IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
    Някакви мнения за Fonar? много са го нагънали напоследък и отворих позиция
    Дуде, направо играй на БФБ. Същият чеп. Тука с едно 5 хил. можеш да направиш мазало. Изглежда здраво държат баланса, но едно 50% максимум и после родилни мъки, за да излезеш. Изглежда близо до дъно, но при този нисък таван, трябва сериозна позиция. Чувстваш ли се комфортно с такава в точно тази компания?

    Форде, BARN искам и някакъв call цертификат да играя, но така и не ги усвоих. МОжеш ли да погледнеш. Идеята ми, че няма да падне под 1200

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение
      Техи и медицински, и с пръчка не барам! А това е комбинация от двете... Не съм полезен, но спрях по-натам да чета, че съм силно предубеден от горчив опит.
      че какво им е? MRI технологията почти не се е променила от 40 години и тея имат трак рекърд да бият през ръчичките големите с патентите си

      https://www.diagnosticimaging.com/vi...ase-against-ge

      кеша е над половината капитализация, под 4x EV/EBITDA
      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

      Коментар


      • Техи и медицински, и с пръчка не барам! А това е комбинация от двете... Не съм полезен, но спрях по-натам да чета, че съм силно предубеден от горчив опит.

        Коментар


        • Някакви мнения за Fonar? много са го нагънали напоследък и отворих позиция
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

            По принцип не е от голяма значение от каква цена шортиш важното да хванеш голям неочакван срив .
            Шортеното при компании в мечи тренд е по - сигурно и не да хабиш капитала за за скокливи акции или индекси и принудително да затваряш къси като се опитваш да ловиш върхове.


            Да се изкажат специалистите с опции.
            То и за опциите трябва да имаш очаквания, иначе няма как да извадиш печалба. Разликата е, че с опциите можеш да спечелиш дори да няма движение в цената, стига да го предвидиш.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение
              Това звучи страшно батко. ъъъъ терминаторите идват...
              Все още ИИ си е играчка някаква, но това което ме притеснява е, че много бързо напредват с разработките.
              Intel представи невроморфния компютър Hala Point с мозъчна структура IBM също имат подобен проект. Като го научат туй жу'отно само да си поставя задачи и да си сменя приоритетите според обстановката, те тогава вече си е за страх. Щото като всяко ново нещо, първо се тества за военни цели каква работа върши. Може да се окаже, че армиите от хуманоидни роботи хич не са фантастика, ами близка реалност.
              AI изтребител влезе в битка с реални пилоти в небето

              Продължавам да мисля, че начина да вземем някоя троха от случващото се е инвестиции в производство на ток. Гладът ще става все по-голям, нямам съмнения за това.
              До 2030 г. изкуственият интелект ще консумира 25% от електроенергията в САЩ – главният изпълнителен директор на ARM Рене Хаас
              Случката със SMR само показва колко натопорчени са нещата, всеки който обещае реално решение, хартиите му излитат в небесата в миг. Но да се построи ТЕЦ на въглища до Дата-центъра, някакси не звучи секси. Решението си е в модулните реакторчета, друг реален вариант не виждам.

              Има и по-добри технологии от модулните реактори, например на австралийците https://hb11.energy Няма радиация, горивото е евтин и широко распространен изотоп на хим. елементът Бор. Няма турбини, енергията директно се получава като ток. Физичният процес е открит преди 50г, но чак сега става икономически изгодно да се направи реактор, поради падането на цените на мощните лазери.
              Всичко хубаво амъъъ.. нямат хартии да купя, пък и с прототипа още са до под кривия чеп. Предлагат някакви "пакети за инвеститори", което са глупости на търкалета, не знаеш какво купуваш и ще си видиш ли някога парите.

              - - -

              За какаото не виждам какъв изпреварващ ход да се направи, че с голяма вероятност да спечелим. Както каза Терзиев, има и заместител, не знам защо му викат рожков, CAROB POWDER. Пробвал съм го от Dragon Superfoods, вкусът му си е като на какао, не помня на цена дали беше по-скъпо от какао.


              Last edited by Д.Петков; 23.04.2024, 14:43.

