IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Лошата новина е че в холсела имат видими проблеми и Гучи не са успели да отплеят въпреки отварянето на Китай. Добрата е че Ив Сен Лоран с директните продажби се представя много добре. Очилата също са интересни, но там обемите още са малки.

    С този слаб отчет и банковите призраци ми изглежда добро начало на корекция в Луксзония сегмент, да видим.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
      Благодаря за мненията. Така или иначе едва ли ще се занимавам с нещо което ми е толкова далечно. Все си мисля че тази компания може да стане лидер ако това с автономното шофиране го направят успешно след някоя година.
      https://www.capital.bg/politika_i_ik...te_v_sasht_za/

      Ти ако имаш дългосрочен интерес в тая област виж тогава Ривиан. На мен ми попаднаха в полезрението мин. месец след няколко сериозни отскока по 10%+, но не съм ги търгувал. Предполагам, че сега Теслата ще изкара лош отчет (а какво по-хубаво време за влизане), но те дъмпят пазара, колите им в Китай с 50% по-евтини, изтискват и останалите да свалят цени, така че няколко китаеца мн. сериозно клекнаха, докараха ги почти до фалит, чак асоциацията им се намеси да спрат ценовата война.

      Коментар


      • Благодаря за мненията. Така или иначе едва ли ще се занимавам с нещо което ми е толкова далечно. Все си мисля че тази компания може да стане лидер ако това с автономното шофиране го направят успешно след някоя година.

        Иначе както вика Терзиев - Бам на 2000. Другата седмица ми е адски интересно какви отчети ще извадят Керинг - продължавам да съм на мнение че са много незаслужено пренебрегнати и изостават. Предполагам че с отварянето на Китай продажбите на Гучи ще спрат да дават смесени сигнали.

        Поздрави

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
          За спекула съм съгласен ,понеже взех ДЦК от Елана ,сега се чудя дали да купувам от тях и акции ,имат 0.1 годишно за съхранение на актива и мисля минимална от 6 долара или евро на сделка ,изобщо не знам Елана струват ли си за международни пазари от към разходи или това е много.
          Интерактив през Карол или директно си си открил сметка ?
          То дали ще е елана, карол или някой друг - винаги като има посредник по веригата таксите са поне двойно.
          Има разлика обаче дали търгуваш акции или фондове.
          ИБ - такса акции - 1$, карол - мисля, 2$
          ИБ - такса фондове 4~5$, карол - мисля, 10$
          мес. такса: ИБ max (0, (10$ платени_такси_сделки / 3$ вместо 10$ ако си под 26г.)
          мес. такса: Карол - мисля че 2$ - но не съм сигурен...

          Посредници никога не съм ползвал за нищо, но ако ще си откриваш сам акаунт - по-добре някой, който вече има акаунт да ти рефърне линк, понеже има бонус 200$, който може да си ги поделите (а и така по-бързо минава процедурата по верификация на профила). Ето това е програмата:



          Last edited by Julius_BG; 21.04.2023, 21:10.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
            Еми тогава стой настрана от тях.
            На мен теслата ми е само за спекула, не дългосрочно.
            Интерактив, 1$ разходи по покупка/продажба - това е...
            (не мисля че имат по-добър аналог за нашите ширини)
            За спекула съм съгласен ,понеже взех ДЦК от Елана ,сега се чудя дали да купувам от тях и акции ,имат 0.1 годишно за съхранение на актива и мисля минимална от 6 долара или евро на сделка ,изобщо не знам Елана струват ли си за международни пазари от към разходи или това е много.
            Интерактив през Карол или директно си си открил сметка ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
              До сега имаше много фактори които ги подкрепаха но глобално пазара все повече се конкурира ,отделно паричното свиване влияе на икономиката и търсенето ,така че Тесла вече става доста рискова .Не бих рискувал да купувам техни акции .
              През коя платформа търгуваш ?
              Еми тогава стой настрана от тях.
              На мен теслата ми е само за спекула, не дългосрочно.
              Интерактив, 1$ разходи по покупка/продажба - това е...
              (не мисля че имат по-добър аналог за нашите ширини)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                Ами скъсявай ги тогава. Ако и ти така мислиш...

                Пазар голям, има място за всякакви играчи.
                Ако смяташ, че е подценена - купуваш, ако мислиш, че е надценена - продаваш.

                п.п.
                Мога само да ти кажа, че от нач. на годината акциите на Тесла са ми вторите поред донесли нанй-големи приходи, последните ги разкарах на 213$ преди няколко седмици мисля?
                До сега имаше много фактори които ги подкрепаха но глобално пазара все повече се конкурира ,отделно паричното свиване влияе на икономиката и търсенето ,така че Тесла вече става доста рискова .Не бих рискувал да купувам техни акции .
                През коя платформа търгуваш ?
                Last edited by nkavrakov1982; 21.04.2023, 13:40.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                  https://www.infostock.bg/infostock/c...la-e-28-dolara
                  Експерт: Справедливата оценка на акциите на Tesla е 28 долара

                  21 Април 2023 09:30

                  отокът от нови модели, предимно на изгодни цени, издадени от всеки голям конкурент, ще намали значително рентабилността на Tesla в бъдеще. За Трейнър всичко е в числата. Първо, какви трябва да са бъдещите печалби на Tesla, за да оправдае текущата й граница, и второ, оценка на истинската й стойност въз основа на разумни прогнози за продажби и печалби. В нов доклад Трейнър дава своите оценки, показващи, че Tesla се проваля и по двата критерия.

