IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • На мен ДЦК са ми интересни, но нищо не разбирам. Чел съм, но пак ми е мъгла. В ИБКР излизат какви ли не неща като напиша bond. Съответно повече се обърквам. За момента единствено ЕТФ са ми донякъде ясни

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

      много философстваш, малко действаш и не четеш с разбиране, още преди месеци ти обяснявахме за дцк-та ама ти си знаеш твоето...
      в ib за сума над 10к ще получаваш добра лихва, под 10к с щатски дцк-та пак я докарваш същата
      Нали ти обясних че сделката съм я направил ,доходността ми е близо 3%,а сделката е с падеж 6 месеца/сключена е при пазар на ДЦК Март / ,при чиста доходност 1.5% процента ,такъв депозит няма ,а колкото до форекса в Интерактив ,я ми обясни за валутната разлика и цената на долара ?
      Като ти дадат добрата лихва после имаш валутен спред и ,цената на долара дето си го купил на връх,лихвата в интерактив е ок за американци ,за теб дето си в Европа е хубава на картинка ,а на тотала като удариш сметката е друга.
      Говорите за лихви и за доходности ,а реално си чист форекс ,дайте малко по сериозно.
      Сделки с ДЦК се правят само в евро ,а не в долари иначе сте изгорели ./тук слагам опция да разполагаш с парите си сравнително за кратки периоди,да имаш ликвидност/
      Last edited by nkavrakov1982; 20.06.2023, 10:55.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Сделки с ДЦК имат смисъл при над 100 000 евро свободна пара ,колко хора въртят такива парични потоци от Вас ?При цялото ми уважение питам ?
        За по малко никой няма и да ти обърне внимание.
        много философстваш, малко действаш и не четеш с разбиране, още преди месеци ти обяснявахме за дцк-та ама ти си знаеш твоето...
        в ib за сума над 10к ще получаваш добра лихва, под 10к с щатски дцк-та пак я докарваш същата
        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

        Коментар


        • Някак си се гледа малко от високо на някой дето е тръгнал да прави нещо ,и не знае някои неща ,само да кажа за протокола на Джулиъса че сам съм си намерил брокер и съм проучил всичко в сделка за 100 000 евро ,и съм я сключил/не сега разбира се / ,питах някои неща което е нормално за платформата ,ако някой е искал да изкара някой долар от мен като нов ,ако е искал да го е направил ,но след като не е ,значил е нямал желание .
          Бъдете по -отворени и се раздавайте така по земно към хората ,иначе няма смисъл ,никой не печели от таова отношение.
          Получих повече отношение в два три поста от хора които имат малък опит ,отколкото от УЖКИМ опитните дето си държат вирнати нослетата /смешно е /.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Snipe Разгледай мнение

            Това, че за теб е все тая дали защитата е 20к или 100к не прави темата детска.
            Е добре ,все тая ,ще я дигнеш ли на 100 к ?
            Не ,каквото такова ,то само факта че европейците за не малко неща са ограничени за щатския пазар е красноречива

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
              Ти какво мислиш и какво - не, си е твоя работа, но аз спирам със съветите към теб.

              Очевидно е, че не ги цениш и си мислиш, че някой тук ти е длъжен. Е, изненада - никой не ти е длъжен, затова ми се струва, че заслужаваш да минеш по скъпия вариант и да преоткриеш сам топлата вода
              (и още две-три америки покрай нея...)

              Успех.
              Виж сега ,

              Конкретно и лично от теб не съм получил никакви съвети ,относно инвестирането ,на час по лъжичка с огромни молби или питания за нещо си ..това не са съвети ,а и форума така е направен че трудно би се получило ,никой на никой не е длъжен ,а и реално не виждам някой и да се е задължил като цяло ,не говоря за мен лично ,а изобщо.
              Тука я се сподели нещо ,я не и то пред свършен факт вече .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Коментираме неща дето не мисля че имат смисъл в момента .Фалита на Interactive ,ако фалира той повярвайте последната Ви грижа ще е това ,така е малко детска темата и изобщо разговора в тая насока .
                Всеки инвестира с колкото може ,когато може и в каквото може ,въпроса е както каза Терзиев да се почне ,да се чете ,да се образова човек .
                Това, че за теб е все тая дали защитата е 20к или 100к не прави темата детска.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                  Акаунта ми е в базова валута евро,типа е tiered.
                  Тези неща които си написал съм ги прочел предварително ,не си мисли че съм тръгнал на сляпо ей така .
                  1000 евро за моя план и схема/опит в борсите/ ,са си напълно ок ,мога да купя и две,три акции ,това какво значение има ?Нали съм ги купил ,ти да не би да купуваш акции за стотици хиляди евро ?Колко от Вас правят сдлеки за по 20 000 ,30 000 , 40 000 евра и нагоре ?Ако правите да сте живи и здрави ,но не мисля .
                  За да говорим за някой голям инвеститор признавам такъв който инвестира от 100 000 евро нагоре смело и вади големите пари .
                  Не изпратихте линка като писах че ще се регистрирам ,после само приказки на ангро.
                  Ти какво мислиш и какво - не, си е твоя работа, но аз спирам със съветите към теб.

                  Очевидно е, че не ги цениш и си мислиш, че някой тук ти е длъжен. Е, изненада - никой не ти е длъжен, затова ми се струва, че заслужаваш да минеш по скъпия вариант и да преоткриеш сам топлата вода
                  (и още две-три америки покрай нея...)

