IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    Снощи половин позиция sbsw + путове близо до парите. При спад под 18 ще допълвам. Плюсове - повече предвидимост, по-нисък полит. и финансов риск, защото не са в С. Америка. Минуси - прекалено зависят от злато, сравнително малко други метали. Големи са, а ми изглеждат по на сметка от rio и bhp; vale и vedanta не успях да ги хвана хубаво. От малките продължавам да стискам няколко leaps (23та) на Yamana. Но пак смятам, че черните и цветните ще бият благородните.
    ___

    Чак рязък 20% спад на тех шитните е невъзможен. До края на годината обаче може по плавно. Ефективно това ще означава ок. 40% надолу, но едва ли ще се случи. То на повечето такива компании реалната им стойност си е отрицателна.
    Снощи всичко при мен беше уникална ракета. За Антеро (че и за другите газови) не мисля, че има какво повече да пиша, освен че още не е късно да се хванат едни 40-50%.... Рекордьор обаче беше sbsw. И там е далавера под 20, но като човек си помисли, че преди седмица за малко слезе под 18 даже. Все още е най-изгодната компания от изброените.

    Sibanye surges on pledge to buy back up to 5% of shares

    Коментар


    • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение

      Мерси! Не съм им писал - още нямам акаунт, но ще правя вече и ми се ще да прехвърля някои позиции.
      Не съм го пробвал как става и какви са комисионните, просто погледнах в акаунта си.
      Attached Files

      Коментар


      • Преди година и нещо исках и аз да местя акции saxo>ibkr. За малки позиции не си струва. Над 50 евро излиза местенето на позиция. 1% на 5000 не е малко, но на 50 хил. е нищо работа. Не знам другите продукти как и дали могат да се местят. По-добре си ги дръж и двете сметки едновременно.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

          Като им писа какво ти отговориха? В IBKR го има като възможност. Поддържат и Елана, и Saxo като брокери, с които е възможна такава транзакция.
          Мерси! Не съм им писал - още нямам акаунт, но ще правя вече и ми се ще да прехвърля някои позиции.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
            Един въпрос имам, ако някой може да ме информира.
            - Може ли да се прехвърли USA акция, която я държа на Елана/Саксо/ Глобал трейдър в акаунт на Интерактив брокерс?
            Като им писа какво ти отговориха? В IBKR го има като възможност. Поддържат и Елана, и Saxo като брокери, с които е възможна такава транзакция.
            Last edited by ford_perfekt; 01.06.2021, 16:12.

            Коментар


            • Един въпрос имам, ако някой може да ме информира.
              - Може ли да се прехвърли USA акция, която я държа на Елана/Саксо/ Глобал трейдър в акаунт на Интерактив брокерс?

              Коментар


              • Чак пък да кажа как е правилно... има много различни подходи и кой подход работи за тебе зависи много от теб самия, включително от отношението ти към риска и личната психология

                Затова и не може да се копират успешните инвеститори и спекуланти

                Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение
                Не бих го нарекъл философия. И не съм уверен, че ще имам успех. Би ли дал съвет как е правилно да се действа?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                  Вчера продадох последните amc-та... на 20 и нещо. Само каката ги хваща на сами върха.
                  Каква брутална спекула въртя днес с тях

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение

                    Както са тръгнали могат скоро да постигнат цената преди сплита - 1.40.

                    А печелят или не, шефката им получава 500 хиляди годишно плюс 200 и нещо хиляди в опции ли беше, в пари ли - не помня точно. Щото видиш ли, жената ръководи екипа дето ще открие лека на лековете. Панацеята. Уроди.
                    500к е доста ниска заплата за СЕО, ако има медицинско образование направо е нищо. Аз не познавам лекар да прави по малко от 350к.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение

                      Както са тръгнали могат скоро да постигнат цената преди сплита - 1.40.

                      А печелят или не, шефката им получава 500 хиляди годишно плюс 200 и нещо хиляди в опции ли беше, в пари ли - не помня точно. Щото видиш ли, жената ръководи екипа дето ще открие лека на лековете. Панацеята. Уроди.
                      После само мажовците на БФБ били изроди, на запад са чисти като момина сълза

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                        Тия NOVAN продължават да потъват и недоумявам защо.
                        Както са тръгнали могат скоро да постигнат цената преди сплита - 1.40.

                        А печелят или не, шефката им получава 500 хиляди годишно плюс 200 и нещо хиляди в опции ли беше, в пари ли - не помня точно. Щото видиш ли, жената ръководи екипа дето ще открие лека на лековете. Панацеята. Уроди.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Имаш ли някаква инвестиционна/спекулативна философия за тези спекулативни сделки?
                          ...
                          Не бих го нарекъл философия. И не съм уверен, че ще имам успех. Би ли дал съвет как е правилно да се действа?

                          Коментар


                          • Exxon will need to cut oil production, Engine No. 1 says
                            Хахахаха, тия са все едно агенти на Кремъл. Политическият риск в САЩ наистина не си заслужава.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                              Може би, щото бачкат на загуба. Или това не е достатъчно основателна причина?
                              И аз днес заредих за играта едно губещо предприятие-. Ама играта да става- Може пък да проработи идната петилетка- То за толкова малко няма какво да го мисли човек.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                                Вчера продадох последните amc-та... на 20 и нещо. Само каката ги хваща на сами върха.
                                Ivetka не се е появявала от Великден. Иначе все мята по нещо интересно. Каквото съм отиграл, все съм изкарал кинти.

                                Коментар

                                Working...
                                X