IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    Вчера продадох последните amc-та... на 20 и нещо. Само каката ги хваща на сами върха.
    Ivetka не се е появявала от Великден. Иначе все мята по нещо интересно. Каквото съм отиграл, все съм изкарал кинти.

    Коментар


    • Вчера продадох последните amc-та... на 20 и нещо. Само каката ги хваща на сами върха.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

        Оооооо Кретан Йосич как си бе приятел.Жив ли си? Не пишеш нещо за атомките? Май си сгафил маймунке малка.Ама поне не ти е за първи път и не се плашиш.
        Какви са тези атомки?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение

          мазняр еврейски скоро и ти ще ревеееееееешшшшшш на индексите .

          натика ли се у убиткойни еверйски хяхяхяхяхяхяяяяяяяя

          натикай се и в индекси . скоро ще ти гледам сяйра
          Оооооо Кретан Йосич как си бе приятел.Жив ли си? Не пишеш нещо за атомките? Май си сгафил маймунке малка.Ама поне не ти е за първи път и не се плашиш.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

            За биотех компанните мисля че нормалния жизнен цикъл е - набират пари, харчат ги няколко години - ако FDA ги одобри ги купува голям производител на лекарства. Няма изисквания да са на печалба докато изследват.
            Така е, печалбата не е задължителна за никого, както и не е задължително купуването и държането на такива компании. Поради тези причини доста хора, струва ми се, гледат да се отърват NOVN и други подобни.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

              а преди що растяха?
              В доброто старо време, преди 3 месеца, всичко растеше. После по-умните си преместиха кинтите в стойност и останаха балъците, да се чудят защо преди е растяло, а сега спихва.
              И аз имам няколко подобни акита.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                Според мен потъват заради сплита.
                Във https://finviz.com/quote.ashx?t=NOVN
                например сплита не е отразен и изглежда като десеторен скок - и някой е решил да си "прибере печалбата"

                Може да се е случила следната глупост - някой е купил 1000 акции на $2 и си е сложил sell 1000@ $3.
                Не е разбрал че ще има сплит. Брокерите по принцип отменят поръчки при corporate actions, но май не са длъжни/отговорни (best effort basis) и някой брокер може да не е канселирал sell поръчката. На деня след сплита поръчката продава 1000 от големите акции и клиента се оказва short с 900 акции продадени на $3 а цената вече им е $9 - загуба от 900*(9-3) = $5400.
                Аз съм същия - не следя сплитове и разчитам на брокера.
                те паднаха с 40% още преди сплита - на самата новина. След сплита продължават, но не толкова много като на новината.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                  Може би, щото бачкат на загуба. Или това не е достатъчно основателна причина?
                  а преди що растяха?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                    Тия NOVAN продължават да потъват и недоумявам защо.
                    Според мен потъват заради сплита.
                    Във https://finviz.com/quote.ashx?t=NOVN
                    например сплита не е отразен и изглежда като десеторен скок - и някой е решил да си "прибере печалбата"

                    Може да се е случила следната глупост - някой е купил 1000 акции на $2 и си е сложил sell 1000@ $3.
                    Не е разбрал че ще има сплит. Брокерите по принцип отменят поръчки при corporate actions, но май не са длъжни/отговорни (best effort basis) и някой брокер може да не е канселирал sell поръчката. На деня след сплита поръчката продава 1000 от големите акции и клиента се оказва short с 900 акции продадени на $3 а цената вече им е $9 - загуба от 900*(9-3) = $5400.
                    Аз съм същия - не следя сплитове и разчитам на брокера.
                    Last edited by jori; 28.05.2021, 00:34.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение
                      Може би, щото бачкат на загуба. Или това не е достатъчно основателна причина?
                      За биотех компанните мисля че нормалния жизнен цикъл е - набират пари, харчат ги няколко години - ако FDA ги одобри ги купува голям производител на лекарства. Няма изисквания да са на печалба докато изследват.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                        Тия NOVAN продължават да потъват и недоумявам защо.
                        Може би, щото бачкат на загуба. Или това не е достатъчно основателна причина?

                        Коментар


                        • Тия NOVAN продължават да потъват и недоумявам защо.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                            Малеее, въглищата (hcc, arch) утепаха рибата.
                            и моето OMP изби рибата. Как го взех на бъзик навремето и сега съм на 162%

                            Коментар


                            • Имаш ли някаква инвестиционна/спекулативна философия за тези спекулативни сделки?

                              Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение
                              За спекулата, реших да оставя около 10% от портфейла за сделки с 5% очаквана печалба. Колкото по-бързо, толкова по-добре.



                              Правилно се обръщаш към мене, но това нито зависи от мене, нито е мой проблем

                              Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение
                              П.П. Опитайте се с terziеv да смените тона един към друг! Доколкото ви опознах, и на двамата ще ви е трудно , но може и да се получи.
                              Усещането ми е, че повечето хора от форума предпочитат градивната дискусия без лични нападки.


                              Определено е така и аз си комуникирам с тези хора

                              Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение
                              Усещането ми е, че повечето хора от форума предпочитат градивната дискусия без лични нападки.

                              Коментар


                              • Малеее, въглищата (hcc, arch) утепаха рибата.

                                Коментар

                                Working...
                                X