментар


    • плямпайй плампай американски .......... до края на февруари ще те изпържа ТЕБ И АМЕРИКАНСКИТЕ ТИ РОДНИ ИНДЕКСИ МАЛЪК ПРОДАЖНИК ДЕТО ПРОДАВА . хяхяхяхяхяяяяяяяяяяяя
      Last edited by RUBLA; 10.02.2021, 08:55.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение

        ей американски .......... мажи ските и си лягай . хяхяхяххяхяя
        Ако не те хваща сън български ......... пий повече хапчета.Не се отдавай на отчаянието.Всеки е губел пари.
        Last edited by RUBLA; 10.02.2021, 08:55.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от the architect

          ей такива американски ......
          Съжалявам че си се набълбукал и са ти изчезнали парите.С тия твоите атомки рано или късно пак щеше да загубиш всичко.Не ти е виновна Америката и американците ами твоята самонадеяност.
          Last edited by RUBLA; 10.02.2021, 08:59. Причина: Изтрито мнение.

          Коментар


          • Мога ли да се опитам да преведа текста ти на разбираем езика за Мариан и Мишо?
            Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            1. Никой на Запад не работи
            Интелектуалният труд не е работа. Някакви се лигавят и се опитват да избягат от мината и фабриката където истинските мъже въртят каменарския чук. IT лигльовци.
            Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            2. Печатат се пари

            ===> тези пари са БЕЗ покритие

            Какво става, когато имаме пари без покритие?

            Какво става, когато имаме хиперинфлация и длъжници?

            Какво става в такива случаи през последните 100 години?

            Добавяме абсолютната невъзможност за сериозно вдигане на лихвите и получаваме?
            Процеса на създаване на пари ми е малко неясен, но си го представям като една преса която печата хартийки, които мога да пипна. Нематериалните неща, които не мога да пипна не са реални и не са стока, която да служи като обезпечение на парите. Говорите ми за някакви тъпотии като софтуер, услуги и тем подобни тъпотии. Къде остана старото време когато всичко се измерваше в злато, въглища, стомана и така нататък.

            Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            Да ги профукаш по коври парите е по-добър вариант, отколкото да ги държиш. А в случая става въпрос за закупуване на активи.
            Тук излизаме от икономиката и се спираме на фундаменталните човешки ценности като ходене по корви. Важните неща от живота, които не бива да се забравят дори и в такъв момент. както е казал поета "кеф цена няма".

            Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            Това е безсмислен спор. Да те убеждавам, че няма розови слонове е кауза пердута. Само ти си знаеш защо продължаваш да отказваш да повярваш на лъжливите си очи. Единственото възможно обяснени е, че си развил Стокхолмски синдром и си почнал да взимаш насериозно пропагандата в сайта. Съветвам те да отвориш учебника по История за 11-ти клас. Имаш нужда бая неща да си припомниш.

            ---

            А, забравих да те попитам - колко дяла на APT държиш?
            Изобщо не разбирам какви ги говориш. След като не разбирам то явно не си прав. Но защо не е прав? Не е трудно да се обясни. Опонента ми вярва в "розови слонове", развил е стокхолмски синдром, поддал се е на пропаганда и си няма и хабер от история за 11 клас. Това може просто и ясно да обясни неговата интелектуална нищета, която е причината за това, че твърди неща различни от мен. А да не се забравя че АЗ съм еталон за всичко.


            Надявам се, че съм бил полезен на Money и Мариян в разбирането на текста и това ще облекчи комуникацията им с Терзиев. Надявам се и Терзиев да е доволен, че ще го разберат по-добре и споровете поради загуба в превода ще намалеят.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

              Ооооо Професоре как сте.Не се ли занулихте вече.Време ви е да починете от толкова напрежение .
              ей американски ............ мажи ските и си лягай . хяхяхяххяхяя
              Last edited by RUBLA; 10.02.2021, 09:00. Причина: Спазвайте добрият тон!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Уху, благодарение на великия системен форекс трейдър bvg разбирам, че Шункич бил още жив...

                Шункич, пиле златно, нямам нищо против да коментираш сделките, които съм пускал тука. Хайде изкоментирай ги. Направи ми реклама

                И защо така шайката супер трейдъри бягате от коментар за трейдовете ви (за bvg не говорим, защото той трейдове не пуска) и все се налага да се булшитва... и даже да се пренаписва историята, въпреки че я има черно на бяло у форумо. Това не разбрах
                Ооооо Професоре как сте.Не се ли занулихте вече.Време ви е да починете от толкова напрежение .

