IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • May Brent crude recently was +2% to $70.79/bbl after reaching as high as $71.16/bbl, and April WTI crude +2.1% to $67.47/bbl after touching $67.86/bbl, the highest since October 2018.
    Още бая може. Но и въглищата са все още на далавера.
    ~~~
    В интерес на истината народът се нахвърли на нафтата и даже прекали. Може да има някакво връщане при негативна новина. Те тогава трябва да се налази. Най-добре в Talos, че да ми го помпате допълнително.
    Last edited by terziеv; 08.03.2021, 12:12.

    Коментар


    • Т, къв пазар, кви пет лева. Едно време може и да е имало нещо пазарно.

      Речи конкретно що ще отиграваш. Пак ли ba
      ? Не пипам вече JЕ, че е мазало там.

      Аз пак ще играя apt, че досега ми е като лична печатница за пари. Ама народът го е казал: един път маска, втори път маска...

      Нафта, добивачи, храни, имоти също са нагоре, ама ме е страх да товаря допълнително. Иска ми се и аз като Иветка да залагам изцяло на силните коне, ама пустото шубе ме кара да се разпилявам.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Ай, не ни дразни, а сподели какви са ходовете за идната седмица.
        Ами нищо неочаквано.Тия новите си действат както винаги.Ще вдигнат данъците ще хрантутят черните да гласуват за тях.Ако не сме влезли вече в мечи пазар ще има един бум нагоре и после много рев ще има.Пазара на недвижимите имоти ще се срути както 2008-2009 г.Абе нищо ново.Може да се окаже,че който кешира края на януари при артиите е изтеглил печелившата карта . Ще видим.Оказа се,че на американския пазар безумието минава всякакви фантазии и ще бъде наказано жестоко,но пък за такива като мен е добре дошло

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

          Жалко за работещите
          Ай, не ни дразни, а сподели какви са ходовете за идната седмица.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            медианата е 43 бинки, а средната - 62 хил. Това е само за работещите.
            Жалко за работещите

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

              За Америка този праг идва нисък.Много хора няма да се класират.Предполагам и на мен няма да ми пуснат 1400 $ иначе щяха веднага да отидат за почти 2 седмици на Карибите .
              медианата е 43 бинки, а средната - 62 хил. Това е само за работещите.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                Нека колегите в Америка, да коментират този текст: As of now, full direct stimulus payments of $1,400 would go to individuals with an adjusted gross income of up to $75,000, heads of household with up to $112,500 and married couples who file jointly with up to $150,000.

                Това не е ли висок праг(дори за америка) или това е нещо средно. За България това е огромен доход на домакинство 150 хил$. (говоря за доход от труд). Да го коментираме за ориентир.
                За Америка този праг идва нисък.Много хора няма да се класират.Предполагам и на мен няма да ми пуснат 1400 $ иначе щяха веднага да отидат за почти 2 седмици на Карибите .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                  Имам 2 въпроса към теб.

                  1. Как следиш движението на курса извън маркета? Има ли начин да си сложиш курс аларма за извънмаркета или просто си седиш и си следиш нон стоп.

