IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Уикенд е бе, човек. Дай си малко почивка от терзанията.


    ПП. JVA добре че не си взел. Ако беше взел в началото на годината на 2 януари щеше да underperform-неш SPY, а ако беше взел на кой да е ден след 10 януари сега щеше да си на червено.

    Коментар


    • Аз не съм толкова силен по английски, но тук май пише, че идва спад в цените и съответно суровините ще поевтиняват:

      Costco warned of "permanent inflationary items," including freight and labor costs.
      Пфу, пак се прецаках. Що ли пазарувах корабчета. Още понеделник ще продавам на загуба. Както обикновено. Надявам се да не загубя колкото загубих от газ и нафта. Пък то и кафето сигурно ще поевтинее, то добре че още не съм купил JVA.

      Коментар


      • Нямам печеливши сделки, бе пъпеш. Поне десет пъти го писах. От всичко губя. Бъди рахат, водиш ме с десет обиколки. Същински Шумахер си в главата; никой не може да ти се опре.

        Още не мога да си простя, че си въобразих една инфлация, че даже заложих на газ и въглища. Сега няма да си простя и загубата от копачите и металургията.

        Коментар


        • Китаеца, намали кафето и да знаеш, че още чакам да видя поне една печеливша сделка с вход и изход в реално време. Поне едничка, бе човек. Една единствена чакам

          Коментар


          • Хехе, понякога верно ти се получават смешките. Моя грешка, че досега не бях разбрал, че творчеството ти е в стпил буфонада.

            ---

            и все пак няма да е зле да слагаш под всеки твой пост по едно изречение, че не си базиран на истинска личност. Че то така на Азиз и Китаеца им излезе една слава и после обяснявай, че нямаш сестра
            Last edited by terziеv; 25.09.2021, 12:24.

            Коментар


            • Пак си пил много кафе днес май

              За въглищата ти, т.е. HCC, съжалявам, че се сринаха с 20%

              Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
              Много е забавно как тоя пъпеш до преди седмица се смееше на въглищата, а буквално завчера пишеше как идва спад за суровините и "дефлация" при газа. И днес пише как ги чака "суперцикъл". Уникален гьонсурат. Пак почват да ме глождят съмнение дали не е комедиен бот. В много ранна версия, още в алфа версия.

              Коментар


              • Много е забавно как тоя пъпеш до преди седмица се смееше на въглищата, а буквално завчера пишеше как идва спад за суровините и "дефлация" при газа. И днес пише как ги чака "суперцикъл". Уникален гьонсурат. Пак почват да ме глождят съмнение дали не е комедиен бот. В много ранна версия, още в алфа версия.

                Коментар


                • Проблемът отчасти е със supply chain disruption-ите, които ще отшумят. Иначе дългосрочно има два фактора, както казваш. Забавянето в Китай и преминаване към нова инфраструктура, а предполагам и подновямане на старата. Едното ще дърпа надолу, другото нагоре...

                  Ако това със суровините си го отиграл още от миналата година по това време сега можеш да прибереш тлъстите печалби. Някои от суровинето ще последват дървения материал. Със сигурност при въглищата това е временно качване. При други суровини вероятно ще има супер цикъл.

                  Но всичко това е доста спекулативно за моя вкус.

                  Първоначално изпратено от BigGun Разгледай мнение
                  Че е спекула, спекула е, признавам си.
                  Но нямаше как да предвидя две-три събития с произход Китай.
                  Първо освободиха резерва си от метали и натиснаха цената с 5-10%.
                  После дойде и срута в строителния сектор, който е значителен дял от БВП и цените паднаха с още 5-10%
                  Това доведе до тази ситуация.
                  Изборът ми е или ставам дългосрочен и чакам цикъла, или продавам 70-80% от позициите и да чакам в кризата по-добър вход.


