IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

    Може би, щото бачкат на загуба. Или това не е достатъчно основателна причина?
    И аз днес заредих за играта едно губещо предприятие-. Ама играта да става- Може пък да проработи идната петилетка- То за толкова малко няма какво да го мисли човек.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
      Вчера продадох последните amc-та... на 20 и нещо. Само каката ги хваща на сами върха.
      Ivetka не се е появявала от Великден. Иначе все мята по нещо интересно. Каквото съм отиграл, все съм изкарал кинти.

      Коментар


      • Вчера продадох последните amc-та... на 20 и нещо. Само каката ги хваща на сами върха.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

          Оооооо Кретан Йосич как си бе приятел.Жив ли си? Не пишеш нещо за атомките? Май си сгафил маймунке малка.Ама поне не ти е за първи път и не се плашиш.
          Какви са тези атомки?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение

            мазняр еврейски скоро и ти ще ревеееееееешшшшшш на индексите .

            натика ли се у убиткойни еверйски хяхяхяхяхяхяяяяяяяя

            натикай се и в индекси . скоро ще ти гледам сяйра
            Оооооо Кретан Йосич как си бе приятел.Жив ли си? Не пишеш нещо за атомките? Май си сгафил маймунке малка.Ама поне не ти е за първи път и не се плашиш.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

              За биотех компанните мисля че нормалния жизнен цикъл е - набират пари, харчат ги няколко години - ако FDA ги одобри ги купува голям производител на лекарства. Няма изисквания да са на печалба докато изследват.
              Така е, печалбата не е задължителна за никого, както и не е задължително купуването и държането на такива компании. Поради тези причини доста хора, струва ми се, гледат да се отърват NOVN и други подобни.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                а преди що растяха?
                В доброто старо време, преди 3 месеца, всичко растеше. После по-умните си преместиха кинтите в стойност и останаха балъците, да се чудят защо преди е растяло, а сега спихва.
                И аз имам няколко подобни акита.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                  Според мен потъват заради сплита.
                  Във https://finviz.com/quote.ashx?t=NOVN
                  например сплита не е отразен и изглежда като десеторен скок - и някой е решил да си "прибере печалбата"

                  Може да се е случила следната глупост - някой е купил 1000 акции на $2 и си е сложил sell 1000@ $3.
                  Не е разбрал че ще има сплит. Брокерите по принцип отменят поръчки при corporate actions, но май не са длъжни/отговорни (best effort basis) и някой брокер може да не е канселирал sell поръчката. На деня след сплита поръчката продава 1000 от големите акции и клиента се оказва short с 900 акции продадени на $3 а цената вече им е $9 - загуба от 900*(9-3) = $5400.
                  Аз съм същия - не следя сплитове и разчитам на брокера.
                  те паднаха с 40% още преди сплита - на самата новина. След сплита продължават, но не толкова много като на новината.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                    Може би, щото бачкат на загуба. Или това не е достатъчно основателна причина?
                    а преди що растяха?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                      Тия NOVAN продължават да потъват и недоумявам защо.
                      Според мен потъват заради сплита.
                      Във https://finviz.com/quote.ashx?t=NOVN
                      например сплита не е отразен и изглежда като десеторен скок - и някой е решил да си "прибере печалбата"

                      Може да се е случила следната глупост - някой е купил 1000 акции на $2 и си е сложил sell 1000@ $3.
                      Не е разбрал че ще има сплит. Брокерите по принцип отменят поръчки при corporate actions, но май не са длъжни/отговорни (best effort basis) и някой брокер може да не е канселирал sell поръчката. На деня след сплита поръчката продава 1000 от големите акции и клиента се оказва short с 900 акции продадени на $3 а цената вече им е $9 - загуба от 900*(9-3) = $5400.
                      Аз съм същия - не следя сплитове и разчитам на брокера.
                      Last edited by jori; 28.05.2021, 00:34.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение
                        Може би, щото бачкат на загуба. Или това не е достатъчно основателна причина?
                        За биотех компанните мисля че нормалния жизнен цикъл е - набират пари, харчат ги няколко години - ако FDA ги одобри ги купува голям производител на лекарства. Няма изисквания да са на печалба докато изследват.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                          Тия NOVAN продължават да потъват и недоумявам защо.
                          Може би, щото бачкат на загуба. Или това не е достатъчно основателна причина?

                          Коментар


                          • Тия NOVAN продължават да потъват и недоумявам защо.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                              Малеее, въглищата (hcc, arch) утепаха рибата.
                              и моето OMP изби рибата. Как го взех на бъзик навремето и сега съм на 162%

                              Коментар


                              • Имаш ли някаква инвестиционна/спекулативна философия за тези спекулативни сделки?

                                Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение
                                За спекулата, реших да оставя около 10% от портфейла за сделки с 5% очаквана печалба. Колкото по-бързо, толкова по-добре.



                                Правилно се обръщаш към мене, но това нито зависи от мене, нито е мой проблем

                                Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение
                                П.П. Опитайте се с terziеv да смените тона един към друг! Доколкото ви опознах, и на двамата ще ви е трудно , но може и да се получи.
                                Усещането ми е, че повечето хора от форума предпочитат градивната дискусия без лични нападки.


                                Определено е така и аз си комуникирам с тези хора

                                Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение
                                Усещането ми е, че повечето хора от форума предпочитат градивната дискусия без лични нападки.

                                Коментар

                                Working...
                                X