IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

    Резултатите на банките днес не бяха добри - Щом инфлацията е надолу това означава че и отчетите на болшинството от компаниите ще са надолу

    Ако тенденцията за лоши отчети се запази скоро ще започнат друга песен, че икономиката потъва и че това че Фед няма да вдига рязко лихвите няма да им помогне

    Незнам защо лежът на това уше че инфлацията ще изчезне ама рекордните приходи и печалби ще останат - Убиването на инфлацията е свързано и убиването на оборотите и свръх печалбите

    В УК във вторник ще излезнат резултатите за инфлацията които би трябвало да са доста по високи то тези в УС и очаквам това да отприщи вълна на долу. Ако и това не може да потопи FTSE ще почна да намалявам експозицията щото ми писна да наливам
    Дано да повлияят на УК-ския пазар резултатите, но напоследък ми прави впечатление, че независимо от новините и данните, няма корелация между тях и краткосрочните движения. За мен също е неоправдано висок риска да се купува от текущите нива, но спекулата не познава граници. Може би и постоянното облъчване за рецесия играе роля в очакванията ни, докато някои изкупуват на промо цени, които за нас изглеждат високи.

    Единствената логична причина за случващото се е обезценката на дълга. Именно затова ще ни накарат да свикваме с новите цени и обстоятелства. Само не знам как ще убедят държавите които са ресурсно ориентирани, че трябва да си изнасят благата на цени от преди 15 години. Петрола е типичния пример. Рецесията през 80-те години е настъпила при идентични обстоятелства, когато цената на петрола е започнала да се покачва.

    Обърни внимание в началото на 2022г., когато руснаците нападнаха Украйна и петрола скочи - с какви темпове се сринаха борсите. Неслучайно тогава Байдън отиде при арабите да нормализират цената. За да им се подмазнят дори и Световното по футбол го организираха там. Затова схемата с обезценката на долара, с цел помпене на индексите работи до един момент, защото успоредно с тях расте и цената на петрола. На всички ни е ясно, че тая работа няма да свърши добре, но в случая трябва да си прецизираме тайминга, че да не ни хващат отново без гащи.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение
      Графиката през телефона крайно не я разбирам но ми се струва че разбирам темата.
      Та в този ред на мисли копачите се отплатиха доволно до тук.Според мен следва корекция и в рамките на вчера и днес съм намалил позициите си в сектора с 30-45%.Смятам да ги възстановя,с помисли да ги увелича.
      Правилно или не ……,ще видим?!?
      Но очакванията ми в този сектор/злато,сребро/ са големи и мисля че сме много в началото.
      Същото, но само с колци разтоварвам. Не ги търгувам много активно от шубе да не изпусна рязко движение нагоре. Мисля, че тука има още много хляб. Копачите не поскъпнаха адекватно на златото и в момента са още по-подценени от преди 2-3 месеца.

      Има линк под графиката. link

      ----

      добавка:
      Т.е. засега имаме множител 1,8 - крайно ниско. Трябва да наваксаме цената на златото.
      Last edited by terziеv; 13.01.2023, 22:42.

      Коментар


      • Графиката през телефона крайно не я разбирам но ми се струва че разбирам темата.
        Та в този ред на мисли копачите се отплатиха доволно до тук.Според мен следва корекция и в рамките на вчера и днес съм намалил позициите си в сектора с 30-45%.Смятам да ги възстановя,с помисли да ги увелича.
        Правилно или не ……,ще видим?!?
        Но очакванията ми в този сектор/злато,сребро/ са големи и мисля че сме много в началото.

        Коментар


        • Почвам да се плаша от себе си.

          Click image for larger version

Name:	Screenshot 2023-01-13 212134.jpg
Views:	1
Size:	34.5 КБ
ID:	4010982


          и

          Click image for larger version

Name:	PAAS_YahooFinanceChart.jpg
Views:	1
Size:	9.7 КБ
ID:	4010983

          link

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
            При американските индекси мечките имаме голям проблем. С ръстовете през последните дни се създава тенденция на по-голяма графика, че спадът е корекция на възходящата вълна от дъното. Т.е. в момента сме в началото на 2-рата възходяща вълна и пробив над мечата тренд линия ще даде потвръждение. Което означава, че на годишна база приказките за рецесия и срив няма да са валидни - по-скоро ще е рейндж. Жалко, ако се развият по такъв начин нещата, ще трябва да изневерявам на мечешката ми природа.
            В наше село аналогичен случай... един младеж купува малко SQQQ. 11 хил. му се вижда неоправдано високо. Ще ги видим тези вълни, памуци и клечки за уши дали ще преборят болезнено очевидната картинка. Аз поне другия петък виждам Насдак под 11 хил.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
              При американските индекси мечките имаме голям проблем. С ръстовете през последните дни се създава тенденция на по-голяма графика, че спадът е корекция на възходящата вълна от дъното. Т.е. в момента сме в началото на 2-рата възходяща вълна и пробив над мечата тренд линия ще даде потвръждение. Което означава, че на годишна база приказките за рецесия и срив няма да са валидни - по-скоро ще е рейндж. Жалко, ако се развият по такъв начин нещата, ще трябва да изневерявам на мечешката ми природа.
              Резултатите на банките днес не бяха добри - Щом инфлацията е надолу това означава че и отчетите на болшинството от компаниите ще са надолу

