IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Според вас това сигнал за какво е?

    https://www.infostock.bg/infostock/c...vane-na-aktsii

    п.с.
    Усреднената ми доходност за миналата '22 само за петрола е 44%, но нарочно не пишех за това, беше ми забавно да чета имотните спецове как цитират само спада на СП-то, понеже те за друго не са чували... а заради факта, че във форума се толерират индивиди като байлорчо се чудя защо изобщо още пиша?!

    Коментар


    • terziev благодаря за разясненията за облигациите. Беше полезно да прочета реално мнение.
      Какво ви е мнението за петролните компании? Гледам Julius е писал за интересни ETF-и. Изглеждат ми на връх от година поне.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

        с мозайките от Минесота не знам какво е по-различно. Дивидента не знам дали ще го докопам, засега хоризонта е 5-6 седмици.
        пакетно се движат торовите, и силна корелация със зърното, но предпочетох немците k+s /SDF/
        Миналата година земеделците икономисаха повече поташ и фосфор -5%, а азотните -3%

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          Мозайките по принцип изглеждат леко по-далавера, но тези канадци са големи и яко корумпирани мизерници и винаги се получават някакви изненади за акционерите.
          с мозайките от Минесота не знам какво е по-различно. Дивидента не знам дали ще го докопам, засега хоризонта е 5-6 седмици.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение
            браво на Терзиев за Нутриена. Днеска е 4% уп.
            Мозайките по принцип изглеждат леко по-далавера, но тези канадци са големи и яко корумпирани мизерници и винаги се получават някакви изненади за акционерите.

            Коментар


            • браво на Терзиев за Нутриена. Днеска е 4% уп.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                Дайте акъл какви акции да взема дългосрочно ,Съ Пъ то 500 взе малко да пада ,да се чака ли още или не ?
                Изчакай 6-7% корекция па тогава скачай, за къде бързаш

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                  Да, това е едно добро начало, но не е достатъчно!

                  След истинско, дълбоко и пречистващо извинение се осигурява 24-часова поддръжка, като хората рефрешващи екрана на всеки 15min. след всеки негов пост се задължават по негласно споразумение да не ходят /вкл. и на почивка/ на места, където не е осигурено поне 100-мегабитово покритие на района!


                  Кавръков, ами раздели си предварително портфейла на дивидентни и растящи акции примерно... помисли и за секторно разпределение... виж в коя област е твоята експертиза и следиш компаниите и новостите, свързани с тях... ако това е петрола - там има добри варианти. Аз самия съм давал няколко такива - ако ще е ЕТФ - пак имаш поне два варианта /акумулиращ и разпределящ/ - отделно дали ще са енергийните компании само на СП500 или в цял свят - т.е. можеш да избираш м/у примерно IUES или XDW0. В тоя случай аз бих предпочел втория вариант защото в първия не влизат Шел, Бритиш Петролеум и прочее... третия ти вариант /като мен/ е да влагаш директно в петролни акции - Шел, Шеврон, Ексън мобайл и прочее и така хем таксите ти са по-евтини /1$ вместо 4$ за ЕТФ/, хем си получаваш дивиденти и т.н.

                  Ако ще са растящи - има предостатъчно дори само в тех-сектора: ако ще са чипове - имаш избор, дали ще е Интел или някой друг /нВидия и АМД вече скочиха немалко.../, Айбием е също нелош вариант, че дават приличен 5% дивидент, докато Интел ги разкарах след като го свалиха от 5% на 1.5%... Сиско, Оракъл... ако ще е секторен ЕТФ - EQQQ / CNDX, ако не искаш секторен - тогава някой широк Етф на Вангард или Блекрок.

                  p.s. Бях казал, че няма да ти давам съвети, ама... нищо де - очаквам нова порция недоволство.
                  Е това ми трябваше .Мерси.
                  На черното бяло не мога да кажа.Терзиев е така по стиснат откъм съвети.Явно е доста зает.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение


                    p.s. Бях казал, че няма да ти давам съвети, ама... нищо де - очаквам нова порция недоволство.
                    а представяш ли си да вземе да купи нещо

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      Според мен трябва да се извиним на Кавръков за пълната липса на съдействие.
                      Да, това е едно добро начало, но не е достатъчно!

                      След истинско, дълбоко и пречистващо извинение се осигурява 24-часова поддръжка, като хората рефрешващи екрана на всеки 15min. след всеки негов пост се задължават по негласно споразумение да не ходят /вкл. и на почивка/ на места, където не е осигурено поне 100-мегабитово покритие на района!


                      Кавръков, ами раздели си предварително портфейла на дивидентни и растящи акции примерно... помисли и за секторно разпределение... виж в коя област е твоята експертиза и следиш компаниите и новостите, свързани с тях... ако това е петрола - там има добри варианти. Аз самия съм давал няколко такива - ако ще е ЕТФ - пак имаш поне два варианта /акумулиращ и разпределящ/ - отделно дали ще са енергийните компании само на СП500 или в цял свят - т.е. можеш да избираш м/у примерно IUES или XDW0. В тоя случай аз бих предпочел втория вариант защото в първия не влизат Шел, Бритиш Петролеум и прочее... третия ти вариант /като мен/ е да влагаш директно в петролни акции - Шел, Шеврон, Ексън мобайл и прочее и така хем таксите ти са по-евтини /1$ вместо 4$ за ЕТФ/, хем си получаваш дивиденти и т.н.

                      Ако ще са растящи - има предостатъчно дори само в тех-сектора: ако ще са чипове - имаш избор, дали ще е Интел или някой друг /нВидия и АМД вече скочиха немалко.../, Айбием е също нелош вариант, че дават приличен 5% дивидент, докато Интел ги разкарах след като го свалиха от 5% на 1.5%... Сиско, Оракъл... ако ще е секторен ЕТФ - EQQQ / CNDX, ако не искаш секторен - тогава някой широк Етф на Вангард или Блекрок.

                      p.s. Бях казал, че няма да ти давам съвети, ама... нищо де - очаквам нова порция недоволство.

                      Коментар


                      • Според мен трябва да се извиним на Кавръков за пълната липса на съдействие.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Питам ,да дадете акъл какви акции дългосрочно е добре да се купят -Епъл ли,Майкрософт ли ,nvidia ли ,Кока кола ,дивидентни или не ,нещо подобно,дадох примери или SP500 вместо конкретни акции ?
                          именно - от толкова акъл по три пъти не купи ли вече нещо ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Питам ,да дадете акъл какви акции дългосрочно е добре да се купят -Епъл ли,Майкрософт ли ,nvidia ли ,Кока кола ,дивидентни или не ,нещо подобно,дадох примери или SP500 вместо конкретни акции ?
                            Ники, имаше тема за това кой какъв портфейл държи. Потърси я по-надолу и действай. Не очаквай тук някой да ти подаде ръка.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

                              Всичко сме ти го казали вече поне по три пъти. Какво още искаш да знаеш ?
                              Питам ,да дадете акъл какви акции дългосрочно е добре да се купят -Епъл ли,Майкрософт ли ,nvidia ли ,Кока кола ,дивидентни или не ,нещо подобно,дадох примери или SP500 вместо конкретни акции ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Остави локумите настрана.Нещо по сериозно кажи .
                                Всичко сме ти го казали вече поне по три пъти. Какво още искаш да знаеш ?

                                Коментар

                                Working...
                                X