IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

    Не я ползвам по принцип много, дори бая рядко. Днес тъй ми дойде отвътре, главно заради волатилността.
    Май често я ползват в обратен ред, когато цената тръгне в желана посока да се добавя на малки порции, ма това повече на моментум ми мяза.
    И на мен ми би било интересно да попрочета нещо повече по въпроса. И сравнително с други стратегии по възможност. Ако ти попадне нещо - пусни линк.
    За пирамидки се сетих че сме коментирали тука: https://forexforum.bg/viewtopic.php?f=17&t=2327 Прави се само в камикадзе-сметчица (предварително прежалена!), като се ползва свойството на марджин акаунта, че нереализираната печалба може да се ползва за отваряне на нови позиции. При кешов акаунт очевидно първо трябва да се инкасира, за да има пари за нови входове. Капанчетата се залагат, когато се очаква силно еднопосочно движение и ако се случи, печалбата ще расте бързо като в геометрична прогресия след задействане на поредната чакаща поръчка в същата посока. Разбира се има много варианти. Disclaimer: Само за инфо е!

    terziev 22.09.21
    "Не съм съгласен за техниката в случая. Въглищата си бяха нарисувани още миналата година. Фалити, затваряне на мини, гърчене по зелена линия. Изключително ценна суровина, която ни разправят, че ще ходи у киреча. Няма как да искаш да правиш инфраструктура без стомана.Няма как да правиш стомана без въглища. В допълнение вилнее някаква луда електрификация на всичко. Огледай се в България колко народ се ТОПЛИ! на климатици. Тоест, вярвам на лъжливите си очи и на сметката за тока.
    ..."

    Има: https://www.ssab.com/fossil-free-steel
    https://finance.yahoo.com/chart/SSAB-A.ST# ще я правят по някаква технология с водород и ток, но преустройството ще е напълно готово за 2026г. Не е чак толкова далече и затова започвам да налазвам тука полека на шведския пазар заедно с Volvo (днеска им беше IPO-то https://finance.yahoo.com/news/volvo....tsrc=fin-srch )

    Ей го и първото возило от Volvo, което е със стомана произведена по новата (безвъглищна) технология:
    https://www.ssab.com/news/2021/10/ss...groups-vehicle

    Това не значи, че вече няма далавера у въглищата, даже днеска купих малко BTU (Peabody Energy) и ще добавя ако още паднат. Досега за въглища само тях съм купувал, от как обърнаха тренда за нагоре имам няколко влизания без да се оливам. Но полека-лека ще ги отписвам, светът се променя, свиквайте вече
    Last edited by Д.Петков; 29.10.2021, 21:04.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

      На каква цена го чакаш?
      току що заложих 9,77 за PBR че там е малко по-ясно. Aко не падне днес дотам може да реша да купя преди затваряне да оставя поръчката за добавка ако стане. За VALE голямо чудене ще има, над 11 но не мога още да реша. Там зависи доста от Китай как ще е строителството че 80% от продажбите са им от желязна руда. Мислех преди малко че е доста по-малък процент. Обявили при отчета че ще си изкупят 4% от акциите обаче.
      Last edited by desperado; 29.10.2021, 19:46.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
        Подготвям се да купувам първа порция VALE
        На каква цена го чакаш?

        Коментар


        • Един от най-странните пазари които съм виждал някога. Не мога да порвярвам че индекисте са толкова стабилни. Не се ядосвам че портфолиото ми е коригирало 5% след 52% ръст YTD,
          опреди малко всичко ново накупено беше пълен кенеф, но сега вече 1000 долара от дъното.....BMFD! Подготвям се да купувам първа порция VALE

          Коментар


          • Пичуви, BTFD!

            Лично аз ударих едно brzu.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

              Цената е 36 от вчера, иначе оня ден беше 24
              Благодаря!
              Дългосрочен, колко дългосрочен, нещо от рода година и половина - 2? Цената им не е лоша засега.
              Ми гледам има ЕД дати за май22 и ян.23, а и винаги може да ролнеш 2-3 месеца преди това за по дълго нанататък.