                  Успех.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Snipe Разгледай мнение
                    То принципно IBKR имат реклама как дори със 100$ можеш да си направиш портфейл от частични акции. Дали има смисъл да се прави това упражнение е отделна тема.

                    При фалит на брокер в ЕС гаранцията не беше ли 20к евро?
                    Коментираме неща дето не мисля че имат смисъл в момента .Фалита на Interactive ,ако фалира той повярвайте последната Ви грижа ще е това ,така е малко детска темата и изобщо разговора в тая насока .
                    Всеки инвестира с колкото може ,когато може и в каквото може ,въпроса е както каза Терзиев да се почне ,да се чете ,да се образова човек .

                    Коментар


                    • То принципно IBKR имат реклама как дори със 100$ можеш да си направиш портфейл от частични акции. Дали има смисъл да се прави това упражнение е отделна тема.

                      При фалит на брокер в ЕС гаранцията не беше ли 20к евро?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                        Кавръков, с 1000 евро какви Макдоналдси и какви Майкрософти ще търгуваш, като единичната им акция е 300+ долара?

                        Терзиев, в какъв смисъл парите не са в теб? Ако са в акции и брокера ти фалира - ще минеш на друга платформа и пак ще си ги трейдваш. Те не се губят. Ако брокерът ти все пак фалира докато парите ти са по сметката му, а не в акции - пак не гориш, защото в Унгария фондът им гарантира до 100к евро (нали знаеш, че евровата сметка на ИБКР е в Унгария)! По тази причина си захранвам акаунта в евра, въпреки че базовата ми валута е в долари - едно че Сепа-преводите са по 51 цента (по-евтино и от Блинк) и пътуват само 1/2 ден, докато доларите ги чакам по два дни в ДжПиМорган и Суифта акумулира по 40-50$ на трансфер!

                        Кавръков, води си записки, за да не напомням пак след 2 мес. че съм писал и за таксите за преводи, а ти да ми се репчиш. p.s. Oтделно превалутирането в ИБКР е по-изгодно от нашите банки - така, че като си получиш заплатата в левове няма да купуваш долари и да ги пращаш, а ще си вземеш евра, ще я захраниш и вече вътрешно ще ги обърнеш в долари (ако това ти е базовата валута).
                        Акаунта ми е в базова валута евро,типа е tiered.
                        Тези неща които си написал съм ги прочел предварително ,не си мисли че съм тръгнал на сляпо ей така .
                        1000 евро за моя план и схема/опит в борсите/ ,са си напълно ок ,мога да купя и две,три акции ,това какво значение има ?Нали съм ги купил ,ти да не би да купуваш акции за стотици хиляди евро ?Колко от Вас правят сдлеки за по 20 000 ,30 000 , 40 000 евра и нагоре ?Ако правите да сте живи и здрави ,но не мисля .
                        За да говорим за някой голям инвеститор признавам такъв който инвестира от 100 000 евро нагоре смело и вади големите пари .
                        Не изпратихте линка като писах че ще се регистрирам ,после само приказки на ангро.
                        Last edited by nkavrakov1982; 20.06.2023, 10:17.

                        Коментар


                        • Кавръков, с 1000 евро какви Макдоналдси и какви Майкрософти ще търгуваш, като единичната им акция е 300+ долара?

                          Терзиев, в какъв смисъл парите не са в теб? Ако са в акции и брокера ти фалира - ще минеш на друга платформа и пак ще си ги трейдваш. Те не се губят. Ако брокерът ти все пак фалира докато парите ти са по сметката му, а не в акции - пак не гориш, защото в Унгария фондът им гарантира до 100к евро (нали знаеш, че евровата сметка на ИБКР е в Унгария)! По тази причина си захранвам акаунта в евра, въпреки че базовата ми валута е в долари - едно че Сепа-преводите са по 51 цента (по-евтино и от Блинк) и пътуват само 1/2 ден, докато доларите ги чакам по два дни в ДжПиМорган и Суифта акумулира по 40-50$ на трансфер!

                          Кавръков, води си записки, за да не напомням пак след 2 мес. че съм писал и за таксите за преводи, а ти да ми се репчиш. p.s. Oтделно превалутирането в ИБКР е по-изгодно от нашите банки - така, че като си получиш заплатата в левове няма да купуваш долари и да ги пращаш, а ще си вземеш евра, ще я захраниш и вече вътрешно ще ги обърнеш в долари, ако това е валутата в която търгуваш.
                          Last edited by Julius_BG; 20.06.2023, 10:13.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                            Не разбирам как сериозно може да обсъждате дълга позиция в обикновен СиП фонд, когато имаме >5% от краткосрочни ДЦК. Бахти хазартните личности.
                            Сделки с ДЦК имат смисъл при над 100 000 евро свободна пара ,колко хора въртят такива парични потоци от Вас ?При цялото ми уважение питам ?
                            За по малко никой няма и да ти обърне внимание.

                            Коментар


                            • Не разбирам как сериозно може да обсъждате дълга позиция в обикновен СиП фонд, когато имаме >5% от краткосрочни ДЦК. Бахти хазартните личности.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение
                                Какво крипто обаче? Само бтк?
                                СССП (секи сам си преценя)
                                А дали само бтк?
                                "Не слагайте всички яйца в една кошница. Не поверявайте всичко в една лодка"

                                Коментар

                                Working...
                                X