IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • днес мисля един залог на pdm; не гледам дивидента. очевидно няма да издържи.

    Oще един пример, че най-важна е цената.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Моята идея е да не продавам поне 10 години ,като прозорец ,знам че има и голямо значение дали си купил на връх ,но май при опции за инвестиране с малки суми на периоди трудно е да целиш само спадовете .
      Примерно моя фонд за втора пенсия е натрупал едни 10 000 лева ,давам пример само ,моята идея е да си нпаравя нещо като още една алтернатива под формата на акции или ETF ,която реално да ми донесе повече възвръщаемост за тези години .
      Това е което мисля като възможности за себе си лично ,трудно ще ми е да купувам и продавам/трейдинг/,защото се иска много четене и следене всеки ден ,не казвам че е невъзможно ето Терзиев това прави ,което не лошо
      Няма достатъчна сигурност за коя да е акция, че след 10г ще стои добре като цена. В този случай, ако няма да следиш и без стратегия - само ЕТФ ти върши работа

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение
        Иде нещо страшно

        70 години история все пак са си 70 години

        Коментар


        • Иде нещо страшно

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
            Моята идея е да не продавам поне 10 години
            Хубава ти е стратегията много,но тайминга ти е лош.А той е най-важното
            Сега е най-лошия момент да се купува за 10г
            Събирай кеш и чакай да изсипят хубаво и тогава
            Да нямаш позиция също е позиция ! И то много силна позиция

            Ако пък крастата ти е силна и искаш да я начешеш ,ето ти една от мен Bitfarms ,BITF, 1.40$ в момента
            Last edited by petrg5s; 22.06.2023, 11:23.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение

              Много хора ще ти дадат акъл какво да купиш, а много по-малко кога да продадеш. Което е особено валидно за суровинните акции. PBR расте, но не и американците. Дали не е защото Бразилия като цяло дърпа напред? Сега мога да ти кажа вземай NVDA и PLTR. но след месеци или годинка ще е добре да се ослушаш за продаване, а това никой няма да ти го каже. За малък портфейл като твоя винаги препоръчвам да започне с БФБ. Там е много по-лесно да се следи какво се случва с компаниите, лесно се четат отчетите и преценяват собствениците и CEO.
              Ще трябва сам да се научиш да ловиш риба иначе кризите ще те хващат по бели гащи. Едно просто наливане в СИП500 ETF може да е най-доброто за теб, но и там ще има волатилност, не се знае ще издържиш ли на спадовете.
              Моята идея е да не продавам поне 10 години ,като прозорец ,знам че има и голямо значение дали си купил на връх ,но май при опции за инвестиране с малки суми на периоди трудно е да целиш само спадовете .
              Примерно моя фонд за втора пенсия е натрупал едни 10 000 лева ,давам пример само ,моята идея е да си нпаравя нещо като още една алтернатива под формата на акции или ETF ,която реално да ми донесе повече възвръщаемост за тези години .
              Това е което мисля като възможности за себе си лично ,трудно ще ми е да купувам и продавам/трейдинг/,защото се иска много четене и следене всеки ден ,не казвам че е невъзможно ето Терзиев това прави ,което не лошо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Питам ,да дадете акъл какви акции дългосрочно е добре да се купят -Епъл ли,Майкрософт ли ,nvidia ли ,Кока кола ,дивидентни или не ,нещо подобно,дадох примери или SP500 вместо конкретни акции ?
                Много хора ще ти дадат акъл какво да купиш, а много по-малко кога да продадеш. Което е особено валидно за суровинните акции. PBR расте, но не и американците. Дали не е защото Бразилия като цяло дърпа напред? Сега мога да ти кажа вземай NVDA и PLTR. но след месеци или годинка ще е добре да се ослушаш за продаване, а това никой няма да ти го каже. За малък портфейл като твоя винаги препоръчвам да започне с БФБ. Там е много по-лесно да се следи какво се случва с компаниите, лесно се четат отчетите и преценяват собствениците и CEO.
                Ще трябва сам да се научиш да ловиш риба иначе кризите ще те хващат по бели гащи. Едно просто наливане в СИП500 ETF може да е най-доброто за теб, но и там ще има волатилност, не се знае ще издържиш ли на спадовете.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                  Няколко уточняващи въпроса:
                  1. Бъфет през ИБКР ли ги купува?
                  2. На същите цени като нас ли купува?
                  3. При същите условия като нас ли купува?