              Eхааа, добре че стана въпрос, и спор...сега поогледах по добре опшън чейна на акцията. Много доволен от което, доста добра ликвидност много добра доходност на доста прилични делти.
              Примерно дек17 путове на 22-25$ осигуряват 3.5-5% премия за 50 дена. Това анюализирано идва къде 25-35%, не е зле.
              Даже и на 19$ (5 делта) киха 2%.
              Май ще ми влиза в оуч, а вероятно и в путекшънлистата.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                E, то не е голяма сума, предполагам и като% от пф, ама все пак...говорейки по принцип.
                Гледам цената е към 36$
                Бих купил един по дългоср.пут, може и липс в 28-30$ интервала, а за да ми излезе хеджа почти без пари бих продавал путове пак някъде там и по ниско.

                ПС Да, горното може се комбинира и с ковърд колс, ама на не повече от 25 делта.
                Цената е 36 от вчера, иначе оня ден беше 24
                Благодаря!
                Дългосрочен, колко дългосрочен, нещо от рода година и половина - 2? Цената им не е лоша засега.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Network Разгледай мнение

                  Интереса е повече към NYSE, по-малко LSE. В началото основно ще са акции, тук там ЕТФ за убиване на инфлацията и може би фючърси в по-далечно бъдеще, но основно на суровини. Основните ми терзания са достъпа до по-голям брой търгуеми активи и ниското данъчно облагане след това.
                  Ibkr има достъп до почти всички по-активни борси и най-голям избор от продукти... за данъчното облагане си следиш сам. Европейските дивиденти е дране навсякъде.

                  иначе наскоро разбрах, че дори с ibkr нямаш достъп до опции на moex

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                    Нека диалогът да стане конструктивен. Ако ти притежаваше 100 парчета купени на 32, как би хеджирал?
                    E, то не е голяма сума, предполагам и като% от пф, ама все пак...говорейки по принцип.
                    Гледам цената е към 36$
                    Бих купил един по дългоср.пут, може и липс в 28-30$ интервала, а за да ми излезе хеджа почти без пари бих продавал путове пак някъде там и по ниско.

                    ПС Да, горното може се комбинира и с ковърд колс, ама на не повече от 25-30 делта.
                    Last edited by pipbel; 29.10.2021, 10:52.

                    Коментар


                    • Няма директен хедж. Зверски скъпи са нещата. Ако ти се рискува - късо на kars.

                      На това място бих продавал. Другият вариант е да продадеш един колец в парите или съвсем малко извън.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Network Разгледай мнение

                        Интереса е повече към NYSE, по-малко LSE. В началото основно ще са акции, тук там ЕТФ за убиване на инфлацията и може би фючърси в по-далечно бъдеще, но основно на суровини. Основните ми терзания са достъпа до по-голям брой търгуеми активи и ниското данъчно облагане след това.
                        Etf ще трябва да ги купуваш в Европа или чрез опции по 100, иначе не става.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                          Ibkr няма реална алтернатива за живеещите в България. Особено пък щом имаш интерес към търговия на lse. TW има само специфични приложения. Какво ще пазаруваш?
                          Интереса е повече към NYSE, по-малко LSE. В началото основно ще са акции, тук там ЕТФ за убиване на инфлацията и може би фючърси в по-далечно бъдеще, но основно на суровини. Основните ми терзания са достъпа до по-голям брой търгуеми активи и ниското данъчно облагане след това.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                            E хубу де, извинявам се за израза, гледам доста си се засегнал. Нищо лично, сори.
                            Пожелавам все пак приятно возене с балона, всеки балон може да си се раздува бая.
                            Все пак особено в тоя случай хеджирането мисля че е силно препоръчително.
                            Нека диалогът да стане конструктивен. Ако ти притежаваше 100 парчета купени на 32, как би хеджирал?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                              Абе то и тесларката е религиозна акция, ама някои пари направиха .
                              То тези въпроси да ми ги беше задавал февруари, можеше и да се замисля дали да взема от тези wannabe tesla. Сега е късно, а както установи съвсем правилно, не съм с всичкия.
                              E хубу де, извинявам се за израза, гледам доста си се засегнал. Нищо лично, сори.
                              Пожелавам все пак приятно возене с балона, всеки балон може да си се раздува бая.
                              Все пак особено в тоя случай хеджирането мисля че е силно препоръчително.

                              Коментар


                              • Ibkr няма реална алтернатива за живеещите в България. Особено пък щом имаш интерес към търговия на lse. TW има само специфични приложения. Какво ще пазаруваш?

                                Коментар

                                Working...
                                X