IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Въпроса е обаче в часовата разлика на борсите ,в Европа затваря с един ден близо по рано ,ако има движение в цената на долу, като отвори в Европа как корелира с цената в Щатите ?
    Или в Европа цената се движи спрямо търговията в Европа ?
    В общи линии в Европа се движи съответно с премаркета в щатите. Между 16,30 и 19 движението се синхронизира, тогава им съвпада времето. Има го и елемента на разлика в курсовете, който се отразява на цената. Ако спихне някоя хартия през нощта, съответно отваря на Xetra ниско.
    Last edited by ford_perfekt; 06.03.2024, 07:27.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение
      Ако хартията я има на Xetra и е за държане, я купувам от там. През Degiro имам достъп и до Tradegate и което го няма в Xetra го има там. И двете са регулирани борси и не дължиш данък, ако си на плюс.
      Въпроса е обаче в часовата разлика на борсите ,в Европа затваря с един ден близо по рано ,ако има движение в цената на долу, като отвори в Европа как корелира с цената в Щатите ?
      Или в Европа цената се движи спрямо търговията в Европа ?

      Коментар


      • Ако хартията я има на Xetra и е за държане, я купувам от там. През Degiro имам достъп и до Tradegate и което го няма в Xetra го има там. И двете са регулирани борси и не дължиш данък, ако си на плюс. Недостатък е часовата разлика и че не можеш да се отървеш извън работното време ако нещо те кефи или не.
        Last edited by ford_perfekt; 06.03.2024, 07:17.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

          Естествено, че се котират в евро щом са регистрирани за търговия в Германия ! Дивидентите също си ги получаваш в евро, ако има такива.
          Въпроса е от къде е по удачно да се купува от там или от Щатските,може би заради времевата разлика в работата на борсите и движението на цените Щатите, не знаех че се продават и в Европа в евро

          Коментар


          • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение
            Абе пичове откъде тия прозрения, аз съм като сляп смок, нищо не ми говори зара. Що така смятате, че пазарът скоро ще обърне?
            От коя планета падаш?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
              Някой купува ли акции щатски в евра като Abea на Xetra тов е Google в евро ...досега само в щатски долари купувах сега един пич ми каза че ако ги взимаш в евро от xetra,не се плащат данъци при продажба ,дори не знаех че има в евро и дали и останалите ги има ,всъщност в евра са пак същите акции така ли е ?
              Apple в евро е APC тикер пак на немската борса, дивиденти пише че има валутата е евро обаче и с това се търгува?
              Естествено, че се котират в евро щом са регистрирани за търговия в Германия ! Дивидентите също си ги получаваш в евро, ако има такива.
              Last edited by Zdravko74; 06.03.2024, 01:22.

              Коментар


              • Някой купува ли акции щатски в евра като Abea на Xetra тов е Google в евро ...досега само в щатски долари купувах сега един пич ми каза че ако ги взимаш в евро от xetra,не се плащат данъци при продажба ,дори не знаех че има в евро и дали и останалите ги има ,всъщност в евра са пак същите акции така ли е ?
                Apple в евро е APC тикер пак на немската борса, дивиденти пише че има валутата е евро обаче и с това се търгува?
                Last edited by nkavrakov1982; 05.03.2024, 23:08.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

                  Абе пичове откъде тия прозрения, аз съм като сляп смок, нищо не ми говори зара. Що така смятате, че пазарът скоро ще обърне?
                  верно май сгъват

                  Коментар


                  • Едната буква в (ESG investing) била оттекла в канала:
                    https://finance.yahoo.com/video/blac...225945468.html

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

                      Почва утре или вдругиден, такива индикации имам. Партито май приключва, смилянският боб това ми показва. Вече писах да се внимава в началото на Март.
                      Абе пичове откъде тия прозрения, аз съм като сляп смок, нищо не ми говори зара. Що така смятате, че пазарът скоро ще обърне?
                      Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

                        Почва утре или вдругиден, такива индикации имам. Партито май приключва, смилянският боб това ми показва. Вече писах да се внимава в началото на Март.
                        само дакса държи

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kanu Разгледай мнение

                          няма ли да почва големия суррр
                          Почва утре или вдругиден, такива индикации имам. Партито май приключва, смилянският боб това ми показва. Вече писах да се внимава в началото на Март.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение
                            PLTR изкърти кочината вчера!
                            няма ли да почва големия суррр

                            Коментар


                            • PLTR изкърти кочината вчера!
                              Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение

                                Що бе, човек?! Утре ще гапне на 900$ и пак ще е buy. Бас хващам, че фондовите меринджеи ще си отрежат лявата ръка за да добарат еНвидийки на 800$. Я виж какво се случва със SMCI. Тук не продавам, докато не видя дълго червено барче...
                                кучекойнът е 120% нагоре за месец. със същия "аргумент".

                                Коментар

                                Working...
                                X