                  Да, BABA-та изглеждаше привлекателна, но държавата... Готина книга по темата Китай е China's Great Wall of Debt: Shadow Banks, Ghost Cities, Massive Loans and the End of the Chinese Miracle. Направо пророческа

                  https://www.amazon.de/-/en/Dinny-McM...srpt=ABIS_BOOK

                  Първоначално изпратено от BigGun Разгледай мнение
                  П.П.
                  И аз държах BABA и TSM в началото на годината, но при първите сътресения в Китай се отървах от тях и се оказа много добро решение.

                  Коментар


                  • Хмм, и кафето било на многогодишен връх. Аз вече съм инвестирал в едно чувалче 5 кила, но ми се струва, че има как да се отиграе и по друг начин.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Добре оценка на ситуацията.

                      Нещата за мене са прости - трябва да се стои далече от подобни ситуации. Не е първата, не е и последната. Щом не е ясно къде ще ходят цикличните значи е спекула. Ако те кефи спекулата пък се пробвай.


                      Че е спекула, спекула е, признавам си.
                      Но нямаше как да предвидя две-три събития с произход Китай.
                      Първо освободиха резерва си от метали и натиснаха цената с 5-10%.
                      После дойде и срута в строителния сектор, който е значителен дял от БВП и цените паднаха с още 5-10%
                      Това доведе до тази ситуация.
                      Изборът ми е или ставам дългосрочен и чакам цикъла, или продавам 70-80% от позициите и да чакам в кризата по-добър вход.

                      П.П.
                      И аз държах BABA и TSM в началото на годината, но при първите сътресения в Китай се отървах от тях и се оказа много добро решение.

                      Коментар


                      • В криза сме. Че и по-зле ще става. Това е и основната причина за борсовите рекорди. Точно затова BHP и особено VALE са добър избор.

                        Коментар


                        • Тоя въпрос с много по-голямо основание бих го задал на един друг... човек-отворко и знайко . На него BABA-тата му е една от най-големите позиции вече доста месеци подред...

                          Пазарите са чудовищни. Но и психичните проблеми някои човеци също са чудовищни... Пази Боже!

                          Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                          Държиш ли още бабата ? На 100 ще взема и аз да купя

                          Коментар


                          • Добре оценка на ситуацията.

                            Нещата за мене са прости - трябва да се стои далече от подобни ситуации. Не е първата, не е и последната. Щом не е ясно къде ще ходят цикличните значи е спекула. Ако те кефи спекулата пък се пробвай.

                            Първоначално изпратено от BigGun Разгледай мнение
                            Ушил съм се здраво в добивни компании, главно метали - желязо, мед, цинк, никел, злато и малко въглища. Всичките са с отлични показатели на хартия и са добре диверсифицирани. Търгуват се около едногодишно дъно. Последните седмици паднаха с 10-20% и си задавам въпроса има ли още надолу. Попадам на разнопосочни мнения - едни казват, че суровините ще катерят, други, че ще падат още заради кризата в Китай. От една страна ЕС и САЩ са планирали сериозни разходи следващата година за инфраструктура и зелени проекти, а затова трябват суровини. От друга страна Китай може да предизвика световна рецесия с техните проблеми и цените на ресурсите да паднат.
                            Как ги виждате нещата с металите - нагоре или още надолу?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              BHP (само през BBL обаче) ми е една идея скъпо, но VALE не смятам, че има къде да ходи надолу. Спокойно може да върне на 20 октомври-ноември.
                              И аз се надявам да върнат, но докато чакаме дали няма да се разпространи криза - САЩ имат пак проблеми с тавана на дълга, Китай е в киреча. Освен това растящи цени на енергоносителите и инфлация.
                              Двете най-големи икономики могат да предизвикат сериозен срив на пазарите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BigGun Разгледай мнение

                                Въглища дирекно нямам, но BHP и VALE имат coal segment, освен другото
                                BHP (само през BBL обаче) ми е една идея скъпо, но VALE не смятам, че има къде да ходи надолу. Спокойно може да върне на 20 октомври-ноември.

                                Коментар

                                Working...
                                X