IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Трябва да отделиш поне две-три години за пълно разбиране на напечатаните трилиони и т.н. и да отидеш далач, далеч отвъд ECON 101. Най-добре не го мисли въобще

    Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение
    Какво "валю" бре Мъни, след всичките тия новонапечатани $трилиони, валюто как точно ще го сметнеш?


    Ако цялата компания направи печалба от $1, P/E може да стане трилиони. Ти и сам преди малко каза, че се гледат дисконтираните бъдещи парични потоци. Дадох ти лайк за това

    Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение
    Айде кажи ми колко и е валюто като гледаш P/E дето съм го оградил и кажи нещо "нормално" виждаш ли в цифрите? Или сигурно ще е як "growth" (при неработещ бизнес) ..ха-ха...Правят си с нас гаргара и мехурчета, друго не знам.

    https://drive.google.com/file/d/1gbt...ew?usp=sharing

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Чакаме вече 12 години value-то да бие останалите сектори...
      ...
      Проблемът със стойността е, че почти цялата стойност е капан. Не знам защо много хора си мислят, че биенето на пазара с валю трябва да е лесна работа и ако не им се получава, значи има заговор срещу тях. Биенето на пазара с валю не е било лесно и по врмето на Греъм, а сега е още по-трудно
      ...
      Какво "валю" бре Мъни, след всичките тия новонапечатани $трилиони, валюто как точно ще го сметнеш? Ето една снимка на CAR (AVIS-Budget) от началото на годината, когато всички офиси бяха затворени за локдауна. Айде кажи ми колко и е валюто като гледаш P/E дето съм го оградил и кажи нещо "нормално" виждаш ли в цифрите? Или сигурно ще е як "growth" (при неработещ бизнес) ..ха-ха...Правят си с нас гаргара и мехурчета, друго не знам.

      https://drive.google.com/file/d/1gbt...ew?usp=sharing



      Коментар


      • trade, още ли си на мнение, че се е почнало с дъмпа? AMD тамън ми тръгна нагоре, а и Модерна се не дава и не виждам и причина баш тия да падат. Китайските също тръгнаха нагоре некак си. Не мога да преценя кое да разкарам - то ни така ни иначе. OMP ме изиграха с емисия - испуснах да ги джитна на високото - аха да ги продам и пуснаха новината. За децата съм купила индекса и съм го пуснала за продажба ама ще е като доближи още малко 4500 щото това ми се струва психологическа граница. И точно затова едва ли ще я стигне, но все ми се струва, че още малко ще я приближи

        Коментар


        • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение

          Заговора е срещу почти всички акции които има накъде да се вдигат ако не с пъти, то поне с 50%, Графиката на ръста на Моето портфолио удивително взе да си прилича със SP500, но това е поради тежестта на Газпром в него, която е над 65% и той се държи много здраво, но останалите ми акции почти всички са надолу, но недостатъчно да се излъжа да допълвам здраво, пипнах едно супер подценена акция при 30% спад, отчета излезе перфектен, но въпреки това се оказа недостатъчно да отлепи и пак е надолу.... което идва да покаже че на големите не им се купува и ще направят така че да купуват по-евтинко. Чакам с нетърпение тоя момент да дойде. По принцип падаща акция при добър отчет и прогнози от моя скромен опит не трябва да се пипа поне месец след това
          Това че отчета е излязал добър, изобщо не е достатъчно. Цялата картинка се гледа. Най-важни са прогнозните бъдещи приходи. Пресен пример, на 29-ти юли, отчета на GILD показа печалба от $1.87 за акция, спрямо прогнозата от $1.73 и спрямо $1.11 за същия период миналата година. Тримесечните продажби са за $6.20В при прогноза €6.07В, мноооо добре звучи всичко, амъъъъ...акциите хлътнаха. Що? Ами щото очакванията за целогодишната печалба (за акция) е паднала до $4.70 - 5.05 спрямо предишните прогнози от $4.75 - 5.45. Може да са планирали нови разходи или нещо друго, което е намалило прогнозната печалба. Изненадки винаги са възможни и ние ги научаваме последни.
          Но еуфория да се купува "всичко" вече няма, така е. Всички го виждаме това.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            Тюх, наложи се да затворя PSTH на загуба. Безобразна ликвидност, цяла седмица не мога да прехвърля путовете за август или септември. При този обем не можех да си позволя изпълнение, ако и да съм убеден, че ще подскочи малко при новина.

            Поука - няма. Играта не беше лоша, ама понякога не се получава.
            кви са па тия световно неизвестни? Поуката винаги е била една - борсите са хазарт.Още повече па тия blank check шитни

            Коментар


            • Чакаме вече 12 години value-то да бие останалите сектори...