                Коментар


                • Спориш с ... Нѐма смисъл. Ела да си говорим по-сериозно

                  Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                  И в Япония печатат от 1990 г., те са с най-дълга печатна история, мисля че дълг към БВП е 300% няма такова чудо
                  и виж NIKKEI как се рути от време на време
                  така че печатането не премахва пазарните турболенции, при които един акаунт на сериозен ливъридж се нулира

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                    И в Япония печатат от 1990 г., те са с най-дълга печатна история, мисля че дълг към БВП е 300% няма такова чудо
                    и виж NIKKEI как се рути от време на време
                    така че печатането не премахва пазарните турболенции, при които един акаунт на сериозен ливъридж се нулира
                    Човек, излез от УНСС учебника за малко поне. Японците имат някаква икономика зад парите. Слаба, но имат. Това + раждаемост колкото при пандите и де факто нулева имиграция.

                    ЕС е деиндустриализирана кочина, а гледам и САЩ почти ни е стигнал. В същото време - крайна спирка за милиони емигранти. И политиката за прием се облекчава допълнително. Как ще докарат дефлация идните 10-ина години? Масово изтребление? И това е вариант, ама в такъв случай баш за заеми ли ще се притесняваш.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      1. Никой на Запад не работи
                      2. Печатат се пари

                      ===> тези пари са БЕЗ покритие

                      Какво става, когато имаме пари без покритие?

                      Какво става, когато имаме хиперинфлация и длъжници?

                      Какво става в такива случаи през последните 100 години?

                      Добавяме абсолютната невъзможност за сериозно вдигане на лихвите и получаваме?

                      Да ги профукаш по коври парите е по-добър вариант, отколкото да ги държиш. А в случая става въпрос за закупуване на активи.

                      Това е безсмислен спор. Да те убеждавам, че няма розови слонове е кауза пердута. Само ти си знаеш защо продължаваш да отказваш да повярваш на лъжливите си очи. Единственото възможно обяснени е, че си развил Стокхолмски синдром и си почнал да взимаш насериозно пропагандата в сайта. Съветвам те да отвориш учебника по История за 11-ти клас. Имаш нужда бая неща да си припомниш.

                      ---

                      А, забравих да те попитам - колко дяла на APT държиш?
                      И в Япония печатат от 1990 г., те са с най-дълга печатна история, мисля че дълг към БВП е 300% няма такова чудо
                      и виж NIKKEI как се рути от време на време
                      така че печатането не премахва пазарните турболенции, при които един акаунт на сериозен ливъридж се нулира

                      Коментар


                      • 1. Никой на Запад не работи
                        2. Печатат се пари

                        ===> тези пари са БЕЗ покритие

                        Какво става, когато имаме пари без покритие?

                        Какво става, когато имаме хиперинфлация и длъжници?

                        Какво става в такива случаи през последните 100 години?

                        Добавяме абсолютната невъзможност за сериозно вдигане на лихвите и получаваме?

                        Да ги профукаш по коври парите е по-добър вариант, отколкото да ги държиш. А в случая става въпрос за закупуване на активи.

                        Това е безсмислен спор. Да те убеждавам, че няма розови слонове е кауза пердута. Само ти си знаеш защо продължаваш да отказваш да повярваш на лъжливите си очи. Единственото възможно обяснени е, че си развил Стокхолмски синдром и си почнал да взимаш насериозно пропагандата в сайта. Съветвам те да отвориш учебника по История за 11-ти клас. Имаш нужда бая неща да си припомниш.

                        ---

                        А, забравих да те попитам - колко дяла на APT държиш?
                        Last edited by terziеv; 09.02.2021, 19:01.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          Аз почвам да се чудя дали да не си покрия заемния капитал и да мирясвам.... После обаче се сещам каква е най~добрата защита от инфлация и ми минава.
                          да считаш, че търговията на кредит (което е дефиниция за хазарт), е защита от инфлация ?!?!?
                          Спрете земята искам да сляза.....
                          кредитът е защита от инфлация, ако си взел ипотечен на 3% и си го вкарал дългосрочно в нещо като акции или земя или НИ, които вероятно ще бият инфлацията (не в някакви пени сток и пирамиди и НИ с умираща локация естествено). Реално с кредита ти увеличаваш риска на акаунта и потенциала за НУЛИРАНЕ, а не за печелене от инфлацията чрез кредити. Ако акаунта тръгне да се смалява трябва да намалиш и ливъриджа за да остане примерно Х процента. Вдигнеш ли ливъриджа много (когато твоите пари намалят) идва маржин кол и чао чао -> стоп акаунт.

