IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
    Аз пак изпуснах момента в петък да разкарам Теслата. Бях я пуснала на пазара 900 долара - аха да ги лизне ама не би. От лакомия не отстъпих и днес разбира се срути и пак с пръст в уста
    Напиши си на едно листче
    "Аз съм карък. С пръст в уста. От лакомия"
    Бутни го в сутиена и го поглеждай 3 пъти дневно.
    Щом те кефи....
    Не е препоръка

    Коментар


    • Аз пак изпуснах момента в петък да разкарам Теслата. Бях я пуснала на пазара 900 долара - аха да ги лизне ама не би. От лакомия не отстъпих и днес разбира се срути и пак с пръст в уста

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение

        Вярно си е. Тези ги взех със същата цел: NOVAN Inc (NOVN). Забелязах, че са отлепили лекичко от дъното и в деня, когато трябваше да ги купя на 0.50 ни дойдоха гости и се отплеснах. По едно време се усетих, че не съм сложил поръчка и купих директно, вече на 0.58.

        Сега са около 1 долар, но се чака одобрение за един илач в трета фаза и малко се чудя дали да не почакам.
        При подобен скок и такива очаквания аз лично бих разкарал половината позиция.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
          От шитове се правят добри пачки. Де го Ташункото да разкаже за JE каква игра беше. Аз там намазах, после се опарих, после успях да го добутам до малък плюс.
          Вярно си е. Тези ги взех със същата цел: NOVAN Inc (NOVN). Забелязах, че са отлепили лекичко от дъното и в деня, когато трябваше да ги купя на 0.50 ни дойдоха гости и се отплеснах. По едно време се усетих, че не съм сложил поръчка и купих директно, вече на 0.58.

          Сега са около 1 долар, но се чака одобрение за един илач в трета фаза и малко се чудя дали да не почакам.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

            Тия WATT са пълен шит. Стават да се играе само по следния начин: След дълбок спад да хванеш до 30% корекция нагоре с голям обем. Ценното им е че ВИНАГИ коригират дълбоко след спад. Но не ги намирам подходящи за начинаещи, а за дългосрочно държане изобщо не стават. Ужасна компания, става само за краткосрочни спекулации.
            Съгласен съм. Точно с такава цел ги купих преди по-малко от месец на 2.10. 477 бр. наведнъж. Ако бях спазил твоя съвет, щях да хвана по-добра цена.
            Но 49% са добре дори и за две години държане.

            Коментар


            • От шитове се правят добри пачки. Де го Ташункото да разкаже за JE каква игра беше. Аз там намазах, после се опарих, после успях да го добутам до малък плюс.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение

                За Терзиев не знам, но аз съм от новите колеги, за които важат наблюденията ти. Опит ми липсва, това е. Едно е да го четеш на книга или като съвет във форум, а съвсем друго, да свикнеш да го прилагаш.

                Хубави съвети даваш. И разбираеми и смислени. Ще се старя да ги имам предвид за бъдещите покупки. Благодаря!

                А сега - да се похваля. Продадох Energous Corp (WATT) преди малко на 3.13. Сега, докато пиша го гледам 3.22. Но, както казах, липсата на опит няма как да я компенсирам за ден, два. Изкарах 497 USD и съм доволен от началото на годината.
                Тия WATT са пълен шит. Стават да се играе само по следния начин: След дълбок спад да хванеш до 30% корекция нагоре с голям обем. Ценното им е че ВИНАГИ коригират дълбоко след спад. Но не ги намирам подходящи за начинаещи, а за дългосрочно държане изобщо не стават. Ужасна компания, става само за краткосрочни спекулации.

                Коментар


                • AR 52 week high!

                  Като изключим това, днес всичко ми мина между ръцете и изпуснах златен пазар.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

                    Нямаше време да им гледам варантите, че тия нетърпеливковци издуха платната. Имах една позиция в Метатрейдъра за 10`000 акции и с нея си останах. Дотук съм на +1`500€, но таргета ми е за запълване на гапа около $1.17. Може да отнеме до края на седмицата да се качи до там. Пак да кажа, че цена под $1 не устройва компанията, че ще ги делистнат от NASDAQ. Като затворя, ще кача снимка. На печелившите - честито!
                    Промяна в плана, затворих SHIP че ми трябваха кинти да добавя в INO (Inovio Pharma), че там нещата не са за показване и хвалба. До един месец очаквам накрая да тръгнат на север, тия разработват много продукти, не е само ваксината за ковида дето се забавиха. Ако SHIP коригира дълбоко, може пак да влезна но ще купя варанти.

                    Ето резултата за днеска 11.01.2021 от Метатрейдъра, +1900€. https://drive.google.com/file/d/1Kfi...ew?usp=sharing
                    За съжаление не е всеки ден така, случва се и големи срамотии да се получат. Брокера е Just2Trade.online, ползвам го за игра с ливъридж щото в Булброкерс от една година ги няма CFD-тата. Като ги пуснат, пак ще мина само на Интерактив.