                  п.с.
                  Ако се беше заровил малко щеше да видиш, че Бъфет им е дал заем от 10.млрд.$ с/у което от Оху му дават варанти за закупуване на акции на по-ниска цена и отделно от това се задължават да му плащат 8% дивидент (при условие, че регулярния им дивид. е под 2%) и т.н. и т.н.
                  Четох че ужким купували винаги под 58 долара цена ,значи всичко е заради дивидента.
                  Разбрах вече каква е играта .
                  За нас простосмъртните това не е добра сделка.

                  Коментар


                  • Няколко уточняващи въпроса:
                    1. Бъфет през ИБКР ли ги купува?
                    2. На същите цени като нас ли купува?
                    3. При същите условия като нас ли купува?

                    п.с.
                    Ако се беше заровил малко щеше да видиш, че Бъфет им е дал заем от 10.млрд.$ с/у което от Оху му дават варанти за закупуване на акции на по-ниска цена и отделно от това се задължават да му плащат 8% дивидент (при условие, че регулярния им дивид. е под 2%) и т.н. и т.н.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                      Имам един простичък въпрос.Защо Уорън Бъфет купува като луд Oxxidential Petroleum.?Гледах акцията,тя исторически винаги се е движела на връх около сегашните нива.Дивиденти ли са,опциите и инвестициите им във улавяне на въглерод в Тексас?Не мога да разбера ?Вие купувате ли OXXy??
                      Каврък само тухли предлагаш

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                        Усреднената ми доходност за миналата '22 само за петрола е 44%, но нарочно не пишех за това, беше ми забавно да чета имотните спецове как цитират само спада на СП-то, понеже те за друго не са чували... а заради факта, че във форума се толерират индивиди като байлорчо се чудя защо изобщо още пиша
                        На пропаднали и разбити от живота алкохолици защо обръщаш внимание??? контрол панел -> игнор и забравяш (41 пациента имам там ) Ако трябваше да ги чета всички тея малоумници,смятай.Като няма модерация,тва е спасението.
                        Иначе за петрола има доста да пада през 2023//4 .Рецесията още не се е развила и почнала,а и американците имат доста да пълнят резерва .Падане под 65$ ще го притегли към 50 ,а после на 34.(72.30 текущо)
                        Last edited by petrg5s; 22.06.2023, 07:26.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                          Според вас това сигнал за какво е?

                          https://www.infostock.bg/infostock/c...vane-na-aktsii

                          п.с.
                          Усреднената ми доходност за миналата '22 само за петрола е 44%, но нарочно не пишех за това, беше ми забавно да чета имотните спецове как цитират само спада на СП-то, понеже те за друго не са чували... а заради факта, че във форума се толерират индивиди като байлорчо се чудя защо изобщо още пиша?!
                          Звучи добре ама е 50/50. т.е. зависи какво търсиш - растеж, хедж, доходност, диверсификация.

                          а тролове колкото искаш:-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Имам един простичък въпрос.Защо Уорън Бъфет купува като луд Oxxidential Petroleum.?Гледах акцията,тя исторически винаги се е движела на връх около сегашните нива.Дивиденти ли са,опциите и инвестициите им във улавяне на въглерод в Тексас?Не мога да разбера ?Вие купувате ли OXXy??
                            Отговорете на човека какво мислите, че мисли Бъфет когато мисли дали да си помисли да купи Oxxidental. Спешено е, ще купува.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                              Според вас това сигнал за какво е?

                              https://www.infostock.bg/infostock/c...vane-na-aktsii

                              п.с.
                              Усреднената ми доходност за миналата '22 само за петрола е 44%, но нарочно не пишех за това, беше ми забавно да чета имотните спецове как цитират само спада на СП-то, понеже те за друго не са чували... а заради факта, че във форума се толерират индивиди като байлорчо се чудя защо изобщо още пиша?!
                              Имам един простичък въпрос.Защо Уорън Бъфет купува като луд Oxxidential Petroleum.?Гледах акцията,тя исторически винаги се е движела на връх около сегашните нива.Дивиденти ли са,опциите и инвестициите им във улавяне на въглерод в Тексас?Не мога да разбера ?Вие купувате ли OXXy??

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                                ... добавка: помисли и за танкери. доста са свързани с петрола. моят избор е dht
                                A моят - NAT.

                                Коментар

                                Working...
                                X