IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение
    Ivetka Може ли една сметка на коляно и за UNFI. Мисля да те послушам за тях.
    Не умея да разчитам отчети. Каква им е печалбата, колко дълг имат, какви са очакванията за тази година?
    И каква цена може да достигне?

    Предварително ти благодаря! Дай Боже, по-късно и подобаващо!
    Защо сам си управляваш парите като не умееш да разчиташ отчети? Като не знаеш какво правиш е много по-добре да купуваш ETFs. 2020г беше много благодатна и всички направиха много пари, но не се заблуждавайте, пазарът не е проста работа.

    Choosing individual stocks without any idea of what you're looking for is like running through a dynamite factory with a burning match. You may live, but you're still an idiot.”
    Joel Greenblatt

    Няма да си губя времето да публикувам анализи на UNFI (if you are good at something never do it for free), но таргетът ми е над $50.

    Не е препоръка или инвестиционен съвет.

    Коментар


    • Ivetka Може ли една сметка на коляно и за UNFI. Мисля да те послушам за тях.
      Не умея да разчитам отчети. Каква им е печалбата, колко дълг имат, какви са очакванията за тази година?
      И каква цена може да достигне?

      Предварително ти благодаря! Дай Боже, по-късно и подобаващо!

      Коментар


      • Иветка, не разбрах кое включи тоя супер цикъл за който говориш и как се предвижда?
        Трябва да инвестирам много пари (на децата) дългосрочно (5+) години. Част от тях вече налях в току що даунгрейдната AMD щото ми се стори като да е на промоция пък и с това work from home и биткойн копачки както и с хубавия отчето от TSM ми се стори верен ход. Но приемам всякакви коменатари и за нея и за всичко останало, което ви хрумне. Една от идеите ми е Clean energy ETF, но се чудя дали просто да не купя някои от отделните акции в ETF-a. ЗА и ПРОТИВ ако може относно ETF или отделни акции.

        Коментар


        • APT започва много интересно катерене. Почвам малко (доста даже) да съжалявам, че вчера пласирах един февруарски покрит кол на 17,5. Очевидно народът стопля, че ще ни юркат с лицевите памперси още много години.

          ...

          Tюх, май ще упражняваме един UBA кол... -20$ Важното е да сме живи и здрави
          Last edited by terziеv; 14.01.2021, 23:17.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

            къде видя тази таргет 85$ ? За тия само лоши новини и таргета който намирам в гугл е 28 $
            За QS таргета е технически. Когато удари $130, новини нямаше никакви, поне нищо дето вече да не се е знаело. Шанс за цена $28 не виждам никакъв.

            EDIT: Днеска купих варанти на OXBR (Oxbridge Re Hold.), Таргета още е неясен.
            Last edited by Д.Петков; 14.01.2021, 23:03.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение

              Последните тримесечия преди супер цикъла са най-трудни. Никой не купува конзоли, нови игри също няма. Да не пропускаме и Covid
              Kako, изпуснах го. Не ми стиска чак толкова нагоре да го гоня.

              Прости недоверието и те молим да даваш нишан малко по-често от веднъж на три месеца.

              Със здраве да си харчиш GME, че и UNFI.

              Коментар


              • Направих първа загуба на борсата. Продадох Palantir Technologies (PLTR) на 25.01. Съзнателно, нямах стоп. 8.7% или 45 долара минус.
                Колкото повече научавах за компанията, толкова по-малко исках да имам акции в нея.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение

                  Последните тримесечия преди супер цикъла са най-трудни. Никой не купува конзоли, нови игри също няма. Да не пропускаме и Covid
                  Стискаме палци на ковид

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                    Благодарско, но ще пропусна акциите и ще заложа на ITM ноемврийски колове.... на лимитирана съм ги сложил, няма да гоня. Страхотни пари вече докара, но тази цена... как пък са успели да докарат загуба последните две тримесечия.
                    Последните тримесечия преди супер цикъла са най-трудни. Никой не купува конзоли, нови игри също няма. Да не пропускаме и Covid

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      Благодарско, но ще пропусна акциите и ще заложа на ITM ноемврийски колове.... на лимитирана съм ги сложил, няма да гоня. Страхотни пари вече докара, но тази цена... как пък са успели да докарат загуба последните две тримесечия.
                      За мен играта е с акции, ако ще са опции гледай да са много ITM

                      Коментар


                      • Ivetka Впечатлен съм!
                        Моля те, пиши по-често! Като последните два пъти.

