IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Нещо от мен в сектора на Луксозните стоки което е доста интересно. Става дума за Монклер - занимават се с апарел общо казано. Хубавото при тях е че профила на клиентите им доста благоприятен от демографска гледна точка, т.е не им се налага толкова много да работят за разпознаваемост на бранда сред новите поколения. Няма да имат сериозни проблеми откъм проблеми с веригите за доставки - вярно че не произвеждат като Хермес основно във Франция а работят с под изпълнители но базирани в Европа /предимно Източна/. Заедно с Хермес предвид фокуса си имат едни от най-високите маржове в индустрията което е много ключово предимство. Дори по време на Короната и предвид че оперират с над 100 собствени магазина спада в продажбите беше лимитиран до 10%. Дебт/Екуити е точно по мой вкус - доста под 0.5 - Баланса им е крепост.

    Какво не ми харесва - специализацията в зимно облекло, но все пак клиентите са им лимитиран брой и тук по-скоро говорим не за това да се спускаш по склона облечен в тяхно яке ами да си пиеш чая в Аспен или Сайнт Мориц докато се лигавиш с останалите богати деца. Второто което трябва да се има предвид е малката капитализация - което е нож с две остриета. При няъква тежка рецесия с масови разпродажби предвид общата капитализация най-вероятно ще паднат в относителен процент повече отколото някой от по-големите си събратя.

    В момента са в зоната на ангебот - над 30% от върха. И типично за този сектор е да не очаквате някакъб бесен ръст, но предвид фундамента зад акцията и изброението предимства за мен спокойно могат да гонят кап от 30-45м евро в следващите 5 години. Имат и утешителен годишен дивидент около 1%.

    И за да бъда максимално откровен в момента нямам позиция в акцията директно /индиректно имам експозиция през взаимен фонд с фокус на премиум сегмента бранд/ предвид общата ми експозиция към сектора. Ако нямах обаче в момента с Керинг са двете разумни възможности на пазара.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
      Биткойна падна много малко в сравненеие със стотици тех шитни. последните 6 месеца си е направо стабилен с 20% спад. За да имам някаква малка експозиция към крипто купих един канадски миньор HIVE. Донесе ми едни бързи 30% спад, но днес 16% нагоре. Проби тренда на falling wedge убедително и всъщност е спаднала много пo-малко от тех шитните - от 7 на 1.5. Сега ако имахте задача да набутате някъде едни 20к бихте ли купили?
      Ако питаш за крипто Етериум и Полигон. Не са пробили юнските дъна и няма да ги пробият. Полигона може да ти донесе 3000-4000 процента.
      И разбира се физическо злато за по дългосрочно.

      Коментар


      • Биткойна падна много малко в сравненеие със стотици тех шитни. последните 6 месеца си е направо стабилен с 20% спад. За да имам някаква малка експозиция към крипто купих един канадски миньор HIVE. Донесе ми едни бързи 30% спад, но днес 16% нагоре. Проби тренда на falling wedge убедително и всъщност е спаднала много пo-малко от тех шитните - от 7 на 1.5. Сега ако имахте задача да набутате някъде едни 20к бихте ли купили?

        Коментар


        • шшшшшш

          американци дето много ги разбирате борсите . кво стана с петрола нали заради войната щеше да ходи на 150 . хяхяхяххяхяхяхяу

          Коментар


          • Като цяло вече слязоха доста по-малките. Vaalco според мен са с чудесен риск/печалба профил. Канадците също са подценени необосновано. Дори Сънкур. Бих сложил някой лев и на Синопек - през Франкфурт обаче. И естествено мойте хора от Котера, които са безобразно евтини. Лоредо пък, ако искаш луда търговия.

            Иначе вчера утепах рибата с бразилките.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

              На база очаквания да изтощят Русия ще държат и суровините и горива колкото може по-ниско .
              Мекото зимно време във Европа и полузатворения заразен Китай в момента им влияят зле, освен златото засега.
              Last edited by Бедният брoкер; 04.01.2023, 19:55.

              Коментар


              • Предвиждания на анализатори за цялата 2023г.:

                Петрол brent $70-88
                Злато 1755-2068
                Биткойн 7470-17500
                EUR/USD 1-1.13
                GBP/USD 1.06-1.22
                S&P 500 3100-4000
                GOOG 76-100
                XOM 101-144
                MRNA 154-256
                NVDA 114-173
                BA 190-344 wow