              Повечето инвеститори почваме с Бен Греъм и т.н. И аз така си мислих 2010-2011, че ще правя пари само от валю, но през 2012 вече бях на по-друг акъл и смятах, че е по-добре да направя микс от дорър growth и value. Като теглото на growth прогресивно се увеличаваше и сега единственото "валю" ми е JP Morgan, които са 5% от портфейла

              Проблемът със стойността е, че почти цялата стойност е капан. Не знам защо много хора си мислят, че биенето на пазара с валю трябва да е лесна работа и ако не им се получава, значи има заговор срещу тях. Биенето на пазара с валю не е било лесно и по врмето на Греъм, а сега е още по-трудно

              Според мене начинът с валюто е да се играе циклично. Но за това трябва много добро разбиране на макрото, което пък е рядкост

              А иначе валюто ако и сега с Байдън и неговите инфрастуктурни планове не дръпне, не знам кога ще дръпне. И това, че Амазон душа бере май също не помага, защото Майкрософт, Гугъл и Епъл изглежда, че си продължават напред с пълна пара

              Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
              Заговора е срещу почти всички акции които има накъде да се вдигат ако не с пъти, то поне с 50%, Графиката на ръста на Моето портфолио удивително взе да си прилича със SP500, но това е поради тежестта на Газпром в него, която е над 65% и той се държи много здраво, но останалите ми акции почти всички са надолу, но недостатъчно да се излъжа да допълвам здраво, пипнах едно супер подценена акция при 30% спад, отчета излезе перфектен, но въпреки това се оказа недостатъчно да отлепи и пак е надолу.... което идва да покаже че на големите не им се купува и ще направят така че да купуват по-евтинко. Чакам с нетърпение тоя момент да дойде. По принцип падаща акция при добър отчет и прогнози от моя скромен опит не трябва да се пипа поне месец след това


              65% за една компания е ужасно много. На мене Адидас са ми 13.7%, а SPGI 10.5% и на мене това ми се вижда прекалено концентрирано, а 65% e...

              Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
              Моето портфолио удивително взе да си прилича със SP500, но това е поради тежестта на Газпром в него, която е над 65% и той се държи много здраво
              Last edited by Money; 31.07.2021, 10:32.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Спомням си март месец казвах, че това нещо XOM на $62-3 е за продан, ама...

                Явно има някакъв заговор срещу Зайко, защото и COG му е на червено, а въглищата са като влакче в увеселителн парк

                Заговора е срещу почти всички акции които има накъде да се вдигат ако не с пъти, то поне с 50%, Графиката на ръста на Моето портфолио удивително взе да си прилича със SP500, но това е поради тежестта на Газпром в него, която е над 65% и той се държи много здраво, но останалите ми акции почти всички са надолу, но недостатъчно да се излъжа да допълвам здраво, пипнах едно супер подценена акция при 30% спад, отчета излезе перфектен, но въпреки това се оказа недостатъчно да отлепи и пак е надолу.... което идва да покаже че на големите не им се купува и ще направят така че да купуват по-евтинко. Чакам с нетърпение тоя момент да дойде. По принцип падаща акция при добър отчет и прогнози от моя скромен опит не трябва да се пипа поне месец след това

                Коментар


                • Тюх, наложи се да затворя PSTH на загуба. Безобразна ликвидност, цяла седмица не мога да прехвърля путовете за август или септември. При този обем не можех да си позволя изпълнение, ако и да съм убеден, че ще подскочи малко при новина.

                  Поука - няма. Играта не беше лоша, ама понякога не се получава.

                  Коментар


                  • Спомням си март месец казвах, че това нещо XOM на $62-3 е за продан, ама...

                    Явно има някакъв заговор срещу Зайко, защото и COG му е на червено, а въглищата са като влакче в увеселителн парк

                    Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                    То да беше само XOM...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      Баси, колко елементарно натискат хом надолу. Чудя се кой ли се връзва.
                      То да беше само XOM...

                      Коментар


                      • Баси, колко елементарно натискат хом надолу. Чудя се кой ли се връзва.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от trade Разгледай мнение

                          тук е ...скъсявай го с директен sell от тук и не се плаши и после всеки месец добавка ...да стане като инвестиция
                          още не е ударило 4500, не мислиш ли, че ще го лизне преди да падне?

                          На Nikola и таковаха таковата. Направо я върнаха в изходна позиция.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                            До къде ще стигне S&P според вас. Народът от месеци го шорти ама на това му не дреме
                            тук е ...скъсявай го с директен sell от тук и не се плаши и после всеки месец добавка ...да стане като инвестиция
                            Pip master

                            Коментар


                            • Еееееее, ако продължава така, утре ще се сбогувам с много хартия. Половината къси колци минаха в парите. Целият CLF самосвал заминава, а се надявах да се возя до към 40. Тези от редит-а пък как баш него го нацелиха. Въглищата (HCC) и те, ама за тях поне има бая време да върнат. И Антеро не успях да допълня за някакви два цента. До 20 едва ли ще има друг подобен шанс. Пълен провал. Шокиран съм от развитието на пазара. Изненада след изненада. Газ и нафта пак нагоре. Кой да предположи. По-голяма изненада ще е само ако имаме и рекорд на S&P. Направо няма да го понеса.

                              Коментар


                              • До къде ще стигне S&P според вас. Народът от месеци го шорти ама на това му не дреме

                                Коментар

                                Working...
                                X