IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

    25-а година, аз дет не търгувам опции и знам че 7 седмици напред е макса на трейда

    LEAPS, or long-term equity anticipation securities, are publicly traded options contracts with expiration dates that are longer than one year. Typically, LEAPS may expire up to three years from the date of issue. They are functionally identical to most other listed options, except with longer times until expiration.
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

      25-а година, аз дет не търгувам опции и знам че 7 седмици напред е макса на трейда
      Магистър от Харвард, предполагам?

      Аз с мойто средно специално от техникума не ги знам тия работи и затова вече купих.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
        Март 25 година leaps -ове на 1160 ще опитам да купя. С тия франци това май излиза най-разумно. Нагласих го за утре и ще го сънувам.
        25-а година, аз дет не търгувам опции и знам че 7 седмици напред е макса на трейда

        Коментар


        • Март 25 година leaps -ове на 1160 ще опитам да купя. С тия франци това май излиза най-разумно. Нагласих го за утре и ще го сънувам.

          Коментар


          • Елементарно е. Златото потегли нагоре, защото все още се възприема като пари. Всички суровини ще го последват, защото причините за инфлацията са много и нямат спиране. Затова и обяснявах как желязото е супер далавера в момента. Обяснявах и за COM, с който пътуването е по-спокойно.

            ... това не значи, че няма да опитат да ги натиснат. Посоката обаче си остава

            Коментар


            • Да добавя че кафето е тръгнало на същия хал, там гледам SBUX и SJM

              А то на HSY ако не сложиш стоп, къде ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение

                Бари Калеб всъщност са мърждър - франсета и белгийци и са доста различни от изброениете гора в смисъл че са малко като Нвидия - всъщност са най-големия производител на шоколад и сред клиентите им са Нестле, Хърши и Монделиз. Имат си и собствени брандове и всъщност имат доста добри позиции пред двете асоциации/органи на Кот Диов и Гана / тия копат 1/2 от годишното п-во на какао/. На валю модела ми излизат с подценка около 20%.

                Мисля че ще започна да ги добавям постепенно в портфейла още от следващата седмица.

                Иначе самото како се движи от комодити трейдърите - Каргил и Олам са големите имена тук, но според мен Бари са точната компания която ще бере плодовете.
                Благодаря!

                А ти слагаш ли стопове???

                Коментар


                • Първоначално изпратено от sunny Разгледай мнение


                  Mondelez International (MDLZ). Тези изглежда са най-големите - производителите на MIlka.
                  Barry Callebaut (BARN) - швейцарци.
                  The Hershey Company (HSY).
                  Nestlé (NESN) - швейцарци.
                  Lindt & Sprüngli (LISP) - швейцарци.
                  Meiji Co Ltd (MEIJI) и Ezaki Glico Co., Ltd. (GLICO) - японци.
                  Дойдохме до черното злато

                  Монделиз и Нестле ги изключваме - като процент сладките изделия не са им толкова много. Твърде диверсифицирани са. Хърши и Линд са по чисти от гледна точка на приходи. Едните имат предимството да са в Щатите, имат солидно представяне и много добра дивидентна политика която след преглед на числата не мисля че ще имат проблем да държат. Линд са друга бира, при тях предимството е в модела с директните магазини и бранда и прочие. Обаче на мен сега ми излизат скъпи - което не пречи разбира се да си продължат да са такива.

                  Иначе интересното за какаото е че преди няколко седмици група малки производители са изпратили писмо с оплакване за твърде много манипулация на цените в Лондон. По интересно е обаче че това писмо не е подписано от никой от големите играчи което за мен е сигнал че ще има вършачка в стил консолидация. Кротко и бодро си крачим към мега корпорации във всяка една сфера.

                  Бари Калеб всъщност са мърждър - франсета и белгийци и са доста различни от изброениете гора в смисъл че са малко като Нвидия - всъщност са най-големия производител на шоколад и сред клиентите им са Нестле, Хърши и Монделиз. Имат си и собствени брандове и всъщност имат доста добри позиции пред двете асоциации/органи на Кот Диов и Гана / тия копат 1/2 от годишното п-во на какао/. На валю модела ми излизат с подценка около 20%.