                  Бъфет не се докосва до тях ,а да не говорим че разкара още отдавна голям процент от BYD
                  Ами скъсявай ги тогава. Ако и ти така мислиш...

                  Пазар голям, има място за всякакви играчи.
                  Ако смяташ, че е подценена - купуваш, ако мислиш, че е надценена - продаваш.

                  п.п.
                  Мога само да ти кажа, че от нач. на годината акциите на Тесла са ми вторите поред донесли нанй-големи приходи, последните ги разкарах на 213$ преди няколко седмици мисля?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
                    Хермес изглежда технически като да щурмува 2000 евро.

                    От друга страна при Новото минаха едни обеми и може би ще видим нещо по значимо като корекция - не само като проценти, но и времево. Наскоро в щатите излязоха предложния/идеи за производство на евтин инсулин - нещо като държавни фирми.

                    Иначе от скука си сканирах Тесла през мойте индикатори и ми излезе като добър лонг търм. Ако не беше сектор в трансформация и целия хайп около Мъск бих се замислил сериозно.

                    Някой инвестира ли в Тесла по дългосрочно тук?

                    Поздрави
                    Много overhead supply при Тесла, т.е цената на акцията доста бавно ще расте. А и последното движение никак не е хубаво. От европейските акции можеш да разгледаш едни немци KGX

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                      Дългосрочно - не, но днес ми стори перфектен момента за влизане след инцидента с ракетата!

                      Бай Илон рано или късно пак ще вдигне самальота!

                      Тъй че натоварих известно количество малко над 160...
                      https://www.infostock.bg/infostock/c...la-e-28-dolara
                      Експерт: Справедливата оценка на акциите на Tesla е 28 долара

                      21 Април 2023 09:30

                      отокът от нови модели, предимно на изгодни цени, издадени от всеки голям конкурент, ще намали значително рентабилността на Tesla в бъдеще. За Трейнър всичко е в числата. Първо, какви трябва да са бъдещите печалби на Tesla, за да оправдае текущата й граница, и второ, оценка на истинската й стойност въз основа на разумни прогнози за продажби и печалби. В нов доклад Трейнър дава своите оценки, показващи, че Tesla се проваля и по двата критерия.

                      Бъфет не се докосва до тях ,а да не говорим че разкара още отдавна голям процент от BYD

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                        ETRN в момента е с много добре откъм риск/печалба. Компанията е за тръби, но не е командитно д-во.
                        Ха ха ха супер е ,на минус 75% на all time,от както съществува..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
                          Иначе от скука си сканирах Тесла през мойте индикатори и ми излезе като добър лонг търм. Ако не беше сектор в трансформация и целия хайп около Мъск бих се замислил сериозно.

                          Някой инвестира ли в Тесла по дългосрочно тук?
                          Дългосрочно - не, но днес ми стори перфектен момента за влизане след инцидента с ракетата!

                          Бай Илон рано или късно пак ще вдигне самальота!

                          Тъй че натоварих известно количество малко над 160...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
                            Хермес изглежда технически като да щурмува 2000 евро.

                            От друга страна при Новото минаха едни обеми и може би ще видим нещо по значимо като корекция - не само като проценти, но и времево. Наскоро в щатите излязоха предложния/идеи за производство на евтин инсулин - нещо като държавни фирми.

                            Иначе от скука си сканирах Тесла през мойте индикатори и ми излезе като добър лонг търм. Ако не беше сектор в трансформация и целия хайп около Мъск бих се замислил сериозно.

                            Някой инвестира ли в Тесла по дългосрочно тук?

                            Поздрави
                            Теслата я забрави дългосрочно ,поради много причини ,основната е огромната конкуренция в глобален мащаб,LVMH ако имаш предвид виж графиките от предишната криза ,на 50% спад ,тогава е ок ,но сега няма причини да се купува

                            Коментар


                            • Хермес изглежда технически като да щурмува 2000 евро.

                              От друга страна при Новото минаха едни обеми и може би ще видим нещо по значимо като корекция - не само като проценти, но и времево. Наскоро в щатите излязоха предложния/идеи за производство на евтин инсулин - нещо като държавни фирми.

                              Иначе от скука си сканирах Тесла през мойте индикатори и ми излезе като добър лонг търм. Ако не беше сектор в трансформация и целия хайп около Мъск бих се замислил сериозно.

                              Някой инвестира ли в Тесла по дългосрочно тук?

                              Поздрави

                              Коментар


                              • ETRN в момента е с много добре откъм риск/печалба. Компанията е за тръби, но не е командитно д-во.

                                Коментар

                                Working...
                                X