IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Това е на банките. Самите Виза и МА не са замесени в кредитите, което е хубаво при криза и рецесия - банките да си носят риска

    Хитри такси, да. MIF - multilateral interchange fees, които вдигат бариери за навлизане на конкуренти

    Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
    Кредитиране с висока лихва по картите и хубави такси, това им е модела. В щатите не очаквам да се настанят тежки регулации, поне докато е Тръмп, мисля че той дори въведе дерегулации за финансовия сектор (в този му мандат).
    Мерси, ще видя какво да правя

    Коментар


    • Кредитиране с висока лихва по картите и хубави такси, това им е модела. В щатите не очаквам да се настанят тежки регулации, поне докато е Тръмп, мисля че той дори въведе дерегулации за финансовия сектор (в този му мандат).
      Мерси, ще видя какво да правя

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
        Какво имаш предвид под регулаторен риск ?
        Те имат много хитър бизнес модел, който ги прави тях заедно с Виза, почти монополисти. И двете компании са дупе и гащи с банките, които издават техните карти

        Регулаторите може да ги подпукат пак в един момент. Но едва ли ще е скоро и не е ясно дали ще успеят реално да им навредят, ако се съди по това, което е ставало до сега
        Last edited by Money; 11.09.2020, 16:24.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
          ЕД, наясно съм че компании се делистват или фалират. Но моля те, виждаш акциите в двете ми депа. Кажи ми от кои акции трябва да се отърва според теб защото са потенциално губещи?
          Няколко коментара, но с ясната препоръка, че имаме различна представа, очаквания, риск толеранс и стратегии. Споделям само впечатления без препоръка за покупка или продажба.

          ALK – не бих докоснал
          AAPL – водеща компания, която след корекцията като намери здрава основа ще расте освен ако не влезем в световна рецесия, но тогава всичко ще е в киреча.
          ADM – ОК е но не очаквай голям растеж
          CABGY - ОК е но не очаквай голям растеж
          INTC - не очаквай растеж. Бих сменил с AMD на нива 60-65$
          MYL – тоя шит ще ходи поне до 13,50 и е гробница за капитала. Чудесен шорт от към 15,80 при long/short стратегия
          NIO – всички ауто електрически компании са прокси на Тесла. Аз лично бих сложил пари само в Тесла като пазарен лидер. На тоя пазар няма да има 10 или 20 компании а най-много 3-4. Едната най-вероятно е Тесла, кои ще са другите не знам
          NVO – не ми допада, ще се движи с пазара като цяло
          OLN – out
          SE – ОК е но ще коригира още. Имай предвид, че при такива ръстове след като се формира връх (не знам кога но рано или късно идва) спада ще е зашеметяващ и е добре да си извън преди това
          STOR – не ми харесва. На първо място не бих влизал
          TSLA – фен съм на компанията, но акцията е много волатилна за моя вкус. Ако намери дъно на 310-320 ще тръгне още веднъж нагоре макар че с такива движения след това и спада ще е болезнен. Добри нива за влизане бяха 170 и след това 205, но знаем приказката за АКО
          WELL – out
          CCL – out
          MRNA – вече съм споделял
          O – out

          Между другото съм съгласен с Мишо Мастър кард

          Коментар


          • Какво имаш предвид под регулаторен риск ?

            Коментар


            • Без да се обиждаш, но си нагледен пример как разсъждават начинаещите аматьори. Казвам го с добри намерения.
              И аз и други участници се опитаха да дадат релевантен съвет, който с няколко думи е горе-долу следния - „Лесни пари няма да изкараш с трейдинг (дългосрочно). Ако наистина искаш да се занимаваш с тази дейност започни да се образоваш и да трупаш постепенно опит. Успехът отнема години, но ако прескочиш етапа на наивния оптимизъм и мечти за лесни пари може и да успееш (някога)“.

              Преди години се интересувах кои са препоръчителните книги и една от най-често споменаваните беше „Market wizards“. Ще цитирам един от интервюираните:

              Win or lose, everybody gets what they want out of market. Some people seem to like to lose, so they win by losing“. Първоначално не схванах какво има предвид, но след време стана все по-ясно. Някои хора са на пазара, защото искат да печелят (не задължително пари), други са заради тръпката и адреналина, трети за да общуват с други сродни души, четвърти за да се хвалят колко са велики, пети защото търсят съчувствие и подкрепа, шести защото възприемат занятието като призвание. Та в този смисъл КАКЪВ Е ТВОЯТ ДРАЙВЪР?!?

