IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение
    MPW мисля да ги махам в скоро време. Вече не съм long and strong. А и са ми зелени вече
    Според мен тепърва ще стават много по зелени [/QUOTE]

    От 200 мил къси само 7 закриха позиция и цената скочи с 30%. Не ми ражда главата какво ще стане, когато и останалите 193 мил тръгнат да закриват...
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Какво да разбирам?Затварям акциите преди сливанията когато разликата е цената се изравни?
      Ти наясно ли си ,правил ли си такива сделки?
      Що се ежиш на Петков?
      Не виждаш ли че е добронамерен и ни дава съвети, да се учим от него?

      Нещата не са толкова прости, колкото на теб ти се струва понякога!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

        Според мен тепърва ще стават много по зелени
        MPW много често взеха да си ревизират очакванията... надолу!
        Шестото ми чуство казва да бягам

        Аз не очаквам сериозна корекция преди изборите... струва ми се прекалено опасно... и мисля май-юни да кеширам по-сериозно.
        После... наесен, малко преди изборите - мисля да отварям къси. Такива, дето са без ИИ и са с P/E над 15

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

          Не налитай на неща от които не разбираш, това са арбитражи при сливания (merger arbitrage) и се водят нискорискови, стига да си наясно какво точно правиш и как се отиграва. Има и много по-добри възможности от тази, давал съм пример много пъти с https://www.specialsituationinvestments.com/ (има и други подобни сайтове, но абонаментите са платени. Нищо не рекламирам!).




          Разбира се че има. Арбитражите са едната възможност, за другата прочети какво е Carry trade. https://www.investopedia.com/search?q=carry+trade
          Какво да разбирам?Затварям акциите преди сливанията когато разликата е цената се изравни?
          Ти наясно ли си ,правил ли си такива сделки?

          Коментар


          • MPW мисля да ги махам в скоро време. Вече не съм long and strong. А и са ми зелени вече [/QUOTE]

            Според мен тепърва ще стават много по зелени

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение
              Разбира се че има. Арбитражите са едната възможност, за другата прочети какво е Carry trade. https://www.investopedia.com/search?q=carry+trade
              Интересно... ти правиш ли carry trade?

              На мен ми се струва безрисково... само на теория. На практика... в тия динамични времена си е чист хазарт???

              Коментар


              • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

                Не познавам компанията и ситуацията, но знам едно: безплатен обяд няма. И без риск, няма ритърн. Аз съм пас, не бих набил кеш тука.
                Рискът е ясен - до август я камилата, я камиларя. Но самата идея, че големите печалби предполагат голям риск е погрешна.

                Прав е Петков, че безплатен обяд има прекалено често. За съжаление не всички и не винаги имаме достъп до такъв.
                ​​​
                Гейстоп аферата беше пример за безплатен обяд, до който почти всеки пъпеш имаше достъп и затова играха толкова грубо със секирата.
                ​​​​​

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                  Честно- не съм проверявал, и то умишлено, защото колкото повече "здрав разум" използвам, толкова по-неефективен ставам Откакто съм на принипа "бал съм му майката, в Рим съм и ще правя като местните" резултатите се подобриха, а помага и това, че се появиха и много други ангажименти и не ми остава много време да се мъча да "надигравам" пазара..
                  +1 !!!

                  Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение
                  Вместо корекция- ротация, борсите обичат да изненадват. ESTC също ме изненада неприятно, прехвърлих позицията към APP. Още намалих CRWD и прехвърлям към UBER.
                  Аз мислех да затвярям вече APP, обаче щом като ти си купил, ще поостана... щото се попрецаках с GCT...
                  CVNA как точно ти е интересно - за къси или за дълги? Изглежда прекалено рисково и за къси, и за дълги...

