IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Важно е MRNA да върви нагоре

    Коментар


    • Нещото се случи в неделя. ОПЕК нямаха друг изход освен да дигнат производствените квоти, иначе ОАЕ заплашваха да излязат от картела, а ако те излязат - целият картел отива в киреча и почва ценова война

      После и някакви страхове от Делтата, че можела да забави глобалната икономика




      Opec+ reaches deal to raise oil production

      Agreement to add 400,000 barrels a day from August and new baselines awarded to some members

      https://www.ft.com/content/b517d13d-...8-7ded0b46d8f7

      Коментар


      • Доста сериозно движение надолу днес, какво се случва ? Shell, Тисен, Infineon, American Airlines с по 5%-6% надолу

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение
          Вчера излязох от Phil. Нещо започнаха да ме съмняват нещата там, след като за пореден път пропуснаха срокове.
          Обикновен 4х на тази позиция, но се надявах на повечко.

          В момента скъсявам леко путове на компании, които ми харесват и нямам против да ги държа дългосрочно. Такива са Viac, Hear, Atos и UNFI ако върне под 30$.
          Продължавам да държа PSTH, макар че сделката хич не се прие добре от пазара...
          Аз имам малка позиция в PSTH на $27.12, но като ги гледам сигурно ще затворя на загуба да ги разкарам, въобще не искам да усреднявам там. Добре, че не се излакомих да се налапам с голямо количество.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение
            Става някаква лудница при опциите на NNDM (Nano Dimension), на страйк $10 (падеж 16-ти юли) Call, вече имаше обем 53К, а докато пиша вече е 59К. Нищо ме знам за тая компания, само видях че нещо са и набрали от WSB (Reddit-чиите). Купих 10 лотарийни билетчета на страйк $12.50 Call по 28 цента (т.е. за $280), че докато се насландисам и цените на страйк $10 скочиха. Не е съвет, може нищо да не стане разбира се.
            Билетчетата изгоряха безславно, нищо не стана с тия NNDM. Парите ги избих от къс PUT на SCO (петрола), нарочно със страйк $19 та да ме упражнят, за да усредня позицията от $5К. За малко да не ме упражнят и да си остана с премията, а идеята беше вече да утежнявам позицията, даже закъснях. Точно сега гледам, излязла новина че картеладжиите ще вдигат производството, екстра! Но анализа не излезе, петрола добре тръгна според очакванията ми да пада на 18-ти юни, но нещо стана и развали патерна. Ще ми падне накрая, няма де да иде.

            Коментар


            • Ти си прекрасен пример за това, за което говоря. Нахакваш се с голяма и губеща позиция (90% от портфейла в PSTH на -20%) и това ти изяжда цялата печалба от дребните позицийки, дето на книга са ужасно много печеливши, ама целия портфейл пак изилза на червено...

              Но иначе е много лесно и всеки българин може лесно да стане мелеонер като цъка по цял ден акции. Става финансово независим българинът

              Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение
              Вчера излязох от Phil. Нещо започнаха да ме съмняват нещата там, след като за пореден път пропуснаха срокове.
              Обикновен 4х на тази позиция, но се надявах на повечко.

              В момента скъсявам леко путове на компании, които ми харесват и нямам против да ги държа дългосрочно. Такива са Viac, Hear, Atos и UNFI ако върне под 30$.
              Продължавам да държа PSTH, макар че сделката хич не се прие добре от пазара...
              Last edited by Money; 18.07.2021, 08:59.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение
                Вчера излязох от Phil. Нещо започнаха да ме съмняват нещата там, след като за пореден път пропуснаха срокове.
                Обикновен 4х на тази позиция, но се надявах на повечко.

