IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

    Да не забр авиш да затвориш губещите активни позиции до края на годината и да ги отвориш на ново за тези който си решила де. Не чакай последната семица. на годината може да има изненади.
    +++
    За магнитуда на нейните данъци е абс.задължително.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
      Луда работа е тоя пазар, въпреки че е толкова логичен...
      В момента, в който помислиш, че има логика, слизаш на нивото на като форумните карикатури, които развиват гранд теории... и все не успяват да печелят от тях.

      Логика нема. По простата причина, че няма как да знаеш всичко - за пазарите, за дадена компания, за конкурентите ѝ, за природните бедствия и аварии. Има си строго научен термин за правилните "логически" изводи от непълни данни. Няма да го напиша как е, за да не можеш да спиш от любопитство.

      Разчитай на опит, рутина, усет, интуиция, елементарен здрав разум... но не и на логика.

      Коментар


      • Хахаха, как брутално се сринаха китайските електрички. Цял ден говорех на един за тоя срив че ще се случи и не верва. Остави ами и аз не си повервах и съответно не съумях да се възползвам от него. Луда работа е тоя пазар, въпреки че е толкова логичен... и човек пак се поддава на емоции, мечти и надежди и игнорира здравия си разум

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение

          Солото е?
          SOLO - бетер тротинетка, бетер фигня, без никакъв смисъл... ама нали евтини кредити, нали електрокарче... с всеки изминал ден се убеждавам, че пирамидите са построени с кредити с отрицателна лихва.

          Взел съм уарънти на Solo, не обикновени акции. В момента са на 70% плюс за деня!!!

          ---

          Направих се на Архимед и взех още малко от дъртите.
          Last edited by terziеv; 13.11.2020, 18:09.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            Господи, какво става с тези електрички!!! Аз съм в Соло...



            ---

            Солото съм го взел на бъзик, а то какво става не е истина...

            ---

            А Ивелина уверено върви към 150%. Сега чакам да почне да мрънка как, защо, кога NIO BIO MIO...
            Как какво става? 'Ми модни са - ако си нямаш електричка, все едно гол и бос си на борсата.

            Солото е?

            Ивка вчера купи някакви електрички, ама не каза какви. Сега е момента.

            Щях да се шегувам още вчера, че щом Ивелина си продаде Интел-а 'начи му е време да се вдигне. И то - гледай!
            Last edited by Никола20; 13.11.2020, 16:56.

            Коментар


            • Господи, какво става с тези електрички!!! Аз съм в Соло...

              Ама много ми липсват коментарите на Едито. Да вземе да наплюе някоя компания, та да знаем, кое ще скочи със 50-100%.

              ---

              Солото съм го взел на бъзик, а то какво става не е истина...

              ---

              А Ивелина уверено върви към 150%. Сега чакам да почне да мрънка как, защо, кога NIO BIO MIO...
              Last edited by terziеv; 13.11.2020, 16:43.

              Коментар


              • Понеже XPEV и NIO са млади компании и са ми скъпи и са ми малко страшни с тия небивали ръстове, си купих 165 бр. на 7.35 Kandi KNDI.
                И тия правят електрички и са в комбина със собственика на Гийли, който пък купи автото на Волво и 9% от Мерцедес (ако не ги е продал вече).
                Last edited by Никола20; 13.11.2020, 16:43.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                  Разбрах. Ама при мен данъкът си е все 42%. Та все в гъз.
                  Да не забр авиш да затвориш губещите активни позиции до края на годината и да ги отвориш на ново за тези който си решила де. Не чакай последната семица. на годината може да има изненади.
                  Last edited by Todor Sabev; 13.11.2020, 16:33.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                    Ако мислиш, че системно, било то и за отделни групи от акции, цената на ex dividend date e по-голяма/малка, то може да си направиш и отделна стратегия за точно тази пазарна аномалия.
                    Опциите не дават дивидент, но той е взет в предвид при изчислението на премията (цената).
                    Човек, давай малко собствена обработка на информация. Не бъди ретранслаторна кутия. Пазарите не са всезнаещи. Продавал ли си опции / купувал ли си? Виж как им играе цената, виж им спреда. Да не говорим колко пъти някой е притиснат да продава/купува, без да има възможност да "взима предвид" каквото и да е. Ако всичко е взето предвид, нямаше да има ценови движения.

