IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

    Терзо въглищата ще угаснат като контейнерите

    В момента цената е паднала до 4000 долара за контейнер от 16 000 и в скоро време ще падне под дългогодишната средна цена от 2 000 долара за контейнер
    1. При въглищата нямаш истинска спот цена. Доста по-локално е, а и имаш много различни нива на качество и предназначения. Цената като цяло обаче няма да пада.

    Вие продължавате да си правите ташак с хиперинфлацията, деглобализацията и най-вече чудовищната загуба на технологично познание. Все неща, които изкарват въглищата на мода. Цитатът по-долу от оня парцал "Гвардиян" не е само за бъзик.

    2. Не разбирам защо ме мислиш за фен голям на контейнерите при положение, че повтарям като латерна горното. Просто идва момент, когато нещата слизат на подходящи цени. Така беше първо с контейнерите и сухото, после с танкерите и гъзовозите... сега пак идват такива моменти.

    В този ред на мисли, въпреки че дългосрочно съм мечка за тех шитните, обмислям да направя един кратковременен залог в гугле.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

      Споменавал съм едно 40-50 пъти, че въглищата са енергията на бъдешето. Единственото, което не ми е ясно, е кога ще го официализират и ще ги обявят за въглеродо неутрални.
      Терзо въглищата ще угаснат като контейнерите

      В момента цената е паднала до 4000 долара за контейнер от 16 000 и в скоро време ще падне под дългогодишната средна цена от 2 000 долара за контейнер

      Коментар


      • Глейте ко стаааа....все повече заприличва на 29 та год.

        Click image for larger version

Name:	6040.jpg
Views:	2
Size:	45.9 КБ
ID:	3982603

        Коментар


        • Първоначално изпратено от johndaniels Разгледай мнение
          аз Sp500 го виждам на 2900-3000 дъно скоро не мога да кажа кога ще е де но това e 39% спад от върха, което е по-добре от 56% спад при предната криза 2009 2009. да видим дали ще позная
          Всички го виждаме там, въпроса е как ще се позиционираме да изкараме пари от цялата работа. За това чета различни мнения, да добия по-обективна представа. Входа е от изключителна важност, защото при тая волатилност рисковете са доста сериозни. Както се видя от предходната корекция ралита от 15-20% не са изключение. Затова всеки хеджира с нещо насреща, я злато, я петрол.

          Коментар


          • аз Sp500 го виждам на 2900-3000 дъно скоро не мога да кажа кога ще е де но това e 39% спад от върха, което е по-добре от 56% спад при предната криза 2009 2009. да видим дали ще позная

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
              Мисълта ми беше друга, че при задаващия се срив, ръста/ралито/ е ограничен.
              Това движение в момента е корекция на мечия тренд от върха.Какво ще стане после,ще разберем според това каква точно ще е тази корекция
              Трябват ни бъдещи данни, за да анализираме .Все пак не съм оракул да гледам 1год напред

              Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
              ....и сигнализира,че мечия тренд от върха ще вземе почивка 1-4 свещи,а тези свещи са х2 месеца едната. Така че дъното за 2022 е ударено според мен.
              Внимателно със скъсяването да не ви удари тока .Че там силно удря

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                Само допреди няколко дена процентите за 0.50 качване бяха 1% ,а преди 2 седмици 0%,сега са 11.5% ....ако си ги гледал
                Вчера Канадската банка изненада със само 0.50 ,а не 0.75
                А и какво значи вярваш ли ,писал съм "да няма изненада"

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                  Другата седмица да няма изненада с лихвите Само 0.50% .Ще излетим извън Слънчевата система тогава

                  ................

                  краткосрочно
                  вярваш ли го това
                  https://www.cmegroup.com/trading/int...n-to-fomc.html
                  “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                    Как е колеги върви ли играта или спадовете ви засегнаха сериозно?
                    ЕЙ ТОЯ ОБАЧЕ НАЙ ГИ РАЗБИРАШЕ . КАТО ГИ РАЗБИРАШЕ ТАКА И МУ РАЗКАЗАХ БОРСОВАТА ИГРА . ХЯХЯХЯХХЯХХЯХЯХ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                      Ей го Dow мина 27 хиляди, цял ден го мъчиха, надолу нагоре 300 пункта, но накрая е нагоре. Америка си е Истински капиталов пазар. Там е богатството на нацията.
                      Това стъпване на 27 К е по стабилно, не както беше преди месец и нещо.
                      ЕЙ ТОЯ И ТОЙ СЕ ЗАГУБИ . ОТНОВО ПЛАТЕН

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                        2-3% нищо не са - ний какви падове виждахме - ехе-е-е.

                        Утре Азия ще покаже - пак ордите китайски бабета, дето седят с плетките пред мониторите и хем - терлици - хем борсова спекула - ще водят всичкото световни пазари за цифките.
                        ЕТО ВИ ОЩЕ ЕДИН. И ТОЙ СЕ ЗАГУБИ . НОРМЛАНО . ПЛАТЕНИ ЕВРЕЙСКИ ТРОЛОВЕ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
                          И аз мисля че влезе в Рендж, сега нагоре надолу без посока.
                          Стана много високо вече да се качва без причина.
                          Да пада също няма причина.
                          1 ден ще сме нагоре, 1 надолу.
                          Идеално за моята стратегия.
                          АБЕ, НАЛИ МНОГО ГИ РАЗБИРАШЕ . КЪДЕ СЕ ЗАГУБИ
                          Last edited by RUBLA; 27.10.2022, 09:30. Причина: Спазвайте добрия тон!

                          Коментар


                          • Governing authorities in Germany have urged one of the country’s biggest energy companies to stop dismantling a wind park to make way for an open-pit mine, after activists said the move symbolised a rollback of the government’s climate protection plans.
                            Споменавал съм едно 40-50 пъти, че въглищата са енергията на бъдешето. Единственото, което не ми е ясно, е кога ще го официализират и ще ги обявят за въглеродо неутрални.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                              Според мене вече може човек да пуска китайско тото. Утепаха ги. Едно мъненко лотарийно билетче в китайки, за всеки случай.
                              ... прецаках се два пъти.

                              1. Не трябваше да е толкова малко.
                              2. Един ден подраних.

                              Някакви стотинки само натрупах, а тука си беше за мръвка.
                              Last edited by RUBLA; 26.10.2022, 19:53. Причина: Спазвайте добрия тон!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                                Младо момче си ,изглежда неопитен.Тя борсата ако се движеше 1 към 1 с икономика щеше да се супер лесно.

                                Мисълта ми беше друга, че при задаващия се срив, ръста/ралито/ е ограничен. А както се вижда, се разпродадоха акциите на топ компаниите. Което може да се брои за стартов сигнал. Иначе относно икономиката и борсата в корелация са, но не толкова тясна, колкото на всички ни се иска

                                Коментар

                                Working...
                                X