              Коментар


              • Спомням си едни момчета тук масирано купуваха Тесла.Защо не пишат вече ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

                  25-а година, аз дет не търгувам опции и знам че 7 седмици напред е макса на трейда

                  LEAPS, or long-term equity anticipation securities, are publicly traded options contracts with expiration dates that are longer than one year. Typically, LEAPS may expire up to three years from the date of issue. They are functionally identical to most other listed options, except with longer times until expiration.
                  destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

                    25-а година, аз дет не търгувам опции и знам че 7 седмици напред е макса на трейда
                    Магистър от Харвард, предполагам?

                    Аз с мойто средно специално от техникума не ги знам тия работи и затова вече купих.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      Март 25 година leaps -ове на 1160 ще опитам да купя. С тия франци това май излиза най-разумно. Нагласих го за утре и ще го сънувам.
                      25-а година, аз дет не търгувам опции и знам че 7 седмици напред е макса на трейда

                      Коментар


                      • Март 25 година leaps -ове на 1160 ще опитам да купя. С тия франци това май излиза най-разумно. Нагласих го за утре и ще го сънувам.

                        Коментар


                        • Елементарно е. Златото потегли нагоре, защото все още се възприема като пари. Всички суровини ще го последват, защото причините за инфлацията са много и нямат спиране. Затова и обяснявах как желязото е супер далавера в момента. Обяснявах и за COM, с който пътуването е по-спокойно.

                          ... това не значи, че няма да опитат да ги натиснат. Посоката обаче си остава

                          Коментар


                          • Да добавя че кафето е тръгнало на същия хал, там гледам SBUX и SJM

                            А то на HSY ако не сложиш стоп, къде ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение

                              Бари Калеб всъщност са мърждър - франсета и белгийци и са доста различни от изброениете гора в смисъл че са малко като Нвидия - всъщност са най-големия производител на шоколад и сред клиентите им са Нестле, Хърши и Монделиз. Имат си и собствени брандове и всъщност имат доста добри позиции пред двете асоциации/органи на Кот Диов и Гана / тия копат 1/2 от годишното п-во на какао/. На валю модела ми излизат с подценка около 20%.

                              Мисля че ще започна да ги добавям постепенно в портфейла още от следващата седмица.

                              Иначе самото како се движи от комодити трейдърите - Каргил и Олам са големите имена тук, но според мен Бари са точната компания която ще бере плодовете.
                              Благодаря!

                              А ти слагаш ли стопове???

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от sunny Разгледай мнение


                                Mondelez International (MDLZ). Тези изглежда са най-големите - производителите на MIlka.
                                Barry Callebaut (BARN) - швейцарци.
                                The Hershey Company (HSY).
                                Nestlé (NESN) - швейцарци.
                                Lindt & Sprüngli (LISP) - швейцарци.
                                Meiji Co Ltd (MEIJI) и Ezaki Glico Co., Ltd. (GLICO) - японци.
                                Дойдохме до черното злато

                                Монделиз и Нестле ги изключваме - като процент сладките изделия не са им толкова много. Твърде диверсифицирани са. Хърши и Линд са по чисти от гледна точка на приходи. Едните имат предимството да са в Щатите, имат солидно представяне и много добра дивидентна политика която след преглед на числата не мисля че ще имат проблем да държат. Линд са друга бира, при тях предимството е в модела с директните магазини и бранда и прочие. Обаче на мен сега ми излизат скъпи - което не пречи разбира се да си продължат да са такива.

                                Иначе интересното за какаото е че преди няколко седмици група малки производители са изпратили писмо с оплакване за твърде много манипулация на цените в Лондон. По интересно е обаче че това писмо не е подписано от никой от големите играчи което за мен е сигнал че ще има вършачка в стил консолидация. Кротко и бодро си крачим към мега корпорации във всяка една сфера.

                                Бари Калеб всъщност са мърждър - франсета и белгийци и са доста различни от изброениете гора в смисъл че са малко като Нвидия - всъщност са най-големия производител на шоколад и сред клиентите им са Нестле, Хърши и Монделиз. Имат си и собствени брандове и всъщност имат доста добри позиции пред двете асоциации/органи на Кот Диов и Гана / тия копат 1/2 от годишното п-во на какао/. На валю модела ми излизат с подценка около 20%.

                                Мисля че ще започна да ги добавям постепенно в портфейла още от следващата седмица.

                                Иначе самото како се движи от комодити трейдърите - Каргил и Олам са големите имена тук, но според мен Бари са точната компания която ще бере плодовете.

                                Коментар

                                Working...
                                X