                  Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение
                  Medical Properties Trust Inc (MPW)

                  Тук има ли влезнали смелчаци ? Мнение някой може ли да изрази ?
                  MPW мисля да ги махам в скоро време. Вече не съм long and strong. А и са ми зелени вече

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    https://www.morningstar.com/news/mar...and-john-mayer

                    Тази сделка според дали си струва мисля да вкарам много ?
                    До Август спреда ще се затвори ...
                    Доста милиардери имат покупки тук вкл и Бъфет.
                    Арбитраж му се казвало
                    Не налитай на неща от които не разбираш, това са арбитражи при сливания (merger arbitrage) и се водят нискорискови, стига да си наясно какво точно правиш и как се отиграва. Има и много по-добри възможности от тази, давал съм пример много пъти с https://www.specialsituationinvestments.com/ (има и други подобни сайтове, но абонаментите са платени. Нищо не рекламирам!).


                    Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

                    Не познавам компанията и ситуацията, но знам едно: безплатен обяд няма. И без риск, няма ритърн. Аз съм пас, не бих набил кеш тука.
                    Разбира се че има. Арбитражите са едната възможност, за другата прочети какво е Carry trade. https://www.investopedia.com/search?q=carry+trade

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Ако прочете идеята е да продадеш преди сделката когато разликата се затвори поне аз така го виждам. Все пак освен Бъфет има поне още 5,6 топ милиардери които са заложил на това
                      Ако няма добри перспективи, или някаква интрига - шанс за пробив/срив,
                      да търгуваш акция само заради възможен арбитраж в цената е много рисково... за мен...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

                        Не познавам компанията и ситуацията, но знам едно: безплатен обяд няма. И без риск, няма ритърн. Аз съм пас, не бих набил кеш тука.
                        Тук не печелиш от перспективи а от разликата е цената на акциите едната спрямо другата.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от sunny Разгледай мнение

                          Тази статия е малко... розова мъгла...

                          The 34 million subscriber base has a monthly churn of 1.6%, implying that customers stay around for five years on average. Routh adds that Sirius XM "could shrink the equity so much every year that it almost guarantees the stock price will not go down."

                          Гаранция - Франция

                          Според мен след конвертирането на LSXMA и LSXMK към SIRI, цената на SIRI ще падне доста...
                          След изборите вероятно ще има корекция, и тогава ще падне още...

                          И... някак няма пауър в SIRI
                          Ако прочете идеята е да продадеш преди сделката когато разликата се затвори поне аз така го виждам. Все пак освен Бъфет има поне още 5,6 топ милиардери които са заложил на това

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            https://www.morningstar.com/news/mar...and-john-mayer

                            Тази сделка според дали си струва мисля да вкарам много ?
                            До Август спреда ще се затвори ...
                            Доста милиардери имат покупки тук вкл и Бъфет.
                            Арбитраж му се казвало
                            Не познавам компанията и ситуацията, но знам едно: безплатен обяд няма. И без риск, няма ритърн. Аз съм пас, не бих набил кеш тука.
                            Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              https://www.morningstar.com/news/mar...and-john-mayer

                              Тази сделка според дали си струва мисля да вкарам много ?
                              До Август спреда ще се затвори ...
                              Доста милиардери имат покупки тук вкл и Бъфет.
                              Арбитраж му се казвало
                              Тази статия е малко... розова мъгла...

                              The 34 million subscriber base has a monthly churn of 1.6%, implying that customers stay around for five years on average. Routh adds that Sirius XM "could shrink the equity so much every year that it almost guarantees the stock price will not go down."

                              Гаранция - Франция

                              Според мен след конвертирането на LSXMA и LSXMK към SIRI, цената на SIRI ще падне доста...
                              След изборите вероятно ще има корекция, и тогава ще падне още...

                              И... някак няма пауър в SIRI

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

                                Усещам, че ще се наиграеш с тия 'ракети' !

                                пп
                                Ракети - много, ама не всяка лети нагоре........
                                https://www.morningstar.com/news/mar...and-john-mayer

                                Тази сделка според дали си струва мисля да вкарам много ?
                                До Август спреда ще се затвори ...
                                Доста милиардери имат покупки тук вкл и Бъфет.
                                Арбитраж му се казвало

                                Коментар

                                Working...
                                X