                    ---

                    За данъците IBRK препоръчват GlobeTax. И Елана са им партньор тук.
                    Last edited by terziеv; 13.11.2020, 16:38.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      Хайде стига папагалствате от умни сайтове. Просто не е вярно. Това "правило" важи в 1/3 от случаите. Изключително рядко движението отговаря на сумата от дивидента. Ташунко да ти каже какво прави с ET.

                      Българската ставка е 5%. (добавка: ставка за дивидента, а капиталовата е 10%)

                      Опциите не ти дават дивидент.
                      Ако мислиш, че системно, било то и за отделни групи от акции, цената на ex dividend date e по-голяма/малка, то може да си направиш и отделна стратегия за точно тази пазарна аномалия.
                      Опциите не дават дивидент, но той е взет в предвид при изчислението на премията (цената).
                      Ташунко ми е по-интересно ако звънне на тези които му попълват tax return, да ги пита колко вземат за tax return на Non Resident Alien, с търговия на акции.
                      Last edited by jori; 13.11.2020, 15:35.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                        На ex-dividend дата, акциите падат средно със сумата на дивидента. От това може да се направи стратегия, която прибира дивидента като капиталова печалба. Стратегията е: купуваш акцията след като е снесла дивидент, по-евтино, и я продаваш преди да снесе следващия дивидент, и като снесе втория, пак я купуваш. Така се облагаш на българската ставка от 10%, и то само ако си на печалба.
                        С опции май също може да се прибира дивидент.
                        Разбрах. Ама при мен данъкът си е все 42%. Та все в гъз.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                          Да, казал си ми че ако е LP (OMP са точно LP) е без такса дивидент в Револут. Но не разбрах защо точно в Револут. Ето това е от сайта на OMP по темата, но не му разбирам смисъла. Ако може на проЗ бъргарски някой да го преведе, не буквално, щото буквално и аз си го превеждам, а понятно:

                          A partner in a publicly traded partnership owns units of the partnership rather than shares of stock and receives cash distributions rather than dividends. Any cash distributions made by a partnership are not taxable as long as the partner’s tax basis in that partnership exceeds zero.

                          Последната част на изречението по-конкретно не ми е ясна. И означава ли, че ако купувам през моя брокер ще плащам такса източник понеже не е Револут?
                          Аз навързвам така нещата. LP distributions се облагат като общ доход (евентуално прогресивно, с удържане на най-високата ставка).
                          Като купиш LP, цената която си платил, ти е tax basis. Всяка следваща дистрибуция ти намалява tax basis, и като акцията се изплати напълно от дистрибуциите, tax basis ти става 0 и започваш да плащаш/ти удържат данък от дистрибуциите. Но като продадеш, разликата между продажна цена и tax basis си я облагаш като капиталова печалба. Така при продажба може да трябва да платиш 10% от продажната цена като данък.
                          Дали брокера удържа или не, задължението да плащаш данък където трябва си остава твое.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                            Баси. Ти вярно ли се занимаваш професионално с финанси? Такъв въпрос очаквам от охлювъд.
                            значи не разбираш какво правиш (щом не разбираш какво те питам)
                            ще има ревАне

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                              На ex-dividend дата, акциите падат средно със сумата на дивидента. От това може да се направи стратегия, която прибира дивидента като капиталова печалба. Стратегията е: купуваш акцията след като е снесла дивидент, по-евтино, и я продаваш преди да снесе следващия дивидент, и като снесе втория, пак я купуваш. Така се облагаш на българската ставка от 10%, и то само ако си на печалба.
                              С опции май също може да се прибира дивидент.
                              Хайде стига папагалствате от умни сайтове. Просто не е вярно. Това "правило" важи в 1/3 от случаите. Изключително рядко движението отговаря на сумата от дивидента. Ташунко да ти каже какво прави с ET.

                              Българската ставка е 5%. (добавка: ставка за дивидента, а капиталовата е 10%)

                              Опциите не ти дават дивидент.
                              Last edited by terziеv; 13.11.2020, 14:58.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                                Уфф, в гинко билоба инвестирай. 100 пъти го обяснявах. С други думи - 37% данък има тук и нямам никаква файда. Написах ти кои/къде са ти с 0% при източника.
                                На ex-dividend дата, акциите падат средно със сумата на дивидента. От това може да се направи стратегия, която прибира дивидента като капиталова печалба. Стратегията е: купуваш акцията след като е снесла дивидент, по-евтино, и я продаваш преди да снесе следващия дивидент, и като снесе втория, пак я купуваш. Така се облагаш на българската ставка от 10%, и то само ако си на печалба.
                                С опции май също може да се прибира дивидент.

                                Коментар

                                Working...
                                X