                    EDIT1: Започвам да изграждам дълга позиция в SOLY (Soliton Inc), пред пробив са. За дългосрочно държане, таргет около $15.
                    EDIT2: преместване на файлове
                    Last edited by Д.Петков; 15.03.2021, 13:15.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

                      terziev, не можах да ти разбера притесненията. Като ти се вижда вече скъпа някоя акция - просто си купуваш малък обем първоначално. За MoneyManagеment едва ли не си чувал, ама защо не го прилагаш? Аз никога не влизам от раз с целия капитал предвиден за дадена акция, дори да ми се вижда евтина. Винаги се почва с малко и ...

                      ...Само да не забравя да повторя за новите колеги, че без да се види добре оформено дъно - няма основания да се добавя към позицията. Връхчета (при спадовете) не се ловят в тоя занаят!

                      За Терзиев не знам, но аз съм от новите колеги, за които важат наблюденията ти. Опит ми липсва, това е. Едно е да го четеш на книга или като съвет във форум, а съвсем друго, да свикнеш да го прилагаш.

                      Хубави съвети даваш. И разбираеми и смислени. Ще се старя да ги имам предвид за бъдещите покупки. Благодаря!

                      А сега - да се похваля. Продадох Energous Corp (WATT) преди малко на 3.13. Сега, докато пиша го гледам 3.22. Но, както казах, липсата на опит няма как да я компенсирам за ден, два. Изкарах 497 USD и съм доволен от началото на годината.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                        Пфу... изпуснах SHIP-а за два цента, отплава... Бравос, Петков.
                        Нямаше време да им гледам варантите, че тия нетърпеливковци издуха платната. Имах една позиция в Метатрейдъра за 10`000 акции и с нея си останах. Дотук съм на +1`500€, но таргета ми е за запълване на гапа около $1.17. Може да отнеме до края на седмицата да се качи до там. Пак да кажа, че цена под $1 не устройва компанията, че ще ги делистнат от NASDAQ. Като затворя, ще кача снимка. На печелившите - честито!

                        Коментар


                        • Пфу... изпуснах SHIP-а за два цента, отплава... Бравос, Петков.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                            Извънземни да нападнат, борсата ще скочи. От месеци повтарям, че войната не е между мечки и бици, а е надбягване с инфлацията и соросоидните безумия.

                            ---

                            другото.. за БВП-то... погледни го от обратната страна. Q2-4 ще отчетат небивал ръст и съответно индексите в космоса.
                            То и без тези .. :

                            bloomberg.com
                            January 8, 2021

                            "Biden Demands Trillions in New Aid, Renews $2,000-Checks Goal


                            President-elect Joe Biden on Friday called for trillions of dollars in immediate further fiscal support, including increased direct payments, after a surge in coronavirus cases caused U.S. payrolls to drop for the first time since April.

                            “The price tag will be high,” Biden said of his planned package in Wilmington, Delaware. He promised to lay out his proposals next Thursday, before taking office on Jan. 20. “It will be in the trillions of dollars.

                            Biden invoked images of the unemployed waiting in long food lines and added a dire warning: “If we don’t act now, things are going to get much worse and harder to get out of a hole later.”

                            Biden made the call for new assistance -- including boosting stimulus checks to $2,000 -- after an unexpectedly poor December jobs report that reflected a plunge in restaurant employment. The 140,000 slump in payrolls highlighted how surging coronavirus infections are taking a greater toll on parts of the economy.


                            ...
                            The president-elect also called for a federal minimum wage of $15 an hour, a long-time Democratic priority that’s likely to run into a challenging political calculus.
                            ...
                            "

                            Е разбира се лесно е да се обещава и не знам какво ще се изпълни реално от това, но като едното нищо ще се одобрят.

                            Коментар


                            • Извънземни да нападнат, борсата ще скочи. От месеци повтарям, че войната не е между мечки и бици, а е надбягване с инфлацията и соросоидните безумия.

                              ---

                              другото.. за БВП-то... погледни го от обратната страна. Q2-4 ще отчетат небивал ръст и съответно индексите в космоса.
                              Last edited by terziеv; 10.01.2021, 23:31.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение
                                Не съм чел цялата тема и не знам какъв е табиета тука, ама предполагам че трябва да покажа и някакви резултати
                                Резултатите са впечатляващи, въпроса е че, колкото е по-голяма сумата, човек рискува по-малко.
                                Иначе нама лошо да се рискуват пари, според джоба на всеки, кой който толкова би си позволил да загуби (айде, наполовина).

                                Новата мантра на Уол Стрийт от петък:
                                - Високите нива на безработица, всъщост "били" булиш, понеше повече гущери щели да изсипят !
                                Така, така, нищо за по-високите такси на Байдена, както и евентуални по-стриктни локдауни след 21ви този месец.
                                Нищо, че даже и със QE-та от 2009 досега, само се флиртуваше със рецесията.
                                Ми, ако ги извадим, включая и налетите тазгодишните десетки трилиони, с колко ще спадне реалния БВП на САЩ ?

                                Коментар

                                Working...
                                X