                          казвам ти го най-приятелски да имаш едно наум
                          отношението между твоите пари и заемния капитал трябва да е едно и също, примерно 20% плюс минус максимум 2% тоест в диапазона 18-22%, минеш ли над 22% си продаваш на загуба и покриваш, защото продължи ли срещу теб акаунта изчезва
                          нагоре от ливъриджа печелиш, но КЕЛ ФАЙДА, КАТО НАДОЛУ ЩЕ НУЛИРАШ

                          Има и едно нещо наречено "емоционален стоп лос", казваш си загубя ли Х пари или У процента и затварям акаунта и ако иска да възстановява пазара, ако иска да пада, все ми е тази, аз съм аут
                          Също и нагоре е добре да има цел, при която се излиза или се ЗАКРИВА ливъриджа

                          при сегашните пазари на ол тайм хай, ливъриджа е малко опасен, за ливъридж беше в началото на цикъла, примерно 2010-2015-та

                          малко дифенсив сега няма да е лошо, да можеш да изпуснеш, но и намаляваш риска от тотален фалит или рязка загуба което е плюс, защото пазар ще има и след 20 години, но за теб не, ако изгърмиш патроните и някакво случайно събитие обърне пазарите

                          лично мнение, не е препоръка
                          като те чета, ме е страх, че някой те копира и ще се ливъриджне, защото човека с най-много постове в темата така направил, което няма как да не е правилно, защото щом е с най-много постове и навсякъде огрява като слънцето, то той знае и айдее...

                          направо се чудя защо се занимавам
                          всеки който е фалирал знае , че не е готино и не трябва да се допуска, защото да почнеш от 0-та е много много трудно. А за да фалираш ти трябва ЗАЕМЕН КАПИТАЛ и да продаваш опции (путове колове, все тая). Без заемен капитал и ако купуваш опции, е няма да фалираш, може да загубиш 50-60-70%, но чак да фалираш няма.
                          Last edited by mpy_yordanov; 09.02.2021, 18:43.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение

                            Имах нелоша позиция в GMBL ама се наложи да я продам, покрай трансфера на акаунта и увеличението на маржин изискванията при GME. Надявах се да успея да се върна там, но след вчерашния ръст ще ми е трудно.

                            Research-вам сериозно няколко позиции в момента, като за едната нямам търпение да чуя освиркванията на форума Не съм започнала да влизам, защото няма свободен кеш
                            Аз почвам да се чудя дали да не си покрия заемния капитал и да мирясвам.... После обаче се сещам каква е най~добрата защита от инфлация и ми минава. Явно ще я карам на диета от путове известно време.... Докато ти или някой друг не снесете сгодна оферта. Или верно ще взема от всеки евтин спак варънт по 100.

                            Коментар


                            • Опаа, мазненето помага Терзо - на теб ти отговаря, на мен не. Продължавай в същия дух. Някои имаме достойнство и не се възползваме от такива евтини манипулацики само за да минем тънко. Пък и не ни е наболело баш Иветка да ни отговаря - в чужбинските форуми отговарят и не искат пари.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                                И какво ги правиш после печалбите? Сериозен съм. Някои неща ми скочиха до ниво продажба, но държа, защото не виждам много възможности. Колкото и да съм убеден, че нафтата ще ходи до сто, не мога да си позволя повече концентрация в този сектор. И в манджата съм напълнил здраво, и в имотите... Не съм пък толкова напред, че да се отдам напълно на спекулации и спаци.

                                Т.е. на какво си хвърлила око... Ако имаше някой свободен грош, къде щеше да го мушнеш
                                Ще и платиш ли за консултацията или за теб може безплатно, стига само да се подмажеш малко и си уреден. Дано ти оговори на въпросите, ама не е сигурно като те гледа как самият ти не отговаряш на такива.

                                Разбирам че още стискаш GME. Което е тъпо - трябваше да продадеш на върха. То не стига само да знаеш кога да купиш - трябва и да се усетиш кога да продадеш.

                                Коментар

                                Working...
                                X