IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money
    Мунчо, тея Coterra никога не съм ги чувал, брат. Сигурен ли си, че ги има в "портфейла" ти? Или че дори някога си ги споменавал? Не знам какво пушиш, но... може би това е обяснението защо те трият.

    Има някакъв тежък проблем тука. Успокой топката

    Хаахаха, не си ги чувал, ама ги обсъди 20 пъти колко са зле. На 15!!! Уникален!!!

    ===
    Last edited by X_Y; 04.10.2021, 17:06.

    Коментар


    • 01.10.2021, 07:31

      Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
      При невероятно изненадващите вчерашни ценови рекорди при газа, много от чисто газовите паднаха сериозно. Аз играх COG, но се опитах и с няколко други. Все пак ценовите нива са вече много нестабилни и мисля, че е време по-скоро за BOIL - KOLD игра
      Ама как. Нали в Бразилия времето и нивото на Дунав в сантиметри...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Да, ако някой твърди, че е само това, тезата наистина слабее.


        Имам предвид, че зад дефицита на въглеводороди не стои просто временната невъзможност да бъдат транспортирани от местата, където ги има - до местата, където ги няма. Отвъд това стои процес, който започна 2014-та година (преди 7 години!) и който се състои в недофинансиране на сектора с капиталови инвестиции. Когато облака около счупените канали за доставка се разсее, най-вероятно ще лъсне липсата на достатъчно резервен капацитет. В Щатите може би ще наваксат още догодина, но на конвенционалния добив ще му трябват години, освен това от Щатите ще може да излезе допълнителен петрол, но не и допълнително газ, защото ще се удари в стената на изградения капацитет за втечняване.

        Същото и с контейнерите. Сигурно е временен проблем да пренаредиш или създадеш достатъчно контейнери, които уж възпрепятстват морската търговия със стоки, но след като го решиш този проблем, дали няма да лъсне проблем с недостатъчен капацитет морски транспорт. Там доколкото си спомням лидерите в Южна Корея бяха почти удушени преди пандемията. И ако има достатъчно капацитет, компаниите дали ще продължават да ползват тези дълги и сложни вериги на доставка или ще се приберат по-назад. Което пък ще доведе, до още нужда от капиталови инвестиции + доста по-висок разход за труд.

        ...иначе по-нататък видях, какво не съм прочел, извини ме.
        Най-общо Грета не се ли върне на училище тази зима, значи сме далеч от признаване на проблема, камо ли от разкаянието.

        Коментар


        • Coterra Announces Special Dividend


          Ох, на батя!!!

          Last edited by X_Y; 04.10.2021, 16:27.

          Коментар


          • "Фабрика за абсолют" не сте чели. А трябва. И ПАК ще повторя, че без осмисляне на термините не бива. Папагалското supply chain disruptions трудно ще доведе до $

            Няма НИКАКВИ условия за общ спад на пазарите. Безумие е да гледаш на фондовата борса като отражение на икономиката на САЩ.
            Last edited by terziеv; 04.10.2021, 16:08.

            Коментар


            • Да, ако някой твърди, че е само това, тезата наистина слабее.

              Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
              Ще се пребиеш някъде по тези остри завои.
              Иначе си горе долу прав сега.
              Трябва да е много заядлив човек за да спори с горното днес.
              Може би леко слабее тезата, че инфлацията е временна и че се дължи само на "supply chain disruptions".
              Зад този проблем има и други, просто не се виждат зад него все още.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Подължително плъзгане може да има ако настроенията и очакванията са за стагфлация, т.е. това, което Терзуякът поредсказва (ако изобщо някой може да разбере какво предсказва той, защото аз рядко виждам логика в невчесаните "мисли"). Но за сега няма такива очаквания. Има рефлейншън трейд, който е положителен за пазара. Това че хвърлят малко растежа и взимат повече циклични показва очаквания за ръст на икономиките и спадът при растежните ще се компенсира от растеж при цикличните, така че индексите (с изключение на НАСДАК) надали ще паднат.

                Псевдо-стагфлацията (псевдо- в смисъл, защото няма много общо със стагфлацията от 70-те) се дължи на supply chain disruptions, до някъде лош късмет с времето в Бразилия, т.е. суша, както и на преминаване към зелени технологии и суровините, които подобен преход ще глътне. За суровините беше добре, че избраха Байдън. Сега да видим дали неговата инфраструктурна програма ще мине, защото републиканците са на контра, а даже и някои умерени демократи.

