IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
    Според вас това ли беше психическия тест или понеделник продължава следващата серия.
    Пак ще се повторя, че според мен никакви мечки няма и няма да има. Обаче... точно за твоя портфейл ще има още болка. Не толкова при NIO, там сигурно ще се качи леко, но при etf-ите няма да е лесно. Просто много от нещата са по Едиотската стратегия, т.е. купувани на връх. В понеделник обаче сигурно ще шавнат нагоре всичките ти. Това пак според мен. Нафтата е нагоре по принцип, но нищо не разбирам от търговията със суровини.

    ===

    Малеее, отивам да хапна и той пазарът станал на ракета. Какви пари са направили днес трейдърите, не е истина. Ташункича сигурно е мушнал едно десетина бона.
    Last edited by terziеv; 05.03.2021, 20:59.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

      За жалост чак сега някой ти каза да слагаш стопове. Яко гадове в тоя форум, не казват най-влажните неща

      сега остава някой да ти каже да не купуваш на върха...
      Мани майтап, ама верно ще почна да слагам шибаните стопове - явно това е единственото спасение от FOMO, липса на реализъм и трезвомислие и неизлечим оптимизъм.

      Според вас това ли беше психическия тест или понеделник продължава следващата серия. Аз сериозно получих главобол от напрежение. Да не говорим че се престраших да купя нафта (за малка сума де) сертификат с gearing 12 и ако падне ще ми разцепят задника

      Коментар


      • Архивите говорят:
        13.12.2020, 10:02

        Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
        Ако си спекулант и държиш надценени неща като Епъл, електрички, ETF-и, разни компании без стабилни печалби, тогава при един срив ще настъпи вой. Тук имаше един заслужил артист, който обясняваше, че поевтинелите компании са много по-рискови от растящите балоняците. Няма нужда да си експерт, за да ти светне, че това е пълна глупост. Достатъчно е да не си падал на глава и да не си презобал с финансова пропаганда.
        ===

        В интерес на истината почвам леко да се притеснявам. Ако NIO падне за дълго под 20 ще ми стане лошо.

        Следете First Solar... там може да се влезе със следваща поръчка, веднага щом обърне тренда. Иначе от близо 400 компании, които следя активно (3/5 от тях са в зелено и продължавам да ви се чудя на мечите привидения), само APT е слязло до наистина добра цена. Една единствена!!! Но за нафта/газ/всякакви добивачи и голяма част от храните все още не е късно. Само нагоре ще ходят.
        Last edited by terziеv; 05.03.2021, 20:04.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
          Не ви разбирам наистина. Какъв мечи пазар ви гони като половината борса е в зелено? Това, че сума народ е купувал тех балоняци и те сега падат ли е дефиницията за мечи пазар?

          финовете ли са в мечи, добивачите ли, енергетиката ли, хранителните ли, имотните ли?

          То май основно 'зелените' са на огромен минус. Иначе големите технологични са си на +.

          Нещата май си идват на място и се поизравниха секторите. Дано да има наистина някакво рали, а не нещо да се забатачат нещата покрай стимулите. Аз лично силно се съмнявам да рискуват сега точно като трябва да се възстановява икономиката да се заинатят нещо за стимулите. По скоро вярвам, че може поетапно да одобряват някакви пакети. А не наведнъж всичкото, че ще предизвика сигурно някакво огромно рали .. и после какво ще правим не знам )).

          Last edited by pantaleev; 05.03.2021, 19:38.

          Коментар


          • Не ви разбирам наистина. Какъв мечи пазар ви гони като половината борса е в зелено? Това, че сума народ е купувал тех балоняци и те сега падат ли е дефиницията за мечи пазар?

            финовете ли са в мечи, добивачите ли, енергетиката ли, хранителните ли, имотните ли?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

              това да го беше казал преди да ме занулят. Сега вече и аз го осъзнах - по трудния начин
              За жалост чак сега някой ти каза да слагаш стопове. Яко гадове в тоя форум, не казват най-влажните неща

              сега остава някой да ти каже да не купуваш на върха...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                това да го беше казал преди да ме занулят. Сега вече и аз го осъзнах - по трудния начин
                няма да се плашиш .....зануляванията и загубите са част от играта...считай ги като инвестиция в себе си и натрупване на опит ...един вид университет ... преди всичко сега трябва да се опредилиш като какъв взимаш решения като фундаменталист ползващ новини и фундаментален анализ или технически анализ по графика .. трябва да видиш кое е твоето и ползване на най малки обеми за натрупване на повече опит ...и така наново... или да се откажеш ...най лесното
                Pip master

                Коментар


                • Купих (WISH) @15.45.
                  Корекция или мечи пазар, има много приятни цени за пазаруване. После - чакане му е майката.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от trade Разгледай мнение
                    не знам тоя US 30 АЗ си го скъсявам от известно време и все си излиза ... ако предположим че предстои мечи пазар познайте колко много акции ще тръгнат надолу и не ще бъдат така солидни и п как трябва да си сменят нагласите тези които са свикнали само да удължават ...ако изобщо се усетят тъй като може да си мислят че е поредната корекция на възходящ trend ...тoва е в сферата на предположенията... бичи пазар особенно месечен се обръща трудно и се изисква също месечно сменяне на настроенията ..тоест време.. та е добре да се ползват стопове а тези които не могат да затварят на печалба да си слагат стоп на нула или да си прибират частични профити та да не са съвсем валат ако цената тръгне срещу тях
                    това да го беше казал преди да ме занулят. Сега вече и аз го осъзнах - по трудния начин

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                      Що не вярваш?
                      Щото не бях наясно какви абсурди може да се случат по тия борси - зелена и наивна съм. Ама вече знам, че буквално всичко е възможно

                      Коментар


                      • не знам тоя US 30 АЗ си го скъсявам от известно време и все си излиза ... ако предположим че предстои мечи пазар познайте колко много акции ще тръгнат надолу и не ще бъдат така солидни и п как трябва да си сменят нагласите тези които са свикнали само да удължават ...ако изобщо се усетят тъй като може да си мислят че е поредната корекция на възходящ trend ...тoва е в сферата на предположенията... бичи пазар особенно месечен се обръща трудно и се изисква също месечно сменяне на настроенията ..тоест време.. та е добре да се ползват стопове а тези които не могат да затварят на печалба да си слагат стоп на нула или да си прибират частични профити та да не са съвсем валат ако цената тръгне срещу тях
                        Pip master

                        Коментар


                        • И от къв зор па сега се срина единствена ми нефтена OMP ??? Най-умни излезнаха тия дето са на минали на кеш. Като затвориха света се сринаха акциите. Сега го отварят - пак се сриват. Това за тия дето си мислят, че има логика

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                            първото се случи. И това, което не вярвах някога да се случи - NIO падна под 35.
                            Що не вярваш?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                              Днес , петъчно, за финал на седмицата или трябва да се насерат на минус или трябва да се излезе нагоре поне +500 (за Dow) и зелената вълна да продъжи и другата седмица.
                              първото се случи. И това, което не вярвах някога да се случи - NIO падна под 35.

                              Коментар


                              • Днес , петъчно, за финал на седмицата или трябва да се насерат на минус или трябва да се излезе нагоре поне +500 (за Dow) и зелената вълна да продъжи и другата седмица.

                                Коментар

                                Working...
                                X