                Коментар


                • Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение

                  Колега,първата как да е.И 50 да кажеш,все тая.
                  Но втората и третата компания на база на какви очаквания ги виждаш на тези нива ,които си посочил?
                  Аз колкото и бояджийски да изглежда , защото излязох от петрола преди няма и месец , започвам да се оглеждам отново и то на близки до тези нива.
                  Даже Терзиев като вътрешен в темата ако има на сърце да даде някой жокер за петрол и газ.Кои според него са най-подтиснатите в тези сектори?
                  На база очаквания да изтощят Русия ще държат и суровините и горива колкото може по-ниско .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                    Аз съм хвърлил око на
                    Tsla около и под 90$
                    OXY 42-40 $
                    GOLD 14-13$
                    За момента тези
                    Колега,първата как да е.И 50 да кажеш,все тая.
                    Но втората и третата компания на база на какви очаквания ги виждаш на тези нива ,които си посочил?
                    Аз колкото и бояджийски да изглежда , защото излязох от петрола преди няма и месец , започвам да се оглеждам отново и то на близки до тези нива.
                    Даже Терзиев като вътрешен в темата ако има на сърце да даде някой жокер за петрол и газ.Кои според него са най-подтиснатите в тези сектори?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
                      Внимавайте с късите позиции - в момента това рали както може да изглежда измъчено съвсем спокойно може да си продължи. Ако след първите отчети се окаже че повечето компании успешно са прехвърлили инфлацията /което според мен ще стане лесно предвид директните помощи който се активираха в Европа/ ралите ще се ускори.

                      Относно инфлацията според мен повтаряме края на 50те години - за период от няколко години се преминава на ново ценово плато. В този ред на мисли е въпрос на време преди и ФЕД и ЕЦБ да обявят нов таргет за инфлацията - мин. 3%.

                      Иначе нафтата се свлича което е добре - на 10-15% от върха на Тотал и след поне 3 седмици от тук може да се огледа човек за дълга добавка.
                      +100
                      Лошото е, че напоследък маркет мейкърите кътат позициите в едната посока с цел да създадат рали в другата. После ги изсипват по време на новина накуп и за тва пазара прави шипове по няколко процента. Класическия номер им е в петък 15:30 наше време да пуснат скатаното през седмицата и маркета да се побърка. За жалост така доста се усложнява търговията и нараства риска, като дори стоповете не помагат.

                      Сравнявайки сегашната ситуация с тази преди години, смея да кажа, че тогава се търгуваше доста по-лесно.

                      Коментар


                      • Аз съм хвърлил око на
                        Tsla около и под 90$
                        OXY 42-40 $
                        GOLD 14-13$
                        За момента тези

                        Коментар


                        • Внимавайте с късите позиции - в момента това рали както може да изглежда измъчено съвсем спокойно може да си продължи. Ако след първите отчети се окаже че повечето компании успешно са прехвърлили инфлацията /което според мен ще стане лесно предвид директните помощи който се активираха в Европа/ ралите ще се ускори.

                          Относно инфлацията според мен повтаряме края на 50те години - за период от няколко години се преминава на ново ценово плато. В този ред на мисли е въпрос на време преди и ФЕД и ЕЦБ да обявят нов таргет за инфлацията - мин. 3%.

                          Иначе нафтата се свлича което е добре - на 10-15% от върха на Тотал и след поне 3 седмици от тук може да се огледа човек за дълга добавка.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                            От тия нива късо на FTSE не ме мъчи толкова че ходи нагоре. Даже добавих още малко та сега са 36 паунда на фигура

                            Много по ми беше притеснено като ме хвана на тясно с дългата позиция миналият месец

                            жалко само че не си играя моята игра с дей трейдинга и изпуснах доста кинти от стоене в позиция, но това си има и положителни страни по този начин зорлем ме накараха да увелича капитала по сметката

                            До края на седмицата със сигурност ще излезе добра позиция за изход има едно дъно на 7300 дето на 100% си го чака проба, а за повече каквото дойде

                            Уха - 36 паунда на фигурка си е сериозна позицийка. Евала, че успя да я задържиш толкова дълго отворена. Аз съм стигал до 50 паунда/фиг при сипа и си беше мъжко наливане. Тогава си белязах и рекорда 2500паунда за 1 ден. Но не мисля повече да повтарям, докато акаунта не стане поне 6 цифри.

                            Коментар


                            • Днеска сме свидетели на най-измъчените ралита. Айде да разпродават вече, че голямо чакане ударихме. Ако наистина се получи "меко" приземяване, ще вкарам и аз дейтрейдинг в ликвидните зони. Тука за 3 седмици нагоре-надолу можеше доста лев да се изкара. За жалост хеджирах само веднъж. Бая обеми се развъртяха на тея нива, демек следващата ликвидна зона ще е поне 4-5% надолу.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

                                Всички чужди акции достъпни на БФБ се търгуват през Xetra/борсата във Франкфурт/.
                                То същото важи и за тази борса... Да, разликата е, че там има ликвидност и цената е що-годе реална...

                                Коментар

                                Working...
                                X