                В момента скъсявам леко путове на компании, които ми харесват и нямам против да ги държа дългосрочно. Такива са Viac, Hear, Atos и UNFI ако върне под 30$.
                Продължавам да държа PSTH, макар че сделката хич не се прие добре от пазара...
                Аз пък заложих, че ще има бая като теб, с непоклатима вяра в светлото бъдеще, и бях шитнал пет пута на 21,50 за този петък. Прехвърлих ги с егати мъката за 30 юли. Гърч е ликвидността на падеж. Не посмях да ги отложа за 6-ти август, че тогава може да има реални новини, които да го натиснат дори под номинал. Че сделката е фигня, фигня е, но явно надцених личния чар на Акман. Да ми е за урок да не си играя с неща, в които не виждам никакъв сми.

                Иначе поздравления, че изкара толкова пари от PHIL шашмата. Наистина добре целиш моментите за изход. На мен ми се изпълни "мечтата" AGRX да слезе... тъкмо се зарадвах се, че го взех най-ниско за последната година и то реши на направи нов "рекорд". И понеже нямам истинска идея за тази простотия, нямам и точна идея къде да сложа стоповете.

                В другите новини: преядох с Антеро. Просто не се сдържах. На този етап АМ под 10 си е рядко щастие. За всеки случай продадох малко колци. Бедните сме така, трябва да си правим сметката, ако и да знаем, че ще изпуснем печалбата. Допълних и още газ - Комсток, че Антеро не слезе под 13. ... и удвоих в EPD, че слезе на 23,8. Прекалих един вид.
                Last edited by terziеv; 17.07.2021, 21:56.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                  Не се заигравай много с гръцки компании.Измамници са също като китайците и канадците.
                  Имам го в предвид :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение

                    AMC не успях да взема всичко докрай, затвоврих на 39,2, Мислех че ще отскочи поне 4-5% нагоре за да хвана пак късо и понеже не стана, в момента само наблюдавам. Любимата ми занимавка за последните 2 седмицие GLOP. Погледни за какво става въпрос там. Не ми се е случвало да правя 60% за седмица. В случай на корекция по-късно през годината възнамерявам тази акция да ми стане номер 2 като стойност в портфолиото
                    Не се заигравай много с гръцки компании.Измамници са също като китайците и канадците.

                    Коментар


                    • Вчера излязох от Phil. Нещо започнаха да ме съмняват нещата там, след като за пореден път пропуснаха срокове.
                      Обикновен 4х на тази позиция, но се надявах на повечко.

                      В момента скъсявам леко путове на компании, които ми харесват и нямам против да ги държа дългосрочно. Такива са Viac, Hear, Atos и UNFI ако върне под 30$.
                      Продължавам да държа PSTH, макар че сделката хич не се прие добре от пазара...

                      Коментар


                      • Портфейлчето ми е паднало само с по-малко от 0.5% вчера. Задено с кеша говорим. Това си е чисто биене на пазаря

                        Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                        Лошо е когато петъчния еврейски оптимизъм изчезне. Мирише ми.на убиткойн на..........не. хяхяхяхяпхяяпяпх

                        Коментар


                        • Лошо е когато петъчния еврейски оптимизъм изчезне. Мирише ми.на убиткойн на..........не. хяхяхяхяпхяяпяпх

                          Коментар


                          • Еврейчетаааа. Нещо петъчния ви оптимизъм умря. Скоро ще ви разкажа играта еврейскаааа. Хяхяхяхяххяхяхх

                            Коментар


                            • Егати сладкарницата е днес. Толкова бонбони, но човек не може всичко да глътне. Толкова прозрачна игра, чак срамота.

                              Товаря CLF в самосвала. Е... с деривати.

                              Коментар


                              • зоната 950 ,970 е тествана два пъти на третият път съпротивата около 34970 се задейства по сериозно и спада е по сериозен ... както се вижда класика в жанра ...пробив на trend линия и цената на фючерса се срива ..чист ТА ...аз малко съм по закъснял с входа и малко бързо излязъл но доволен
                                https://ibb.co/M8hzXz1
                                Attached Files
                                Pip master

                                Коментар

                                Working...
                                X