IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    Качествен миньор, който се търгува под нивото на останалите. В ден, когато всичко хвърчи нагоре с по 1/10 от капитализацията, са натиснати заради оферта да купят Ямана. Яманата е даже по-качествена, а офертата едва ли ще мине.

    Търся му минимум 20, но очаквам бая повече. Нямам ресурс да товаря много, защото вече имам paas. Освен тях държа Ямана, Осико, Нюмонт, AGI, Хекла, АG, FSM и мини позиция в шитнята IAG. Там трябваше да продам, кога направиха шеф една българка. Тука ми изтриха пост, че съм обиждал женското съсловие. Няма обаче начин женска да бъде успешен ръководител.

    Не знам какво да правя с Яманата, че съм там с колци и нямам идея как ще ги прехвърлят при една толкова сложна сделка между три страни.
    Незнам но това според мен ще падне още поне 10% да не казвам и много повече

    Коментар


    • Качествен миньор, който се търгува под нивото на останалите. В ден, когато всичко хвърчи нагоре с по 1/10 от капитализацията, са натиснати заради оферта да купят Ямана. Яманата е даже по-качествена, а офертата едва ли ще мине.

      Търся му минимум 20, но очаквам бая повече. Нямам ресурс да товаря много, защото вече имам paas. Освен тях държа Ямана, Осико, Нюмонт, AGI, Хекла, АG, FSM и мини позиция в шитнята IAG. Там трябваше да продам, кога направиха шеф една българка. Тука ми изтриха пост, че съм обиждал женското съсловие. Няма обаче начин женска да бъде успешен ръководител.

      Не знам какво да правя с Яманата, че съм там с колци и нямам идея как ще ги прехвърлят при една толкова сложна сделка между три страни.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
        Хора и шарани, купувайте PAAS!!!!
        Това не бих го купил, незнам какво му хареса. Според мен има да пада

        Коментар


        • Хора и шарани, купувайте PAAS!!!!

          Коментар


          • Майчице, човек да не отиде да вечеря. Никъв скуиз не е това, чист скуирт. При все това премиите при опциите остават сравнително ниски. От друга страна добивачите продължават да са без пари и не знам дали си струва да продавам.

            ... нямам идея какво да правя с Ямана. Никак не ми се четат подробности.

            ===

            Ама Петробраз - секира. Както казах преди известно време:

            Главните проблеми са - лъжлива информация (всички канадци и гърци например), санкции/ограничения/груби правителствени намеси/курави политики на брокера/данъци.
            desperado тука ще излезе прав, че слезе
            Last edited by terziеv; 04.11.2022, 21:56.

            Коментар


            • Честито на печелившите от вчера Чакам NEM поне на 50$
              Last edited by lobos; 04.11.2022, 21:37.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
                Интересно ми е в среда с висока инфлация и липса на изтегляне на парична маса /обратното - навсякъде програми за субсидиране/, солиден трудов пазар /в Европа нямам кой да запълни сума ти работни места/ защо имате толкова мечи очаквания за масовия пазар?
                Най-краткият отговор е - излез на улицата и се огледай.

                Малко по-дългият е - в Европа 80% от работните места са фалшива заетост. Скрита безработица, ако ти харесва повече. Трудовият пазар изобщо не е солиден. Чудовищен спад на жизнения стандарт наблюдаваме. В % изражение един немец/немска компания е даже по-засегнат от един българин.

                В такъв момент човек/компания се лишава от доста неща. Бихме имали дефлационен натиск, обаче фалити не се допускат, тъй като печатаме пари. Печатаме пари, обаче парите отново не покриват повишените разходи и се получава порочен кръг.

                Добави тоталната деиндустриализация и пълната зависимост от вноса на суровини и ще видиш, че няма как да остане свободен ресурс дори в номинално изражение, дори и при тази инфлация.

                Фридрих Велики го е казал много добре (и простичко, като за първолаци) каква е главната цел на индустрията, защо трябва ТУК да произвеждаме. То по принцип няма нужда някой да казва, че водата е мокра, ама по някаква причина много народ отдавна го е забравил.

                Терзо ако късиш Апъл на база сметки за това че компанията е надценена е едно, обаче Апъл не е тех компания - тя си е хибрид и все още за мен си е чисто потребителски хардуеър. С тяхното кастъмър лоялти и експириънс много ще се учудя ако видим 100 като цена.
                Че нали това и аз казвам - Епълите не са тех. Скъсявам ги за идеята със символична позиция. Нямам ресурс за повече. Истинското късо ми е през PSQ.
                Last edited by terziеv; 04.11.2022, 20:37.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski Разгледай мнение

                  https://www.cnbc.com/2022/09/26/appl...-in-india.html
                  моя 14 ПРО макс е точно от тези : made in india
                  идеята е огризките перманентно да се изтеглят от чайна
                  Това е добре, че местят производство. Идеята ми е, че могат да ги ограничат да продават в Китай. А това е голям пазар за тях.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                    На Епъл цената може да падне, примерно, от проблеми с китайчетата. При търговска война или реална с Тайван, нищо не се знае. Иначе са супер яка компания.
                    https://www.cnbc.com/2022/09/26/appl...-in-india.html
                    моя 14 ПРО макс е точно от тези : made in india
                    идеята е огризките перманентно да се изтеглят от чайна

                    Коментар


                    • Тая работа със Сипа не ми харесва. Рибарче, я дай прогноза, има ли вариант да върне от текущите нива за нов връх над 3900?

                      Коментар


                      • На Епъл цената може да падне, примерно, от проблеми с китайчетата. При търговска война или реална с Тайван, нищо не се знае. Иначе са супер яка компания.

                        Коментар


                        • Интересно ми е в среда с висока инфлация и липса на изтегляне на парична маса /обратното - навсякъде програми за субсидиране/, солиден трудов пазар /в Европа нямам кой да запълни сума ти работни места/ защо имате толкова мечи очаквания за масовия пазар?

                          Терзо ако късиш Апъл на база сметки за това че компанията е надценена е едно, обаче Апъл не е тех компания - тя си е хибрид и все още за мен си е чисто потребителски хардуеър. С тяхното кастъмър лоялти и експириънс много ще се учудя ако видим 100 като цена.

                          Коментар


                          • Златото, какъв шип направи, обирайки стоповете на мечетата, не е реално. Сума народ е чакал с отворени къси за ново дъно. Е, след като вече е свършена тежката работа, е време за дъното.
                            Last edited by Bad_Bear; 04.11.2022, 17:16.

                            Коментар


                            • Днес дойде полъх на оптимизъм от Китай.
                              Копачите не мед и желязо подскочиха яко.
                              Ликвидирах две позиции набързо.
                              Дали ще се запази този оптимизъм и следващата седмица?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                                Това, което ти наричаш технологии не са баш такива. Оттам идва неразбирането и болката. Има го и моментът, че в една де факто планова икономика подобни технологии могат да бъдат субсидирани бая дълго време и съответно да не личи реалната им стойност. Последната е почти винаги отрицателно число.

                                Не е случайно, че дори у нас имаме няколко хиляди, които работят от вкъщи, но няма и десет души, които да владеят технологията за редене на павета.

                                Продължаваме с късите на Епъл. Под 100 ще се замисля.

                                ===

                                добавка: очевидно не бях съвсем прав за здравния сектор. Още не разбирам как могат да правят толкова добри пари в това време. Странно как не отбелязах сам пред себе си, че съм започнал да плащам здравни застраховки. Това при положение, че изобщо не съм такъв човек.
                                Apple до 107, Tesla до 144 - така казват графиките на умни хора

                                Коментар

                                Working...
                                X