                  Мисля че ще започна да ги добавям постепенно в портфейла още от следващата седмица.

                  Иначе самото како се движи от комодити трейдърите - Каргил и Олам са големите имена тук, но според мен Бари са точната компания която ще бере плодовете.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение
                    Засега покачването на петрола , доста мижаво сравнение със развитието на събитията , събитията основно отразени в цената златото. Възможен нов тест на цената на на линията на клина на нива около 50 долара до края на годината , вероятно последен , лично аз не бих заложил на това. Да видим как ще протечат събитията с летната корекция която аз чакам , евентуално да се изясни картинката .


                    Най на края се докопах до лаптопа. [ATTACH=CONFIG]n4174241[/ATTACH]
                    За почти всичко мога да приема техниката, ама за нафтата да се ползва за повече от час два напред е смешка тип Къци.

                    Инак понеделник съм решил - пълна позиция в BARN. Още го мисля как да направя врътката с швейцарските франкове, че там ме е страх на марджин, а обмяната ми взима директно едни 2%. Някой има ли предложение за дериват?

                    Коментар


                    • Ей това представлява вашия тех анализ...
                      Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

                        Кога по-нататък, на 100 ? Теслата беше от 200 ама заражи, вече е пренаселено там. Криптото се държи заради халвинга но докрая на месеца има време, няма го пожалят. Може и да не много грубо. Сега шест поред червени са много, едно рали до 5100-5125, останалото ще се нареди :-)

                        danetha то затва сме тука :-D
                        По принцип не е от голяма значение от каква цена шортиш важното да хванеш голям неочакван срив .
                        Шортеното при компании в мечи тренд е по - сигурно и не да хабиш капитала за за скокливи акции или индекси и принудително да затваряш къси като се опитваш да ловиш върхове.


                        Да се изкажат специалистите с опции.
                        Last edited by Майстора233; 21.04.2024, 17:10.

                        Коментар


                        • NVIDIA


                          Click image for larger version

Name:	#NvidiaDaily april 2024.png
Views:	2
Size:	11.4 КБ
ID:	4174266






                          Click image for larger version

Name:	#NvidiaH4 - april 2024.png
Views:	2
Size:	12.6 КБ
ID:	4174267

                          Коментар



                          • Картинката на по - голяма времева база , като че ли се изясни и дава поглед как би могъл да свърши бичията пазар.

                            Според мен , както писах има още път на горе преди по-сериозна корекция. Пазара би трябвало да върви още на горе до към май- юни заедно с крипто, след това по сериозна корекция през лятото .
                            Формацията е тип клин или краен диагонал и последните покачвания са до към края на година началото на следващата преди мечият пазар.

                            Възможно по - рязки покавания подобни на 2021, но не ми се вярва , както не ми ми се вярва диреткно изсипване от тук.

                            Пазара ще изнерви участници и от двета страни с тези презастъпвани ,,ада се изсипе и пак на горе , тъкмо пробие пак на долу,, така завърщващата фаза ще прилича на чопи пазар колкото да приспи учасниците. Туй при ДАУ при технологичните волатилноста ще продължи.


                            DJIA W1
                            Click image for larger version

Name:	DJIA KLIN 2024.png
Views:	2
Size:	9.8 КБ
ID:	4174255



                            Last edited by Майстора233; 21.04.2024, 18:42.

                            Коментар


                            • Засега покачването на петрола , доста мижаво сравнение със развитието на събитията , събитията основно отразени в цената златото. Възможен нов тест на цената на на линията на клина на нива около 50 долара до края на годината , вероятно последен , лично аз не бих заложил на това. Да видим как ще протечат събитията с летната корекция която аз чакам , евентуално да се изясни картинката .


                              Най на края се докопах до лаптопа.
                              Click image for larger version

Name:	BRENTWeekly goliam klin.png
Views:	2
Size:	10.3 КБ
ID:	4174241

                              Last edited by Майстора233; 21.04.2024, 15:54.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                                Слънчо, ти си бетер Джон Сноу.
                                Кажи ми моля, Джон Сноу слага ли стопове като играе на борсата?
                                Last edited by sunny; 21.04.2024, 01:27.

                                Коментар

                                Working...
                                X