                При този сетъп дългосрочните лихви, включтелно реалната лихва, ще продължат да се дигат и златото определено ще продължи пада и съвсем скоро ще е под $1700. Под $1700 го очаквам до края на годината.
                Ще се пребиеш някъде по тези остри завои.
                Иначе си горе долу прав сега.
                Трябва да е много заядлив човек за да спори с горното днес.
                Може би леко слабее тезата, че инфлацията е временна и че се дължи само на "supply chain disruptions".
                Зад този проблем има и други, просто не се виждат зад него все още.

                Коментар


                • Много кафе + очертаващ се пореден спад днес на двете най-големи позиции (BABA и SBSW) = стрес

                  Не само финансов, но и душевен... Така виждам нещата

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    се дължи на supply chain disruptions
                    Аве, как може да нямаш една единствена собствена мисъл в главата. Или поне да стигаше отвъд заглавната страница на Блумбърг. Даже не можеш да си преведеш какво си видял. Радиоточката е дисидент в сравнение с тебе.

                    Коментар


                    • За рейтовете си признавам, че просто копнах от някакъв анализ без да го проверя.

                      Обаче сега проверих и се оказва вярно. Пропуснал си го, защото е по-плавно отколкото при суровините и няма ГОЛЕМИ новини. И аз се учудих на какви ниски нива са били в началото на годината.

                      С други думи - цъфнали са, вързали са и даже са започнали да презряват. На тези нива в момента по-рисковите (офиси и молове) не мисля, че си заслужават. Хубавите пък вече са на космически нива и с 3% дивидент. Може да пуснат още покрай общите ръстове, но защо да се забиваше там, когато толкова неща са подценени.

                      Лично аз искам да се отърва от vtr, 1/3 от позицията във well, nrz.

                      Коментар


                      • Подължително плъзгане може да има ако настроенията и очакванията са за стагфлация, т.е. това, което Терзуякът поредсказва (ако изобщо някой може да разбере какво предсказва той, защото аз рядко виждам логика в невчесаните "мисли"). Но за сега няма такива очаквания. Има рефлейншън трейд, който е положителен за пазара. Това че хвърлят малко растежа и взимат повече циклични показва очаквания за ръст на икономиките и спадът при растежните ще се компенсира от растеж при цикличните, така че индексите (с изключение на НАСДАК) надали ще паднат.

                        Псевдо-стагфлацията (псевдо- в смисъл, защото няма много общо със стагфлацията от 70-те) се дължи на supply chain disruptions, до някъде лош късмет с времето в Бразилия, т.е. суша, както и на преминаване към зелени технологии и суровините, които подобен преход ще глътне. За суровините беше добре, че избраха Байдън. Сега да видим дали неговата инфраструктурна програма ще мине, защото републиканците са на контра, а даже и някои умерени демократи.

                        При този сетъп дългосрочните лихви, включтелно реалната лихва, ще продължат да се дигат и златото определено ще продължи пада и съвсем скоро ще е под $1700. Под $1700 го очаквам до края на годината.
                        Last edited by Money; 04.10.2021, 14:40.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                          Чудя се да не би да има промяна в инвеститорските нагласи и да сме свидетели на едно по-продължително леко плъзгане надолу ?
                          Е, то от март т.г. си тръгна преструктуриране на портфейлите при големите играчи. Явно Терзиев е бил прав за някои работи.
                          Техите още не са ги заебали, но купуват колкото да не е без хич. Шитовете и фармите с бъдещи предполагаеми открития ги отсвириха почти тотално.
                          Рейтовете, въпреки коментарите на Терзиев, също не са цъфнали и вързали.
                          От злато не разбирам, но няма да ми е чудно, ако се понадигне.

                          Коментар


                          • Чудя се да не би да има промяна в инвеститорските нагласи и да сме свидетели на едно по-продължително леко плъзгане надолу ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от trade Разгледай мнение
                              позиция затворена току що ...видно е че днес е денят за корекция и след подходящо двойно дъно се мятаме за дълги
                              250-270 pipsa [ATTACH=CONFIG]n3810992[/ATTACH]
                              https://ibb.co/cNw4nQN
                              а дали изобщо дъното е стигнато или пак ни излъгаха

                              Коментар


                              • Днес, 10:27

                                Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                [USER="2635"]Спихът вече е по-голям и има още надолу
                                ... северъл хорс лейтър

                                Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                спихът почти сигулно е отминал
                                Ще ме умориш. Просто не може да си истински.

                                ===

                                байдъвей - днес имаме ценови рекорд на въглищата за сички времена. Сигурно се дължи на рефлейшъна и повишението на лихвите. И молим те, прочети как се търгуват ДЦК. Обаче на български го прочети, че да има по-малки загуби по трасето.

                                Коментар

                                Working...
                                X