              Ясно е че търсиш бързи и лесни отговори като в какво да инвестираш, за да изкараш лесни и бързи пари, но такива няма.

              Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
              Както kaзах идеята ми беше да живея от акции.
              Ако е така трейдинга не е за теб или поне не на този етап. Най-добрия съвет е да разбереш каква е очакваната доходност от добре балансиран портфейл (да кажем 6-8%) и да прецениш колко капитал ти трябва, за да остава и нещо за джобни.

              Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
              Вече дори нямам план колко процента трябва да докарам от компания за да я продам и инвестирам в нещо паднало или да я изчакам тя самата да падне. Идеята ми е да реагирам според моментната ситуация така че текущо да си докарвам по нещо. Видях, че не мога да очаквам нормална месечна заплата. Но поне за джобни все още се надявам, че има шанс да си изкарам с разумен трейдинг чат пат. Свекъра го прави така че очевидно е възможно - иска се акъл и най-вече късмет според мен.
              Няма как да имаш план, като не знаеш нищо за пазара. Щом се впечатляваш от клипчета рекламиращи OPTION TRADING си баламурник (но бед фийлингс). Пак се повтарям късмета е за хазарта, уменията и стратегията (еджа) са на казанито. Кое предпочиташ?

              Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
              Замислям се сериозно да инвестирам повече в индекси. За момента обаче индексите са нагоре и не мога да преценя в кой е рентабилно да се инвестира.
              Ако не си с нагласата да спекулираш, а да инвестираш дългосрочно няма значение дали ще го направиш сега или след 6 месеца. Добре балансиран портфейл дори и в сериозни рецесии ще спадне с 10-15% в дадена година, след това ще компенсира.

              Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
              Съветвате ме да продам губещи акции ама не казвате кои от моите са губещи. Аз щом ги държа значи съм преценила че нито една от тия не е губеща. Но като смятате, че трябва да разкарвам кажете кои де. Че е трудно да се прецени ми е ясно. Дори бих казала, че е невъзможно. Но какъв е смисълът да ме съветвате да разкарвам губещи при положение, че не знаете кои са губещи?
              Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
              ЕД, наясно съм че компании се делистват или фалират. Но моля те, виждаш акциите в двете ми депа. Кажи ми от кои акции трябва да се отърва според теб защото са потенциално губещи?

              Там е работата, че няма човек който със сигурност да познае какво ще се случи след седмица, месец или година. Има само два типа ПРЕДСКАЗАТЕЛИ – такива, които не знаят че не знаят хвърлят смели прогнози (наивници) и втора група които знаят че не знаят, но въпреки това хвърлят смели и бомбастични прогнози за да ги дават по новините (шарлатани).
              Каквото и да ти каже някой ще е от неговата гледна точка и начин на инвестиране, времеви период и т.н. Релевантното за мен ще е нерелевантно за друг.
              Аз лично предпочитам моментум компании, които растат над пазара и търся входящи нива при консолидации, за Мишо моята стратегия не става щото той е велю инвеститор.

              Коментар


              • Да, много добър избор за следващите 3-5 години. Разбира се с уговорката, да ти е не повече от 5-7% от портфейла. Нищо не е 100% сигурно. При МА има най-вече регулаторен риск

                Аз самият купих още от тях на 311.50 преди около няма и два месеца, като разкарах WFC

                Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                Money, ти много я препоръчваш Mastercard (MA), да взема и аз да купя нещо, в този спад. Исторически назад в годините огромни ръстове (от 10 на 300 $ za 15 години), имат ли още средносрочен потенциал 3- 5 год.
                Last edited by Money; 11.09.2020, 16:26.

                Коментар


                • Money, ти много я препоръчваш Mastercard (MA), да взема и аз да купя нещо, в този спад. Исторически назад в годините огромни ръстове (от 10 на 300 $ za 15 години), имат ли още средносрочен потенциал 3- 5 год.

                  Коментар


                  • “Positioning played a huge role in the extent of the sell-off, and has been a big part of the rally as well,” said Bankim Chadha, chief global strategist at Deutsche Bank.

                    Markets have long been characterised by “procyclical” forces that magnify peaks and troughs. Investors are naturally flightier at times of turmoil, and become more bullish as markets rise. But volatility is now embedded into virtually all risk management tools. When turbulence rises, traders are forced to ditch positions, and when it falls they get the green light to dive back in.