              Ако тенденцията за лоши отчети се запази скоро ще започнат друга песен, че икономиката потъва и че това че Фед няма да вдига рязко лихвите няма да им помогне

              Незнам защо лежът на това уше че инфлацията ще изчезне ама рекордните приходи и печалби ще останат - Убиването на инфлацията е свързано и убиването на оборотите и свръх печалбите

              В УК във вторник ще излезнат резултатите за инфлацията които би трябвало да са доста по високи то тези в УС и очаквам това да отприщи вълна на долу. Ако и това не може да потопи FTSE ще почна да намалявам експозицията щото ми писна да наливам

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                значи според теб турския индекс BIST 100 се е вдигнал 140.80% за една година заради чужди инвестиции?
                Ако желаеш да даваш безумни примери добави че в БГ има дефлация щом борсата за една година е 5% на долу
                Last edited by 6000; 13.01.2023, 20:47.

                Коментар


                • При американските индекси мечките имаме голям проблем. С ръстовете през последните дни се създава тенденция на по-голяма графика, че спадът е корекция на възходящата вълна от дъното. Т.е. в момента сме в началото на 2-рата възходяща вълна и пробив над мечата тренд линия ще даде потвръждение. Което означава, че на годишна база приказките за рецесия и срив няма да са валидни - по-скоро ще е рейндж. Жалко, ако се развият по такъв начин нещата, ще трябва да изневерявам на мечешката ми природа.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                    Ако FTSE се влияеше от инфлацията сега тярбваше да е поне 27800, а не 7800

                    2000-та е бил 7000 днес е 7800 за това време имотите в УК поскъпнаха над 3 пъти, злато над 3 пъти
                    Лечко да поправя в този период златото е поскъпнало има нема 10 пъти в паунди.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                      Факт че не се влияе

                      На 12 Октомври миналата година да не е имало дефлация? или инфлацията от тогава се появи?

                      Американските индекси да не би да са над нивата си от преди една година? или там няма инфлация?

                      От ония дни гледах разни показатели и единственото нещо което явно има значение през последните 20 години това са преките чужди инвестиции - Периодично идват надуват до към 7700 увличайки дребните риби да купуват след това си прибират печалбите и индекса се срива и така 20 години


                      значи според теб турския индекс BIST 100 се е вдигнал 140.80% за една година заради чужди инвестиции?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                        няма начин да не се влияе, затова се вдига и сега
                        Факт че не се влияе

                        На 12 Октомври миналата година да не е имало дефлация? или инфлацията от тогава се появи?

                        Американските индекси да не би да са над нивата си от преди една година? или там няма инфлация?

                        От ония дни гледах разни показатели и единственото нещо което явно има значение през последните 20 години това са преките чужди инвестиции - Периодично идват надуват до към 7700 увличайки дребните риби да купуват след това си прибират печалбите и индекса се срива и така 20 години



                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                          Ако FTSE се влияеше от инфлацията сега тярбваше да е поне 27800, а не 7800

                          2000-та е бил 7000 днес е 7800 за това време имотите в УК поскъпнаха над 3 пъти, злато над 3 пъти
                          няма начин да не се влияе, затова се вдига и сега

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                            Инфлацията е икономически показател. Ако имаме 10% годишна инфлация и другите показатели за неутрални дали ще имаме 10% покачване на FTSE?

                            Къде има такова за Китай? Защо да бие кепенците?
                            Ако FTSE се влияеше от инфлацията сега тярбваше да е поне 27800, а не 7800

                            2000-та е бил 7000 днес е 7800 за това време имотите в УК поскъпнаха над 3 пъти, злато над 3 пъти

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                              В началото на Септември страховете за предстоящата зима бяха много по големи цената на петрола беше по висока и това не попречи на FTSE да пропадне

                              Както оня ден коментирахме явно движението на FTSE няма много общо с икономическите показатели, а всичко опира до това кога ще решат да си приберат печалбите.

                              А иначе Китай бие кепенците за един месец и не мисля че въпросното поскъпване на суровините и горивата ще се случи точно през този период, ама знае ли човек.
                              Инфлацията е икономически показател. Ако имаме 10% годишна инфлация и другите показатели за неутрални дали ще имаме 10% покачване на FTSE?

                              Къде има такова за Китай? Защо да бие кепенците?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

                                sorry, приходи е, не печалба,
                                рецесия беше, като Китай беше затворен, да, ресурси няма, сега и САЩ трябва да запълва резерва,
                                медта удари +20% след средата на декември,
                                идва студ от понеделник навсякъде, газ и нефт - нагоре,
                                а като нефта стане скъпа, въглищата ще са си хит (и през лятото)
                                В началото на Септември страховете за предстоящата зима бяха много по големи цената на петрола беше по висока и това не попречи на FTSE да пропадне

                                Както оня ден коментирахме явно движението на FTSE няма много общо с икономическите показатели, а всичко опира до това кога ще решат да си приберат печалбите.

                                А иначе Китай бие кепенците за един месец и не мисля че въпросното поскъпване на суровините и горивата ще се случи точно през този период, ама знае ли човек.

                                Коментар

                                Working...
                                X