                  2. За дейтрейдинга как се ориентираш за моментната посока на курса - технически анализ ли ползваш, здрав разум, интуиция, друго...?
                  При моята часова зона премаркета отваря в 6:00 сутринта до 8:30 сутринта а афтърмаркета е от 15:00 ч до 19:00 ч. На платформата имам опция да слагам оферти в удължена сесия.По принцип сутрин ставам рано да видя има ли някаква новина и ако е важна купувам на премаркета.До обяд цената трябва да е тръгнала нагоре ако публиката е одобрява.Ако не е чистя.Много пъти за дейтрейдинга хващам диапазона в който заиграва цената правя няколко бързи покупки и продажби и приключвам.За посоката на акциите гледам MA cross.На американската борса този индикатор много го следят.Държа и дългосрочни акции от които не се интересувам от текущото движение толкова.Ало не съм продал навреме си ги стискам .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                    май не ми стига въображението да регистрирам подкрепата, за която говориш, но аз подкрепите много и не ги разбирам. За сега гледам само RSI и MACD и виждам ясно, че на 23 февруари и на 1 март се забелязват идентични на петъчния отскоци, които обаче не успяха да предотвратят пропадането. Така че и за настоящия отскок съм скептична, а специално това, което се случва на електричките и зелените като цяло много ама наистина МНОГО ми мяза на дотком балона и съм в паника. Тазгодишните ми сделки, инвестиции и спекулации се оказаха тотално губещи и ми смъкнаха цялостния профит с почти 70% (включвам в сметките и инвестициите на децата, защото ги усещам като личен провал)
                    Колкото по бързо забравиш за индикаторите толкова по добре ще се чувстваш,защото ако не го направиш ще изпиташ още едно разочарование след стратегията ти да търгуваш по интуиция и вяра По добре прочети Ал Брукс,от първият път няма да разбереш за какво говори,но ако си упорита ще намериш свои собствени обяснения.

                    "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                    Коментар


                    • World food prices spiked for the ninth consecutive month to hit a six year-high in February, led by sugar and vegetable oils, according to data from the Food and Agriculture Organization (FAO) of the United Nations.
                      Седя си аз, чекам японизацията и продължавам да не вярвам на лъжливите си очи.

                      Чичо, не се притеснявай. Това де иде, ще дигне цената дори и на хартиите на БФБ.
                      Last edited by terziеv; 07.03.2021, 22:08.

                      Коментар


                      • Зависи каква точно ти е мотивацията. Ако е само парите е напълно безсмислено наистина и със сигурност ще получи резултат много по-лош от купуване на широк индекс

                        Обаче да цъкаш игрички пред компа е сто пъти по-голяма глупост, поне за мене. Игрите са ми хипер досдани и дори да ми плащат не бих ги играл. От друга страна щях да следя финансовите пазари дори и да не се занимавах с акции. Така че... индивидуално е. Всеки сам решава

                        Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение
                        100к са едногодишна заплата. И идеята е не да си "играч", а дългосрочен инвеститор. По-лесно е, по-малко време си губиш да се цъклиш по цял ден пред Блуумбърг терминала, wsj, ft, и разните плебейски сайтове от рода на marketwatch, bussines insider, и разбира се комунистите от zerohedge

                        Слагай по 2к ойро всеки месец във VWCE 10-20-30 години подред и ти остава цял ден да цъкаш игрички на компа, да ходиш в планината или Южния Парк. Или ако те мързи да гледаш Нетфликс и да спиш

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                          Това вярно ли е бе чичо...нашата българска борса ?
                          значи то си има за всеки влак пътници, и за всяка мома си треба някой ... не може всички на едно място да се юрнем. Не се знае къде ще е по арно накрая - с българската мома или чужбинската

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                            Аз си имам друга стратегия....
                            Обявявам си загубите - примерно преди 3 г бяха 40 К.....Да дее, но щом съм жив, начи ми дебела масчицата и ще презимувам ......
                            пп А кога цъфнат налъмите, ще бъде такъв живот.....
                            Като Кубрат Пулев, размазват ни физиономията неведнъж, но продължаваме напред. И продължаваме да плямпаме!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                              Абе повече приказваме отколкото печелим А за загубите, плачкаме си нощно време под юргана, иначе сме ербап!
                              Аз си имам друга стратегия....
                              Обявявам си загубите - примерно преди 3 г бяха 40 К.....Да дее, но щом съм жив, начи ми дебела масчицата и ще презимувам ......
                              пп А кога цъфнат налъмите, ще бъде такъв живот.....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                                Това вярно ли е бе чичо...нашата българска борса ?
                                Признат грях, не е грях.....

                                Коментар

                                Working...
                                X