IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

    При мен се случи черен лебед още на 18-ти септември.
    Двама мои близки приятели пожелаха да влязат на борсите по едно и също време. И понеже имам само един телефон, а те не се познават и са на различни места, на единия му говорех през слушалката, а на другия през масата. И двамата знаят, че мога да говоря по-темата от около 10-12 години, но винаги са смятали това хоби за несериозно, дори за хазарт. И да поискат да влязат по едно и също време...как пък не.

    Вероятността всеки от тях да ми говори на тази тема беше 1 към 4000, а двамата едновременно - 1 към 16 000 000.
    И са последните, които се интересуват. След тях други няма според мен.
    Нещо странни ми се виждат калкулациите ти. В момента деветокласници търгуват през торото, а в даскалото на големия седмокласници копат койни. Чакай дефлация после.

    С други думи - КУПУВАЙ!

    Коментар


    • Пъпеш, като всичко това го "знаеше", защо казваше, че газът пада и да не се купува и суровините ги чака дефлация??? А?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

        Kъде го туй, църното ?

        А ако имаш предвид фейкбука и компания - те това си е бял прелестен лебед
        Един хамав и цензуриращ клюкарник по малко - от това по хубаво... здраве му кажи.
        При мен се случи черен лебед още на 18-ти септември.
        Двама мои близки приятели пожелаха да влязат на борсите по едно и също време. И понеже имам само един телефон, а те не се познават и са на различни места, на единия му говорех през слушалката, а на другия през масата. И двамата знаят, че мога да говоря по-темата от около 10-12 години, но винаги са смятали това хоби за несериозно, дори за хазарт. И да поискат да влязат по едно и също време...как пък не.

        Вероятността всеки от тях да ми говори на тази тема беше 1 към 4000, а двамата едновременно - 1 към 16 000 000.
        И са последните, които се интересуват. След тях други няма според мен.

        Коментар


        • Чак към 2014 се връщаме... еми нормално като падаше цената на петрола и газа да намаляват инвестициите за добив. Всяка добивна индустрия прави така, затова е и циклична.

          Проблемът специално при петрола е, че сега макар да се дига цената инвестициите не се дигат. Шистовци не са хукнали да отварят нови кладенци и не натискат цената надолу. И като казваш, че на конвенционалния добив ще му трябват години... еми то не остават чак толкова много години. Сега ако не искат да инвестират в нов добив след години още па-малко ще искат, защото края му ще се вижда още по-ясно.

          Ето ти едно цитатче тука:

          But Scott Sheffield, chief executive of Texas-based Pioneer Natural Resources, said America’s once-prolific shale producers would keep using their burgeoning cash piles to pay shareholders, not fund new drilling.

          “Everybody’s going to be disciplined, regardless whether it’s $75 Brent, $80 Brent, or $100 Brent,” Sheffield said. “All the shareholders that I’ve talked to said that if anybody goes back to growth, they will punish those companies.”




          При газа е малко по-различно, защото правителството май ще го насърчи като преходен енегоносител с ниски емисии. Ако си спомняш Обама доста се хвалеше с шистовия газ и намалените емисии, ама еко-талибнаните скочиха срещу газа (и Обама - защото бил неолиберал в техните очи, т.е. на практика предател-републиканец ). Но някъде мернах статия, че Байдън ще даде малко заден ход за шистовия газ и даже ще строят нов LNG терминал, да могат да изнасят повече. Чакай да потърся къде беше това.



          Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
          Имам предвид, че зад дефицита на въглеводороди не стои просто временната невъзможност да бъдат транспортирани от местата, където ги има - до местата, където ги няма. Отвъд това стои процес, който започна 2014-та година (преди 7 години!) и който се състои в недофинансиране на сектора с капиталови инвестиции. Когато облака около счупените канали за доставка се разсее, най-вероятно ще лъсне липсата на достатъчно резервен капацитет. В Щатите може би ще наваксат още догодина, но на конвенционалния добив ще му трябват години, освен това от Щатите ще може да излезе допълнителен петрол, но не и допълнително газ, защото ще се удари в стената на изградения капацитет за втечняване.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
            Казах ви че много обичам да печеля от къси индекси и дълги газпромки :-) ... ама това е направо печатница бе.... и освен това на тази цена 12% дивидент другата година (което е и близо 28% от средната ми покупна цена)
            А най-забавното е, че тука имаше хора, които не искаха да купуват на 3 и на 4! TGP-то също добре снася, но ми е вързано за 17,5 колци и съм малко на тръни.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

              Kъде го туй, църното ?

              А ако имаш предвид фейкбука и компания - те това си е бял прелестен лебед
              Един хамав и цензуриращ клюкарник по малко - от това по хубаво... здраве му кажи.
              Видях заглавие ама нямам достъп до новината та се чудех някой туканка да не е хванал края.

              Фейсбука си е проблем - там ми е цялата комуникация

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                Някой разбра ли какъв е Black swan event?
                Kъде го туй, църното ?

                А ако имаш предвид фейкбука и компания - те това си е бял прелестен лебед
                Един хамав и цензуриращ клюкарник по малко - от това по хубаво... здраве му кажи.

                Коментар


                • Казах ви че много обичам да печеля от къси индекси и дълги газпромки :-) ... ама това е направо печатница бе.... и освен това на тази цена 12% дивидент другата година (което е и близо 28% от средната ми покупна цена)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                    Някой разбра ли какъв е Black swan event?
                    Сушата в Бразилия предполагам.

                    Антеро отбеляза повода като мина 20-ката.

                    Коментар


                    • Някой разбра ли какъв е Black swan event?

                      Коментар


                      • 29 септември 2021;

                        Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Не съм си променил мнението за HCC. Според мене ти изтърва върха.
                        HCC подмина гара Мунчо без да спре.

                        Няма, просто няма такъв борсов неудачник!

                        Коментар


                        • Аве, някой , който ПАК яде борсов пердах, беше казал, че hcc било свирено? Какво става, ве? Вали ли в Бразилия. Корабчета плуват ли, цистернички нещо.

                          Мунчо, казах ти да не се въртиш, че по-навътре ти влиза.

                          Кажи сега нещо за SBSW, че си ми най-добрият талисман

                          Коментар


                          • Tqqq @80 , 5% за 2.5 месеца до средата на декември. Добра сделка ми се струва, на 32, съотв 11% дисконт към наско, а той е вече 8% надоле.

                            Индексите се канят да тестват ма 200, натам май вървят нещата...

                            Коментар


                            • Не знаех, че Coterra = Cabot Oil

                              За XOM се оказах, прав. От Март до сега ти е dead money. Дърпат те и те надолу спрямо SPY.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Спомням си март месец казвах, че това нещо XOM на $62-3 е за продан, ама...

                                Явно има някакъв заговор срещу Зайко, защото и COG му е на червено, а въглищата са като влакче в увеселителн парк

                                Ама кой го е писал това???

                                Коментар

                                Working...
                                X