                        Коментар


                        • Благодарско, но ще пропусна акциите и ще заложа на ITM ноемврийски колове.... на лимитирана съм ги сложил, няма да гоня. Страхотни пари вече докара, но тази цена... как пък са успели да докарат загуба последните две тримесечия.

                          Коментар


                          • [QUOTE=terziеv;n3701573]
                            Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение

                            Баси, в това има смисъл. От два три дни не мога да позная форума. Наистина късите са се набухали до козирката, но вчера изтъргуваха 143 млн. дяла!!!

                            Т.е. заеби това "не е препоръка" и кажи дали смяташ, че са останали още къси за душене. Премаркета е убийствен и ме е малко страх на тези нива.

                            При резки движения се активират HFT и дейли трейдърите и оборотът е много заблуждаващ. Според мен вчера по-скоро имаше бикове, които акумулираха в комбинация с gamma squeeze . Да видим дали ще има 13D скоро.
                            Шортовете дори не са започнали да се покриват.

                            Иначе сметка много на коляно:
                            1.Текущ маркет кап 2млрд.
                            2. Продажби 2020 6млрд от които 1.3млрд онлайн
                            3. Очаквани продажби 2021 около 8-9млрд, от които 1.5млрд онлайн.
                            4. Средния p/s на online sales е 3
                            5. brick and mortar peer да кажем е best buy на около 0.5 p/s


                            1.5*3+7.5*.0.5=8.25млрд или около 4x на текущите нива- демек акция около 120$

                            Тук изобщо не влиза turn around възможността в лицето на Ryan Cohen и огромния шорт интерест (който на всичко отгоре носи около 10% на акциите, които държите).

                            Забравих да кажа, че компанията почти няма дълг- около 300млн при 8-9 млрд. продажби

                            Коментар


                            • [QUOTE=Ivetka;n3701566]
                              Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение

                              1. Акцията е циклична, а сега е началото на новия супер цикъл при конзолите. През идните тримесечия ще генерира огромен паричен поток.
                              2. Нов мениджмънт в лицето на Ryan Cohen (създател на Chewy с 40млрд. маркет кап и би Амазон в онлайн търговията). Влиза в GME като най голям акционер и с него са CFO и COO на Chewy.
                              3. Стратегическо партньорство с Майкрософт.
                              4. Невероятен шорт интерест. Шортнати са 71млн акции при 69млн акции тотал. Фрее флоута се изчислява на около 25млн.акции. Има предпоставки да се случи шорт скуизът на всички времена, но това е само бонус към фундаменталната сила на бизнеса.

                              Това е накратко. Не е препоръка за нищо, най-малкото пък за инвестиция.

                              Поздрави
                              Баси, в това има смисъл. От два три дни не мога да позная форума. Наистина късите са се набухали до козирката, но вчера изтъргуваха 143 млн. дяла!!!

                              Т.е. заеби това "не е препоръка" и кажи дали смяташ, че са останали още къси за душене. Премаркета е убийствен и ме е малко страх на тези нива.

                              Коментар


                              • [QUOTE=Никола20;n3701547]

                                1. Акцията е циклична, а сега е началото на новия супер цикъл при конзолите. През идните тримесечия ще генерира огромен паричен поток.
                                2. Нов мениджмънт в лицето на Ryan Cohen (създател на Chewy с 40млрд. маркет кап и би Амазон в онлайн търговията). Влиза в GME като най голям акционер и с него са CFO и COO на Chewy.
                                3. Стратегическо партньорство с Майкрософт.
                                4. Невероятен шорт интерест. Шортнати са 71млн акции при 69млн акции тотал. Фрее флоута се изчислява на около 25млн.акции. Има предпоставки да се случи шорт скуизът на всички времена, но това е само бонус към фундаменталната сила на бизнеса.

                                Това е накратко. Не е препоръка за нищо, най-малкото пък за инвестиция.

                                Поздрави

                                Коментар

                                Working...
                                X