                    There has also been rapid growth in recent years in investment strategies that are even more closely tied to the level of volatility. These include trend-following hedge funds, risk parity funds that allocate to a wide array of assets weighted according to their volatility, and managed volatility products sold by insurance companies.

                    Коментар


                    • И защо до сега веднъж не нацели нещо

                      Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                      Стратегията ми е да се нагаждам според пазара Демек стратегия няма. Освен може би да купувам евтино и да продавам когато интуицията ми каже да продам. Само трябва да почна да я слушам - за сега е само на теория
                      Както и преди казах днешните пазари са идеални за трейдинг и май само за това стават и ще стават в близките месеци. Номерът е да уцелваш моментите да работят в твоя полза, а не да губиш. И пак стигнахме до късмета
                      Също лично мнение и впечатление и в никакъв случай препоръка

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                        трябва да сменяш стратегиите
                        от лакомо купуване после на кеш или в итф, почивка и после пак
                        сега се овърташ в калчища, нямаш посока и пазара ти определя бъдещето, а не ти
                        с овъртрейдинга може да се довършиш, ще почнеш да си го връщаш на пазара и отиде...

                        такива работи ми се въртят в главата

                        не е препоръка
                        Стратегията ми е да се нагаждам според пазара Демек стратегия няма. Освен може би да купувам евтино и да продавам когато интуицията ми каже да продам. Само трябва да почна да я слушам - за сега е само на теория
                        Както и преди казах днешните пазари са идеални за трейдинг и май само за това стават и ще стават в близките месеци. Номерът е да уцелваш моментите да работят в твоя полза, а не да губиш. И пак стигнахме до късмета
                        Също лично мнение и впечатление и в никакъв случай препоръка

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                          Което ме подсеща за един лаф дето ми попадна преди време. Изказване на ветеран инвеститор:
                          I've seen bold traders and I've seen old traders but I've never seen old and bold traders
                          Това да не се влияеш от настроенията на пазара не е точно същото като да си bold обаче

                          И също аз не се кефя на трейдинг. Не че съм принципно против де

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                            Късметът на начинаещия отдавна свърши. Не работя ( защото не съм компетентна и не смея) със заеми, опции и т.под. Само commons stocks връткам и един нефтен bull сертификат, от който можех много да спечеля ама се самопрецаках.
                            От златото се опарих веднъж и повече не смея да пипам.
                            Olin не виждам проблем с тях освен че бавно се възстановяват. По-скоро медицинските ще чакам да мина на зелено и да ги махна
                            трябва да сменяш стратегиите
                            от лакомо купуване после на кеш или в итф, почивка и после пак
                            сега се овърташ в калчища, нямаш посока и пазара ти определя бъдещето, а не ти
                            с овъртрейдинга може да се довършиш, ще почнеш да си го връщаш на пазара и отиде...

                            такива работи ми се въртят в главата

                            не е препоръка
                            Last edited by mpy_yordanov; 11.09.2020, 13:23.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              И после, дори да имаш интелектуално представата от тези неща, ти трябва психологическата страна на нещата, т.е. "стомах" или "топки"

                              Има много хора, които имат само едното или само другото, ама по-малко са тези дето ги имат в комбинация
                              Което ме подсеща за един лаф дето ми попадна преди време. Изказване на ветеран инвеститор:
                              I've seen bold traders and I've seen old traders but I've never seen old and bold traders

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                                Не отговори дали си на ливъридж, вклю опции и колко
                                Според мен позициите ти са манджа с грозде
                                не знам как са подбирани

                                Имаш късмета на начинаещия (влязал случайно навреме).Сега е момента да поумнееш. Иначе ще поумнееш по трудния начин. ...

                                Късметът ти може да продължи още, но после не знам...

                                Не е препоръка.
                                Късметът на начинаещия отдавна свърши. Не работя ( защото не съм компетентна и не смея) със заеми, опции и т.под. Само commons stocks връткам и един нефтен bull сертификат, от който можех много да спечеля ама се самопрецаках.
                                От златото се опарих веднъж и повече не смея да пипам.
                                Olin не виждам проблем с тях освен че бавно се възстановяват. По-скоро медицинските ще чакам да мина на зелено и да ги махна
                                Last edited by IvelinaJensen; 11.09.2020, 13:16.

                                Коментар

                                Working...
                                X